PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین مسترز سال در پاریس

sahand
10-29-2013, 10:31 PM
به شدت برام عجیب بود که آخرین مسترز سال شروع شده و هیچ کسی این تاپیکو نزد.من خودم چون تنیسورم نیست حال تبادل ندارم ولی خب حیف بود و اولین باریه که من یه همچین تاپیکی میزنم.به امید قهرمانی خوان

mspayam
10-29-2013, 10:40 PM
پارسال یانوویچ توی همین تورنمنت بود که اوج گرفت، باید دید آیا امسال هم می تونه از امتیازاتش دفاع کنه یا نه.

S.A.IVI.A.N
10-29-2013, 11:07 PM
درود !

به شدت دوست دارم رافا این مسترز رو قهرمان شه ! حتی اگه به قیمت از دست دادن لندن باشه:443:
پیش به سوی ششمین مسترز سال!:655:

امیدوارم یه تورنمنت جذاب بشه. اینطور که مشخصه همه بخت های قهرمانی انگیزه دارن! پس حتما جذاب خواهد شد:396:

Nima93
10-29-2013, 11:44 PM
درود !

به شدت دوست دارم رافا این مسترز رو قهرمان شه ! حتی اگه به قیمت از دست دادن لندن باشه:443:
پیش به سوی ششمین مسترز سال!:655:

امیدوارم یه تورنمنت جذاب بشه. اینطور که مشخصه همه بخت های قهرمانی انگیزه دارن! پس حتما جذاب خواهد شد:396:

منم اميدوارم ببازه اخرش بيايم دور هم بهت بخنديم:160::251::434:

S.A.IVI.A.N
10-29-2013, 11:58 PM
منم اميدوارم ببازه اخرش بيايم دور هم بهت بخنديم:160::251::434:
از بس که نامردی تو !:434:
اگه هم باخت فدا سرش! امسال ما فول انرژیک هستیم :443::655:

Mehdi.A
10-30-2013, 01:42 AM
سونگا چه طوری تونست بازی ای که ست اولش رو 6-1 برده بود ببازه؟ نشد ما دست رو یه چیزی بذاریم به فنا نره :( . زیر گل بری جو :240: .

الآن خارج از گزینه های معمول، بردیچ هم شانس خوبی برای رسیدن به نیمه نهایی (حداقل) داره. فکر کنم امسال هیچ چیزی هم نبرده و قطعا تو این مسترز آخری با انگیزست. فکر کنم تنها تایتل معتبرش هم مربوط به همین مسترز پاریس باشه.

mspayam
10-30-2013, 11:59 PM
ایول به فدرر که امروز اندرسون رو تنبیه کرد و با وجود سال قحطی ای که پشت سر گذاشت تونست برای دوازدهمین بار به جمع 8 نفر آخر توی مسابقات لندن برسه.

Najmeh5576
10-31-2013, 09:53 AM
ایول به فدرر که امروز اندرسون رو تنبیه کرد و با وجود سال قحطی ای که پشت سر گذاشت تونست برای دوازدهمین بار به جمع 8 نفر آخر توی مسابقات لندن برسه.

شرطش براي رسيدن به لندن چي هست ؟ از نظر امتياز و رتبه هست؟

mspayam
10-31-2013, 11:01 AM
شرطش براي رسيدن به لندن چي هست ؟ از نظر امتياز و رتبه هست؟

شرط رسیدن به لندن اینه که در جمع 8 تا بازیکنی باشی که در طول سال بیشترین امتیاز رو کسب کردن و در جدول رتبه بندی هفته ی اول نوامبر رتبه ی یک تا هشت رو به خودشون اختصاص داده باشن.

Behr@d
11-01-2013, 01:32 AM
وای چه بازی بود این بازی نادال و یانوویچ .... بدون شک بهترین و جذاب ترین بازی راند سوم بود ...... با صعود نادال به دور 1/4 پایانی هر 8 تنیسور حاضر در این دور همان 8 نفر کوالیفای شده برای لندن هستند که این جذاب رقابت هارو دو چندان میکنه ..... به نظر من بازی فدرر - دلپوترو و نادال - گسکه جذاب ترین بازی ها فردا باشند ...... بی صبرانه منتظر تماشای بازیهای فردا هستم ..... :655:

delpotro
11-01-2013, 08:52 AM
بازم دل پوترو - فدرر

کاملا مشخصه که راجر نسبت به هفته قبل بهتر شده و بازی سخت تری پیش روی خوان هست.

به نظرم سه سته میشه. شانس دل پوترو بیشتره. :434:

Roger Federer#1
11-01-2013, 10:44 AM
واقعا خیلی خوشحالم که راجر تو این دو تورنمنت قبلی خیلی آماده و سرحال بود کاش به خوان نمیخورد چون واقعا عاشق خوان هستم ولی خوب یقینا بعد اسطوره تو دلمون جای داره امیدوارم با یه مسابقه زیبا شاهد پیروزی راجر کبیر باشیم,هرچند خیلی حیفم میاد دلپودرو واقعا آماده حذفشه.
خوبی این مسابقه اینه که اگر خدایی ناکرده راجر باخت نمیسوزه مارو چون خوان مارتین عزیز تو رقابت ها میمونه.

omidd
11-01-2013, 10:51 AM
ایتدفعه دیگه نوبت برد راجر عزیز به اندازه کافی به خوان باخت منم مثل بعضی راجریون از خوان خوشم میاد یجورایی تنها تنیسور تاپی که اگه راجر بهش ببازه زیاد ناراحت نمیشم اما دیگه ایندفعه نوبت برد راجر.
برای قهرمان شدن کار سختی داره راجر اما همینکه بازی پایاپای از این به بعد با حریفاش داشته باشه خوبه بنظرم.بین پاریسو لندن یکی واس راجر دیگه وقت گرفتن ی جام باارزش توی این فصل خدایش.ببینیم خدا چی میخواد.

joko
11-01-2013, 01:17 PM
سلام
چرا این دل پوترو بیشتر بازی ها ست اول رو خوب شروع نمیکنه؟

Najmeh5576
11-01-2013, 01:38 PM
اميدوارم راجر حداقل تا فينال بره. ايندفعه نوبت راجره كه دلپوترو رو ببره بنظرم بايد دو سته بازي رو تموم كنه و آروم آروم پيش نره بهرحال نسبت به بردش در لندن خوش بينم

يه سوال هم دارم چند شب پيش بازي نادال با فونيني را تلويزيون شبكه ورزش پخش ميكرد گزارشگر يه جمله اي گفت كه هنوز درگيرشم. اساتيد اهل فن لطفا منو روشن كنيد. اوايل بازي تا وسطاي ست دوم به نفع فونيني بود و حتي امتياز سرويس گيمهاي نادال را ميگرفت گزارشگر گفت كه نادال بايد خيلي سرويساش را مواظب باشه چون چپ دسته حريف ميتونه دستش را بخونه ؟؟؟؟؟؟ حالا : دستي كه سرويس را ميزنه به سمت خارج كورته حالا چه چپ دست چه راست دست. هر كي بتونه اينو تشخيص بده اون يكي را هم ميتونه .... ؟؟؟

nima.a
11-01-2013, 02:13 PM
اميدوارم راجر حداقل تا فينال بره. ايندفعه نوبت راجره كه دلپوترو رو ببره بنظرم بايد دو سته بازي رو تموم كنه و آروم آروم پيش نره بهرحال نسبت به بردش در لندن خوش بينم

يه سوال هم دارم چند شب پيش بازي نادال با فونيني را تلويزيون شبكه ورزش پخش ميكرد گزارشگر يه جمله اي گفت كه هنوز درگيرشم. اساتيد اهل فن لطفا منو روشن كنيد. اوايل بازي تا وسطاي ست دوم به نفع فونيني بود و حتي امتياز سرويس گيمهاي نادال را ميگرفت گزارشگر گفت كه نادال بايد خيلي سرويساش را مواظب باشه چون چپ دسته حريف ميتونه دستش را بخونه ؟؟؟؟؟؟ حالا : دستي كه سرويس را ميزنه به سمت خارج كورته حالا چه چپ دست چه راست دست. هر كي بتونه اينو تشخيص بده اون يكي را هم ميتونه .... ؟؟؟

من هم فکر نکنم این جوری باشه.
اگه بخوایم تصور فرض کنیم فقط جای قرارگیری چپ و راست (AD و دیوس) عوض میشه فرق دیگه ای نمی کنه

omidd
11-01-2013, 07:52 PM
خب خداروشکر راجر بردش تا فردا یبازی دیدنی رو با نوله داشته باشه.
امسال راجر در مقابل بازکنای تاپ بد نتیجه گرفته بود متاسفانه همون ابتدا حذف میشد اما این اخرا این شیر خفته بیدار شده انگار.نوله نادال خوان و راجر خیلی امادن خصوصا دوتای اول.نادال که قرعش نون خالص بود و با اون امادگیش چیزی جز رفتن به فینال از رافا نمیره.
در هر صورت امیدوارم ی فدال جذاب رو در فینال ببینیم اگه نوله اجازه بده.

rojhin
11-01-2013, 07:53 PM
تبریک به همه عاشقای راجر نازنین . واقعا که عالی بود راجر . به امید پیروزی برابر نواک
عاشقتم اسطوره دوست داشتنی و تموم نشدنی ام

Mahdi Naji
11-01-2013, 08:31 PM
آفرین راجر.مرسی از این برد شیرین
راجر امروز خوب بازی کرد و دلپو هم واقعا از جوون مایه گذاشت گرچه فدرر از بازل تا حالا پیشرفت کرده بود و دلپو هم کمی خسته بود اما راجر در این بازی از هوشش بیشتر استفاده کرد و برد...اما یادمون نباید بره که بازی اصلی فردا با نوله هستش.امیدوارم بهش گرچه چند وقتیه باهم بازی نکردن اما نواک خیلی خیلی رو فرم نیست
به امید رفتن به فینال و دیدن ی فدال زیبا:655:

مهران
11-01-2013, 08:50 PM
اما نواک خیلی خیلی رو فرم نیست

:251:
خوبي مهدي جان؟:781:

sahar-sahra
11-01-2013, 09:31 PM
دوستان من چون خیلی وقت نیست مسابقات تنیس رو دنبال میکنم یه چیزی شد امروز تو بازی جوکویچ ست دوم، یه خطایی داور گرفت که این بازیکن اعتراض کرد و رفت با داور صحبت کرد، گزارشگر هم عربی بود، من متوجه نشدم اصلا چه اتفاقی افتاد. فک کنم یکم تاخیر در بازی داشت چون نمیدونم همچین خطایی تو تنیس هم داریم یا نه کنجکاو شدم بدونم.

یکی دیگه هم تو بازی فدرر بود که تو امتیازهایی که نوشته شده بود یه جا فدرر 30 بود دلپترو 15 بعد که دلپترو امتیاز گرفت نتیجه شد 15 فدرر- 40 دلپترو، حرفی هم از اوت پرتاب قبلی نبود، همه چی هم خیلی عادی بود، چون داشتم امتیازها رو میخوندم مطمئنم که اشتباه ندیدم، با این تعاریف، چرا اینجوری شد؟

shassanhb
11-01-2013, 09:52 PM
بالاخره یه بازی خوب از راجر دیدیم
زنده باد راجر

slice
11-01-2013, 09:53 PM
دوستان من چون خیلی وقت نیست مسابقات تنیس رو دنبال میکنم یه چیزی شد امروز تو بازی جوکویچ ست دوم، یه خطایی داور گرفت که این بازیکن اعتراض کرد و رفت با داور صحبت کرد، گزارشگر هم عربی بود، من متوجه نشدم اصلا چه اتفاقی افتاد. فک کنم یکم تاخیر در بازی داشت چون نمیدونم همچین خطایی تو تنیس هم داریم یا نه کنجکاو شدم بدونم.

یکی دیگه هم تو بازی فدرر بود که تو امتیازهایی که نوشته شده بود یه جا فدرر 30 بود دلپترو 15 بعد که دلپترو امتیاز گرفت نتیجه شد 15 فدرر- 40 دلپترو، حرفی هم از اوت پرتاب قبلی نبود، همه چی هم خیلی عادی بود، چون داشتم امتیازها رو میخوندم مطمئنم که اشتباه ندیدم، با این تعاریف، چرا اینجوری شد؟

با سلام درباره ی مورد اول بله حدودا یکی دو ساله که به دلیل طولانی شدن بعضی از مسابقه ها مسیولین atp اومدن قانونی درست کردن که فاصله ی زمانی 2 تا امتیاز برای زننده ی سرو باید کمتر از 25 ثانیه باشه ولی اخیرا" من یه خبری هم شنیدم که باید این فاصله ی زمانی زیر 20 ثانیه باشه ولی یقین ندارم که درسته!!!!!!!!!!!!!
راجع به مورد دوم هم کارگردان اشتباهی امتیاز رو به فدرر داده بود که یکمی دیرتر اصلاحش کرد!!!!!

PowerVu
11-01-2013, 10:05 PM
دوستان من چون خیلی وقت نیست مسابقات تنیس رو دنبال میکنم یه چیزی شد امروز تو بازی جوکویچ ست دوم، یه خطایی داور گرفت که این بازیکن اعتراض کرد و رفت با داور صحبت کرد، گزارشگر هم عربی بود، من متوجه نشدم اصلا چه اتفاقی افتاد.

کانال الجزیره اسپورت دو (JSC Sports 2) اکثراً مسابقات را با گزارش به دو زبان انگلیسی و عربی پخش می‌کنه. با زدن کلید Audio روی کنترل از راه دور رسیـور، یا دکمه‌ای که علامت نت موسیقی بر روی آن چاپ شده است، می‌توان صدای گزارش عربی را به انگلیسی تغییر داد.

اگر هم از بخش تنظیمات اصلی رسیـور به قسمت تنظیمات صدا Audio Language Setting بروید، می‌توانید اولویت زبان را بر روی انگلیسی تنظیم کنید و آن را ذخیره نمایید.

از این پس، تمام کانال‌های چند زبانه مثل JSC Sports 2 به صورت خودکار با گزارش و یا آوای انگلیسی شنیده خواهند شد.

Ahoura
11-01-2013, 10:30 PM
http://www.tennis-image.com/images/15748798429540123797.jpg

بالاخره بعد از چندین ماه بازی ضعیف دوباره فدرر رو در شرایط نسبتا خوبی دیدیم . هنوز هم موتور سینوسش خاموش روشن میشه ولی خب همینکه کمتر این اتفاق میوفته خودش خیلی خوبه :434:
3 فاکتورش به حالت خوبی برگشتن که کاملا هم مشخص بود. فعلا دوباره شنک رو بکهندش کم شده . دلپو خیلی سعی داشت هرجور شده توپ رو بکشه رو بکهند و ارور بگیره اما خوشبختانه راجــر خوب مقاومت میکرد و به راحتی ول کن نبود . دوم ریترنش بود که نسبت به قبل جوندار تر و کم ارور تر شده . سوم هم فوت وورکش که کمی شاداب تر به نظر میرسه . به هر حال امیدوارم فردا هم بازی خوبی رو در مقابل جوکو انجام بده . با توجه به نفرتی که از نوواک داره حتما میاد خودشو خفه می کنه فردا :434:

بخشی از صحبت های راجر پس از بازی :

" امروز بهتر از هفته گذشته بازی کردی کردم. ست اول واقعا فوق العاده بود و تونستم یک بریک خیلی زود بدست بیارم . در ست دوم خوان تنیس عالی رو بازی کرد . بازیم نسبت به تورنمنت های قبل تغییر زیادی نکرده بود اما امروز فقط ریلکس بودم . "
در مورد حمایت تماشاچیان فرانسوی : " من هرگز این رویداد را فراموش نمی کنم . حتی زمانیکه با سونگا هم بازی می کردم به صورت شگفت انگیزی فرانسوی ها از من حمایت می کردند . در پاریس واقعا مردم احساسی برخورد می کنند . از اینکه ان ها به من علاقه دارند حس فوق العاده ای دارم . زمانی که میبینم مردم مرا حمایت می کنند احساساتی میشوم . هرگز ان ها را بخاطر تشویق های پر شور فراموش نمی کنم . "

در مورد بازی فردا با نوواک : " نوواک اکثر اوقات قوی و امادست . این شنبه هم فکر میکنم آماده باشد . نسبت به 5 ماه گذشته من الان را برای مسابقه دادن با نوواک ترجیه میدهم . اکنون تمرکز بسیار بهتری دارم . ما بازی های خوب بسیار زیادی با هم کردیم . رقابتم با جوکوویچ را دوست دارم . امیدوارم فردا هم یک بازی عالی انجام دهیم . "

و در آخر از خوان سوال شد که فکر می کنی بالاخره فدرر برگشت ؟!! که خوان جواب داد : " اون کِی ما رو ترک کرد که حالا بخواد برگرده ؟!! "

Najmeh5576
11-02-2013, 07:03 AM
چه عكس قشنگي.
خوان هم واقعا دوست داشتنيه.
به اميد برد راجر در مقابل جوكو.

davidbeckham
11-02-2013, 07:46 AM
به امید فینال نوله-رافا
come on rafa
come on nole

mspayam
11-02-2013, 10:03 AM
اون عکسی که اهورا گذاشته مربوط می شه به هات شات فدرر (http://www.atpworldtour.com/Tennis/Media/Videos/Uploaded/2013/11/1/Paris-2013-Friday-Hot-Shot-Federer.aspx#ooid=x3cm1uZzpLfSHkGEh4TmXNzB2_90S-Jq) که دلپو از روی تور می پره و میاد سمت زمین راجر. به نظر من 99 بازیکن ها اگه در همچین موقعیتی قرار بگیرن این امتیاز رو از دست می دن.

Roger Federer#1
11-02-2013, 03:26 PM
واقعا مسابقه زیبایی بود راجرواقعا داره مارو دوباره به فکر یه گرند دیگه میندازه امیدوارم موفق باشه.
خوان عزیز خیلی دوست داریم ما راجر فن ها بعد راجر امیدمون به توست امیدوارم دیگه هیچ وقت به هم نخورید حداقل تو کوارت.
چون واقعا خیلی سخته ببینیم دلپودرو دوست داشتنی از مسابقات کنار بره ولی خوب متاسفانه حریفش راجرکبیر بود ,وماهم فقط عاشق دیدن برد راجریم.
به امید بازگشت سلطان به روزهای اوج با یه مسترز..

davidbeckham
11-02-2013, 06:42 PM
مرسی نوواک:655:
خیلی عالی وشیک بازی رو دراورد

SHIR FarHad
11-02-2013, 06:51 PM
رافای عزیزم تومنی بی نهایت ب جوکوویچ شرف داری . زمانی که راجر توی اوج بود و اونو میبردی متانت در رفتارت بود ,تواضع داشتی ,حرمتارو حفظ میکردی ولــــــــــــــــــی این جوکوویچ با این رفتاراش ,با این منشش ب یک بازنده بیشتر شبیه تا برنده .
خدارو شکر راجر زمانی که توی اوج بود ب این پسره ی .... باج نداد . رابراه می بردش , پشت سرهم توی زمین تحقیرش میکرد , توی فینال یواس اپن سر پوینت قبل مچ پوینت ,تویینری بهش زد که توی تاریخ ماندگار شد .

بله جناب نواک تو بازنده ی واقعی هستی تـــــــــــــــــــــو

pouriya.alex
11-02-2013, 07:06 PM
عملکرد راجر امیدوار کننده بود :655: به امید پایانی خوش در لندن :655:

Yashar
11-02-2013, 07:46 PM
انگار که راجر یه کلید off داره وقتی زده می شه تبدیل به بدترین تنیسور atp میشه
دقیقا بعد از بریکی که تو اول ست 2 زد این کلید زده شده
اگه از اول بازی بد بود اعصابم اینقد خورد نمیشد
کاش راجر دیگه بره.کاش

davidbeckham
11-02-2013, 08:06 PM
من نمیدونم نادال چرارو هارد با فرر مشکل داره
فرری که هیچ سلاحی نداره
البته فکر کنم بیشتر مشکل روحی باشه
فرر برسه فینال امکان نداره بتونه قهرمانی شانسی پارسال رو تکرار کنه
نواک دو تا ست راحت میزاره تو کاسش
سرویس نادال هم دوباره افت کرده
تماشاگرای فرانسوی هم عوضی هستن
توواک خوب تو بازی با فدرر حال یکیشونو گرفت

davidbeckham
11-02-2013, 08:52 PM
حالم از فرر بهم میخوره:3t1:
نسخه دوم داویدنکو هستش
امیدوارم عین اون داغ گرند اسلم رو دلش بمونه

pouriya.alex
11-02-2013, 08:59 PM
واموس داوید :655::583:

فرر با بکهند مستحکم و فوت ورک عالیش یکی از خطرناکترین بازیکنای تور واسه رافاست ( حتی از راجر ).

به نظر من تو هر سطحی غیر از خاک به راحتی میتونه رافا رو شکست بده. که البته اکثر بازیاشون رو خاک

بوده (از جمله 9 بازی اخیر) واسه همین همیشه مغلوب بوده.

Behr@d
11-02-2013, 09:18 PM
سرقت از دلپوترو در آستانه رقابت های آخر سال لندن ......

http://www.atpworldtour.com/News/Tennis/2013/10/44/Del-Potro-Robbed-En-Route-To-London-Finale.aspx

novak djokovich
11-03-2013, 12:04 AM
رافای عزیزم تومنی بی نهایت ب جوکوویچ شرف داری . زمانی که راجر توی اوج بود و اونو میبردی متانت در رفتارت بود ,تواضع داشتی ,حرمتارو حفظ میکردی ولــــــــــــــــــی این جوکوویچ با این رفتاراش ,با این منشش ب یک بازنده بیشتر شبیه تا برنده .
خدارو شکر راجر زمانی که توی اوج بود ب این پسره ی .... باج نداد . رابراه می بردش , پشت سرهم توی زمین تحقیرش میکرد , توی فینال یواس اپن سر پوینت قبل مچ پوینت ,تویینری بهش زد که توی تاریخ ماندگار شد .

بدجوری بو سوختنی میاد:350:

Mehdi.A
11-03-2013, 12:28 AM
دم نواک گرم. خدا رو شکر توی تورنومنت آخر سال هم باید با فدرر بازی کنه و این فرصت خوبیه که هد تو هد رو مساوی کنه . امیدوارم تو فینال هم خوب باشه. تو نیمه نهایی نسبت به فرر بازی ساده تری داشته حداقل.

خدارو شکر راجر زمانی که توی اوج بود ب این پسره ی .... باج نداد . رابراه می بردش , پشت سرهم توی زمین تحقیرش میکرد
چه حرف گستاخانه و بی پایه و اساسی. هه.

آره. فدرر تو دوران اوج اوجش معمولآ جوکوویچ رو می برد و توی هد تو هد اساسی جلو بود. ولی اون زمان (تا قبل از AO 2008 که جوکوویچ اولین گرند اسلمش رو برد) نواک چی بود؟ یه تنیسور جوون که کلآ 2 تا مسترز برده بود. یه بازیکن کاملآ متوسط و معمولی و بی تجربه. در زمان سه بازی اول دو نفر، جوکوویچ جز top 20 هم نبود. فدرر تا قبل از AO 08 توی هد تو هد 5-1 جلو بود و بعد از اون هم اگر خیلی تو هد تو هد جلو بود به برکت همون 4 تا اختلاف بازی های ابتدایی بود. اگر از زمان اولین گرند اسلم نواک تا آخرین گرند اسلم فدرر (که تصادفا تو هر دوی اینها با هم بازی کردند) هد تو هد حساب کنیم، نواک 11-10 جلوئه. اگر حتی بردهای فدرر بعد از ویمبی 2012 و بردهای جوکوویچ قبل از AO 2008 رو هم اضافه کنیم باز هم می شه 12-11 به نفع نواک. کلآ هر جور این بازه دوران اوج رو بخواید معنی کنید چیزی تغییر نمی کنه. از زمان اولین فینال نواک تا آخرین فینال فدرر یا کلآ هر چی.

البته قابل درکه. هضم اینکه به یکی بگن GOAT ولی از بیشتر رقبای وقتش تو هد تو هد عقب باشه (نادال، ماری و در آینده ای بسیار نزدیک نواک) برای هوادارانش راحت نیست.

همین!

Yashar
11-03-2013, 02:37 AM
امان از دست این تازه به دوران رسیده ها
تو که اینقد واست آمار ارقام مهمه می شه یه من بگی 17 بیشتره یا 6؟
این نواک تو 32 سالگی به نظرت وجود خارجی خواهد داشت؟
چند ماهه داری تنیس می بینی که در مورد GOAT نظر ه میدی؟

mjrs
11-03-2013, 06:12 AM

سخت نگیر شیرفرهاد جان

نواک هم تنیسور بزرگی هست و توانایی های فوق العاده ای داره، اما از شانس بدش، دوران اوجش هم دوره شده با دو تا از تنیسورهایی که طرفدارای اصیل و خیلی خیلی بیشتری دارن نسبت به اون، نمیتونه با این مسئله کنار بیاد که چرا تماشاگرا اینقدر راجر رو تشویق میکنن و دوس دارن راجر ببره، حاضره تو استادیوم هرکاری کنه که تماشاگرا مقداری تشویقش کنن ( به یاد اون 2 تا مچ پوینت راجر تو یو اس اوپن 2011 که چیکارا نمیکرد )

منم حال نکردم با داد و هواراش و ادا اطفالاش، هندشیک آخر بازی راجر گویای همه چیز بود! (این هم بماند که بعضی مواقع، واموس ها و خوشحالی کردنای نادال بعد از گرفتن یک ست که به مانند بردن یک گرنداسلم است، خیلی رو اعصاب تر است تا این! مورد داریم رو دابل فالت حریف هم داد و بیداد میکرد، البته جلو راجر خودشو جمع میکنه جدیدا :434:)

اما توصیه من به شما اینه که منش نواک رو بذار کنار و از اینکه نواک آماده و روی فرم هست ناراحت نباش، یک نواک آماده توی دنیای تنیس این روزا (که ازش به عنوان Strong era نام میبرن :251:) از نون شب برای ما واجب تره، برای دنیای تنیس، برای نجات تنیس :655:

Paymaan
11-03-2013, 08:09 AM
این که تنیس بی نقصی رو ارائه بدی ولی همچنان همه طرفدار فدرر و نادال باشن برای هر کسی سوزاننده است! خب حتماً یه چیزی هست که در اکثر نقاط جهان طرفداران نواک کمتر از فدرر و نادال و حتی ماری هستند.

راستی دیروز موقعی که فدرر داشت سِرو می زد یکی تو جمعیت داد زد و نواک یه چارواداری بارش کرد که بعداً در سایت ضاله ی " لوله ی شما " یا ی*و*ت*ی*و*ب باید ببینیم چی گفته .:434:

Roger Federer#1
11-03-2013, 01:30 PM
خوب دوستان دلیل نمیشه اسطورمون از نواک باخت بیایم بهش توهین کنیم به حرحال نواک یکی از بزرگان تنیس هستش و به شخصه اصلا ازکاراش ناراحت نشدم بلکه کمی خوشحالم شدم که چطور تو فشار بود نواک که بعد پیروزی خودشو بروز داد.
دیروز راجر بایکی از بهترین تنیسورهای حال حاضردنیای تنیس مسابقه داشت کسی که چندسال متوالی خودشو تو یک سطح داشته و بیشترین فینالیست تورنمنت ها بوده,واقعا خوشحالم که راجر کم کم داره به اوج برمیگرده هرچند دیگه دیدن راجر مثل قبل محال و بی انصافیه باتوجه به سن و شرایطش ولی بازم میتونه قهرمان تورنمنت های بزرگ باشه واقعا بهش ایمان دارم.
فرر هم مثل همیشه تو هاردکورت مقابل نادال عالی بازی کرد خیلی وقت بود ندیده بودم فرر انقدر آماده باشه تو تمامیه بازی های یه تور خیلی زیبا بازی کرد.
نادال هم واقعا خستگیش کلا نمایان شد تو این تورهای اخیر دچار افت شده چیزی که به نظرم نادال بیشترسال ها بعد یو اس اوپن گرافتارش میشه ولی بازم خوب بازی کرد.
دوروز دیگه بازی های فردا دوباره تکرار میشه ببینیم اینبار رافا و راجر چیکارمیکنن.

Mehdiii
11-03-2013, 01:48 PM

فرهاد جان جایگاه فدرر تو دنیای تنیس تثبیت شده است با این برد و باختا چیزی از فدرر کمو زیاد نمیشه ، فقط سعی کن از دیدن فدرر تو این روزهای پایانیش لذت ببری چون از این فرصتا دیگه بدست نمیاد همانطورکه طرفداراش تو پاریس از دیدنش لذت میبردند .
نکته ای که در مورد نواک باید گفت اینه که ما چه خوشمون بیاد چه نیاد نواک جزو بزرگترین تنیسورای تاریخه، قبول این مسئله میتونه خیلی از مسائل رو حل کنه در واقع نواک از عوامل اصلی نامگذاری این دوره تنیس به دوره golden era هست. گرچه در حال حاضر اعتبارش کمتر از فدرر و نادال هستش ولی به نظر من همین الانشم اعتبارش تو دنیای تنیس تا اندازه افرادی مثل آغاسی هست .

thierry
11-03-2013, 03:43 PM
من نمیدونم چند سالته مستر شیر فرهاد اما لطفا یاد بگیر به تنیسور مورد علاقه دوستان احترام بگذاری

خود من از سال 2007 طرفدار نواک شدم فینال us open قبلش هم طرفدار جیمز بلک بودم

زمان بچگیم هم صبح های تابستون پا میشدم بازی گوستاو از شبکه 3 می دیدم اینا رو بهت

گفتم که فکر نکنی چون طرفدار نواکم تنیسو بیشتر از یک سال نیست دیدم

دلیل بر پست ندادنم در این انجمن بیشترش بخاطر بی احترامی های مکرری بود که به نواک میشد

امیدوارم دوستان به همه تنیسور ها به یک اندازه احترام بگذارند

djoker
11-03-2013, 04:18 PM
الکی به خوشحالی های نواک گیر ندین.نواک در بازی با تنیسوریای ضعیف ترم همین طوری خوشحالی می کنه.قضیه مچ پوینت آزاد امریکا همش بهونست تقصیر خود فدرر بود باید تمرکز بیشتری می کرد تو اون لحظه بهرانی. که نواک طرفدارش کمترن هم یه بحثه دیگست.کلا به اینا کار ندارم.در مورد بازی نواکم باید بگم که نواک سال 2011 آماده ترین فرم رو توی تاریخ داشته البته برای این حرفمم دلایلی دارم که حالا بگذریم.در مورد زیبایی بازی نواکم باید بگم که از سال 2010 تا امسال زیباترین بازی های سال به انتخاب مسئولین و مردم رو هم نواک انجام داده پس در مورد زیبا بازی کردن نواک هم حرفی نمیمونه.
نواک-راجر یو اس اپن 2010
نواک راجر یو اس اپن 2011 بهترین بازی 3 سته
نواک-اندی روم 2011 بهترین بازی 2 سته
نواک-رافا استرالیا 2012 3 سته
نواک-ادی شانگهای 2012 2 سته
به هر باید قبول کرد که نسل بعد نواک احتملا تنیسور های اسلایس کش و زیر توپ زنی هستن مثل tomicو...
یا یسری دراز چکشی سرویس زن مثل ایسنر و......

mehrdadmms
11-03-2013, 04:22 PM
پس چرا کانال jsc+5 دیروز مسابقات رو نشون نمیده؟
من کانال jsc 2 رو ندارم

Code
11-03-2013, 04:24 PM
خیلی وقت بود پست نداده بودم اما یک انتقاد میخوام بکنم نه توی این جا هر جای دیگه طرفداران رافا و راجر
از هواداران بقیه تنیسور ها بیشتره اما دلیل نمیشه به بقیه بازیکنا بی احترامی بشه یکی از دلایل اینکه هواداران این دو بیشتره زود تر جام بردند بازی زیبایی می کردند که از ابتدا هوادارانی جمع کردن
و اسمشون دیگه به اصطلاح همه گیر شده بود و با بردن گرن اسلم های بیشتر به تعدادشون اضافه هم شده
نواک سال 2006 چقدر طرفدار داشت الان چند برابر شده؟ ماری چقدر طرفدار داشته الان بیشتر نشده ؟ خوب بازی زیبا بردن گرند اسلم همه اینا تاثیر داره . و یک گله از بعضی از هواداران راجر که تا چیزی میشه
میان میگن 17 تا گرند عزیز من چه ربطی داره تو فوتبال هم رئال 9 تا قهرمانی داره باید هر بازی که باخت بگه تو 9 میفهمی یعنی چی ؟ جریان خودمونه دیگه 6 تایی ها معروف بابا بسه این حرفا

کریس رونالدو و مسی مثال میزنم بعضی ها مسی رو دوست داران اخلاقش بهتره از نظرشون بازیش بهتره به کریش میگن مغرور اما خودتون هم میدونید هر کی هر چیزی بگه از ارزشهای مثلا کریس رونالدو کم نمیشه
که هر بازی گل میزنه نواک هم جریانش دقیقا همینجوره شما می گین اخلاق نادره بازنده هست
اما این حرفا فایده نداره همه اونو به عنوانه یکی از بهترین بازیکن های تنیس میشناسن
لطفا این بحث های الکی رو بزارید کنار از دیدن بازی لذت ببرید این همه ارزشهای یک بازیکن پایین نیارید

Aryan
11-03-2013, 05:22 PM
میخواستم برگردم به TT ولی بازم میبینم به تنیسور مورد علاقم توهین میشه و تحملش برام خیلی سخته.
خیلی سخته یکم دوستان خودشونو نگه دارن؟؟بقیه ام برین تشکر بزنین!!! منم هیتر رافام ولی دلیل نمیشه هر تورنمنت دربارش بگم.

دوستان یه جور حرکات و تحلیل میکنن که فک میکنم شاید من یه بازی دیگه ای و میدیدم :|
من بعد از نواک همیشه طرفدار راجر بودم و میگم که راجر اسطوره ی تنیسه.

و باز هم میگم به هواداران نواک این انجمن به درد ما نمیخوره !!!!!

rojhin
11-03-2013, 06:13 PM
دوستان عزیز هوادار جوکر :
فرهاد عزیز از شدت تعصب و علاقه به راجر و عصبانیت از رفتار جوکر نظری داد که مطمئنم صرفا به خاطر ناراحتی بوده وگرنه فرهاد نازنین به هیچ وجه اهل بی احترامی به هیچ تنیسوری نیست ، بعدش همه دوستان طرفدار جوکر اومدن در مذمت حرفهای فرهاد جان صحبت کردن ، خوب خیلی هم خوبه ولی سابقه نشون داده دوستان در موارد مشابه همین رفتار رو داشتن که امیدوارم تکرار نشه و هیچ کسی به هیچ تنیسوری بی احترامی نکنه چه اون تنیسور هوادار داشته باشه و چه نداشته باشه . البته سوالی که برای من مطرحه اینه که پسر دراز چکشی سرویس زن مثل ایسنر اساسا توهین به ایزنر محسوب میشه یا نه ؟ و اگر میشه چرا دوستان در این مورد مشابه سکوت اختیار کردن و اظهار نظری نمیکنن ؟ ضمن عرض پوزش از همه عزیزان
راجر عزیز : عاشقتم اسطوره دوست داشتنی و تموم نشدنی ام

delpotro
11-03-2013, 06:17 PM
دراز چکشی سرویس زن توهین نیست.یه سری fact ها توشه فقط.حقیقت رو که نمیشه کتمان کرد.

Aryan
11-03-2013, 06:28 PM
فرهاد عزیز از شدت تعصب و علاقه به راجر و عصبانیت از رفتار جوکر نظری داد که مطمئنم صرفا به خاطر ناراحتی بوده وگرنه فرهاد نازنین به هیچ وجه اهل بی احترامی به هیچ تنیسوری نیست ، بعدش همه دوستان طرفدار جوکر اومدن در مذمت حرفهای فرهاد جان صحبت کردن ، خوب خیلی هم خوبه ولی سابقه نشون داده دوستان در موارد مشابه همین رفتار رو داشتن که امیدوارم تکرار نشه و هیچ کسی به هیچ تنیسوری بی احترامی نکنه چه اون تنیسور هوادار داشته باشه و چه نداشته باشه . البته سوالی که برای من مطرحه اینه که پسر دراز چکشی سرویس زن مثل ایسنر اساسا توهین به ایزنر محسوب میشه یا نه ؟ و اگر میشه چرا دوستان در این مورد مشابه سکوت اختیار کردن و اظهار نظری نمیکنن ؟ ضمن عرض پوزش از همه عزیزان

من میگم درباره شرف و انسانیت یا عقل و شعور یک نفر کسی نظر نده.
ما در حدی نیستیم بخوایم در این باره نظر بدیم. با این کار فقط خودمون و میبریم زیر سوال
همین!!!

djoker
11-03-2013, 08:06 PM

یعنی من الان بگم قد دلپترو یا اندی ماری قدشون درازه بهشون توهین کردم؟عجب؟!!!!:379::379::379:
دوست عزیز اولا کامنتو درست بخون من گفتم یسری نه پسر.دوما دراز قد بودن ایسنر یه وی÷گی فیزیکی هستش نه اخلاقی.ایسنرم
به خاطره قدش مجبوره این سبک تنیسم بازی کنه یا از عمد قدشو بلند کرده که اینطوری بازی کنه خارج از این دو حالت نیست.

و... سوما خب سبکش چکشی سرویس زدنه دیگه مشکلش چیه فک نکنم چیزه بدی گفته باشم.ایشالله نواک چکشی سرویس بزنه.
متاسفانه مشکل اینکه ما آدما نمی تونیم به خوبی توهینو تشخیص بدیم.

davidbeckham
11-03-2013, 08:28 PM
مرسی نوواک:583:
خوب حق فررو گذاشتی کف دستش

djoker
11-03-2013, 09:03 PM
مرسی نوواک:583:
خوب حق فررو گذاشتی کف دستش

فرر تنیسور با اخلاقیه هم سبک بازیش زیباست یعنی مخوام بگم فک کنم طرافدارای نادل,نواک,راجر و اندی کمتر ازش بدشون میاد.
فک کنم تنها کسی هستی که حوصلشو نداری:251::251::251::251::251:

davidbeckham
11-03-2013, 09:35 PM
فرر تنیسور با اخلاقیه هم سبک بازیش زیباست یعنی مخوام بگم فک کنم طرافدارای نادل,نواک,راجر و اندی کمتر ازش بدشون میاد.
فک کنم تنها کسی هستی که حوصلشو نداری:251::251::251::251::251:

هیچی نداره نه فورهند قوی نه بکهند قوی نه سرویس قوی
فقط کم خطا هستش همین
به فدرر هم مثل اب خوردن میبازه
فقط حلو نادال شاخه رو هارد

rojhin
11-03-2013, 10:05 PM
یعنی من الان بگم قد دلپترو یا اندی ماری قدشون درازه بهشون توهین کردم؟عجب؟!!!!:379::379::379:
دوست عزیز اولا کامنتو درست بخون من گفتم یسری نه پسر.دوما دراز قد بودن ایسنر یه وی÷گی فیزیکی هستش نه اخلاقی.ایسنرم
به خاطره قدش مجبوره این سبک تنیسم بازی کنه یا از عمد قدشو بلند کرده که اینطوری بازی کنه خارج از این دو حالت نیست.

و... سوما خب سبکش چکشی سرویس زدنه دیگه مشکلش چیه فک نکنم چیزه بدی گفته باشم.ایشالله نواک چکشی سرویس بزنه.
متاسفانه مشکل اینکه ما آدما نمی تونیم به خوبی توهینو تشخیص بدیم.
بزرگوار مشکل این نیست که به خوبی توهینو تشخیص نمیدیم مشکل اینه که حضرتعالی متاسفانه منظور حرف منو دقیق درک نکردی من نگفتم حرف شما توهینه ، عرض کردم گفتن دراز به کسی که قامت بلندی داره توهین به حساب میاد یا نه ؟ در حقیقت بنده سوال کردم که توهینه یا نه و نه اینکه بخوام نظر بدم که حتما توهین محسوب میشه . امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم .

Roger Federer#1
11-03-2013, 10:49 PM
هیچی نداره نه فورهند قوی نه بکهند قوی نه سرویس قوی
فقط کم خطا هستش همین
به فدرر هم مثل اب خوردن میبازه
فقط حلو نادال شاخه رو هارد

دوست عزیز کم لطفی نکن واقعا فرر تنیسور خوبیه خیلی از سبک یازیش خوشم میاد واقعا فورهند و بکهنداش بعضی وقت ها به شدت زیبا و دلچسبه به نظرم امشب خیلی عالی بازی کرد اگه دقت داشت تو سروهای پایانیش الان نوواکو برده بود هرچند نمیشه بااطمینان گفت برده بون چون حریفش نواک بود کسی که راحت نمیبازه.

اما دلیل ضعف نادال توهارد کورت مقابل فرر به نظرم فقط به یه دلیل هستش اونم بکهند ضعیف نادال اگه دقت کرده باشه 90% سروهایی که فرر به بکهند نادال میزد برگشتی شو به راحتی با یه فورهند عالی وینر میکرد حتی تورالی ها هم به همین شکل بود,نادال بخواد این هفته هم به همین شیوه بازی کنه مقابل فرر بازم شکست میخوره باید فکری برای بکهنداش بکنه

djoker
11-04-2013, 12:57 PM
بزرگوار مشکل این نیست که به خوبی توهینو تشخیص نمیدیم مشکل اینه که حضرتعالی متاسفانه منظور حرف منو دقیق درک نکردی من نگفتم حرف شما توهینه ، عرض کردم گفتن دراز به کسی که قامت بلندی داره توهین به حساب میاد یا نه ؟ در حقیقت بنده سوال کردم که توهینه یا نه و نه اینکه بخوام نظر بدم که حتما توهین محسوب میشه . امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم .

بزرگواری از خودتونه
از اول همینو میگفتی نه اینکه کل جمله دارز چکشی سرویس زن رو پر رنگ کنی.دراز گفتن هم به یه آدم قد بلند توهین حساب نمی شه مگه این که به قصد تحقیر باشه.که خودتم میدونی من قصد انتقاد داشتم نه تحقیر.شما فرض کنید یه بازیکن حرفه ایی به یه بازیکن دیگه بگه دراز توهین حساب میشه یا راجع به شرافت و تمسخر ن÷اد وفرهنگ بازیکن دیگه یا اتهام زدن این که خودشو به مصدومیت زده یا تبانی یا این که جنبه نداره صحبت کنه.اگه کمیته انظباتی وجود داشت کدوم حالتو محروم مکنه؟اصا قابل قیاس هست این دو؟