PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون مسابقات مسترز رم 2013

صفحه ها : 1 [2]

Pouya
05-19-2013, 08:17 PM
تبریک به طرفداران نادال:583:

roli
05-19-2013, 08:40 PM
اول خسته ن باشید به راجر و سپس تبریک به طرفدارای نادال. من یک ستو دیدم با اون بازیه راجر دیگه سته دومو ندیدم. نمیدونم چرا راجر بدون برنامه میاد جلوی رافا بازی میکنه انگار قبل از بازی خودشو بازنده میدونه.

viva rafa
05-19-2013, 09:29 PM
تنیسورای حال حاظر فقط خدا رو شکر کنن که رافا سرویس درست و حسابی و ایس نداره
بعدم خواهشن حرفای خنده دار مثل بازیه کثیف و این حرفا رو نزنید
این یه واقعیته که فدرر با توجه به پا به سن شدنش دیگه توانایی قبل رو نداره این یه چیز کاملا عادی هست و واسه نادال و بقیه تنیسور ها هم اتفاق میفته
این چیزی نیست که بخواید 1001 دلیل واسه ماسمالی کردنش بیارید
من خودم نادالی هستم ولی اصلا این فینال واسم لذت نداشت
هرچی رالی شد فدرر زد تو در و دیوار یعنی همینجوری رو تختم خوابیده بودم نگاه میکردم تنها صحنه مهیج بازی اون بکهندی بود که رافا زد توپ کات گرفت اومد تو زمین
حتی خود رافا هم زیاد هیجانی نبود
این شرایط مثل این میمونه که مهاجم قدیمی و اسطوره یه تیم بزرگ فوتبال بخواد همیشه فیکس بازی کنه خب معلومه تو فوتبال سرعتی این دور تیمش جواب نمیگیره
به نظرم فدرر با این بازیاش اول خودش بعدم حال هواداراش رو میگیره چون واسه کسایی که یه روز تنیسورشون اقایی میکرده قابل قبول نیست که نتونه ساده ترین توپا رو جواب بده و یه رالی کوچیک رو زودی بزنه بیرون

شایان نادال
05-19-2013, 10:05 PM
مرسی رافا:655::583::396:
تبریک میگم به همه ی دوستان طرفدار نادال تبریک میگم واقعا بعد از مصدومیت داره فوق العاده بازی میکنه.دمش گرم بش خسته نباشید میگم:866:
thanks rafa for this final.!!!!!

Mahrooz RF
05-19-2013, 10:15 PM
وقتی بیـــــــــــــــل بزنی ته زمین حریف ، تمرکز حریف رو توپ پایین میاد بدون شک ، و همین باعث زدن توپ به تور و یا ضربه ای افتضاح به خارج از زمین میشه . اگه خودتون تنیس بازی میکنید این شیوه رو انجام بدید متوجه میشید
حرف شما درسته. این یکی از تکنیک های اصلی تنیسه و همه بازیکنا دوست دارن توپاشونو تو بیسلاین بزنن ولی چون ریسک داره و واسه بازیکنای فلت سخت تره زیاد ته زمین نمیزنن. حالا رافا کنترل خوبی روی این مورد داره و ازش استفاده می کنه. مثل راجر و نوله که از سرویساشون استفاده می کنن. البته من قبول دارم اگه رافا این بازو و قدرت بدنیو نداشت الان رافا نبود و هیچ وقت نمی تونست همچین اسپین و کنترلی روی توپ داشته باشه و بخاطر همین کاری که نوله و راجر با این قدرت بدنی کمترشون انجام می دن بزرگتر از کاریه که رافا انجام می ده. ولی این بازیه کثیف نیست. بازیه کثیف یعنی بازی کارلوویچ. کارلوویچ بخاطر قد بلندی که خدا بهش داده سرویساش ناجوره و فقط با سرویس بازی می کنه و اگه قدشو بکنی 185 (سرویسشو ازش بگیری) محاله بتونه از مثلا تسونگا یک گیم بگیره. اگه این قدو خیلیای دیگه هم داشتن ممکن بود الان از کارلوویچ هم بهتر بودن. بازیه کثیف یعنی این. البته اگه راجر یا نوله قدرت بدنی رافا رو داشتن بازیشون خیلی از این بهتر بود (دیگه خدا می شدن)، ولی من اسم اینو کثیف نمی ذارم. چون فقط قدرت بدنی کافی نیست. باید بدونی چطور ازش استفاده کنی. اگه رافا بخواد همش فلت بازی کنه (مثل راجر و نوله) نتیجه نمی گیره و اروراش خیلی می رن بالا.
بهتر بود بگین رافا با قدرت بدنیش بازی می کنه و بازی یکنواختی داره.
ببخشید طولانی شد.

javi
05-19-2013, 10:19 PM
راجر بي روحيه ! كاش خوزه مورينيو مربيت بود!

SABORI
05-19-2013, 10:41 PM
دوستان مخصوصا مدیران عزیز
این مسترز که به پایان رسید
پیشنهادی داشتم که در تورنمت های دیگه در پست اول که کامل همه چیز را توضیح میدید در کنار جدول برندگان و فینالیستها جدولی هم درست کنید از تاپ 10 که در سال گذشته در این تورنمت چه نتیجه ای به دست آوردند
سپاسگذار

PowerVu
05-19-2013, 10:56 PM
دوستان مخصوصا مدیران عزیز
این مسترز که به پایان رسید
پیشنهادی داشتم که در تورنمت های دیگه در پست اول که کامل همه چیز را توضیح میدید در کنار جدول برندگان و فینالیستها جدولی هم درست کنید از تاپ 10 که در سال گذشته در این تورنمت چه نتیجه ای به دست آوردند
سپاسگذار

با عرض درود و سپاس از محبت شما

از پیشنهاد شما ممنونم و چند پرسش در این مورد از حضورتون داشتم:

1. از نتیجه گیری تاپ 10 در سال جاری باشه یا در سال گذشته
2. آیا از نتیجه گیری تاپ 10 باشه یا از نتیجه گیری Seedهای سال جاری (یا سال گذشته) چون در بعضی تورنمنتها چندین نفر یا تمام ده نفر نخست رنکینگ حضور ندارند. (مثلا در 250 امتیازی ها گاهی حتی از 20 نفر اول هم کسی نیست)
3. این موردی که میفرمایید در تمام تورنمنتها اعمال بشه یا در تورنمنتهای خاص مثل مسترزها

Sent from my SGH-M919 using Tapatalk 2

Mahrooz RF
05-19-2013, 11:39 PM
درود
دوست من زیاد خودت رو درگیر این بحثا نکن
این حرف هایی که میگن همه از روی عجزه!
به همین فک کن که رافا استاد بی همتای تاپ اسپین تو تاریخه:866:
تا دلت بخواد فلت زن داریم
به این فک کن که با تاپ اسپین وینر سرعت بالای 150 کیلومتر میزنه!:866:
به net clearance فرهندهای رافا بخصوص رو خاک رس که معمولا مطمئنی از تور رد میشه:866:
دیدی رافا فرهند میزنه با سرعت زیاد در حالیکه ارتفاعش بالاس، تو گویی توپ قراره بره بیرون ولی انتهای زمین نزدیک خط فرود میاد:866:
اگه یکی بخواد اینجوری فلت بزنه، توپش از استادیوم میره بیرون
زدن پسینگ شات بسیار سخت تر از وینریه که با یه سرویس قوی حاصل شده
به همین فک کن که رافا 11 گرند اسلم رو بدون سرویس برده:655::441:
اگه همین راجر یا نواک سرویسش مثل رافا بود، داشتن تو فیوچرز تهران تنیس بازی میکردن
همه ی این مسائل از درک بسیاریشون خارجه:443:
بریم فدال ببینیم:443::866:

دوست عزیز اگه کسی حرف غیرمنطقی می زنه، اگه شما هم حرف غیرمنطقی بزنی با اون چه فرقی دارین؟ درسته رافا و راجر تو زمین رقیب سرسختین، ولی با هم خیلی صمیمین. ما هم باید به طرفدارای بقیه تنیسورا احترام بذاریم.
این حرفتون کاملا درسته "رافا استاد بی همتای تاپ اسپین تو تاریخه". سلطان خاک رس هم هست.
اگه قدرت بدنی رافا رو نوله یا راجر داشتن اون ها هم با تاپ اسپین وینر بالای 150 می زدن.
اون چیزی هم که گفتین درباره فورهندای رافا، ویژگی ضربات اسپین بود.
این جمله "اگه یکی بخواد اینجوری فلت بزنه، توپش از استادیوم میره بیرون" اگه همچین چیزی بشه اصلا قوانین فیزیک رد می شن. مثل اینه که بگی کسی نمی تونه ضربه کات دار بزنه که مسیر توپ مستقیم باشه. خب معلومه. ضربه فلت مسیرش مستقیمه (خطیه). فکرشو بکنید اون همه انرژی از اون بازوی رافا 80 درصدش صرف چرخش (اسپین) توپ می شه. خب معلومه حرکت توپ باید اونطوری که گفتین به نظر بیاد.
"رافا 11 گرند اسلم رو بدون سرویس برده". راجر هم 17 گرندو با نصف قدرت بدنی رافا برده. نوله هم نسبت به رافا خیلی ضعیف تره، ولی تو استرالیا نزدیک به 6 ساعت مقابل ماتادور دووم اورد که حیرت انگیزه.
"اگه همین راجر یا نواک سرویسش مثل رافا بود، داشتن تو فیوچرز تهران تنیس بازی میکردن". رافا هم اگه این هیکلو نداشت جزء 100 نفرم نبود.
جمله آخرتونم یه جور بی احترامیه. شما باید ایشونو با دلیل توجیه میکردین؛ نه اینکه اینطوری جواب بدین. جوابی که به دوستمون D3ADMAN دادم یه نگاهی بکنید.

mspayam
05-20-2013, 12:08 AM
من خودم 2 ساله تنیس بازی میکنم ولی این موردونمیدونم شایم شما درست بگی

حرف شما درسته. این یکی از تکنیک های اصلی تنیسه و همه بازیکنا دوست دارن توپاشونو تو بیسلاین بزنن ولی چون ریسک داره و واسه بازیکنای فلت سخت تره زیاد ته زمین نمیزنن. حالا رافا کنترل خوبی روی این مورد داره و ازش استفاده می کنه. مثل راجر و نوله که از سرویساشون استفاده می کنن. البته من قبول دارم اگه رافا این بازو و قدرت بدنیو نداشت الان رافا نبود و هیچ وقت نمی تونست همچین اسپین و کنترلی روی توپ داشته باشه و بخاطر همین کاری که نوله و راجر با این قدرت بدنی کمترشون انجام می دن بزرگتر از کاریه که رافا انجام می ده. ولی این بازیه کثیف نیست.

در تایید حرف های دوستمون مهروز من هم می خوام اینو اضافه کنم که اون زیر توپ زدن یا چیزی که ازش به عنوان moonball یاد می شه با کاری که رافا انجام می ده خیلی فرق داره. یه نمونه از مدل مونبال هم بازی کارولاین وزنیاکی هستش که وقتی احساس خطر می کنه زیر توپ می زنه و حریفش رو مجبور می کنه که بره ته زمین. این کار رو تنیس بازهای مبتدی هم بلدن و اصلاً کار سختی نیست. توی این ضربه ها توپ بدون چرخش می ره بالا و بعد هم صاف میاد پایین.
اما نادال ضربات چرخشی (اسپین) به توپ می زنه که باعث می شه توپ با ارتفاع زیادی از روی تور رد بشه و بعد یهویی بیافته و بعد هم دوباره با سرعت و زاویه به سمت بالا بره. توی کلاس های آموزش تنیس اینجا ضربات چرخشی رو توی سطح متوسط به بالا یاد می دن و اکثر نوجوون هایی که تنیس بازی می کنن از همین ضربه ها می زنن و می شه گفت یه جورایی آینده ی تنیس به این سمت داره پیش می ره.
همونطور که دوستمون هم گفت ضربه های اسپین به خاطر چرخش زیادشون نمی تونن سرعت ضربه های فلت رو داشته باشن، اما نادال به خاطر قدرت بدنی خیلی زیادش می تونه ضربه هایی بزنه که هم چرخش زیادی دارن و با سرعت از روی تور رد می شن و هم قدرت زیادی دارن و این دلیل اصلی پیروزی ها ناداله.

Paymaan
05-20-2013, 06:46 AM
خب خرد را شکر این فصل کابوس وار Clay هم روبه پایانه و ازین به بعد میتونیم یه خورده تنیس واقعی نگاه کنیم :434:. در مورد رولند هم تنها شانسی که فدرر داره اینه که رافا و نواک تو سِمی بخورن به هم و نواک ببره . و بهتر هست که بازی فدرر بعد از بازی نواک و رافا باشه که اگه رافا اومد بالا سه سوت بازیش رو ببازه بیاد بیرون :434:.البته مافیای ATP نخواهند گذاشت که نواک و رافا تو سِمی بخورن به هم :facepalm: . عجب فیلمنامه ای نوشتم!

rezaomo
05-20-2013, 08:50 AM
آقا يك تماس با اين راجر بگيريد بگيد بابا چته؟:397: چه مشكلي داري ، دوقلوها دارند بزرگ ميشند و ديگه حوصله تنيس نداري، سنت ديگه جواب نميده ، از تنيس ديگه اشباع شده اي ، آخر چرا اينجوري بازي مي كني ، چرا توپهاي ساده را مانند رنكينك هاي بالاي 500 ATP به بيرون و تور مي زني ، بيا مرد و مردونه و رو راست بيا با هوادارانت صحبت كن ، قطعا مشكلي هست كه به زبان نمي آري،ديروز بيرون بودم ساعت 8 شب سريع خودمو رسوندم خونه كه بازي را در ست سوم ببينم ، ديدم مراسم اهداي جام هم تموم شده :3t1:

pouriya.alex
05-20-2013, 09:41 AM
قهرمانی رافا رو به هواداراش تبریک میگم، استحقاقشو داشت:583:

شایان نادال
05-20-2013, 09:55 AM
در تایید حرف های دوستمون مهروز من هم می خوام اینو اضافه کنم که اون زیر توپ زدن یا چیزی که ازش به عنوان moonball یاد می شه با کاری که رافا انجام می ده خیلی فرق داره. یه نمونه از مدل مونبال هم بازی کارولاین وزنیاکی هستش که وقتی احساس خطر می کنه زیر توپ می زنه و حریفش رو مجبور می کنه که بره ته زمین. این کار رو تنیس بازهای مبتدی هم بلدن و اصلاً کار سختی نیست. توی این ضربه ها توپ بدون چرخش می ره بالا و بعد هم صاف میاد پایین.
اما نادال ضربات چرخشی (اسپین) به توپ می زنه که باعث می شه توپ با ارتفاع زیادی از روی تور رد بشه و بعد یهویی بیافته و بعد هم دوباره با سرعت و زاویه به سمت بالا بره. توی کلاس های آموزش تنیس اینجا ضربات چرخشی رو توی سطح متوسط به بالا یاد می دن و اکثر نوجوون هایی که تنیس بازی می کنن از همین ضربه ها می زنن و می شه گفت یه جورایی آینده ی تنیس به این سمت داره پیش می ره.
همونطور که دوستمون هم گفت ضربه های اسپین به خاطر چرخش زیادشون نمی تونن سرعت ضربه های فلت رو داشته باشن، اما نادال به خاطر قدرت بدنی خیلی زیادش می تونه ضربه هایی بزنه که هم چرخش زیادی دارن و با سرعت از روی تور رد می شن و هم قدرت زیادی دارن و این دلیل اصلی پیروزی ها ناداله.
احسنت بر شما دوست عزیز.

pouriya.alex
05-20-2013, 10:12 AM
به همین فک کن که رافا 11 گرند اسلم رو بدون سرویس برده:655::441:
اگه همین راجر یا نواک سرویسش مثل رافا بود، داشتن تو فیوچرز تهران تنیس بازی میکردن

... و اما بشنوید از استدلال های خردمندانه درباره راجر و نواک، بهترین بازیکن تمام دوران، و بهترین بازیکن حال حاضر جهان...

با این استدلال (اگر>آنگاه) دوستان میشه نتیجه گرفته که اگر رافا تاپ اسپینش اینجوری نبود آنگاه الان داشت در لیگ 2 بنگلادش (انتخابی برای لیگ برترشون) عرض اندام میکرد!

البته هواداران سایر تنیس بازها دیگه با این دست "جو گیری" ها در حدفاصل مونته کارلو- رولندگاروس عادت دارند!

فقط امیدوارم این استدلال ها به نمایندگی از هواداران رافا زده نشده باشه ( که البته شواهد چیز دیگه ای رو نشون میده) که در اون صورت هوادارای فدرر با بقیه بحث و تبادل نظر کنن سنگین تره!!

Sorou$h
05-20-2013, 10:22 AM
به به عجب فینال جذابی بود. بنا به گفته بعضی از دوستان تمام دنیا میخوان فدال ببینن!!!!!!!!!!
داستان بازی فدال. اونی که داره میزنه نادال است:7: :7: :7:
دوستان طرفدار فدرر و نادال میشه بگین الان این بازی چه چیز خاصی داشت؟؟؟
این بازی رو دیدید حالا اگه وقت کردین برین بازی ماری و جوکوویچ هم در فینال مسترز شانگهای چین 2012 هم ببنید. اونوقت اگه منطق داشتید و نخواستید دیکتاتوری رفتار کنید بیاین بگین سروش درست میگی.
که بعید میدونم کسی بیاد این حرف رو بزنه چون اکثر طرفدارهای راجر اینجا چشمشون رو به روی حقایق بستند و احساسی نظر میدن. مشکل ما ایرانها این است که همیشه میخوایم حرف خودمون رو به کرسی بشونیم و فکر میکنیم اگه بگیم اشتباه کردیم چیزی ازمون کم میشه و هرکس فکر میکنه از دیگری بیشتر میدونه.

slice
05-20-2013, 10:45 AM
منظورم این بود که فدرر خیلی رو خودش فشار نیاورد که بازی رو ببره !!!!! اگه به بازی نگاه می کردین فدرر توی چندتا امتیاز حیاتی ضربه های خیلی riskfull می زد!!!! به نظر من فدرر نمی خواست که رافا دستشو بخونه چون اگه فدرر بد شانسی نیاره تنها بازیکنیه که میتونه نادال رو تو clay ببره!!!!!!!!!!!!!!!!

beeroz
05-20-2013, 11:15 AM
بنده هم تبریک به نادال و طرفداراش میگم و امیدوارم توی RG سمت راج نیوفته

king of spin
05-20-2013, 12:09 PM
... و اما بشنوید از استدلال های خردمندانه درباره راجر و نواک، بهترین بازیکن تمام دوران، و بهترین بازیکن حال حاضر جهان...

با این استدلال (اگر>آنگاه) دوستان میشه نتیجه گرفته که اگر رافا تاپ اسپینش اینجوری نبود آنگاه الان داشت در لیگ 2 بنگلادش (انتخابی برای لیگ برترشون) عرض اندام میکرد!

البته هواداران سایر تنیس بازها دیگه با این دست "جو گیری" ها در حدفاصل مونته کارلو- رولندگاروس عادت دارند!

فقط امیدوارم این استدلال ها به نمایندگی از هواداران رافا زده نشده باشه ( که البته شواهد چیز دیگه ای رو نشون میده) که در اون صورت هوادارای فدرر با بقیه بحث و تبادل نظر کنن سنگین تره!!

فدرر اگر این جور سرویس نمیزد تو مالدیوم راش نمیدادن:251::251::251:.نادال مرد برتره حالا هر چی دوست دارین بگین..........

king of spin
05-20-2013, 12:12 PM
منظورم این بود که فدرر خیلی رو خودش فشار نیاورد که بازی رو ببره !!!!! اگه به بازی نگاه می کردین فدرر توی چندتا امتیاز حیاتی ضربه های خیلی riskfull می زد!!!! به نظر من فدرر نمی خواست که رافا دستشو بخونه چون اگه فدرر بد شانسی نیاره تنها بازیکنیه که میتونه نادال رو تو clay ببره!!!!!!!!!!!!!!!!

عزیزم تنها بازیکنی که تو خاک میتونه نادالو ببره اگه اتفاقات خاصی نیفته نواک هس نه فدرر.

rezaomo
05-20-2013, 01:12 PM
مي دونيد چرا اكثريت ،طرفدار راجر هستند، خارج از بازي هاش ، چون نجيب و جنتلمن و خوش تيپ است . اگر رافا هم خوش تيپ و نجيب و جنتلمن بود باور كنيد بالاتر از راجر طرفدار داشت .

pegi.rafa
05-20-2013, 01:25 PM

وقتی میگین عمدی سوتفاهم میشه.موضوع شانس نیست درسته که فدرر بهتر از هر کس دیگه با بازی رافا آشناست اما متاسفانه تو clay در مقابل رافا حرفی برای گفتن نداره ،خودش هم این موضوع رو پذیرفته به نظر من فقط نمی خواد دل طرفداراش رو بشکنه.
اونایی که طرفدار واقعی راجر یا رافا باشن براشون فرقی نمی کنه فدال رو کی میبره،مهم براشون اینه که بازی رو بینن و از اینکه ستارشون تمام سعیش رو می کنه لذت ببرن حتی اگه از قبل مشخص باشه کی می بره یا کی می بازه.

Mahrooz RF
05-20-2013, 01:38 PM
نوشته اصلی توسط pouriya.alex

فدرر اگر این جور سرویس نمیزد تو مالدیوم راش نمیدادن.نادال مرد برتره حالا هر چی دوست دارین بگین..........

اشکال ما ایرانیا اینه که سخته واسمون که به هم دیگه احترام بزاریم. توی موبایل هم همینطوره (HTC و Samsung و Apple رو می گم). بابا این همه می گیم نظراتتونو محترمانه و به دور از تمسخر بگید؛ اون وقت میاید اینطوری به همدیگه می پرین؟ اینایی که طرفداریشونو می کنید فکر نکنم دوست داشته باشن طرفداراشون اینطوری با همدیگه رفتار کنن.

Mahrooz RF
05-20-2013, 01:47 PM
مي دونيد چرا اكثريت ،طرفدار راجر هستند، خارج از بازي هاش ، چون نجيب و جنتلمن و خوش تيپ است . اگر رافا هم خوش تيپ و نجيب و جنتلمن بود باور كنيد بالاتر از راجر طرفدار داشت .

یه جوری میگید انگار رافا از نظر ظاهری هیچه. رافا هم دخترکشه، هم جوون پسندتره. اینطوری که میگید نیست. مسئله فقط ظاهر راجر نیست. خیلی از طرفداراش بخاطر شخصیتش طرفدارشن.

Mahrooz RF
05-20-2013, 02:01 PM
به به عجب فینال جذابی بود. بنا به گفته بعضی از دوستان تمام دنیا میخوان فدال ببینن!!!!!!!!!!
این بازی رو دیدید حالا اگه وقت کردین برین بازی ماری و جوکوویچ هم در فینال مسترز شانگهای چین 2012 هم ببنید. اونوقت اگه منطق داشتید و نخواستید دیکتاتوری رفتار کنید بیاین بگین سروش درست میگی.
که بعید میدونم کسی بیاد این حرف رو بزنه چون اکثر طرفدارهای راجر اینجا چشمشون رو به روی حقایق بستند و احساسی نظر میدن. مشکل ما ایرانها این است که همیشه میخوایم حرف خودمون رو به کرسی بشونیم و فکر میکنیم اگه بگیم اشتباه کردیم چیزی ازمون کم میشه و هرکس فکر میکنه از دیگری بیشتر میدونه.
شما فکر کنم جملتونو بد بیان کردید و دوستان چیز دیگری برداشت کردن و سوءتفاهم پیش اومده.
آقا سروش شما میگید فدال هیجان نداره. تا حدودی با شما موافقم. درباره فینال که همه با شما موافقن. تا قبل فینال داشتم می مردم که نمی تونم فدالو ببینم؛ ولی حالا با تعاریف دوستان و Livescore که من می دیدم انگار راجر رو دور نبوده و با ندیدنش چیز خاصیو از دست ندادم. علت مخالفت دوستان با شما این بود که شما خیلی کلی گفتین. یعنی میگید کلا فدال هیجانی نداره. ولی ما واسه این میگیم فدال می خوایم چون زیباترین و حساس ترین و هیجان انگیزترین بازی های تاریخ تنیس فدال بودن. الان نوله و اندی رو دور و تقریبا تو اوج هستن و اگه یکیشون رو دور نباشه دیگه بازی هیجانی نداره. راجر و رافا هم اگه جفتشون رو دور باشن هیجان انگیزترین بازیو به نمایش می زارن و نمیشه گفت کی میبره. البته توی خاک رس هیجان کمتری داره. حالا توی فصل چمن و هارد که پیش رو داریم هیجان بیشتری از این دو میبینیم. درباره فینال با اینکه ندیدمش ولی باهاتون موافقم که چیز خاصی نداشت. بقیه راجریا هم مطمئنم باهاتون موافقن. در کل ما گفتیم فدال می خوایم. نه چیزی که تو فینال دیدیم. امیدوارم متوجه شده باشین.

Sorou$h
05-20-2013, 05:30 PM
شما فکر کنم جملتونو بد بیان کردید و دوستان چیز دیگری برداشت کردن و سوءتفاهم پیش اومده.
آقا سروش شما میگید فدال هیجان نداره. تا حدودی با شما موافقم. درباره فینال که همه با شما موافقن. تا قبل فینال داشتم می مردم که نمی تونم فدالو ببینم؛ ولی حالا با تعاریف دوستان و Livescore که من می دیدم انگار راجر رو دور نبوده و با ندیدنش چیز خاصیو از دست ندادم. علت مخالفت دوستان با شما این بود که شما خیلی کلی گفتین. یعنی میگید کلا فدال هیجانی نداره. ولی ما واسه این میگیم فدال می خوایم چون زیباترین و حساس ترین و هیجان انگیزترین بازی های تاریخ تنیس فدال بودن. الان نوله و اندی رو دور و تقریبا تو اوج هستن و اگه یکیشون رو دور نباشه دیگه بازی هیجانی نداره. راجر و رافا هم اگه جفتشون رو دور باشن هیجان انگیزترین بازیو به نمایش می زارن و نمیشه گفت کی میبره. البته توی خاک رس هیجان کمتری داره. حالا توی فصل چمن و هارد که پیش رو داریم هیجان بیشتری از این دو میبینیم. درباره فینال با اینکه ندیدمش ولی باهاتون موافقم که چیز خاصی نداشت. بقیه راجریا هم مطمئنم باهاتون موافقن. در کل ما گفتیم فدال می خوایم. نه چیزی که تو فینال دیدیم. امیدوارم متوجه شده باشین.

خواهش میکنم. آخه ایندین ولز امسال هم که روی هارد بود باز یک بازی یکطرفه برای نادال بود. در ضمن اکثر دوستان راجری اینجا اگه با حرف یکی موافق باشن هیچوقت نمیگن. شاید فکر میکنن واسشون افت داره نظر کسی دیگه رو تائید کنن.
به هر حال خوشحالم که شما یک راجری منطقی هستی.

SHIR FarHad
05-20-2013, 08:40 PM
جناب سروش جان شما یا خودت رو ب کج فهمی زدی یا اینکه قطعا ب تازگی تماشای تنیس رو شروع کردی یا اینکه درک درستی از تنیس ندارین

جناب اگه بازیه دیروز رو دیده باشین قطعا مشاهده فرمودین ک راجر مانند کشتی نفت کش توی زمین راه میرفت

وگرنه زمانی ک راجر جوون بود و مانند غزال تیز پا :151:توی زمین میدوید برترین بازیها از لحاظ زیبایی بین راجر و رافا برگزار میشد .

حداقل من و سایر دوستان 10 بازی خارق العاده واسه شما مثال اوردیم ک فوق العاده بودن و نظیر نداشتن ولی باز هم شما میگی کدوم بازیه زیبا!!!!

شمایی ک مثال از ایندین ولز امسال میارین واسه ادعاتون,یعنی خبر ندارید راجر اون بازی مشکل کمر داشت و ب سختی توی زمین راه میرفت ؟!!!

ب نظرم ب جای اینکه انگ بچسبونید ب طرفداران راجر ک متعصبن, فکری ب حال خودتون بکنید ک هنوز از موضعتون پایین نیومدید !!

SHIR FarHad
05-20-2013, 08:45 PM
خواهش میکنم. آخه ایندین ولز امسال هم که روی هارد بود باز یک بازی یکطرفه برای نادال بود. در ضمن اکثر دوستان راجری اینجا اگه با حرف یکی موافق باشن هیچوقت نمیگن. شاید فکر میکنن واسشون افت داره نظر کسی دیگه رو تائید کنن.
به هر حال خوشحالم که شما یک راجری منطقی هستی.

اون قسمت ک ابی کردم نشان از مغلطه کامل و خلط مبحثه :3t1:

یعنی خبر نداشتی راجر مشکل کمر داشت ؟!!!:397:

واست متاسفم ک از ی متعصب متعصبتر رفتار میکنیو همه ی شرایطو هر جور ک میخوای واسه خودت تغییر میدی

اخه همین پارسال که رافا و راجر تو همین ایندین ولز بازی کردن بازی یکطرفه بود ؟!!!!

SABORI
05-20-2013, 09:06 PM
با عرض درود و سپاس از محبت شما

از پیشنهاد شما ممنونم و چند پرسش در این مورد از حضورتون داشتم:

1. از نتیجه گیری تاپ 10 در سال جاری باشه یا در سال گذشته
2. آیا از نتیجه گیری تاپ 10 باشه یا از نتیجه گیری Seedهای سال جاری (یا سال گذشته) چون در بعضی تورنمنتها چندین نفر یا تمام ده نفر نخست رنکینگ حضور ندارند. (مثلا در 250 امتیازی ها گاهی حتی از 20 نفر اول هم کسی نیست)
3. این موردی که میفرمایید در تمام تورنمنتها اعمال بشه یا در تورنمنتهای خاص مثل مسترزها

Sent from my SGH-M919 using Tapatalk 2

خواهش میکنم عزیز

منظور من تاپ 10 سال جاری است
نظر من برای مسترزها و گرند اسلم هاست و تورنمنت های دیگه که مهم هستند اما مسترز نیستند مثل دبی که اکثرا شرکت میکنند
من اطلاعی ندارم که چند تا 500 امتیازی داریم ولی اینها هم باشند بهتره
کامنتهای دوستان را که دنبال میکنم حضور ذهن زیادی از سالهای گذشته دارند که حتی فلان بازیکن چطوری بازی کرد و این مساله را برای کسی مثل خودم عنوان کردم که بتونم پیشینه بازیکن ها را در سال گذشته در همین مقطع با الان مقایسه کنم

و جواب سوال دیگر شما

ممکنه به هر دلیلی در تورنمتی چند تا از سیدهای برتر همان سال نباشند و رنگهای پایین تر جای آنها را بگیرند منظور من عملکرد همان سیدهای برتر هست نه آنهایی که جایگزین شدند و در اون تورنمنت رنک بالاتری را گرفتند

یک مساله دیگر اینکه وقتی مسترزی تمام میشود جدولی نمایش داده میشود که در سال جاری چه کسی مسترزهایی که تا حالا برگزار شده را گرفته
اگر در قبل از هر مسترزی این جدول را هم نشون بدید (سال جاری و سال قبل) ممنون میشم
سپاسگذار

Rafa
05-20-2013, 09:21 PM
دوست عزیز اگه کسی حرف غیرمنطقی می زنه، اگه شما هم حرف غیرمنطقی بزنی با اون چه فرقی دارین؟ درسته رافا و راجر تو زمین رقیب سرسختین، ولی با هم خیلی صمیمین. ما هم باید به طرفدارای بقیه تنیسورا احترام بذاریم.
این حرفتون کاملا درسته "رافا استاد بی همتای تاپ اسپین تو تاریخه". سلطان خاک رس هم هست.
اگه قدرت بدنی رافا رو نوله یا راجر داشتن اون ها هم با تاپ اسپین وینر بالای 150 می زدن.
اون چیزی هم که گفتین درباره فورهندای رافا، ویژگی ضربات اسپین بود.
این جمله "اگه یکی بخواد اینجوری فلت بزنه، توپش از استادیوم میره بیرون" اگه همچین چیزی بشه اصلا قوانین فیزیک رد می شن. مثل اینه که بگی کسی نمی تونه ضربه کات دار بزنه که مسیر توپ مستقیم باشه. خب معلومه. ضربه فلت مسیرش مستقیمه (خطیه). فکرشو بکنید اون همه انرژی از اون بازوی رافا 80 درصدش صرف چرخش (اسپین) توپ می شه. خب معلومه حرکت توپ باید اونطوری که گفتین به نظر بیاد.
"رافا 11 گرند اسلم رو بدون سرویس برده". راجر هم 17 گرندو با نصف قدرت بدنی رافا برده. نوله هم نسبت به رافا خیلی ضعیف تره، ولی تو استرالیا نزدیک به 6 ساعت مقابل ماتادور دووم اورد که حیرت انگیزه.
"اگه همین راجر یا نواک سرویسش مثل رافا بود، داشتن تو فیوچرز تهران تنیس بازی میکردن". رافا هم اگه این هیکلو نداشت جزء 100 نفرم نبود.
جمله آخرتونم یه جور بی احترامیه. شما باید ایشونو با دلیل توجیه میکردین؛ نه اینکه اینطوری جواب بدین. جوابی که به دوستمون D3ADMAN دادم یه نگاهی بکنید.
درود
وقتی یه عده میان فرهندای رافا رو به بیل زدن تشبیه میکنن!!! بهتر از این نمیشه جواب داد!مث خودشون بایس رفتار کرد
من ایشون رو خوب میشناسم، کسی که مثلا متنفر از ناداله رو نمیشه با منطق به راهش آورد
پس بهتره که مقابله ب مثل بشه
بعله! اینا ویژگی های تاپ اسپین بود که گفتم اگه لازم باشه بازم میگم !
تا اونایی که چشم بسته تنیس میبینن، یکم تعصب رو کنار بذارن
به این هنر رافا بکش زیرش میگن، انتظار داری دست گل بدم بهشون
چند نفر میشناسی که تاپ اسپین بلد باشن
بیا من خودم برات انواع ضربات کات دار رو میزنم!ولی فقط یه نفره که تاپ اسپین بلده
گفتم انوشا شاهقلی هم فلت بلده بزنه، ولی یکی نام ببر که تاپ اسپین بلد باشه
با بحثی که در مورد قدرت بدنی هم داشتی کاملا مخالفم!
الکساندر دولگوپولوف پوست و استخونه برو نگا کن ببین چه فرهندای سنگین و سریعی میزنه
کچلنکو بازیکنی بود که با ابعاد نحیفش چنان بکهند و فرهند میزد که برق از کله ی آدم میپرید
یا همین مارین چیلیچ و یه بازیکن کروات دیگه که اسمش یادم نیس با وجود قدرت بدنی پایین خیلی ضربات سنگینی به توپ میزنن
استقامت تو زمین ربطی به گنده بودن بازو ها نداره!
من ترجیح میدادم رافا 80 کیلو باشه، اونوقت حرکتش در زمین فوق العاده تر میشد و اینقد هم مصدوم نمیشد
ورزیده بودن اندام در ورزشکار یه نوع fitness و کمک به انجام حرکات دیگه شه
مثلا دونده ها با اینکه پاهاشون درگیر ورزشه بیشتر، ولی بالا تنه ی کاملا ورزیده ای دارن تا موقع دویدن هماهنگی تو حرکاتشون باشه
در مورد نواک هم کاملا در اشتباهید، نواک از سال 2009 2010 نشون داده که استقامت بالایی تو زمین داره و ساعت های طولانی میتونه بازی کنه، همچنین اندی موری
راجر هم قبل اینکه سنش بالا بره استقامتش خیلی بالا بود، ویمبلدون 2008 مثلا، استرالیای 2009 و...
همچنین سرویس تو موفقیت های راجر فدرر نقش بسزایی داشته و این باعث شده که تو زمین زیاد تحرک نداشته باشه و شما فک کنید که راجر قدرت بدنیش پایینه!!!
جملات من بار اغراق رو هم داشت تا نشون بدم هنر رافا فراتر از زدن یه ضربه ی فلت به توپه
منظور از اینکه توپ از استادیوم بره بیرون یعنی اینکه توپ از زمین میره بیرون خیلی ساده
صنعت اغراق ب کار برده شده:434:
همچنین جمله ی آخرم در مورد نواک و راجر هم همینطور
در پایان دوست عزیز خیلی خوشحال میشم با شما بحث کنم تا...

davidbeckham
05-20-2013, 09:26 PM
vamos rafa:396:
خوب حال فدرر رو گرفتی

Rafa
05-20-2013, 09:41 PM
سروش جان زیاد کلید نکن رو این موضوعhttp://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/4.gif
رقابت فدال فراتر از یه مسابقه ی ورزشیه
با احترام به نواک و موری
کلاس بازی رافا و راجر به مراتب سر تر از جفت رقیبان تنیس تو کل تاریخ این ورزشه
تنیس خیلی به این دو نفر مدیونه، خود من و خیلیای دیگه با دیدن بازی ایندو به تنیس علاقه مند شدن و یا به طور حرفه ای دنبال کردن
rivalry بین این دو تو تاریخ تنیس بی نظیره، حتی رقابت بین بورگ و مک انرو یا مک انرو و لندل و یا اگسی سمپراس رو نمیشه با این دو مقایسه کرد
من هم قبول دارم که یه 2 سالی میشه از کیفیت فدال ها کاسته شده، اون هم قسمت اعظمش برمیگرده به پا به سن گذاشتن و عدم انگیزه راجر
ولی خب الکلاسیکو هم ممکنه 0-0 بشه، در حالی که انتظار داریم یه بازی جذاب ببینیم
شما برو مجدد فینال ویمبلدون 2008 رو تماشا کن، به زعم بسیاری بهترین بازی تاریخ تنیسهhttp://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/41.gif
در واقع رقابت بین این دو بسیار خاصه، و این دو نفربودن که رقابت و حساسیت رو به تنیس حداقل تو دهه ی اخیر آوردن
و ما باید خوشحال و مسرور باشیم که در عصر این دو بزرگ ورزش تنیس زندگی میکنیمhttp://www.tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif

king of spin
05-20-2013, 09:59 PM
درود
وقتی یه عده میان فرهندای رافا رو به بیل زدن تشبیه میکنن!!! بهتر از این نمیشه جواب داد!مث خودشون بایس رفتار کرد
من ایشون رو خوب میشناسم، کسی که مثلا متنفر از ناداله رو نمیشه با منطق به راهش آورد
الکساندر دولگوپولوف پوست و استخونه برو نگا کن ببین چه فرهندای سنگین و سریعی میزنه
کچلنکو بازیکنی بود که با ابعاد نحیفش چنان بکهند و فرهند میزد که برق از کله ی آدم میپرید
یا همین مارین چیلیچ و یه بازیکن کروات دیگه که اسمش یادم نیس با وجود قدرت بدنی پایین خیلی ضربات سنگینی به توپ میزنن
من ترجیح میدادم رافا 80 کیلو باشه، اونوقت حرکتش در زمین فوق العاده تر میشد و اینقد هم مصدوم نمیشد
مثلا دونده ها با اینکه پاهاشون درگیر ورزشه بیشتر، ولی بالا تنه ی کاملا ورزیده ای دارن تا موقع دویدن هماهنگی تو حرکاتشون باشه
در مورد نواک هم کاملا در اشتباهید، نواک از سال 2009 2010 نشون داده که استقامت بالایی تو زمین داره و ساعت های طولانی میتونه بازی کنه، همچنین اندی موری
راجر هم قبل اینکه سنش بالا بره استقامتش خیلی بالا بود، ویمبلدون 2008 مثلا، استرالیای 2009 و...
همچنین سرویس تو موفقیت های راجر فدرر نقش بسزایی داشته و این باعث شده که تو زمین زیاد تحرک نداشته باشه و شما فک کنید که راجر قدرت بدنیش پایینه!!!
جملات من بار اغراق رو هم داشت تا نشون بدم هنر رافا فراتر از زدن یه ضربه ی فلت به توپه
منظور از اینکه توپ از استادیوم بره بیرون یعنی اینکه توپ از زمین میره بیرون خیلی ساده

گل گفتی اینا فک کردن قدرت بدنی به هیکل و این چیزاس.

Behr@d
05-20-2013, 10:00 PM
دانلود Championship Point نادال در مقابل فدرر با کیفیت 720p ...

http://uploadboy.com/te32xea5a4sd.html

SHIR FarHad
05-20-2013, 10:17 PM
یکی از عللی ک رافا ب نواک میبازه ,توپ هوا کردنای بیخودیه ناداله ,این تکنیک جلوی بقیه شاید جواب داده باشه اما جلوی نواک ک یکی از بهترین ضربه زننده های بیس لاینر هست راهکار نکرده و اگرم خود نواک نمیتونسته ضربات محکمشو بزنه مثه خود رافا ب هر شکلی توپ رو رد میکرده ک ارور بیخود نده و مثله راجر نشه ک همشو میخواد وینر بزنه و بشه با کلی ارور!!!

Behr@d
05-20-2013, 10:19 PM
این ک رافا ب بکش زیرش هر جا گیر کنه رو میاررو ک نمیتونی انکار کنی ؟!

آره فرهاد جان رافا میکشه زیرش قربونت . اما میبینی که با همین زیرش کشیدن وینر های رافا تو فینال خیلی بیشتر از راجر شما بود . ما میکشیم زیرش ، آره و شما که خیر سرتون هجومی بازی میکنید مثلا چه گلی به سر ما زدید ؟؟؟

اگه یه نفر میتونه به قول شما با بازی کثیف و کشیدن زیرش اینقدر جام رو درو کنه خوب همه از این شیوه استفاده میکردن ولی عرضه میخواد ... کار هر بز نیست خرمن کوفتن ... گاو نر میخواهد و مرد کُهن .

SHIR FarHad
05-20-2013, 10:27 PM
آره فرهاد جان رافا میکشه زیرش قربونت . اما میبینی که با همین زیرش کشیدن وینر های رافا تو فینال خیلی بیشتر از راجر شما بود . ما میکشیم زیرش ، آره و شما که خیر سرتون هجومی بازی میکنید مثلا چه گلی به سر ما زدید ؟؟؟

اگه یه نفر میتونه به قول شما با بازی کثیف و کشیدن زیرش اینقدر جام رو درو کنه خوب همه از این شیوه استفاده میکردن ولی عرضه میخواد ... کار هر بز نیست خرمن کوفتن ... گاو نر میخواهد و مرد کُهن .

بهراد جان بحث فنی میکردم ,من نگفتم ک رافا عرضه ی بردن نداره ک, ب هر حال هر کسی ب ی شکلی میتونه ببره, مهم واسه من نوع بازی کردنه. همین جناب نادال گرامی چطور نمیتونند توی هارد موفقیت شایانی داشته باشن ؟ ب علت اینکه این توپ هوا کردن واسه اون سطحای سریع ب نسبت خاک جواب نمیده

سبک نادال ب نظر من واقعا زشته ,یکی این توپ هوا کردنش ,یکی هم اون طول دادن سرواش ک ب نظرم توهین بزرگی ب مخاطب و بازیکن روبروشه

.RF
05-20-2013, 10:41 PM
بازی دیشب راجر از نظر آماری و کیفیت بازی تفاوت چندانی با بازیش مقابل PAIRE نداشت. منتها رافا بسیار بهتر از PAIRE است - هرچند که با اوجش فاصله داره همچنان- دوستانی که تو فروم حضور دارن اکثرشون سالهای پایانی بازی یکی از بازیکنان بزرگ -مثلا سمپراس یا بکر - رو ندیدن. الان قیاس فدرر 32 ساله با رافای 27 ساله اصلا درست نیست مهم لذت بردن از برخی تکنیک های راجر تو این سنه.

یکی از دوستان گفتن که اسپین بالای فورهند های رافا به خاطر بازوهاشه. بازو(خصوصا عضله جلو بازو) تاثیر چندانی در تنیس نداره و ضربات تاپ اسپین به عضله جلو بازو وابستگی ندارند.

Maani
05-20-2013, 11:26 PM
بهراد جان بحث فنی میکردم ,من نگفتم ک رافا عرضه ی بردن نداره ک, ب هر حال هر کسی ب ی شکلی میتونه ببره, مهم واسه من نوع بازی کردنه. همین جناب نادال گرامی چطور نمیتونند توی هارد موفقیت شایانی داشته باشن ؟ ب علت اینکه این توپ هوا کردن واسه اون سطحای سریع ب نسبت خاک جواب نمیده

سبک نادال ب نظر من واقعا زشته ,یکی این توپ هوا کردنش ,یکی هم اون طول دادن سرواش ک ب نظرم توهین بزرگی ب مخاطب و بازیکن روبروشه

فرهاد جان تنفر و سوزش ناشي از باخت باعث نشه كه درك و شعور تنيسي شما از بين بره .
از شما بعيد بود واقعا !!!
اگه به زيرش بود كه سيمون و منفيلس الان سلطان خاك بودن عزيزم .
من به حرف افشين خان استاد ميكنم كه فرمودن " سبك بازي نادال خيلي پيچيده تر از بزن زيرشه "
فك كنم قبول داري كه اطلاعات و درك من و شما از تنيس حتي ١ درصد افشين نرسه ، مگه نه ؟؟

pegi.rafa
05-20-2013, 11:35 PM
سلام
ببخشیــــــــــــــد که دخالت می کنم اما جدا حرکاتتون زشته،چند تا آدم عاقل و بالغ و باسواد و با فرهنگ حالا یکی برده یکی باخته یکی سنش رفته بالا یکی آسیب دیده یکی انصراف داده حالا هرچی آخه این درسته مدام به ستاره های همدیگه توهین کنید؟!؟!؟!؟!؟ بابا خود اونا این قدر با هم کوری ندارن که شما دارین.هر کسی طرفداره هرکی هست اون فرد حتما براش ارزش داره که طرفدارشه حالا بازیش از نظر شما بده یا طرز بازیش رو دوست ندارید یا از قیافش خوشتون نمیاد یا از شخصیتش...دلیل نمیشه بهش توهین کنید.
خیلی سخت نیست این فرهنگ رو داشته باشیم که حتی اگه ستارمون باخت بگیم مهم نیست چیزی از ارزش طرف کم نمی کنه نه اینکه بیایم طرف مقابل رو بکوبیم بلکه دلمون خنک بشه اخه این کار زشته از شما دوستان با شخصیت ( هر کسی تنیس ببین نیست، پس معلومه آدمای با شخصیتی هستین) بعیده.

نمی خواستم این پست رو بدم اما جدا ناراحت میشم بعضی پستارو می بینم.ببخشـــــــــــــید

king of spin
05-20-2013, 11:36 PM
یکی از عللی ک رافا ب نواک میبازه ,توپ هوا کردنای بیخودیه ناداله ,این تکنیک جلوی بقیه شاید جواب داده باشه اما جلوی نواک ک یکی از بهترین ضربه زننده های بیس لاینر هست راهکار نکرده و اگرم خود نواک نمیتونسته ضربات محکمشو بزنه مثه خود رافا ب هر شکلی توپ رو رد میکرده ک ارور بیخود نده و مثله راجر نشه ک همشو میخواد وینر بزنه و بشه با کلی ارور!!!

هی ما میخایم دهنمونو ببندیم هی نمیذارین خوب مرد حسابی مگه همین نواک بعد از برد ایندین ولز 2011 به نادال نگفت
که برای من بهترین بازیکن تاریخی؟مگه تا قبل 2011 نواک 7 بار رافا رو بیشتر برده بود؟مگه تو نیمه نهایی المپیک نباخت مگه تو چمن نباخته بود؟مگه تو فینال یو لس اپن 2010 به سادگی نباخت مقابل رافا؟مگه قبل 2011 تو فینال نادالو برده بود؟یه کم حرف حق بزن.اخه چی گیرت میاد؟مگه میشهکسی با زیر توپ زدن ابن نتایجو بگیره؟چه قد حسودی؟هی میخام دهنم. ببندم هی نمیزارن.مگه تو همون بارکلیز 2010 که سطح سریعی بود تو 2 ست به رافا نباخت و خودشو به درد چشم الکی زد و 15 دقیقه از وقت بازی رو گرفت.چه قدر برات تاسف بخورم اخه مگه 81 بازی پشت سر هم توخاک بردن با این وضع سرویس و همش تو رالی بردن کشکه؟پارسال ای تی پی اماری زده بود که نعداد گیم هایی که رافا ریترنر بود با اختلاف نسبت به همه و 5 ماه مصدومیت تو 2012 بیشتر بود و فدرر پنجم بود؟مگه همون 2011 باخن های رافا روحی نبود؟استرالیای 2012 که ست پنجم اون بکند مسخره رو رافا بیرون نمیزد که جام مال اون بود واقعا تاسف برا تو امسال تو که هیچ..........از تنیس بارتون نیست و فقط .............از برو بچ باشعور ومنصف عذرخواهی میکنم دیگه واقعا عصبی شدم.

ویرایش : به قوانین انجمن احترام بگذارید.:583:

Mahrooz RF
05-20-2013, 11:37 PM
درود

دوست عزیز از تنیسورهای معروف مگه فرر و ورداسکو نیستن که اسپین بازی می کنن. چطور شما میگی چند نفر می شناسی که اسپین بلد باشن؟ تازه همه تنیسورا اسپین بلدن. ولی چون تو ضربات اسپین بیشتر انرژی صرف چرخش توپ میشه و انرژی بیشتری می خواد تا سرعت توپ کم نشه زیاد استفاده نمی شه. دیدیم که بعضی وقتا راجر، نوله، اندی و خیلی تنیسورای دیگه ضربات اسپین هم تو بازی می زنن. تو ضربات فلت چون حرکت توپ خطیه و کنترلش سخته نمی شه همش محکم به توپ ضربه زد. ولی تو اسپین توپت کنترل داره و با خیال راحت تری انرژیتو به توپ وارد می کنی. شما که همه اینارو می دونی چرا این حرفو می زنی. شما تو زمین 50 تا توپ اسپین با تمام قدرتت بزن ببین چندتا ارور داری. 50 تا توپ فلت هم با تمام قدرت بزن ببین چندتا ارور داری. مسلما تو اسپین سرعت توپات خیلی کمتر از فلته ولی به خاطر قوسی که توپ برمیداره ارورات خیلی خیلی کمتره. چطور فکر میکنی فلت آسون تر از اسپینه. فلت یعنی انرژی کمتر، سرعت توپ بیشتر، کنترل سخت تر. اسپین هم یعنی انرژی بیشتر، سرعت توپ کمتر، کنترل راحت تر. حالا نادال این هیکلو با مواد و آمپول که نساخته که بگی الکی باشه. چون مچ و ساعدش خیلی قویه در عین حال که اسپین میزنه، توپش سرعت بالایی داره. پاهای قویش هم کم تاثیر ندارن.
درباره تنیسورای لاغر و ضعیف هم که گفتین، قدرت بدنی شاید توی سرویس و ضربات فلت خیلی تاثیر نداشته باشه؛ ولی توی ضربات اسپین خیلی تاثیر داره. چون فلت بودن ضربه یه حدی داره. ته ضربه فلت اینه که صفحه راکتت مستقیم بخوره به توپ و توپت توی مسیرش هیچ چرخشی نداشته باشه. ولی تو اسپین که توپت چرخش داره چرخش توپ که حد نداره. منظورم اینه که کسی که قدرت بدنیش بیشتره چرخش بیشتر و قوس بیشتری می تونه به توپ بده. چطور میگی به قدرت بدنی ارتباطی نداره.
من نگفتم راجر و نوله کلا قدرت بدنیشون پایینه. گفتم از رافا پایین ترن. به نظرتون اگه وزن رافا 80 کیلو بود (یعنی یه کم کمتر از راجر) می تونست توپای اسپینشو با این سرعت بزنه؟ مطمئن باش در اونصورت فلت بازی می کرد.
راستی به نظرت اگه رافا و راجر رو دور باشن و رافای بدون فورهند با راجر بدون سرویس بازی کنه کدومشون می بره؟ مشخصه که راجر میبره. این دیگه خیلی واضحه که فورهند تقریبا تنها اسلحه رافاس. ولی سرویس تنها اسلحه راجر یا نوله نیست.
رافا بیشتر از هر تنیسور دیگه ای تو زمین جنب و جوش داره ولی همیشه ضربه هاشو محکم می زنه. این موردو دیدیم که مثلا نوله یا بعضی بازیکنا بعد از یه رالی سخت و نفس گیر واسه مدیریت انرژیشون تا چند دقیقه توپارو آروم میزنن یا بعد از رالی ارور دارن. تازه مگه من گفتم رافا بی استعداده یا فکر کردید می خوام قهرمانیاشو بی ارزش کنم. من فقط می گم قدرت بدنی رافا توی موفقیتش خیلی تاثیر داره و قبلا هم گفتم که داشتن قدرت بدنی کافی نیست و ضربات اسپین فوق العاده رافا حاصل قدرت بدنی و استعدادش تو این نوع ضربس.

Mahrooz RF
05-20-2013, 11:49 PM
بازی دیشب راجر از نظر آماری و کیفیت بازی تفاوت چندانی با بازیش مقابل PAIRE نداشت. منتها رافا بسیار بهتر از PAIRE است - هرچند که با اوجش فاصله داره همچنان- دوستانی که تو فروم حضور دارن اکثرشون سالهای پایانی بازی یکی از بازیکنان بزرگ -مثلا سمپراس یا بکر - رو ندیدن. الان قیاس فدرر 32 ساله با رافای 27 ساله اصلا درست نیست مهم لذت بردن از برخی تکنیک های راجر تو این سنه.

یکی از دوستان گفتن که اسپین بالای فورهند های رافا به خاطر بازوهاشه. بازو(خصوصا عضله جلو بازو) تاثیر چندانی در تنیس نداره و ضربات تاپ اسپین به عضله جلو بازو وابستگی ندارند.

بله. درست میگید. حواسم نبود. البته من گفتم بازو و قدرت بدنی. ولی بازو رو اشتباه گفتم. تنیس بیشتر ساعد و مچ قوی می خواد. بخصوص واسه اسپین ساعد باید خیلی قوی باشه. چون مدت هاس بازی نکردم یادم رفته بود که خودم بخاطر ساعد ضعیفم تو ضربه زدن مشکل دارم. ممنون از راهنماییتون :Clap:

Maani
05-21-2013, 12:01 AM

جناب ما طرفدارای نادال و فدرر درسته با هم کری داریم و لی اگه گوشت همو بخوریم استخوانشاو نمیندازیم دور..
نوواک و اندی خیلی خیلی مونده که به این 2 تا برسن .
خیلی زشته که شما بخوای در مورد راجر اسطوره تنیس بخوای حرف بزنی و نظر بدی ..
شما اظهار نظر فرمودین که بله من از 2005 تنیس تماشا میکردم بعد کاشف به عمل اومد که تماشای شما اینجوری بوده که در خلال کانال عوض کردن یه 30 ثانیه ای رو تنیس زدین بعد رد کردین ..وگرنه اگه تماشا میکردین محال بود که یکی از بازیهای فینال رولند و ویمبلدون بین سالهای 2005 تا 2008 رو تماشا کرده باشین اما طرفدار یکی از اینها نشده باشید ..محاله

هربازی یه شرایط خاص خودشو داره..این بازی هم به سود نادال تمام شد فک کن تو الکلاسیکو مثلا ریالل یاد بارسا رو 2-0 بزنه . بازی بعدی از حساسیتش کم میشه؟ شاید یکک ماه دیگه راجر اومد تو ویمبلی نادال رو شکست داد.
یه کم منطقی فک کن برادر من.

Sorou$h
05-21-2013, 10:27 AM
شیر فرهاد عزیز من نگفتم نادال و فدرر بازیهای جذاب تا حالا نداشتند. اوج جذابیت بازیهای این 2تا 2005 تا 2008 بوده. من خودم گفتم فینال ویمبلدون 2005 و 2007 عالی بوده. ولی از 2008 به اینور همش یکطرفه بوده در گرند اسلم. از 10 تا بازی این 2تا در گرند اسلم فقط 3تاش جذاب بوده. در صورتی که از 4تا بازی ماری و جوکوویچ در گرند اسلم 2تاش تا اینجا جذاب بوده و به نظر من جوکو و ماری هنوز خیلی سال ها بیشتر از راجر و رافا میتونن با هم بازی کنن و اونوقت دیگه با فدال مقایسه خواهند شد و اونوقت میشه فهمید کدوم جذاب تر بوده. ولی تا اینجا آمار بازیهای جذاب بین ماری و جوکو بهتر بوده نسب به 4 بازی در گرند اسلم.
راستی چطور کمر راجر وقتی مصدوم است فیلم نیست ولی هر جای نواک مصدوم بشه فیلمه؟ هر طور در مورد تنیسور محبوب خودت قضاوت میکنی در مورد بقیه تنیسورها قضاوت کن.
اینقدر هم سن راجر رو بهونه نکنید لطفا مگه دیوید فرر هم سن راجر نیست؟؟ مگه آغاسی وقتی سنش از 30 رد کرده بود 3تا گرند اسلم نبرد؟ چطور پارسال که راجر ویمبلدون رو برد سنش بالا نبود؟؟؟ فقط وقتی میبازه سن رو بهونه میکنید؟؟؟ شما دیگه کی هستین.
مانی زمان گواردیولا که بارسا همیشه رئال رو میبرد و همه از قبل میگفتند بارسا 3 یا 4 تا میزنه به نظرت از جذابیت بازی بین این 2تا کم نشده بود؟
من همیشه میگم در هر ورزشی بازی جذاب است که از قبل برندش معلوم باشه.

D3ADMAN
05-21-2013, 10:30 AM
تورنمنت دیگه به پایان رسید ، دوستان همچنان بحث :facepalm: اگه میشد پس از پایان تورنمنت تاپیک ها قفل بشه خیلی خوب میشد . باو خدایی خشی میاد یه کلمه مینویسه ، میره سال دیگه میاد :434: یکم خوش باشید ، بخندید ، حال کنید :434: این سروش رو هم که بدبخت رو بیچارش کردید . برید خونه هاتون برای رولند گاروس بیاید دیگه :434:

Maani
05-21-2013, 12:05 PM
سلام بابک جان خوبی؟

key1nadal
05-21-2013, 03:50 PM
این رافا من دوسش دارم خیلی زیاد قهرمانی بهش میاد.............

Paymaan
05-21-2013, 06:30 PM
فک کنم باید تاپیک فرنچ اوپن رو باز کنید :434:. مجتبی جان قصد جسارت ندارم ولی اکثر بازیکنان ATP ضربات خودشون رو با تاپ اسپین میزنن . فقط اسپین های رافا دیگه خیلی فضاییه ( 4900 RPM ). توی آمار های وسط بازی ها نشون میده تقریبا 70% ضربات رافا بالای 3000 دور در دقیقه است . درصورتی که تاپ اسپین های شخصی مثل فدرر تقزیبا 2700 دور هست . مورد دیگه اینه که ارتفاع توپ های رافا از تور یا Net Clearanceـش بسیار زیاده . اگر رافا همین اسپین ها رو با ارتفاع پایین تری از تور بزنه فک نمیکنم مشکلی برای امثال بازیکنانی چون فدرر ایجاد کنه . بازیکنانی که ضربه های فلتشون بیشتر از تاپ اسپین باشه خیلی کم هست . شاید تامیک :3t1: و بردیچ مصداق این موضوع باشن . این نظر من بود .

slice
05-21-2013, 09:24 PM
من خودم یکی از طرفدارای پر و پا قرص نادالم ولی بعضیا خیلیم به تاپ اسپین رافا افتخار نکنن!!!! برین به فینال us open 2011 با دقت نگاه کنین. اونجا کم مونده بود 3 بر صفر به جوکوویچ ببازه!!!!! به نظرتون علتش چی بود؟؟؟؟؟؟
میشه گفت تو اون بازی نوواک 60 یا 70 % توپاش رو به بکهند رافا زد!!!! شاید منطقی به نظر نرسه ولی بردن نادال خیلی هم کار سختی نیست به شرطی که unforced error حریفش زیاد نباشه و فقط به بیس لاین بکهندش بزنه !!!!!! ریتم و تاکتیک بازی نادال خیلی واضحه!!!!!!!!!!!!!!

Fakhruddin
05-21-2013, 10:40 PM
درود

با تاخیر تبریک میگم این مسترز رو به هواداران ماتادور
نمیدونم نادال تا پایان دوران بازیگریش چند تا مسترز میخواد بگیره ولی با این رویه
شاید رکوردی بزنه که تا سالها شکسته نشه !:434:
راجر با تو هستم : یکم بیشتر به خودت بیا و بیشتر تمرین کن :434: درسته که پیر شدی و
از اون فرم سالهای رویایی فاصله گرفتی ولی بازم آفرین که این تورنمت رو اومدی فینال :441:
میدونم که در گرند اسلمها غیر قابل پیش بینی هستی و برا رولندگاروس نقشه کشیدی ولی ماتادور اونجا منتظرته :434:

SHIR FarHad
05-21-2013, 11:00 PM
هی ما میخایم دهنمونو ببندیم هی نمیذارین خوب مرد حسابی مگه همین نواک بعد از برد ایندین ولز 2011 به نادال نگفت
که برای من بهترین بازیکن تاریخی؟مگه تا قبل 2011 نواک 7 بار رافا رو بیشتر برده بود؟مگه تو نیمه نهایی المپیک نباخت مگه تو چمن نباخته بود؟مگه تو فینال یو لس اپن 2010 به سادگی نباخت مقابل رافا؟مگه قبل 2011 تو فینال نادالو برده بود؟یه کم حرف حق بزن.اخه چی گیرت میاد؟مگه میشهکسی با زیر توپ زدن ابن نتایجو بگیره؟چه قد حسودی؟هی میخام دهنم. ببندم هی نمیزارن.مگه تو همون بارکلیز 2010 که سطح سریعی بود تو 2 ست به رافا نباخت و خودشو به درد چشم الکی زد و 15 دقیقه از وقت بازی رو گرفت.چه قدر برات تاسف بخورم اخه مگه 81 بازی پشت سر هم توخاک بردن با این وضع سرویس و همش تو رالی بردن کشکه؟پارسال ای تی پی اماری زده بود که نعداد گیم هایی که رافا ریترنر بود با اختلاف نسبت به همه و 5 ماه مصدومیت تو 2012 بیشتر بود و فدرر پنجم بود؟مگه همون 2011 باخن های رافا روحی نبود؟استرالیای 2012 که ست پنجم اون بکند مسخره رو رافا بیرون نمیزد که جام مال اون بود واقعا تاسف برا تو امسال تو که هیچ..........از تنیس بارتون نیست و فقط .............از برو بچ باشعور ومنصف عذرخواهی میکنم دیگه واقعا عصبی شدم.

ویرایش : به قوانین انجمن احترام بگذارید.:583:

شما اصلا متوجه شدی من نظرم چیه ک انقدر توهینو بد و بیراه تو پستت گذاشتی ؟!!!

مگه من گفتم رافا نتیجه نمیگیره ؟!!

نظر بنده این بود ک سبک بازیه رافا از نظر من دلنشین نیست و با حالت تدافعی ک در بازیها ب خودش میگیره از طریق دوندگی بی حد و حصرش و بازیه روانی از طریق طول دادن سرویس و هوا کردن توپ انتهای زمین (ن همیشه بلکه هر وقت میخواد دفاع کنه ک اکثرا این اتفاق میفته) برنده بازی میشه

در کل ی چیزی ب شما بگم ک بسیار بد دهن و زشت رفتار میکنید ,من در تایپیک نظرمو اعلام میکنم و دوس دارم تبادل نظر بشه ولی شما از همون اول عضویتتون در سایت با جبهه ی بددهنی و ناسزا گویی ب بازیکن مورد علاقه ی من راجر فدرر پستاتونو اغاز کردید . ب نظر من هر کسی ک با بددهنی میخواد حرفشو ب کرسی بشونه نشان از خالی بودن منطق در کلامشه

اگه حرفی داری منو ب چالش فنی بکشون ن اینکه با شلوغ کاری و لحن زشت بخواین سخن بگین

saeedshl
05-21-2013, 11:31 PM
سلام دوستان
درصحنه ی اهدای جام صبحت هایی که راجر و نادان کردند کسی می تونه ترجمه کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

Mahrooz RF
05-22-2013, 12:36 AM
من خودم یکی از طرفدارای پر و پا قرص نادالم ولی بعضیا خیلیم به تاپ اسپین رافا افتخار نکنن!!!! برین به فینال us open 2011 با دقت نگاه کنین. اونجا کم مونده بود 3 بر صفر به جوکوویچ ببازه!!!!! به نظرتون علتش چی بود؟؟؟؟؟؟
میشه گفت تو اون بازی نوواک 60 یا 70 % توپاش رو به بکهند رافا زد!!!! شاید منطقی به نظر نرسه ولی بردن نادال خیلی هم کار سختی نیست به شرطی که unforced error حریفش زیاد نباشه و فقط به بیس لاین بکهندش بزنه !!!!!! ریتم و تاکتیک بازی نادال خیلی واضحه!!!!!!!!!!!!!!
درود
تقریبا با شما موافقم. چند صفحه قبل منم گفته بودم که سبک بازی رافا یکنواخته. البته این کار درستی نیست که آدم ببینه نقطه ضعف طرف چیه و هی گیر بده بهش و مثلا هی بزنه رو بکهند طرف (ناجوانمردانس). البته کسی به اینکه رافا سلطان اسپینه شکی نداره؛ ولی در کل خوندن دست راجر و نوله سخت تر از خوندن دست رافائه.

rojhin
05-22-2013, 03:47 AM
گل گفتی اینا فک کردن قدرت بدنی به هیکل و این چیزاس.
:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254: (17)

davidbeckham
05-22-2013, 09:24 AM
[QUOTE=slice;83841]من خودم یکی از طرفدارای پر و پا قرص نادالم ولی بعضیا خیلیم به تاپ اسپین رافا افتخار نکنن!!!!
تو که راست میگی طرفدار رافایی
ما خودمون یه عمره تو لوله بخاری هستیم

davidbeckham
05-22-2013, 09:26 AM
درود
تقریبا با شما موافقم. چند صفحه قبل منم گفته بودم که سبک بازی رافا یکنواخته. البته این کار درستی نیست که آدم ببینه نقطه ضعف طرف چیه و هی گیر بده بهش و مثلا هی بزنه رو بکهند طرف (ناجوانمردانس). البته کسی به اینکه رافا سلطان اسپینه شکی نداره؛ ولی در کل خوندن دست راجر و نوله سخت تر از خوندن دست رافائه.

چرا ناجوانمردانه هستش؟
خوب فدرر بره بکهندشو درست کنه
لی لی که نیست تنیسه

شایان نادال
05-22-2013, 09:42 AM
درود
تقریبا با شما موافقم. چند صفحه قبل منم گفته بودم که سبک بازی رافا یکنواخته. البته این کار درستی نیست که آدم ببینه نقطه ضعف طرف چیه و هی گیر بده بهش و مثلا هی بزنه رو بکهند طرف (ناجوانمردانس). .
دوست عزیز شما اگه تنیس بازی میکنی که وضعت خیلی داغونه.اگه هم بازی نمی کنی به نصحیت من گوش کن اگه زمانی خواستی بازی رو ببری باید نقطه ضعف حریفتو بدونی که بدونی باید به چه طریق و روشی به حریفت فشار وارد کنی.
این حرفی که شما زدی که همش بندازه رو بکهند فدرر و این ناجوانمردانس این مشکل فدرره نه مشکل رافا که شما بیای بگی رافا خواهشا همش نزن رو بکهند فدرر.این مشکله فدرره که باید هم خودش این مشکلو حل کنه.والا این که شما بیای بگی کار رافا اشتباس (که همون فشار اوردن به نقطه ضعف حریفه)یه خورده خنده دار به نظر میرسه.

king of spin
05-22-2013, 12:57 PM
شما اصلا متوجه شدی من نظرم چیه ک انقدر توهینو بد و بیراه تو پستت گذاشتی ؟!!!

مگه من گفتم رافا نتیجه نمیگیره ؟!!

نظر بنده این بود ک سبک بازیه رافا از نظر من دلنشین نیست و با حالت تدافعی ک در بازیها ب خودش میگیره از طریق دوندگی بی حد و حصرش و بازیه روانی از طریق طول دادن سرویس و هوا کردن توپ انتهای زمین (ن همیشه بلکه هر وقت میخواد دفاع کنه ک اکثرا این اتفاق میفته) برنده بازی میشه

در کل ی چیزی ب شما بگم ک بسیار بد دهن و زشت رفتار میکنید ,من در تایپیک نظرمو اعلام میکنم و دوس دارم تبادل نظر بشه ولی شما از همون اول عضویتتون در سایت با جبهه ی بددهنی و ناسزا گویی ب بازیکن مورد علاقه ی من راجر فدرر پستاتونو اغاز کردید . ب نظر من هر کسی ک با بددهنی میخواد حرفشو ب کرسی بشونه نشان از خالی بودن منطق در کلامشه

اگه حرفی داری منو ب چالش فنی بکشون ن اینکه با شلوغ کاری و لحن زشت بخواین سخن بگین

اگه چیزی از نظر فنی بلد بودی که این جور تحلیل نمیکردی.تو رویای خودت باش تا بهت خوش بگذره

king of spin
05-22-2013, 01:00 PM
:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254: (17)

17 تا با 32 سال سن و حضور در n گرند اسلم:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254: اگه 2 تای دیگه شرکت کنه رکورد 17 تا از 1000 تا رو داره.........................:254::254::254::254::254::254::254::251::251::251::251::251::251:

rezaomo
05-22-2013, 02:07 PM
17 تا با 32 سال سن و حضور در n گرند اسلم:254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254::254: اگه 2 تای دیگه شرکت کنه رکورد 17 تا از 1000 تا رو داره.........................:254::254::254::254::254::254::254::251::251::251::251::251::251:

سال 2013 عضو انجمن تنيس تاكرز شدي 52 تا پست گذاشتي به ريش اين و اون ميخندي ، راستي يك بيوگرافي از خودت بگو ، بگو اهل كجايي ،چند كلاس سواد داري، اگر اين همه اطلاعاتت بالا است تا حالا كجا بودي ، مي آمدي انجمن همه را مستفيذ مي كردي آقاي كينگ.:441:

davidbeckham
05-22-2013, 02:22 PM
در مورد سبک بازی رافا که میگید توپ هوا میکنه پس چرا نوواک تونسته ببردش؟
خوب فدرر یا کسای دیگه نمیتونن زور نیست که

Mahdi Naji
05-22-2013, 07:38 PM
متاسفانه راجر پکید.
تبریک میگم اما خوبیه تنیس اینه که بعد از یک تورنمنت،سریع یک تورنمنت دیگه شروع می شه.
به نظر من رافا پتانسیل بردن 17 تا رو تا 6 سال دیگه داره حتی اگه فقط رولند رو بگیره ولی به نظر میرسه امسال مزخرف ترین سال فدرر باشه شاید تا آخر سال یک تروفی هم نگیره .
چرا این جوری شده میشه به من توضیح بدید حداقل 3 تا رو بگیره

Paymaan
05-22-2013, 07:55 PM
یه نکته دیگه ای که بازی های فدال رو هیجان انگیز میکنه تفاوت در سبک بازی دو بازیکن هست . در صورتی که این تفاوت در بازی های اندی و نواک دیده نمیشه . چون جفتشون وایسادن پشت بیسلاین و تَق و تَق رالی میکنن . همچنین تقابل بین بکهند یک دست و دو دست خیلی جالب هست که این تو بازی های فدال دیده میشه . بازی های رافا و نواک هم جذابیت داره چون باز هم سبک دو بازیکن تفاوت داره .

king of spin
05-23-2013, 12:10 AM
سال 2013 عضو انجمن تنيس تاكرز شدي 52 تا پست گذاشتي به ريش اين و اون ميخندي ، راستي يك بيوگرافي از خودت بگو ، بگو اهل كجايي ،چند كلاس سواد داري، اگر اين همه اطلاعاتت بالا است تا حالا كجا بودي ، مي آمدي انجمن همه را مستفيذ مي كردي آقاي كينگ.:441:

اونم به موقعش.در ضمن من فوق لیسانس دارم هر دو مقطع کارشناسی و ارشدم تو بهترین دانشگاه های ایران بوده و مسخره مدرک نگرفتم.2 ساله تنیس بازی میکنم و چندین ساله که تماشا میکنم.ادعایی ندارم ولی مطمئن باش به موقش از نظر فنی خیلی چیزا رو ثابت میکنم..............:443::443:

Mahrooz RF
05-23-2013, 01:04 AM
دوست عزیز شما اگه تنیس بازی میکنی که وضعت خیلی داغونه.اگه هم بازی نمی کنی به نصحیت من گوش کن اگه زمانی خواستی بازی رو ببری باید نقطه ضعف حریفتو بدونی که بدونی باید به چه طریق و روشی به حریفت فشار وارد کنی.
این حرفی که شما زدی که همش بندازه رو بکهند فدرر و این ناجوانمردانس این مشکل فدرره نه مشکل رافا که شما بیای بگی رافا خواهشا همش نزن رو بکهند فدرر.این مشکله فدرره که باید هم خودش این مشکلو حل کنه.والا این که شما بیای بگی کار رافا اشتباس (که همون فشار اوردن به نقطه ضعف حریفه)یه خورده خنده دار به نظر میرسه.

شما درست میگید. من منظورمو بد بیان کردم. منظورم با رافا تو این بازی نبود. خوبه آدم نقطه ضعف طرفو بدونه و هر از چند گاهی یه گیری بده. منظورم این بود که تو بازیه حساس اگه بازیکنی پوینتاشو به این صورت بگیره و به این شکل بازیو ببره این درست نیست. وگرنه تو این بازی انقدر رافا راحت برد که فکر نکنم براش فرقی می کرد که رو فورهند راجر بزنه یا بکهندش. حالا بجای 61 64 مثلا 64 75 می برد.

Mahrooz RF
05-23-2013, 01:32 AM
چرا ناجوانمردانه هستش؟
لی لی که نیست تنیسه

منظورم این بود که اگه پوینت های حیاتیو به این صورت بگیری و مثلا تو یه بازیه حساس وقتی دیدی داری میبازی خیلی ضایع هی گیر بدی به نقطه ضعف طرف (بطوریکه همه بفهمن) و به همین صورت بازیو ببری، این درست نیست و این برد با بازیه کثیف بوده. منظورم با رافا نبود. این بازی که اصلا حساس نبود. تازه من اگه حرفی میزنم درباره همه صادقه. یعنی اگه راجرم این کارو بکنه همین حرفو درباره اونم میزنم. مثلا راجر تو ایندین ولز 2012 تو کل بازی چندتا پوینت گیر داد به بکهند رافا. ولی زیاد نبود و طوری نبود که بگی اگه این کارو نمی کرد ممکن بود ببازه (بازیو 63 64 برد). عذرخواهی میکنم. منظورمو خوب بیان نکردم.

Paymaan
05-23-2013, 06:31 AM
چرا ناجوانمردانه هستش؟
لی لی که نیست تنیسه

خشایار جون مگه شما تو لِی لِی ناجوانمردانه بازی می کردی؟ :facepalm::434: