PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون تورنمنت میامی 2013

Behr@d
03-18-2013, 10:32 PM
درود

http://picxure.com/images/40172467474234224475.jpg

مسابقات مسترز میامی امسال از تاریخ 20 الی 31 مارچ انجام خواهد شد . مسابقات امسال غایبان بزرگی از جمله راجر فدرر و رافائل نادال و ... دارد که میتوان گفت تا حدی جذابیت مسابقات را کاهش داده است .

http://picxure.com/images/96166202622949067096.png

شانس های اول قهرمانی امسال واک جوکوویچ و اندی ماری هستند که سال گذشته دیدار نهایی را برگزار کردند . قهرمان سال گذشته نواک جوکوویچ میباشد که امسال با قدرت تمام برای دفاع از عنوان خود وارد میامی شده است .

http://picxure.com/images/33951997418531275307.jpg

قرعه کشی مسابقات جدول اصلی انجام شده و قرعه رو از طریق فایل پیوست میتونید دریافت کنید . همیچنین مسابقات انتخابی (Qulifacation) هم در حال برگزاری میباشد .

خواهشا در نظرسنجی هم شرکت کنید .

با سپاس :583:

mspayam
03-19-2013, 12:26 AM
طبق معمول قرعه ی آسون به نواک خورد که تا نیمه نهایی حریف قدرتمندی در برابرش نیست، موری اگه بتونه به فینال هم برسه احتمالاً از بازی های قبلیش اونقدر خسته باشه که اصلاً نتونه بازی همیشگیش رو جلوی نواک به نمایش بذاره.
حریف های احتمالی نواک: روسول، لوپز، هاس، تیپسارویچ/سیمون.
نیمه نهایی: دلپوترو

حریف های احتمالی ماری: تامیچ، دیمیتروف، یانوویچ، سونگا،
نیمه نهایی: بردیچ

mehdi_juve
03-19-2013, 02:09 PM
دوستان اگر طبق روال همیشه کانالهای پخش کننده بازیها رو اعلام کنند ممنون میشم.البته فکر نکنم تا روز جمعه پخشی باشه ، اما ممنون میشم زودتر اگر مشخص شد اعلام کنید.در ضمن دوست عزیزی که نگرن قرعه راحت نوله هست بگم ، نواک مگه الکی بهترین تنیسور جهانه؟ شماره یک دنیاست، اینو براحتی بدست اورده؟با شکست دادن بازیکنان معمولی و قرعه راحت؟ امیدوار بودم نادال هم باشه که واقعا نبودنش به کیفیت لطمه میزنه ، اما بعید میدونم جلوی فینال اندی ماری و نوله گرفته شه.اگه دل پوترو و نوله نیمه نهائی بهم بخورند ، جالب میشه.دیدار انتقامی جالبی میشه.

Nadal.N1
03-19-2013, 02:23 PM
شبكه هاي پخش كننده همان شبكه هاي پخش كننده مسترز ايندين ولز ميباشد!
در ضمن دوست عزيز زياد ادعا نداشته باش رافا اگه بود با اينكه تازه برگشته اما باز ترس بر اندام نواك و موري مي انداخت.

mehdi_juve
03-19-2013, 04:01 PM
عزیزم من نگفتم که نوله و ماری در حضور نادال میرسند فینال.من گفتم با توجه به عدم حضور نادال ، بعیده کسی بتونه جلوی فینال این دو نفر رو بگیره.اما لرزه هم ؟مطمئن باش تنیسورهای برتر دنیا (نوله ،فدرر ، ماری ، نادال) هیچ ترسی از هم ندارند . توی زمین هر کسی بهتر بازی کنه ، برنده میشه.

Sorou$h
03-19-2013, 09:20 PM
احتمالات برا نواک جوکوویچ در مسترز میامی.

Ahoura
03-20-2013, 12:23 AM
همانطور که دوستان اطلاع دارند امسال بر خلاف چند سال گذشته رافائل نادال و راجر فدرر از این مسترز کناره گیری کرده اند. به دنبال این موضوع مدیر تورنمنت اعلام کرده که امسال فروش بلیط مسابقات نسبت به سال های قبل کمتر شده . همچنین داوید فرر هم در این باره گفت : " امسال عدم حضور راجر و رافا برای هواداران تنیس و تورنمنت میامی جالب به نظر نمیاد. اما شما می توانید بر روی سایر بازیکنان تمرکز کنید . "

mspayam
03-21-2013, 12:00 AM
دوستان اگر طبق روال همیشه کانالهای پخش کننده بازیها رو اعلام کنند ممنون میشم.البته فکر نکنم تا روز جمعه پخشی باشه ، اما ممنون میشم زودتر اگر مشخص شد اعلام کنید.در ضمن دوست عزیزی که نگرن قرعه راحت نوله هست بگم ، نواک مگه الکی بهترین تنیسور جهانه؟ شماره یک دنیاست، اینو براحتی بدست اورده؟با شکست دادن بازیکنان معمولی و قرعه راحت؟ امیدوار بودم نادال هم باشه که واقعا نبودنش به کیفیت لطمه میزنه ، اما بعید میدونم جلوی فینال اندی ماری و نوله گرفته شه.اگه دل پوترو و نوله نیمه نهائی بهم بخورند ، جالب میشه.دیدار انتقامی جالبی میشه.

دوست عزیز، شما منظور بنده رو درست متوجه نشدین. من منظورم مقایسه ی قرعه ی موری و نواک بود، و اینکه در مقایسه با موری، نواک قرعه ی خیلی راحت تری رو داره و این بهش کمک می کنه تا توی فینال بتونه انرژی بیشتری داشته باشه. نواک کلاً توی قرعه کشی ها خوش شانسه و قرعه هایی که بهش می خوره به نسبت اون سه تای دیگه راحت ترن. البته استثنا هم همیشه هست.

Sorou$h
03-21-2013, 01:29 PM
تونی نادال عموی رافائل نادال و مربی او میگوید نواک جوکوویچ بهترین بازیکن حال حاضر جهان است. همچنین او میگوید نواک جوکوویچ میتونه از شانسهای اصلی فتح رولند گارروس باشه. همچنین اندی ماری و دیوید فرر و دلپوترو هم میتونن شانسی برای فتح این گرند اسلم داشته باشن. ولی راجر فدرر هیچ شانسی برای بردن رولند گارروس نداره. این گزیده ای از صحبتهاب تونی نادال بود. این هم متن انگلیسی این صحبتها.

ENGLISH:
Toni Nadal: Novak is the best in the world
Rafael Nadal's uncle, Toni said that during the domination of his nephew and Roger Federer in the past and is now on the scene dominance of Novak Djokovic
Toni Nadal is added and gives Djokovic biggest among the favorites to triumph at Roland Garros, the only Grand Slam that has not won, but side by side with him and lined up on the slag is not exactly the brightest Andy Murray.
As it believes that Rafael Nadal, who is sevenfold champion of the prestigious tournament in Paris, not a "clear favorite", so I believe that Roger Federer is not among the names of which can be expected triumph.
"The players that I see as most likely Grand Slam champions are all familiar, it is the first four in the ATP rankings. If Rafael is healthy and he will be among them. But then I think that Del Potro is one of the favorites. Too think that it is clear that Ferrer has a chance to win a Grand Slam tournament. David plays well everywhere, although it is true that he has never won a Grand Slam tournament, and she was 30. however, if we take into account the game he is certainly capable of it, "said Toni Nadal site for the "Tennis".

delpotro
03-21-2013, 05:14 PM
تونی نادال خواسته این جوری فشارو از رو رافا برداره. در حالی که به نظر من رافا شانس اصلی فتح رولن گروس

خواهد بود و نواک و اندی شانس های بعدی هستن و راجر و دلپو به اندازه هم شانس دارن.

بقیه هم علاف (الاف) هستن.

Sorou$h
03-21-2013, 07:37 PM
رضا تونی گفته که رافا هم شانس اصلی قهرمانی هست و نواک میتونه این شانس رو از رافا بگیره. به نظر من هم نادال همین الان آمادست. دیگه چه برسه تو مونته کارلو و مادرید و رم و بارسلونا هم شرکت کنه که 100% تا رولند گارروس آمادست. ولی من با اون قسمت حرفش که گفته راجر هیچ شانسی نداره موافقم. به نظر من راجر باید تمامه تمرکزش رو بزاره رو ویمبلدون. البته تو ویمبلدون هم کار آسونی رو در پیش نداره با بودن ماری و نادال و جوکوویچ.

nima.a
03-21-2013, 10:30 PM
آره فدرر اصلا شانسی نداره اما فرر یکی از شانسای قهرمانیه. اسم منم هست بورکینافاسو

شاید شانس فدرر بین تاپ 4 کم باشه اما دیگه از فرر کمتر نیست!

دلپو هم به نظرم شانس داره اما نه به اندازه یو اس اوپن و ویمبلدون

سلام
03-21-2013, 11:43 PM
رضا تونی گفته که رافا هم شانس اصلی قهرمانی هست و نواک میتونه این شانس رو از رافا بگیره. به نظر من هم نادال همین الان آمادست. دیگه چه برسه تو مونته کارلو و مادرید و رم و بارسلونا هم شرکت کنه که 100% تا رولند گارروس آمادست. ولی من با اون قسمت حرفش که گفته راجر هیچ شانسی نداره موافقم. به نظر من راجر باید تمامه تمرکزش رو بزاره رو ویمبلدون. البته تو ویمبلدون هم کار آسونی رو در پیش نداره با بودن ماری و نادال و جوکوویچ.

سلام

فراموش نکنید، نادال اصلا به امادگی کامل نرسیده.
این نواک در حال حاضر با توجه به ثبات و سبک بازیش همیشه در تورنمنتها شانس اول قهرمانیه.
نادال استاد حرکات ترکیبی طی کردن طول و عرض زمین در تاریخ تنیسه، ولی توی 3-4 تورنمنتی که شرکت کرده نشون داده در این مورد آماده نیست، یا داره احتیاط میکنه.
نادال ارور زیاد داره، با بازیکن با تاکتیک متنوع به مشکل برمیخوره، سرعت عملش هنوز کامل نشده و ...
از راجر هم به این آسونی نمیشه گذشت چون با توجه به عدم ثباتش قابل پیش بینی نیست
به نظرم امثال در رولندگاروس نادال قهرمان نمیشه.

Sorou$h
03-21-2013, 11:57 PM
آره فدرر اصلا شانسی نداره اما فرر یکی از شانسای قهرمانیه. اسم منم هست بورکینافاسو

شاید شانس فدرر بین تاپ 4 کم باشه اما دیگه از فرر کمتر نیست!

دلپو هم به نظرم شانس داره اما نه به اندازه یو اس اوپن و ویمبلدون

تونی نادال رو این حساب این حرف رو زده چون پارسال فرر تونست ماری رو در رولند گاروس
شکست بده. بعد فرر تخصصش توی زمینهای خاکی بیشتر از زمینهای دیگست. ولی به قول دوستمون فدرر قابل پیشبینی نیست.

mspayam
03-21-2013, 11:59 PM
تونی نادال عموی رافائل نادال و مربی او میگوید نواک جوکوویچ بهترین بازیکن حال حاضر جهان است. همچنین او میگوید نواک جوکوویچ میتونه از شانسهای اصلی فتح رولند گارروس باشه. همچنین اندی ماری و دیوید فرر و دلپوترو هم میتونن شانسی برای فتح این گرند اسلم داشته باشن. ولی راجر فدرر هیچ شانسی برای بردن رولند گارروس نداره. این گزیده ای از صحبتهاب تونی نادال بود. این هم متن انگلیسی این صحبتها.

ENGLISH:
Toni Nadal: Novak is the best in the world
Rafael Nadal's uncle, Toni said that during the domination of his nephew and Roger Federer in the past and is now on the scene dominance of Novak Djokovic
Toni Nadal is added and gives Djokovic biggest among the favorites to triumph at Roland Garros, the only Grand Slam that has not won, but side by side with him and lined up on the slag is not exactly the brightest Andy Murray.
As it believes that Rafael Nadal, who is sevenfold champion of the prestigious tournament in Paris, not a "clear favorite", so I believe that Roger Federer is not among the names of which can be expected triumph.
"The players that I see as most likely Grand Slam champions are all familiar, it is the first four in the ATP rankings. If Rafael is healthy and he will be among them. But then I think that Del Potro is one of the favorites. Too think that it is clear that Ferrer has a chance to win a Grand Slam tournament. David plays well everywhere, although it is true that he has never won a Grand Slam tournament, and she was 30. however, if we take into account the game he is certainly capable of it, "said Toni Nadal site for the "Tennis".

من فکر می کنم مشکل اصلی از ترجمه ی این دوستمون هست که علاقه ی وافرشون به نواک و تنفر بیش از حدشون از فدرر باعث شده که یه بخش هاییش رو هر چی خودشون خواستن ترجمه کنن. بنده به عنوان یه مترجم رسمی به این ترجمه از 20، صفر هم نمی دم چون خیلی ایرادهای بزرگی توش داره که من هم حوصله ندارم همه اش رو بگم، اما اون بخش های اصلیش که باعث سوءتفاهم شده رو می گم تا بقیه ی دوستان بدونن که عمو تونی اونقدرا هم ساده نیست که بگه فدرر هیچ شانسی نداره.
اول از همه اینکه متن اصلی که دوستمون فقط یه بخش هاییش رو آوردن رو می شه اینجا پیدا کرد:

http://www.tennis.com/pro-game/2013/03/uncle-toni-rafa-has-been-more-pain-roger/46843/#.UUttZhdkOSo

Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“Federer has beaten us more than once with Rafael having significantly more pain than [Roger] was in at Indian Wells,” Toni Nadal told Puntodebreak.com. “I'm clear that the situation of Federer [at Indian Wells] was no worse than that Rafael has had on many other occasions.”

Toni Nadal also named his favorites for Roland Garros. He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

Toni Nadal also said that the Federer-Nadal era of dominance is over and that the world’s best player is now No. 1 Novak Djokovic.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“Federer has beaten us more than once with Rafael having significantly more pain than [Roger] was in at Indian Wells,” Toni Nadal told Puntodebreak.com. “I'm clear that the situation of Federer [at Indian Wells] was no worse than that Rafael has had on many other occasions.”

Toni Nadal also named his favorites for Roland Garros. He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

Toni Nadal also said that the Federer-Nadal era of dominance is over and that the world’s best player is now No. 1 Novak Djokovic.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”

اول از همه اون کلمه ی favorite هستش که یعنی محبوب، و ترجمه ی اون قسمت می شه:

عمو تونی بازیکنان محبوبش برای رولان گاروس رو نام برد و گفت قهرمان هفت دوره رولان گاروس رافا، [بازیکن] محبوب اصلیش نیست و او فقط یکی از جمع بازیکنان محبوب اوست که عبارتند از: نواک جوکوویچ، اندی موری، خوان مارتین دل پوترو و داوید فرر. او اضافه کرد که قهرمان سابق راجر فدرر را یکی از بازیکنان محبوبش به حساب نمی آورد.

دوم هم اینکه این دوستمون یه بخش آخر صحبت های عمو تونی رو به سبک و سیاق سانسورچی ها حذف کردن تا صحبت هاش در مورد فرر جور دیگه ای تفسیر بشه. عموتونی در آخر صحبت هاش می گه:

این احتمال وجود داره که در سال های آینده بازیکن های بیشتری رو ببینیم که شانس بردن [گرند اسلم] داشته باشن. بازیکن هایی که از دید من شانس رقابت برای گرند اسلم ها رو دارن اونایی هست که ما همه می شناسیمشون: چهار نفر اول رده بندی جهانی. اگر رافائل سالم باشد می تواند در بین آنها باشد. اما من فکر می کنم که مطمئناً دل پوترو هم بین آن ها خواهد بود. من همچنین فکر می کنم این کاملاً واضح است که فرر شانس بردن یک گرند اسلم را دارد. داوید همه جا خوب بازی می کند. با وجود این واقعیت که او قبلاً موفق به انجام این کار [بردن گرند اسلم] نشده است و 30 ساله بودن او هم می تواند مانعی به حساب بیاید، اما او از لحاظ بازی کاملاً این توانایی را دارد. من این شش نفر را انتخاب می کنم چون بقیه را پایین تر از آنها می بینم.

این هم ترجمه ی دقیق اون بخش هایی که بحث انگیز بودن. می شه با حرف های عموتونی موافق یا مخالف بود، اما نباید به ترجمه های غلطی که از این حرف ها می شه اعتماد کرد. طفلکی جوکوویچ که هوادار اصلیش توی ایران زبانش اونقدر خوب نیست که بتونه یه متن رو درست ترجمه کنه.

mspayam
03-22-2013, 01:02 AM

به به هر دم از این باغ بری می رسد. می شه شما به من نشون بدی کجای اون مطلب عموتونی گفته که رافا شانس اصلی قهرمانیه و نواک می تونی این شانس رو ازش بگیره؟

Sorou$h
03-22-2013, 01:10 AM
من فکر می کنم مشکل اصلی از ترجمه ی این دوستمون هست که علاقه ی وافرشون به نواک و تنفر بیش از حدشون از فدرر باعث شده که یه بخش هاییش رو هر چی خودشون خواستن ترجمه کنن. بنده به عنوان یه مترجم رسمی به این ترجمه از 20، صفر هم نمی دم چون خیلی ایرادهای بزرگی توش داره که من هم حوصله ندارم همه اش رو بگم، اما اون بخش های اصلیش که باعث سوءتفاهم شده رو می گم تا بقیه ی دوستان بدونن که عمو تونی اونقدرا هم ساده نیست که بگه فدرر هیچ شانسی نداره.
اول از همه اینکه متن اصلی که دوستمون فقط یه بخش هاییش رو آوردن رو می شه اینجا پیدا کرد:

http://www.tennis.com/pro-game/2013/03/uncle-toni-rafa-has-been-more-pain-roger/46843/#.UUttZhdkOSo

Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”Toni Nadal, the uncle and coach of Rafael Nadal, says that in his opinion, Roger Federer was not seriously injured when he lost to his nephew in straight sets in the quarterfinals of Indian Wells last week. Federer had a back injury.

“It is likely that in the coming years we will see more players with chances to win,” he said. “The players I see with chances to fight for the Grand Slam tournaments are those we all know: The top four in the rankings. If Rafael is healthy he is one of them. But then I also think that del Potro will be there for sure. I also think it’s clear that Ferrer has a chance of winning a Grand Slam. David plays well everywhere, although it is true that he has never done it and being 30 years old can be a handicap, but game-wise he is more than capable. I would choose those six because I see others a little below them.”

اول از همه اون کلمه ی favorite هستش که یعنی محبوب، و ترجمه ی اون قسمت می شه:

عمو تونی بازیکنان محبوبش برای رولان گاروس رو نام برد و گفت قهرمان هفت دوره رولان گاروس رافا، [بازیکن] محبوب اصلیش نیست و او فقط یکی از جمع بازیکنان محبوب اوست که عبارتند از: نواک جوکوویچ، اندی موری، خوان مارتین دل پوترو و داوید فرر. او اضافه کرد که قهرمان سابق راجر فدرر را یکی از بازیکنان محبوبش به حساب نمی آورد.

دوم هم اینکه این دوستمون یه بخش آخر صحبت های عمو تونی رو به سبک و سیاق سانسورچی ها حذف کردن تا صحبت هاش در مورد فرر جور دیگه ای تفسیر بشه. عموتونی در آخر صحبت هاش می گه:

این احتمال وجود داره که در سال های آینده بازیکن های بیشتری رو ببینیم که شانس بردن [گرند اسلم] داشته باشن. بازیکن هایی که از دید من شانس رقابت برای گرند اسلم ها رو دارن اونایی هست که ما همه می شناسیمشون: چهار نفر اول رده بندی جهانی. اگر رافائل سالم باشد می تواند در بین آنها باشد. اما من فکر می کنم که مطمئناً دل پوترو هم بین آن ها خواهد بود. من همچنین فکر می کنم این کاملاً واضح است که فرر شانس بردن یک گرند اسلم را دارد. داوید همه جا خوب بازی می کند. با وجود این واقعیت که او قبلاً موفق به انجام این کار [بردن گرند اسلم] نشده است و 30 ساله بودن او هم می تواند مانعی به حساب بیاید، اما او از لحاظ بازی کاملاً این توانایی را دارد. من این شش نفر را انتخاب می کنم چون بقیه را پایین تر از آنها می بینم.

این هم ترجمه ی دقیق اون بخش هایی که بحث انگیز بودن. می شه با حرف های عموتونی موافق یا مخالف بود، اما نباید به ترجمه های غلطی که از این حرف ها می شه اعتماد کرد. طفلکی جوکوویچ که هوادار اصلیش توی ایران زبانش اونقدر خوب نیست که بتونه یه متن رو درست ترجمه کنه.

دوست عزیز اولش هم که من قسمتهایی از متن رو ترجمه کردم. همش رو ترجمه نکردم. همنطور که الان شما تو ترجمه کردن به قسمتهایی که در مورد راجر گفته زوم کردی من هم به قسمتهایی که در مورد نواک صحبت کرده زوم کردم. چرا شما طرفدارهای راجر همش دوست دارین حاشیه درست کنید؟
میشه بگی من دقیقا کدوم قسمتهاش رو اشتباه ترجمه کردم؟ اینکه راجر شانسش از همه کمتر هست؟

mspayam
03-22-2013, 01:21 AM
حاشیه کجا بوذ آقا؟ شما همون که محبوب رو به خواست خودت "دارای شانس کمتر" ترجمه کردی بس نیست؟ همین که طوری ترجمه کردی که خواننده فکر می کنه عمو نادال گفته توی گرند اسلم ها فرر بیش تر از فدرر شانس داره خودش باید خیلی چیزا رو بهت نشون بده که اصلاً متن اصلی رو کلاً غلط ترجمه کردی.
تو اونجایی که بقیه ازت نقل قول می کنن و من هم توی پست قبلی زدم و توش می گی که عمو تونی گفته رافا شانس اصلی هستش و نواک می تونه این شانس رو ازش بگیره رو پیدا کن توی متن تا من هم سایر غلط هات رو بهت بگم.

Sorou$h
03-22-2013, 01:23 AM
در ضمن دوست عزیز من ادعام نشد که زبان انگلیسیم خوبه. این هم با دیکشنری ترجمه کردم.من مدرک b1 و b2 زبان آلمانی رو دارم. واسه همین از موقعی که آلمانی میخونم انگلیسیم خیلی ضعیف شده. بعدش قسمتهاش هم خودم جوری که برداشت کردم ترجمه کردم. اگر قسمتی از متن اشتباه ترجمه شده شما میتونی دوستانه بگی این قسمت رو اشتباه ترجمه کردی و من هم اگه بدونم شما درست میگی قبول میکنم.

delpotro
03-22-2013, 01:45 AM
حاشیه کجا بوذ آقا؟ شما همون که محبوب رو به خواست خودت "دارای شانس کمتر" ترجمه کردی بس نیست؟ همین که طوری ترجمه کردی که خواننده فکر می کنه عمو نادال گفته توی گرند اسلم ها فرر بیش تر از فدرر شانس داره خودش باید خیلی چیزا رو بهت نشون بده که اصلاً متن اصلی رو کلاً غلط ترجمه کردی.
تو اونجایی که بقیه ازت نقل قول می کنن و من هم توی پست قبلی زدم و توش می گی که عمو تونی گفته رافا شانس اصلی هستش و نواک می تونه این شانس رو ازش بگیره رو پیدا کن توی متن تا من هم سایر غلط هات رو بهت بگم.

He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

جناب آقای مترجم رسمی، favorite یعنی محبوب.ولی تو همچین صحبت هایی، ترجمه کلمه

favorite یعنی شانس قهرمانی.

تونی گفته که رافا Clear Favorite نیست به این معنی که شانس اصلی و واضح قهرمانی نیست.

ولی یکی از شانس های قهزمانیست در کنار نواک،ماری،دل پوترو و فرر.

He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

این جمله هم ترجمه اش این میشه:"او اضافه کرد که قهرمان سابق رولند گاروس را به عنوان

شانس قهرمانی نمی بیند."

و این دقیقا یعنی تونی نادال گفته که داوید فرر بیش از فدرر شانس داره.چون فدرر رو در جمع

favorite ها نیاورده.

این صحبتش در مورد رولند گاروس بوده.

ولی در انتهای صحبتش که پنج نفر اول رده بندی جهانی + دل پوترو را دارای شانس برای بردن گرنداسلم

میدونه،مربوط به تمامی گرند اسلم هاست.

mspayam
03-22-2013, 02:47 AM
در ضمن دوست عزیز من ادعام نشد که زبان انگلیسیم خوبه. این هم با دیکشنری ترجمه کردم.من مدرک b1 و b2 زبان آلمانی رو دارم. واسه همین از موقعی که آلمانی میخونم انگلیسیم خیلی ضعیف شده. بعدش قسمتهاش هم خودم جوری که برداشت کردم ترجمه کردم. اگر قسمتی از متن اشتباه ترجمه شده شما میتونی دوستانه بگی این قسمت رو اشتباه ترجمه کردی و من هم اگه بدونم شما درست میگی قبول میکنم.

سروش جان، شرمنده من یه مقداری تند گفتم، از این به بعد هم چشم، حتماً با لحن دوستانه می گم. اگه توی ترجمه هات هم کمکی خواستی، چه واسه ی اینجا و چه واسه ی فیسبوک، بنده در خدمتم.
مخلصیم، سال نوت هم مبارک!

He said seven-time Roland Garros champion Rafa is not the clear favorite, but just one of a group of favorites that includes Novak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin del Potro, and David Ferrer. He added that he does not see former champion Federer as a favorite.

جناب آقای مترجم رسمی، favorite یعنی محبوب.ولی تو همچین صحبت هایی، ترجمه کلمه

favorite یعنی شانس قهرمانی.

تونی گفته که رافا Clear Favorite نیست به این معنی که شانس اصلی و واضح قهرمانی نیست.

ولی یکی از شانس های قهزمانیست در کنار نواک،ماری،دل پوترو و فرر.

این جمله هم ترجمه اش این میشه:"او اضافه کرد که قهرمان سابق رولند گاروس را به عنوان

شانس قهرمانی نمی بیند."

و این دقیقا یعنی تونی نادال گفته که داوید فرر بیش از فدرر شانس داره.چون فدرر رو در جمع

favorite ها نیاورده.

این صحبتش در مورد رولند گاروس بوده.

ولی در انتهای صحبتش که پنج نفر اول رده بندی جهانی + دل پوترو را دارای شانس برای بردن گرنداسلم

میدونه،مربوط به تمامی گرند اسلم هاست.

اما می رسیم به صحبت این دوستمون که ایرادهای ترجمه ی بنده رو گفته بودن، دستشون هم درد نکنه، ولی بهتر بود اون بخش هایی رو که من ترجمه کرده بودم و ایشون می خواستن مطابفت رو نقل قول می کردن.

اول از همه اینکه من قبول دارم که وقتی کلمه ی Favorite در جایی به کار می ره، با توجه به موقعیتی که توش به کار رفته مفهوم شانس قهرمانی رو می ده و این معنی رو می شه واسش به کار برد. اما این دیگه به این معنی نیست که هرکسی این واژه ی Favorite رو توی یه متن یا مصاحبه ی مربوط به تنیس به کار برد باید الزاماً بگیم منظورش شانس قهرمانیه. مثلاً توی این جمله عموتونی داره می گه his favorites که اگه بخوایم بر طبق نظر شما ترجمه کنیم باید بگیم شانس های قهرمانی او که از نظر من معنی رو درست منتقل نمی کنه و بازیکن های محبوب بهتره چون معنیش می شه بازیکنان هایی که اون طرفدارشونه و طبیعتاً فکر می کنه که شانس قهرمانی دارن.

یه جمله ی دیگه هم که ایشون اصل و ترجمه ی خودشون رو آوردن اینه:

ترجمه ی ایشون: او اضافه کرد که قهرمان سابق رولند گاروس را به عنوان شانس قهرمانی نمی بیند.

ترجمه ی بنده: او اضافه کرد که قهرمان سابق راجر فدرر را یکی از بازیکنان محبوبش به حساب نمی آورد.

که در اینجا ایرادی که ایشون گرفتن درسته، چون a favorite به کار رفته و من معادل his favorite رو واسش گذاشته بودم.

در نهایت هم چیزی که آخر جواب شما اومده همون چیزی بود که دقیقاً باعث سوءتفاهم شده بود و من هم سعی کردم با ترجمه ی کامل متن تصحیحش کنم.

در ضمن انگار اینجا آدم اگه عکس فدرر روی به جای عکس پروفایلش گذاشته باشه همه بهش گیر می دن، فکر کنم بهتره آدم یه عکس بازیکن بازنشسته ای چیزی رو بذاره که دیگه وقتی یه بحثی از این قبیل پیش میاد، آدم رو سمبل یه گروه دیگه به حساب نیارن.
من به طرفداری از فدرر افتخار می کنم، اما اگه من یا سایرین اشتباهی می کنیم به سایر طرفدارای اون بازیکن چه ربطی داره که پای اون ها رو وسط می کشین؟

Maani
03-22-2013, 04:22 AM
جناب شما مطمئنيد مترجم رسمي هستيد ؟؟؟
يا مطمئنيد كه تنيس رو دنبال ميكنيد در حالي كه نميدوني favorite در اصطلاح تنيس يعني چي ؟

delpotro
03-22-2013, 07:48 AM
اول از همه اینکه من قبول دارم که وقتی کلمه ی Favorite در جایی به کار می ره، با توجه به موقعیتی که توش به کار رفته مفهوم شانس قهرمانی رو می ده و این معنی رو می شه واسش به کار برد. اما این دیگه به این معنی نیست که هرکسی این واژه ی Favorite رو توی یه متن یا مصاحبه ی مربوط به تنیس به کار برد باید الزاماً بگیم منظورش شانس قهرمانیه. مثلاً توی این جمله عموتونی داره می گه his favorites که اگه بخوایم بر طبق نظر شما ترجمه کنیم باید بگیم شانس های قهرمانی او که از نظر من معنی رو درست منتقل نمی کنه و بازیکن های محبوب بهتره چون معنیش می شه بازیکنان هایی که اون طرفدارشونه و طبیعتاً فکر می کنه که شانس قهرمانی دارن.

عجباااا.تونی نادال یه حرفی میزنه چند نفر باید بیان سر ترجمش بحث کنن.عمو مصاحبه نکن دیگه.

چه کاریه آخه.

his favorites هم ترجمه اش میشه شانس های قهرمانی از نظر او.

چون اگه قرار به محبوب بودن و مورد علاقه بودن بازیکن ها برای عمو تونی باشه،معلومه که

در این صورت فقط یک favorite برای جناب آقای عمو تونی وجود داره و اونم ناداله.معلومه که

هیچ بازیکنی برای عمو تونی محبوب تر از برادرزاده نیست.پس کلا بهتره بیخیال ترجمه محبوب

برای کلمه favorite بشیم.

Sorou$h
03-22-2013, 12:44 PM
حالا آخر نفهمیدم من درست ترجمه کردم یا نه؟ لطفا اگه کسی میدونه بگه که دوستان گمراه نشن.

Mehdiii
03-22-2013, 01:35 PM
با سلام و تبریک عید خدمت دوستان عزیز
به نظر من از بین ترجمه های دوستان ، ترجمه دوست عزیزمون delpotro کاملا درسته و هیچ شک و شبهه ای هم توش نیست. ولی من موندم چرا دوستان اینقدر به حرفای تونی نادال اهمیت میدند ، باور کنید اگه این آقا عموی نادال نبود نتنها الان مربی بازیکنی در حد نادال نبود بلکه احتمالا یه شغلی مثل گاوبازی داشت:434:. وگرنه کدوم دیوونه ای شانس داوید فرر رو بیشتر از فدرر میدونه .به نظر من اگه نادال مشکلی نداشته باشه شانس اوله ، فدرر (اگه آماده باشه)و نواک تقریبا به یک اندازه شانس دارند ماری شانس بسیار کمی برای بردن رولند داره ، فرر که عمرا بتونه رولند ویا هرگرند دیگه ای رو ببره. دلپو هم اگه مثل رولند 2009 بازی کنه میتونه شانس بعدی باشه.
البته اینا نظرات شخصیه ممکنه سرتاپا اشتباه باشه .
اصلا چرا از الان درباره رولند حرف میزنیم؟

Sorou$h
03-22-2013, 02:06 PM
دلپوترو هم که همون ترجمه من رو گفته. حالا بگزریم. به نظر من چون فرر تو خاک تخصصش از بقیه زمینها بیشتر هست تونی اینطور گفته. من اشتباه کردم اون پست رو اونجا گزاشتم چون اینجا نا سلامتی بحث و تبادل در مورد میامی هست. لطفا دیگه کشش ندید تا فصل مسابقات خاک رس شروع بشه اونوقت کل کل کنیم در مورد رولند گارروس. مرسی.

D3ADMAN
03-22-2013, 07:58 PM
Novasports 1 بازی فرر رو نشون میده ، کلآ میامی رو ساپورت میکنه . کانالشم حله حله

Meysam94
03-22-2013, 11:06 PM
باسلام. پاور عزیز لطفا سریعتر باش و زمان پخش بازی ها و کانال های پوشش دهنده را بنویس.

Sorou$h
03-22-2013, 11:28 PM
ویکتور آزرانکا به علت مصدومیت زانو از میامی انصراف داد.

D3ADMAN
03-23-2013, 10:30 AM
امروز کابوس بعضی هارو تو 2 ست بردیم :254: :254: :254: 6-1 ، 6-0 . :sps:

Nadal.N1
03-23-2013, 10:42 AM
فعلا خوش باشين با نبود رافا

D3ADMAN
03-23-2013, 11:08 AM
فعلا خوش باشين با نبود رافا

:254::254::254: من قهرمانی برام مهم نیست ، اما خدایی شبا هنوز خواب لوکاس رُسل رو میبینید ؟؟؟؟؟؟ :254: :254:

Maani
03-23-2013, 06:13 PM
:254::254::254: من قهرمانی برام مهم نیست ، اما خدایی شبا هنوز خواب لوکاس رُسل رو میبینید ؟؟؟؟؟؟ :254: :254:

بي مزه

Ahoura
03-24-2013, 12:42 AM
دقایقی قبل ونوس ویلیامز هم از تورنمنت میامی انصراف داد تا جذابیت این مسابقات بیش از پیش کاهش پیدا کنه. با انصراف ونوس ویلیامز ، ویکتوریا آزارنکا ، سمانتها استوسور ، راجر فدرر و رافائل نادال ، میامی امسال قهرمانان 38 گرند اسلم گذشته را از دست داد.

Afshin
03-27-2013, 07:22 AM
مـــــرسی هـــاس :655:

این تامی هاس جزء همــون "فیـــلد ضعیف"ــه که افــراد Delusional در موردش حرف می‌زدن :254:

Nadal.N1
03-27-2013, 07:40 AM
اي ول تامي
زدي تركوندي رفت پي كارش
دمت گرم

D3ADMAN
03-27-2013, 08:47 AM
خیلی بازیه قشنگی بود . ناراحتم نواک حذف شد اما بازی خیلی خوب بود ، مخصوصآ تامی هاس ترکوند . خیلی آماده و بدون اشتباه بازی کرد . نواک وقتیکه بریک بک کرد باز تحلیل رفت ، تامی هم محکم و با قدرت بازی رو ادامه داد . تو این سن اینجوری آمادگیشو نگه داشته کار سختی . به هواداراش شادباش میگم . فوق العاده بود . دیگه میشه گفت اندی ماری به اولین مسترز سالش نزدیکه و نیم نگاهی به رنک 2

fum_com
03-27-2013, 10:56 AM
سلام دوستان
نواک با این باخت چند امتیاز ازش کم میشه؟

fum_com
03-27-2013, 11:14 AM

:254::254::254: شما چطور،کابوس تامی رو میبینید؟؟!:254::254:

sahand
03-27-2013, 11:33 AM
سلام دوستان
910 امتیاز ازش کم میشه که مجموع امتیازش میرسه به 12370

mh_nik
03-27-2013, 12:09 PM
:441:

[/URL]http://www.tennis-image.com/images/46036524057009013227.jpg (http://www.tennis-image.com/images/46036524057009013227.jpg)

آمار بازی بین نواک جوکوویچ و تامی هاس

http://www.tennis-image.com/images/52591918366869201900.jpg (http://www.tennis-image.com/images/52591918366869201900.jpg)

[URL="http://www.tennis-image.com/images/83458282431119967899.jpg"]http://www.tennis-image.com/images/83458282431119967899.jpg (http://www.tennis-image.com/images/83458282431119967899.jpg)
برای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر روی آن کلیک کنید(2000*769)

طبق اعلام پایگاه اتحادیه تنیس بازان حرفه‌ای موسوم به ATP " اگر اندی ماری قهرمان مسترز میامی شود به رنک 2 خواهد رسید"

Ahoura
03-27-2013, 12:29 PM
The only 2 words i've for Haas are Wow and Congrats

باز هم یاد آور میشیم این تامی هاس از اون تنیسور هایی هست که هم دوره فدرر بوده. الان توی این سن که خیلی هم با اون دوران اوجش فاصله گرفته بازم میتونه جوکر رو بزنه.

mehdi_juve
03-27-2013, 02:06 PM
یکی از بدترین ، شاید بدترین بازی عمر نواک بود.خودش هم همین رو قبول داره . البته دوستانی که میگن طرف مقابلش خیلی ضعیف بود ، باید بگم طرف نفر 18 دنیاست . نه 100 دنیا و .... خوب بازی کرد و حقش بود.مبارکش باشه.همیشه هم نمیشه برنده بود.کلا نواک توی دو بازی اخر این تورنمت سرحال نبود .این اتفاقات میفته و باعث میشه این ادمها خودشونو دوباره پیدا کنند.نواک قدرتمندتر برمیگرده. مطمئن باشید. اینم متن مصاحبه نواک بعد بازی..

“There are days where you just don’t feel good on the court. Nothing really goes your way. This is one of those days,” Djokovic said. “I congratulate him. Definitely great tactics. He used the serve well, and he moved around the court really well. He was better. All the credit to him for making me play this bad. It’s definitely the worst match I have played in a long time.”
معنی (نه کامل) : روزهای هستند که شما احساس خوبی توی زمین ندارید. هیچی واقعا انطور که میخواهی پیش نمیره.اینم یکی از اون روزهاست.بهش تبریک میگم.واقعا تاکتیک عالی داشت.از سرویسها خوب استفاده کرد و خیلی خوب توی زمین حرکت میکرد.اون بهتر بود.همه کارهای قابل ستایش رو کرد که باعث شه من انقدر بد بازی کنم.قطعا بدترین بازی است که من توی مدتی طولانی انجام دادم.

D3ADMAN
03-27-2013, 04:16 PM
:254::254::254: شما چطور،کابوس تامی رو میبینید؟؟!:254::254:

تامی جزء 20 تای برتره ، نه 101 . در ضمن دوستان فدرری که شاخ شدن و کل کل میکنند باید خدمتشون عرض کنم که ، خودتون به همین تامی هاس باختید پارسال ، حالا که نوله به تامی باخته آمار و ارقام رو میکنید . فدرری ها یه روز در میون به ژولین بنیتو میبازند ، اونوقت آمار و ارقام تامی رو نشون میدند . لوکاس رُسل درود میرسونه به عزیزان و بنیتو نیز همچنان حاضر است

pouriya.alex
03-27-2013, 05:23 PM
تامی جزء 20 تای برتره ، نه 101 . در ضمن دوستان فدرری که شاخ شدن و کل کل میکنند باید خدمتشون عرض کنم که ، خودتون به همین تامی هاس باختید پارسال ، حالا که نوله به تامی باخته آمار و ارقام رو میکنید . فدرری ها یه روز در میون به ژولین بنیتو میبازند ، اونوقت آمار و ارقام تامی رو نشون میدند . لوکاس رُسل درود میرسونه به عزیزان و بنیتو نیز همچنان حاضر است

ميشه جريان يك روز درميون به بنتو باختن رو يخرده تشريح كني واسمون؟ چون تو اين 3 بازي اخير (ويمبلدون، المپيك و روتردام) بازي آخرو بنتو برده، اينه جريان؟!!

Rafa
03-27-2013, 05:53 PM
درود
از این تامی هاس خعلی خوشم میاد:655:
خیلی وقت بود میخواستم ببرم تو لیست مورد علاقه هام:434:
الان اگه ببرم یه عده میان میگن بخاطر این بود ک که نواک رو زده:251:
افشین و اهورا زیاد تلاش نکنین با این مثالا نمیتونین دوران رکود بازیکن راجر رو توجیهش کنین:160::434::251:
راستی دلوشنالم خودتی افشین:160:
من بازیای هاس رو زیر نظر داشتم از ابتدای فصل قبل رشدش رو شروع کرده هر از چند گاهی هم یه بازیکن تاپ رو میبرد
ولی این تامی تو دوران راجر تو حالت stand by قرار داشته:443:
سبک خاصی هم نداره سلاح خطری من ندیدم ازش
تو بهترین شرایطش رافا به راحتی شکستش میده

Ahoura
03-27-2013, 06:14 PM
درود

ولی این تامی تو دوران راجر تو حالت stand by قرار داشته:443:
سبک خاصی هم نداره

http://www.tennis-image.com/images/66644862537446828959.gifhttp://www.tennis-image.com/images/91750664358854484459.gif

sahand
03-27-2013, 06:40 PM
البته ظاهرا کابوسهای دوستان نواکی در مورد اولیویر روشو و مایکل لودرا و فیلیپ کراجینویچ که وقتی بهش باختید 18 سالش بود تموم شده؟؟

Mahmood
03-27-2013, 07:31 PM
مــرســی مــَـرد:441:
عیدیمون رو کامل کردی:655:

http://tennis-image.com/images/56981386835073074766.jpg

delpotro
03-27-2013, 08:21 PM
باز نواک یه بازی بد بازی کرد،تامی هاسو جو گرفت.هوچی گران کارشونو از سر گرفتند.

متوهم های گرامی،هاس هرگز در فینال گرنداسلم حاضر نبوده.حالا چون نواکو برد شده هم عصر راجر؟

باعث افتخار و فخرفروشی فدرری ها؟

عجبا!پس ژولین بنتو را نیز میتوان با استناد به بردهاش در مقابل فدرر به لیست بزرگان افزود و نواکی ها

پز بدند که در عصری که بنتو حاضر بوده چندین گرنداسلم بردند؟

نه عمو از دم تامی هاس 40 پله نسازید برید بالا.

Ahoura
03-27-2013, 08:55 PM
سلام دوستان

نوواک با این باخت 910 امتیاز منفی میخوره و 12370 امتیازه میشه. فرر جای نادال رو در رنک 4 میگیره. ماری در صورت قهرمانی 8750 امتیازه خواهد شد و رنک 2 رو از راجر میگیره. امتیاز راجر هم 8650 باقی میمونه.

در قسمت زنان هم این هفته هیچگونه تغییری در 3 رنک اول شاهد نخواهیم بود. سرنا ویلیامز نامبر وان میمونه. ماریا شاراپووا رنک 2 رو در اختیار داره و آزارنکا هم فعلا در جایگاه سوم باقی میمونه. اما اگر سارا ارانی امشب ماریا رو ببره کربر رو کنار میزنه و به رنک 6 صعود می کنه. در صورت قهرمانی هم تا رنک 5 بالا میاد و جای لی رو میگیره.

Sorou$h
03-27-2013, 11:45 PM
باز نواک یه بازی بد بازی کرد،تامی هاسو جو گرفت.هوچی گران کارشونو از سر گرفتند.

متوهم های گرامی،هاس هرگز در فینال گرنداسلم حاضر نبوده.حالا چون نواکو برد شده هم عصر راجر؟

باعث افتخار و فخرفروشی فدرری ها؟

عجبا!پس ژولین بنتو را نیز میتوان با استناد به بردهاش در مقابل فدرر به لیست بزرگان افزود و نواکی ها

پز بدند که در عصری که بنتو حاضر بوده چندین گرنداسلم بردند؟

نه عمو از دم تامی هاس 40 پله نسازید برید بالا.

:441::441::441::441::441::441::441::441::441:
حرفات رو باید طلا گرفت. گل گفتی.

Mohammad
03-28-2013, 12:11 AM
نتیجه گیری هایی که از باخت نواک به تومی میشه خیلی جالبـــــــــــــه، خیلیـــــــــــــــــــــــــ :254: ـــــــی!!
نشانگر مایل های فراوان رد نشدن از کنار یک کورت تنیسه.

vafa
03-28-2013, 12:53 AM
آقا محمد حق باشماست.. ميتونم با اطمينان عرض كنم كه 90 % از افرادي كه اينجا با لحن كارشناسانه اظهارنظر ميكنن حتي طريقه ي صحيح كرفتن راكت تنيس رو هم نميدونن...

Paymaan
03-28-2013, 08:51 AM
:sps:

http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/7375_578077422210976_785890545_n.jpg

D3ADMAN
03-28-2013, 08:52 AM
منم با محمد موافقم

Ahoura
03-28-2013, 10:29 AM
اصلا هیچ ربطی نداره !!!!! این قانون جایی نوشته شده یا خودتون به این نتیجه رسیدید ؟!!!! به راحتی قانونتون نقض میشه .
خوزه مورینو رو میشناسید ؟ ایشون بازیکن بزرگی بود؟ کاپلو رو میشناسید ؟ فوتبالیست بزرگی بود ؟ ولی اینا الان 2 تا از بزرگترین مربی های دنیا هستند. دیگو مارادونا رو میشناسید ؟ اسطوره فوتبال هست ولی در مربی گری چی ؟ تیم ملی آرژانتینو بش دادند نابودش کرد الان داره در باشگاه های امارات و قطر و اینا مربی گری می کنه !!!!! همین افشین مبصر که چپ و راست ازش تعریف می کنید که خیلی کارشناس خوبیه و اینا اصلا سابقه مسابقه تنیس داره ؟ چند تا تورنمنت معتبر برده ؟
کارشناسی در یک ورزش هیچ ربطی به بازی کردن در اون ورزش نداره. شما با مطالعه و یادگیری تکنیک های مختلف یک ورزش می تونید یک کارشناس یا مربی خیلی خوب باشید بدون اینکه در اون ورزش مقام خاصی داشته باشید .

=============

Dream Semi Final : Maria VS Jelena:655:

2008
Is Back .... a

Sorou$h
03-28-2013, 11:10 AM
اصلا هیچ ربطی نداره !!!!! این قانون جایی نوشته شده یا خودتون به این نتیجه رسیدید ؟!!!! به راحتی قانونتون نقض میشه .
خوزه مورینو رو میشناسید ؟ ایشون بازیکن بزرگی بود؟ کاپلو رو میشناسید ؟ فوتبالیست بزرگی بود ؟ ولی اینا الان 2 تا از بزرگترین مربی های دنیا هستند. دیگو مارادونا رو میشناسید ؟ اسطوره فوتبال هست ولی در مربی گری چی ؟ تیم ملی آرژانتینو بش دادند نابودش کرد الان داره در باشگاه های امارات و قطر و اینا مربی گری می کنه !!!!! همین افشین مبصر که چپ و راست ازش تعریف می کنید که خیلی کارشناس خوبیه و اینا اصلا سابقه مسابقه تنیس داره ؟ چند تا تورنمنت معتبر برده ؟
کارشناسی در یک ورزش هیچ ربطی به بازی کردن در اون ورزش نداره. شما با مطالعه و یادگیری تکنیک های مختلف یک ورزش می تونید یک کارشناس یا مربی خیلی خوب باشید بدون اینکه در اون ورزش مقام خاصی داشته باشید .

=============

Dream Semi Final : Maria VS Jelena:655:

2008
Is Back .... a

حرفات تناقص داره. اون قسمتهایی که قرمز کردم رو ببین خودت میفهمی. در ضمن افشین مبصر کارشناس تنیس هست.

Afshin
03-28-2013, 01:03 PM
نتیجه گیری هایی که از باخت نواک به تومی میشه خیلی جالبـــــــــــــه، خیلیـــــــــــــــــــــــــ :254: ـــــــی!!
نشانگر مایل های فراوان رد نشدن از کنار یک کورت تنیسه.

Oh, The old RAGU is Back :151:

ویــرایش: نه، دیگه از ما گذشته دوباره بحث‌های قدیمی رو با نــسل جدید یوزرها تکرار کنیم، Im too old for this Shit :434:

Ahoura
03-28-2013, 10:31 PM
Sharapova extends her streak to 22 straight sets won . Hasn't lost to a player outside Top 20 since February last year

I'm so proud of you Maria, so proud :655:

http://www.tennis-image.com/images/74104951667422301299.jpg

delpotro
03-28-2013, 11:05 PM
منم با این که متاسفانه یا خوشبختانه از کنار کورت تنیس رد شدم ولی با اهورا موافقم.در هر شرایطی

چیزایی که اعتقاد دارمو بیان می کنم خواه خوشایند فدرریان یا رافاییان یا نواکیان باشه.

از اونجایی که خودم یه دروازه بان سمی پروفشنال بودم،به نظرم سخن محمد به لطیفه می ماند.

آیا کسانی که عملکرد یک دروازه بان را از تلویزیون می بینند و از یک گلر تعریف و تمجید و یا انتقاد می کنند،

طرز صحیح شیرجه زدن را می دانند؟ تا به حال درون دروازه 7 متر و 32 سانتی ایستاده اند؟ طریقه صحیح

جایگیری و زاویه بندی درون دروازه را می دانند؟

آیا اکثر مردم ایران که دروازه بان حرفه ای نبوده اند، حق انتقاد از عملکرد ضعیف مهدی رحمتی در تیم ملی

را ندارند؟

و یا آیا بیش از 100 هزار نفری که در فروم هایی مثل فوتیران و یا پارس فوتبال پست می دهند و به یقین

همشون فوتبالیست حرفه ای نبوده اند و در زمین چمن استاندارد حضور نداشته اند، از نظر موسس

این سایت اقدامی غیر منطقی انجام میدن؟

نیک میدانید که به صرف "حضور بیشتر در زمین تنیس و تمرین بیشتر" دارای حقی بیشتر نسبت به بقیه

برای اظهار نظر در مورد برد و باخت های نواک و رافا و راجر و دلپو نمی باشید.

با مهر و سپاس

Afshin
03-28-2013, 11:15 PM
ممــد داره ترول می‎کنه بابا، جدی نگیرید :434:

Ahoura
03-28-2013, 11:32 PM
9 سال پیش در چنین روزی اولین فدال تاریخ در میامی برگزار شد. دیداری که بعد ها طرفداران بیشماری پیدا کرد .

http://www.tennis-image.com/images/46184006944496916163.jpg

D3ADMAN
03-30-2013, 01:55 PM
بالاخره نفرات 3 و 4 رنکینگ تنیس خودی نشون دادن . هر 2 از خوبای تنیس هستند ، اما من دوست دارم اندی ماری ببره

amirjafarifo
03-30-2013, 03:43 PM
من خیلی بازی های ماری - فرر رو دوست دارم و همونطور که تو این چند سال دیدیم و گزارشگر ها و تحلیل گرا هم گفتند، این دو نفر بهترین بازی همدیگرو باعث می شن یا به عبارتی رس همدیگرو می کشن :434:
نمونش نیمه نهایی آزی اپن ۲۰۱۱ بود که اون بازی سنگین و قشنگو برد
بدجوری دوست دارم اندی بازم ببره و با اقتدار بره توو رنک ۲ بشینه

Rafael_Nadal
03-30-2013, 08:50 PM
با تمام احترامی که به هواداران ماری و فرر قائلم اما باید بگم از دیدگاه من فینال امسال اصلا جذابیتی نداره.

یاد فینال سال 2005 افتادم فدرر در عین ناباوری بازی 2-0 رو 3-2 کرد.

delpotro
03-30-2013, 10:20 PM
چه پیروزی مقتدرانه ای.

ماریا شاراپووا بیگل شد.:254::254::254:

بازیکنای چپر و چلاقو بیگل می کنه فک می کنه خیلی بازی بلده.

از این به بعد تلاش کن بیگل نشی،بیگل کردن پیشکشت.

زنده باد سرینا،بزرگ بانوی تنیس جهان

Sorou$h
03-30-2013, 10:22 PM
به نظر من فینال هیچ جذابیتی نداره از این لحاظ که ماری از قبل برندست.
این ماشا هم که واقعا نمیدونم کی میخواد تنیسور بشه و مشکل دابل فالت رو حل کنه. دلمون خوش بود بعد از 5 سال یک ست از سرنا تونست بگیره ولی بعدش .........!

Ahoura
03-30-2013, 10:47 PM
خب این بار هم نشد ...... :1066:

ست اول عالی بود. کاملا مستحق پیروزی بودیم. در ست دوم هم اوایلش خوب بود ولی یهویی تمرکز پرید رفت کوچه بغلی. سرنا سوار بازی شد و ماریا دیگه نتونست برگرده. به هر حال این باخت هم نمی تونه آغاز پر قدرت فصل 2013 رو خراب کنه. نیمه نهایی استرالیا ، نیمه نهایی قطر ، قهرمانی ایندین ولز و فینال میامی .
خب پر قدرت میریم واسه فصل خاک . اونجا کارمون راحت تره. اول اینکه جدی ترین رقیبامون ( سرنا و ویکا ) همیشه توی خاک قرمز ضعف خودشون رو نشون دادند و اونجا کمتر می تونن اذیت کنن . دوم اینکه ماریا اونجا راحت تر می تونه رالی کنه چون سرعت بازی کمتره و با توجه به قد بلند ماریا و سرعت نسبتا کند در جا به جایی ، خاک می تونه کمکمون کنه و این ضعفو تا حدودی پوشش بده. تورنمنت بعدی ایندورز اشتوتگارت هست که پارسال قهرمان شدیم.
پیش به سوی Clay Season ..... :655:

و در نهایت :

برنده یا بازنده ، همیشه واسه من قهرمانی http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif)

http://www.tennis-image.com/images/67979368141250488394.jpg (http://www.tennis-image.com/images/67979368141250488394.jpg)

Rafa
03-30-2013, 11:00 PM
یوهووووووو، سرینا تو روز بدش هم زد ترکوند ماریا رو
یه بیگل خوشگل و خوشمزه:251::866:
قهرمانی این بانوی خستگی ناپذیر و تمام نشدنی دنیای تنیس رو به تمام دوستدارانش شادباش میگم:655::441:
واقعا لذت بخشه تماشای بازیش، تنها بازیکن زنی که از تماشای بازیش خسته نمیشم
واقعا جالبه 12-2 دیگه از این ضایع تر نمیشه:254:
:434::160:Serena has made fun of maria
سرینا همیشه خوی بازی تهاجمی تو وجودش هست و دائما تشنه ی وینره و برای خطوط میره
ست اول و تا نصفه های ست دوم این عطش داشت براش مشکل ساز میشد
حالا میخواستم بگم اگه هجوم رو یکم کنترل شده تر بازی کنه، میزنه دابل بیگل میکنه هر چی جیغ جیغو هستش رو، ولی با این حال حتی تو روز بدش هم یه صفر گنده جلو اسم ماریا حک کرد:160::434:
بیایید یه اسم برا سرینا بذاریم:
:655: Serena:queen of incredible shots

vafa
03-30-2013, 11:06 PM
به طرفدارای سرنا تبرییییک میگم . به این میگن بازی ایول داری سرنا جون ..گل کاشتی :866:
بازی ماریا در حد و اندازه ی فینال نبود ....!

Afshin
03-31-2013, 12:07 AM
سـپاس بی‌کران بانــو "سرینا ویلیامــز" عـــزیز :655:

A!i
03-31-2013, 12:10 AM
مثل هميشه مقتدر ... زمين به لرزه در مياد :866:
همچنين با تشكر از بيگلي كه كاشتى :434:

Rafael_Nadal
03-31-2013, 12:26 AM
اول تبریک می گم به طرفدارای سرنا و خود سرنا:434: که تو این سن وسال هنوز هم استوار و محکم در رنکینگ یکه تازی می کنه.
در رابطه با بازی هم ست اول سرنا یه لغزش های کوچیکی داشت که به نظرم شروع خوب ماریا سبب اون شد ولی از ست دوم همه چی عوض شد و ست سوم هم که یه بیگل جانانه:434:.

بازم تبریک می گم امیدوارم موفقیت هاش بازم ادامه داشته باشه :583:

Nadal.N1
03-31-2013, 08:12 AM
بالاخره نفرات 3 و 4 رنکینگ تنیس خودی نشون دادن . هر 2 از خوبای تنیس هستند ، اما من دوست دارم اندی ماری ببره

كلا با اسپانيايي جماعت انگار مشكل داري نه؟
قضيه اش چيه!!؟

Maani
03-31-2013, 02:36 PM
گناه داره شاراپووا طفلي

D3ADMAN
03-31-2013, 04:22 PM
كلا با اسپانيايي جماعت انگار مشكل داري نه؟
قضيه اش چيه!!؟

با اسپانیا مشکل دارم :434: قضیه اش رو نمیدونم ، اما از فرر خوشم میاد ، آلماگرو رو هم همچنین ، اما فینالی که فرر و ماری باشه ، چون هوادار سرسخته بریتانیا هستم :443: دوست دارم اندی ماری پیروز بشه :434: همین

amir k2
03-31-2013, 04:46 PM
دوستان شرمندم ولی اگر میشه یکی از دوستان با مرام لطف کنه و لیست شبکه هایی که تنیس رو به صورت پیوسته و ماسبقاتش رو به صورت زنده پخش میکنه برای من بفرستند چون من اطلاعاتی ندارم سرچ هم میزنیم جواب کامل نمیاد.ممنون میشم دمتون گرم

D3ADMAN
03-31-2013, 06:41 PM
دوستان شرمندم ولی اگر میشه یکی از دوستان با مرام لطف کنه و لیست شبکه هایی که تنیس رو به صورت پیوسته و ماسبقاتش رو به صورت زنده پخش میکنه برای من بفرستند چون من اطلاعاتی ندارم سرچ هم میزنیم جواب کامل نمیاد.ممنون میشم دمتون گرم

بازی فینال امشب که ساعت 8 است فکر کنم کانال آزاد ، JSC 2 روی نایلست و NTV Spor روی ترکست نشون بدن احتمالآ ، کانالهای غیر آزاد یا همون پولی هم JSC +3 یا JSC +10 یا JSC +8 روی هاتبرد نشون میدن

Behr@d
03-31-2013, 10:25 PM
قهرمانی اندی ماری و صعودش به رنکینگ 2 رو تبریک میگم به طرفداراش :583:

Rafael_Nadal
03-31-2013, 10:30 PM
تبریک به همه ی طرفدارای ماری بابت قهرمانیش و صعود به رنک 2 جهان.:583:

در رابطه با بازی هم که هیچی. به نظرم اصلا این بازی در حد فینال یک مسابقه ی مسترز نبود
بازی که فقط یک ستش 95 تا unforced error داشته باشه باید فاتحه شو خوند.

SHIR FarHad
03-31-2013, 10:35 PM
درووود ب شرفت داوییییید

درود به ذات پاک و مطهرت دادا

منش در حد پهلوانی و اقا تختی

خیلی میخوامت , یه دونه ای

توی تایبریک که عقب افتاده بودی و بعد از اون رالی سنگین و طاقت فرسا ک عضله ی پات گرفت (یا اذیتت کرد )و نقش بر زمین شدی, به راحتی اب خوردن میتونستی بازی رو نگه داری و وقفه توش بندازی اما نخواستی مثه بعضیا به هر طریقی برنده بشی

:Hi:
http://www.tennis-image.com/images/35367776457481778954.jpg

pouriya.alex
03-31-2013, 10:39 PM
داويد :240: حيف شد به مولا...

nima.a
03-31-2013, 10:42 PM
سطح بازی جدا از فینال یک مسترز پایین تر بود! (6 بریک پشت سر هم!!)

ولی چیزی که برای من مهمه اینه که فرر خداییش مردونه جنگید! تا پوینت قهرمانی هم رفت اما بازم نشد :243:
با اون گرفتگی عضلت(؟) جدا غیرت گذاشتی.
درود به غیرتت!

http://tennis-image.com/images/40545513467278977794.jpg

SABORI
03-31-2013, 11:07 PM
برنده تویی فرر
از روحیه بالات , انرژی تموم نشدنیت و منشت, لذت بردم

D3ADMAN
03-31-2013, 11:17 PM
شادباش به هوادارای ماری ، داوید عالیه و امیدوارم عالی تر هم بشه . پیشرفتش با توجه به سنش چشم گیر بوده . خسته نباشید واژه ای ناچیز برای سپاس از داوید فرر است

davidbeckham
04-01-2013, 12:03 AM
حیف کلایسترز دیگه نیست
خوب میذاشت تو کاسه خواهران ویلیامز:866:
به هر حال امیدوارم ماریا بتونه بالاخره حال سرنا رو بگیره
مثل فینال ویمبلدون

davidbeckham
04-01-2013, 12:22 AM
DON'T LOSE HOPE!

You never know what tomorrow may bring. ♥

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/537312_533060840065654_1151661178_n.jpg (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=533060840065654&set=a.152585224779886.27476.148321065206302&type=1&relevant_count=1&ref=nf)

Ahoura
04-01-2013, 12:42 AM
حیف کلایسترز دیگه نیست
خوب میذاشت تو کاسه خواهران ویلیامز:866:
به هر حال امیدوارم ماریا بتونه بالاخره حال سرنا رو بگیره
مثل فینال ویمبلدون

چی میگی خشی ؟ فقط میذاشت تو کاسشون و بس ؟ هنوز یو اس 2009 یادمه که کیم بلایی سر " بانو " سرنا اورد که ایشون پیش از پایان بازی " ترک زمین " کردند. :facepalm:

http://www.tennis-image.com/images/96807001905775973192.jpg

Maani
04-01-2013, 12:45 AM
چی میگی خشی ؟ فقط میذاشت تو کاسشون و بس ؟ هنوز یو اس 2009 یادمه که کیم بلایی سر " بانو " سرنا اورد که ایشون پیش از پایان بازی " ترک زمین " کردند. :facepalm:

http://www.tennis-image.com/images/96807001905775973192.jpg

فعلا كه اين شيربانوي تمام نشدني تو كاسه تون گزاشته :251: ، خوبم گزاشته

Ahoura
04-01-2013, 01:07 AM
فعلا كه اين شيربانوي تمام نشدني تو كاسه تون گزاشته :251: ، خوبم گزاشته

از کی تا حالا شیر میدون مبارزه رو ترک می کنه که ما خبر نداریم ؟؟!!!!! تا جایی که بنده اطلاع دارم شیر نماد " فرار از شکست " نبود !!!!!!!

Maani
04-01-2013, 02:58 PM
از کی تا حالا شیر میدون مبارزه رو ترک می کنه که ما خبر نداریم ؟؟!!!!! تا جایی که بنده اطلاع دارم شیر نماد " فرار از شکست " نبود !!!!!!!

باشه چشم اصلا سرنا روباه ، ولي ميشه بگي تو جنگل تنيس ماريا چيه ؟
ماريايي كه له شده جلو سرنا !
ديگه چند بار بايد نابودش كنه كه اعتراف كنيد سرنا يه سر و گردن از شما بالاتره ؟؟

BABAK
04-01-2013, 03:36 PM
باشه چشم اصلا سرنا روباه ، ولي ميشه بگي تو جنگل تنيس ماريا چيه ؟
ماريايي كه له شده جلو سرنا !
ديگه چند بار بايد نابودش كنه كه اعتراف كنيد سرنا يه سر و گردن از شما بالاتره ؟؟

مانی جان " کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو به خواب زده نه !! " اهورام اینجور موقع ها میزنه به صحرای 7 تپه !! شما جدی نگیر !!:434:

vafa
04-01-2013, 03:47 PM
تبریک میگم قهرمانی اندی رو به همه ی طرفداراش و خسته نباشید به داوید که تا آخرین لحظه تلاش کرد ..
فینال میتونست جذاب تر باشه ولی نشد !

Afshin
04-01-2013, 08:52 PM
تبریک به طرفداران اندی. فیـــنال زشتی بود :434:

Sajad
04-01-2013, 09:39 PM
تبریک به دوستداران ماری:583: