PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سن مناسب شروع تنیس

ecomp
05-28-2013, 10:10 AM
سلام میشه بگید حداکثر سن شروع تنیس چند سالگی هست
آیا 25 دیگه واقعا دیره؟

Mahdi Naji
05-28-2013, 10:20 AM
حتما دوستان دیگه بیشتر شما رو راهنمایی می کنن.
هر کسی که زود تر شروع کنه بهتره.25 سال بهتر از 26 وحتی 50 سالگی بهتر از 51 سالگی است.هرچه قدر زود تر شروع کنید به نفع خود آدمه چون تنیس بازی کردن اصلا راحت نیست.انرژی می خواد و یک جوان 25 ساله این انرژی رو داره.
به نظر من دیر نیست.اما می شده که زود تر و بهتر بازی کنید تا در این سن بیشتر از تجربیات استفاده کنید نه این که ضرباتی که یاد گرفتید رو امتحان کنید.
ولی هیچ اشکالی نداره.سیار هم خوبه.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:443:

mspayam
05-28-2013, 11:08 AM
من هم با نظر بالایی موافقم.

اگه منظورت از "دیره" اینه که دیگه نمی تونه برای شرکت در مسابقات بین المللی و گرند اسلم و اینجور چیزا خودت رو آماده کنی باید گفت بعله خیلی هم دیره. اما اگه دنبال این هستی که این ورزش رو یاد بگیری و خودت با دوستات یا غریبه ها در سطح متوسط و عالی بازی کنین باید گفت نه اصلاً هم دیر نیست.

شایان نادال
05-28-2013, 01:34 PM
سلام میشه بگید حداکثر سن شروع تنیس چند سالگی هست
آیا 25 دیگه واقعا دیره؟
دوست عزیز باید ببینی هدفت چیه؟اگه منظورت شروع برای تنیس حرفه ای است که خیلی دیره(منظورم از حرفه ای اینه که شروع کنی برای مسابقات فیوچرز و در نهایت مسابقات سطح جهانی)ولی از این نظر که صرفا فقط بخواهید تنیسو شروع کنید و یاد بگیرد هر موقعی میتونید این کارو شروع کنید ولی چون تنیس ورزش سنگینیه هرچی زود تر شروع کنید بهتره.

ecomp
05-30-2013, 02:22 PM
خیلی خوشحالم از این که دوستان اینقد صمیمانه راهنمایی کردند ممنون واقعا انجمن خیلی خوبیه
و ناراحتم واسه اینکه دیره واسه شروع حرفه ای.
به هر حال از همتون سپاسگذارم.

amir k2
05-30-2013, 03:41 PM
خیلی خوشحالم از این که دوستان اینقد صمیمانه راهنمایی کردند ممنون واقعا انجمن خیلی خوبیه
و ناراحتم واسه اینکه دیره واسه شروع حرفه ای.
به هر حال از همتون سپاسگذارم.
ماهی رو هر وقت از اب بگیری تازه هست اما خب باید دقت کنی که ماهی های خوب و مشتی رو باید توی فصل خاص بگیری که دم دست اند.امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی
برای مثال میگم هرچی زودتر ورزش رو شروع کنی و ادامه بدی بهتر هست مثلا 30 سالگی هم تنیس بری بازم بهتر از 31 سالگی هست اما تو سالگی یک دفعه دیدی واقعا استعدادت کشف شد و واقعا از کسی که 10 سال تنیس میرفت بهتر بازی میکنی.یک دفعه رفتی مسابقات
نا مید نباش پس

ecomp
05-30-2013, 09:01 PM
ممنون amir k2 شروع می کنم نا امید نمیشم چون خیلی انگیزه دارم.

iman1990
05-30-2013, 09:21 PM
ممنون amir k2 شروع می کنم نا امید نمیشم چون خیلی انگیزه دارم.
بنظرم انگیزه فوق العاده مهمه واسه هر کاری اگه انگیزه باشه اون کارو به نحو احسن انجامش میدی ...اگه استعدادم کنارش باشه ه دیگه عالیه!!!

دیر نیست...اگه این دوتا ویژگیو داشته باشی مطمئن باش تا 1.5 ساله دیگه راحت میتونی تو مسابقات معمولی داخل شهرو استان شرکت کنی

نمرین پی در پی...ممارست...انگیزتو حفظ کن... از تلاش کردن دست نکش... گامهاتو شمرده ولی پیوسته بردار

امیدوارم موفق و سلامت باشی:583:

ecomp
06-01-2013, 10:47 AM
سپاس از دوستان

Sogandabi
06-10-2013, 07:45 PM
صبحت های دوستان همه درست ِ ... اما اینو هم باید در نظر گرفت هر ورزشی رو وقتی از کودکی آموزش بینیم و در باشگاه های خوب شروع کنیم بی شک موفق تر میشیم ...
اما اگر هدف فقط ورزش و سرگرمی باشه توی هر سنی خوب ِ ...

تنیس به خاطر مهارت های خاصی که داره توی سن کم مخصوصا 4-5 سالگی شروع بشه عالی ِ ...
نمونه ی بارزش راجرر و خواهران ویلیامز :3:

A.N.A.P
09-13-2013, 06:24 PM
سلام دوستان.
براي من كه 19 سالمه چي ؟ ميتونم شروع كنم و حرفه اي بشم ؟

mspayam
09-13-2013, 11:00 PM
سلام دوست عزیز 19 سالگی برای شروع یه خورده دیره، اما همه چیز بستگی به استعداد و توانایی خودت داره. اگه می تونی روزی چندین ساعت تمرین کنی و استعداد خوبی هم داشته، غیر ممکن نیست. برای اینکه حرفه ای بشی و تنیس برات به یه حرفه تبدیل بشه که ازش پول دربیاری باید از قبل از 10 سالگی شروع کنی.

ali87
09-15-2013, 09:38 AM
به نظر من خاستن توانستن است
اگه بخای میتونی حتی به مسابقات بزرگ دنیا هم خودتو برسونی توی هر سنی که باشی فقط تمرین زحمت استقامت.

رافایل بعد 3 سال تنیس بازی کردن رفت مسابقات استرالیا.
انسان اشرف مخلوقاته این بدین معنیه که انسان هر کاریرو بخاد توی هر زمان که بخاد میتونه بکنه.
موفق باشید

farangis
08-26-2015, 04:28 PM
سلام
خسته نباشید.
می خواستم بدونم حداکثر چه سنی برای شروع تنیس مناسبه؟
مثلا من شانزده ساله امه، می تونم تنیس رو شروع کنم و توش موفق بشم یا نه؟؟؟
(خواهش میکنم خیلی ناامیدم نکنید)

delpotro
08-26-2015, 06:15 PM
سلام
خسته نباشید.

درود بر شما

سن شروع یادگیری ورزش تنیس برای تبدیل شدن یه یک بازیکن

خوب در سطح جهانی ، 2 تا 8 سالگی است.

اما اگر منظور شما از موفق شدن، در سطح کشور اسلامیمون،

ایران، باشه، به نظرم هنوز دیر نشده.

از اونجایی که زیرساخت های این ورزش به یمن انقلاب

شکوهمند اسلامی ، بسیار فراهم است و از این نظر هیچ

مشکلی نداریم.

مسعود 289
08-27-2015, 01:50 AM
سلام
خسته نباشید.

برای تفریح خوبه اما موفقیت!؟ مطمئنا نه تنها شاراپووا نمیشی لینا هم نمیشی تازه صددرصد سانیا میرزا هم نمیشی
امیدوارم خیلی ناامید نشده باشی!

ما کلا چندتا ورزشکار موفق زن در سطح آسیا داریم!؟ که بخواهیم توی تنیس داشته باشیم !؟
توی مردانش هم هیچی نیستیم

پ.ن: همیشه به این فکر میکردم چرا لباس تنیس زنان اینقدر لختی تر و بازتره نسبت به مردان!؟
آیا زنان با همون شورت و تیشرت مردان مجاز به مسابقه هستند یا نه؟

محمد.
08-27-2015, 12:08 PM
سلام
خسته نباشید.

برای اینکه بخوای بهترین تنیسور ایران بشی اصلا دیر نیست ولی اگر بخوای بهترین تنیسور جهان بشی شاید یه مقدار دیر باشه

best ever
09-20-2015, 02:47 AM
من میخوام از 17 سالگی شروع کنم و حرفه ایی بشم و به مسابقات هم برم و از این راه پولم دربیارم و علاقه هم دارم ایا میییییییشه؟ایا می تونم و موفق میشم. و میدنم ای هیچ ربطی به موضوع نداره ولی ممنون میشم اگه بگید نیاز به تحصیلاتم دارم در ین راه؟؟؟؟

FANTASTIC
09-20-2015, 10:18 AM
خواستن توانستن است:001_smile:

فالوتورو
09-20-2015, 12:09 PM
من میخوام از 17 سالگی شروع کنم و حرفه ایی بشم و به مسابقات هم برم و از این راه پولم دربیارم و علاقه هم دارم ایا میییییییشه؟ایا می تونم و موفق میشم. و میدنم ای هیچ ربطی به موضوع نداره ولی ممنون میشم اگه بگید نیاز به تحصیلاتم دارم در ین راه؟؟؟؟
انشاءالله موفق میشی
نیاز به تحصیلاتم نداری شما
فقط علاقه و بعد پشتکار

farzane-m
09-22-2015, 11:19 AM
سلام دوستان

من 20 سالمه ( توی 21سالگی) و تا حالا حتی راکت تنیس دستم نگرفتم ولی یه جورایی خوشم میاد ازش
در حال حاضر و توی این سن من میتونم تنیسو یاد بگیرم؟ در حدی که توپ بزنم و یه تنیسور معمولی و متوسط باشم ؟

FANTASTIC
09-22-2015, 12:28 PM
سلام دوستان

من 20 سالمه ( توی 21سالگی) و تا حالا حتی راکت تنیس دستم نگرفتم ولی یه جورایی خوشم میاد ازش
در حال حاضر و توی این سن من میتونم تنیسو یاد بگیرم؟ در حدی که توپ بزنم و یه تنیسور معمولی و متوسط باشم ؟

آره عزیزم چرا نتونی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!بیا من خودم بهت یاد میدم:866::151:

farzane-m
09-23-2015, 10:23 AM
سلام دوستان

در حال حاضر و توی این سن من میتونم تنیسو یاد بگیرم؟ در حدی که توپ بزنم و یه بازیکن تنیس معمولی و متوسط باشم ؟

FANTASTIC
09-23-2015, 11:05 AM
سلام دوستان

در حال حاضر و توی این سن من میتونم تنیسو یاد بگیرم؟ در حدی که توپ بزنم و یه بازیکن تنیس معمولی و متوسط باشم ؟

یه بار پرسیدی گفتم میتونی دیگه حالا هی بپرس میتونم میتونم میتونم؟ نه نمیتونی:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254:

فالوتورو
09-23-2015, 11:18 AM
سلام دوستان

بله شما میتونی یاد بگیری و از متوسطم بالاتر بری و حتی به یکی از بازیکنای خوب در سطح مسابقات محلی یا حتی استانی تبدیل بشی. البته به شرط علاقه زیاد

A-Rod
09-23-2015, 11:38 AM
من از ۶ ماه بعد ۲۲ سالگی شروع کردم. الآن در حدی هستم هر از گاهی حتی بازی هام با بچه های باشگاه رو می برم. البته من قبلش ۳-۴ تا ورزش به صورت حرفه ای و نیمه حرفه ای می کردم و بدنم کم و بیش آمادگی مناسبی داشت و حدا از اون پایه ثابت تمرین بودم.

Behnam Y
10-28-2015, 05:53 PM
سلام می خواستم بپرسم که شروع به یادگیری تنیس در سن 22 سالگی خیلی دیر هست و ایا میتوان به پیشرفت در این زمینه دست یافت با توجه به سن ؟؟؟؟
خیلی به این ورزش علاقه دارم اما متاسفانه بدلیل بعضی مشکلات یادگیری تنیس در گذشته برام مقدور نبوده. باتشکر

king of spin
10-29-2015, 09:13 AM
سلام می خواستم بپرسم که شروع به یادگیری تنیس در سن 22 سالگی خیلی دیر هست و ایا میتوان به پیشرفت در این زمینه دست یافت با توجه به سن ؟؟؟؟
خیلی به این ورزش علاقه دارم اما متاسفانه بدلیل بعضی مشکلات یادگیری تنیس در گذشته برام مقدور نبوده. باتشکر

درود بر شما
حتی اون دسته از افرادی که از سنین کودکی شروع به انجام این رشته ورزشی در ایران کرده اند هیچ گاه نتونستن به موفقیتی حتی کوچک توی میادین بین المللی دست پیدا کنن دوست عزیز؛
توی شهر شیراز که شناخت من نسبت به بقیه شهرها بیشتر هست افرادی هستن که اکثر ایام سال رو توی کمپ های درجه دو و سه دنیا در حال تمرین و کسب تجربه هستن ولی متاسفانه یا خوشبختانه هیچ توفیقی در زمینه بین المللی نداشتن که هیچ حتی سیدهای برتر شیراز رو هم نمی تونن شکست بدن
دلایل این عدم موفقیت از نظر بنده می تونه عوامل زیر باشه
1.نیازمند بودن این ورزش به هوش بسیار بالا و ضریب هوشی پایین ایرانی ها
2. عدم توجه به زیر ساخت های این رشته ورزشی و کم سواد بودن دست اندرکاران این رشته در ایران
3. کم سواد بودن و عدم داشتن تجربیات کافی مربیان ایرانی و عدم مطالعه و استفاده از متدهای روز دنیا
4. عدم توجه به این رشته ورزشی پرهزینه و فراهم کردن حداقل امکانات لازم
5. عدم ایجاد بستری مناسب در جهت ایجاد انگیزه و پیشرفت در این رشته
6. لابی گری و باند بازی دسته ای از افراد و از بین بردن انگیزه بازیکنان مستعد
توصیه من به شما این هست که اگر شما فردی پولدار هستید و وقت آزاد دارید شروع به یادگیری و پیشرفت تا حد آماتور تو این رشته ورزشی کنید در غیر این صورت برای تفریح هم به سمت این رشته ورزشی نروید چون هزینه های خرید توپ نو، تغییر زه راکت در زمان مناسب، تورنو، کرایه زمین و.... زیاد هستند و واسه بسیاری از افراد مقرون به صرفه نیستن
سالیان سال هست که آقای اشکان دبیری به عنوان بهترین تنیسور شیراز هستند و هنوز که هنوزه هیچ تنیسوری در شیراز نتونسته ایشون رو شکست بده! و اکر اشتباه نکنم فقط یک بار آقای ناطق موفق به کسب یک ست در مقابل ایشون شدن!!
متاسفانه عده ای تو همین شیراز هستند که هیچ شناختی از تنیس ندارن و حتی الفباشو هم نمیدونن و با کمی پیشرقت تو این رشته شروع به تدریس و مربی گری در این رشته می کنن و یک سری افراد ساده لوح نیز که اتفاقا تا حالا به غیر از دوران مدرسه و در زمان زنگ ورزش و امتحان ورزش با لباس ورزشی دیده نشده اند فریب این دسته از افراد رو خورده و در مکتب اون ها شاگردی می کنن و حداقل ساعتی 35 هزار تومان به غیر از پول زمین رو مفت توی جیب این افراد می ریزند

Behnam Y
10-31-2015, 10:46 AM
سلام من 19 سالمه و میخواستم تنیس رو یاد بگیرم ولی متاسفانه اول باید به مدت دوسال برم سربازی . حالا اگه من تو این دوسال آمادگی جسمانیم رو افزایش بدم وبعد در سن نزدیک 22 شوع به یاگیری بکنم آیا میتونم به صورت حرفه ای یاد بگیرم و پیشرفت کنم ؟ یا دیگه دیره ؟ فقط برای یادگیری و تفریح نمیگم برای بیشتر از اون . ممنون میشم حتی اگه راهنمایی و نظر دیگه ای دارید بگید چون نمیخوام دوسال از عمرم رو تو سربازی تلف کنم .

delpotro
10-31-2015, 11:36 AM
به نظر من اگر از هفده سالگی عبور کنید و بخواید بعد از این سن تنیس رو شروع کنید ،به طور قطع هیچ شانسی برای تبدیل شدن به یک تنیسور حرفه ای ( قرار گرفتن در ششصد رده ی برتر جهان) نخواهید داشت.

بنا بر این نوزده سالگی و بیست و دو سالگی هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

Alireza_Alemi
04-24-2016, 10:14 AM
سلام دوستان من عاشق تنیس هستم اما چون منزل ما از شرایط و زمین تنیس دور هست و دوستان تنیسی کمی دارم خیلی کمتر پیش میاد تا تنیس بازی کنم آیا قد 168 با وزن 58 کیلو برای سن 23 ساله امکان یادگرفتن و شرکت کردن در مسابقات داخلی و معمولی میتونه مناسب باشه یانه ؟
زمانی که من 21 ساله بودم یک کلاس 16 نفر بصورت عمومی تنیس شرکت کردم و خیلی سریع یاد گرفتم و توی همون کلاس من جز بهترین مشخص شدم و انگیزه خوبی شد و از همون جا فهمیدم میتونم پیشرفت کنم و سریع خودمو ارتقائ بدم و یک دوره هم زمانی که 22 ساله شدم کلاس 4 نفر رفتم و تاحدودی خودمو و حرکاتمو اصلاح کردم و عادت های غلط رو کنار گذاشتم

و تا الان که قراره راکت تنیس و کفش بخرم با مربی خصوص کار کنم تا بتونم در مسابقات داخلی و کوچیک خودمو محک بزنم اما چون متاهل شدم و هزینه های لوازم نسبت به شرایط من گرون هست خیلی دو دل شدم نمیدونم چیکا رکنم لطفان راهنمایی کنید
با مربی ها صحبت کردم یکی 600 تومن یکی 500 تومن و یکی 350 تومن هست اما مورد اول که 600 تومن هست بخاطر اینه که 450 هزینه خودشه و 150 تومن هزینه زمین میشه که من با ایشون کار کردم اما هزینه بالایی هست چون قرار 250 برای راکت دسته دوم و 200 برای کفش بزارم کلا بالای یک تومن درمیاد
بنظرتون چیکار کنم
تشکر از همه دوستان