PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و تبادل نظر پیرامون اوپن استرالیا 2013

صفحه ها : 1 2 [3]

sahand
01-25-2013, 10:11 PM
یادته مهران .. ما یه بار همین بحث و با هم کردیم .... خیلی صلح آمیز به پایان رسید.:434:
بابا این همه درگیری واسه چیه؟؟؟ شست و شو دادن اصلا روش مناسبی نیست:443:
سروش ام که یه تنه با همه در حال مبارزه اس ... ماشالا اعصابش قویه
بکش بیرون از این چیزا.. بازی رو ببین و لذت ببر :434:
آرین همه از بحث خوب و درست لذت میبرند مثل بحثایی که خودمون همیشه و همیشه با هم داریم.خیلی هم خوش میگذره:866:
ولی رفتن رو اعصاب نه یکبار بلکه چند بار قضیش جداست.
من که امیدوارم بحثامون همیشه مثل بحثای خوب خودمون باشه:655:

paakaani
01-25-2013, 10:25 PM
سلام وقت همگی بخیر

میگم چرا این جا اینقدر بچه ها کل کل میکنن؟ بعضی ها همچین طرفداری میکنن که انگار از خود تنیسور حقوق می گیرن که این کارارو بکنن.

بگذریم
خود بازی هارو عشق است .

mspayam
01-25-2013, 10:57 PM
حیف شد که راجر باخت، متاسفانه توی ست آخر از لحاظ بدنی کم آورده بود که با بالارفتن سن و اون بازی 5 سته ی قبلی قابل درک بود. خود من هم با اینکه از باخت راجر ناراحت شدم، اما توی این موقع ها استناد می کنم به این حرف خود راجر که یه بار گفته بود "تنیس تفریحی بود که واسه ی من به صورت حرفه در اومد و من هم همیشه از تنیس بازی کردن لذت می برم و برد و باخت واسم مهم نیست."

تبریک به طرفداری اندی.

یه سری از دوستان هم متاسفانه تحلیل های عجیب و غریب ارائه می دن و بعد هم که جواب می شنون ناراحت می شن و قهر می کنن و متاسفانه اکثرشون هم طرفدار نواک هستن. اگه یادتون باشه نواک تا قبل از اینکه شاخ بشه یه بازیکن به معنای واقعی جوکر بود و همه از تماشای شیرین کاریاش لذت می بردن. اما بعد یهویی جوگیر شد و توی یکی از اون مصاحبه هاش بعد از باخت به نادال رو به خبرنگارها گفت: نادال روی خاک رس شکست ناپذیر نیست و من امروز در دو قدمی شکست دادنش بودم و این حرفا. وقتی به رافا گفتن نواک همچین حرفی زده، رافا در جواب فقط پوزخند زد.
نواک هم تا همین اواخر این روحیه ی بچه پر رو بودنش رو حفظ کرده بود، ولی وقتی توی 2011 چندتا گرند اسلم برد، دیگه آروم شد و توی 2012 کلاً خیلی آرومتر بود و دیگه از اون ادعاهای عجیب و غریب نمی کرد و اون روحیه ی جوکر بودنش رو دوباره به دست آورد و توی یه بازی هم که شب هالووین بود با ماسک دارث ویدر اومد و خلاصه کاری کرد که من که ازش متنفر بودم ازش خوشم بیاد و بعد از فدرر و نادال طرفدارش بشم.

اینا همه رو گفتم که دست کم طرفدارای نواک هم مثل خود نواک این ادعا کردن ها و به چالش کشیدن ها را فراموش کنن و بیان همگی دور هم درباره ی تنیس بحث و احیانا کل کل کنیم. نواک هم یه زمانی سنش بالا می ره و به حریف های جوونترش می بازه، اونوقت شماها هم مثل ما طرفدارای فدرر از اینکه بازیکن محبوبتون دیگه نمی تونه مثل قدیما بازی کنه دلگیر می شین و اگه توی اون شرایط یکی از اون طرفدارای بازیکنای جدید هی بیاد بگه من که گفته بودم من که گفته بودم اعصابتون کلاً به هم می ریزه.

mspayam
01-25-2013, 10:58 PM
این هم مقاله ی قشنگیه، توصیه می کنم بخونیدش:

http://www.australianopen.com/en_AU/news/articles/2013-01-25/201301251359125603021.html

paakaani
01-26-2013, 12:02 AM
به نظر من بهتر هست زیاد وارد ریزه کاری های شخصیتی تنیسور ها نشیم و فقط اگه بحثی هست ، بهتره بحث بازی هاشون باشه.
مثله اینه که من از بازی حامد بهداد خوشم میاد اما وقتی مصاحبه هاشو میخونم ازش بدم میاد پس بهتره زیاد وارد مسائل شخصی و عقاید و رفتار تنیسور ها نشیم همین که از بازی هاشون لذت ببریم (واگه دیگه خیلی بتروکونیم :یعنی چیزی یاد بگیریم )کافیه .:443:
نشستم حساب کردم نفر اول انفرادی به پول ایران 8/5 میلیارد تومن میگیره و نفر آخر هم حدود 100 میلیون تومن هییییییییییییییی اگه یه ایرانی هم میرفت همین مسابقاتی با این وضع دلار نونش تو روغن بود:434:

mjrs
01-26-2013, 12:38 AM
movement فدرر تو این بازی، از اول تا آخر، به طور غیر عادی نسبت به بازی های اول تورنومنتش کند بود. مخصوصا سمت فورهندش!
اولای بازی، دقبقا یاد بازیشون تو ویمبلدون افتادم، اولای اون بازی فدرر به طور قابل ملاحظه ای دقیقا به همین شکل سمت فورهندش کند حرکت می کرد، اما بعد از 3-4 گیم به شکل عجیبی تا آخر بازی اون JesusFed دوران جوونیش بود!
من فکر میکنم علت این موضوع، علاوه بر بالا رفتن سنش، شاید به مصدومیت کمرش ربط داشته باشه. شاید هم استراتژی خاصی بود واسه اینکه بتونه انرژیشو تا آخر بازی ذخیره کنه، نمیدونم!
وقتی دو تا از سلاح های مرگبار راجر یعنی سرویس و فورهندش سر جاش نباشه، واقعا نباید انتظار داشت که مقابل top 4، تو این زمین فوق العاده کند ملبورن، بتونه نتیجه خوبی کسب کنه، همین که با این وضع باز هم بازی 5 سته میشه، دلیلش چیزی جز تجربه و استعداد راجر نیست.
البته دلیل ضعف فورهند راجر، میتونه به movement کندش ربط داشته باشه، اکثر فورهندهای راجر در حال دویدن بود و به عبارتی معمولا موقع زدن فورهد پوزیشن و تایمینگی دقیقی نداشت، همین هم باعث شد تو کل بازی یه دونه فورهند داون د لاین با قدرت و دقت مناسب از راجر ندیدیم http://itsat11.in/forum/images/smilies/new/mellowsmiley.gif تا چند سال پیش تموم دغدغمون بکهندش بود اما الان وضع فورهند داغونه!

من فکر میکنم اگه راجر این بازیو میبرد، مقابل نواک تو فینال یکی از یکطرفه ترین بازی های این دو میشد. با این movement سمت فورهند و بکهند دان د لاین جوکوویچ ( یکی از بهترین بکهندهای تاریخ تنیس )، و بازم میگم، تو این زمین کند، راجر حرفی واسه گفتن نداشت!

AndreS
01-26-2013, 01:54 AM
movement
البته دلیل ضعف فورهند راجر، میتونه به movement کندش ربط داشته باشه، اکثر فورهندهای راجر در حال دویدن بود و به عبارتی معمولا موقع زدن فورهد پوزیشن و تایمینگی دقیقی نداشت، همین هم باعث شد تو کل بازی یه دونه فورهند داون د لاین با قدرت و دقت مناسب از راجر ندیدیم [/URL][URL="http://itsat11.in/forum/images/smilies/new/mellowsmiley.gif"]http://itsat11.in/forum/images/smilies/new/mellowsmiley.gif (http://itsat11.in/forum/images/smilies/new/mellowsmiley.gif) تا چند سال پیش تموم دغدغمون بکهندش بود اما الان وضع فورهند داغونه!
!

فدرر داره ضعف بکهندشو با فورهند جبران میکنه . متمایل به سمت چپ (advantage court) تا بتونه بعضی از ضربات بکهندشو با فورهند بزنه (Running around backhand and hitting a forhand) . این شیوه رایجی در تنیس هست . اما نیاز به دوندگی و تلاش بیشتری داره .
واسه همین سمت فورهندشو بعضا در حال حرکت (Running shot) میرنه که نمیرسه و یا خطاهایی هم داره که خب وقتی داره ازین راهکار برای رفع مشکل بکهند استفاده میبره حتما این خطا هارو لحاظ کرده .
حتی باعث شده نسبت به قبل با اعتماد به نفس بالا و خطای کمتری بکهندشو بزنه
اتفاقا کمتر کسی شاید بتونه به خوبی فدرر از پس این کار بر بیاد و این نشون دهنده حرکت و چرخش (movement) عالی در زمین مسابقه ـَس .
اگه تعداد UE های فورهند زیاد از معمول بود فدرر میخواست هجوم بیاره و نبض رالی رو بدست بگیره و سریع به پوینت برسه میدونست با رالی طولانی کاریو از پیش نمیبره جلوی بازیکنی مثل ماری یا نواک
پس مجبور بود ضرباتش ریسک بیشتری بده
میمونه سرویس که مشخص بود مشکلی وجود داره
سبک بازی فدرر جوریه که اگه ابزارای بازیش ON باشه بردن ماری و نواک سخت نیست
ممکنه تو ٌWimby با همین وضعیت کمر و سرویس قهرمان شه .
اما توی AO و شرایط زمین بعد از پنج ست واقعا مشکل سازه برای فدرر 31 ساله
درکل فقط مقابل یک تنیسور هست که نتیجه رو مچ آپ تعیین میکنه اونم ناداله

=========
حرفا تکرار مکررات بود ولی خب جا داشت دوباره گفته شه

federer4ever
01-26-2013, 02:18 AM
هی هندونه زیر بغل همدیگه نذارید.
مشکل اینجاست که شما همه با هم دوست هستین و هوا همدیگه رو دارین. ولی مشکلی نیست.
مانی تو راست میگی که خیلی وقته تنیس نگاه میکنی ولی جرأت نداشتی شرط ببندی.
فدرر خیلی تنیسور خوبیه ولی اگه مرد هست الان گراند ببره نه اونوقت که فقط رافا زورش بهش میرسید.
راجر تنها خوش شانسی که اورده موقعی وارد دنیای تنیس شد که فقط یک رافا میتونست جلوش رو بگیره که اون هم تو بعضی از گرند اسلمها حذف میشد و راجر با خیاله راحت قهرمان میشد.
البته دوران آخر بازی سمپراس و آغاسی هم بود که زورشون به راجر جوون نمیرسید.
بردن سودرلینگ و بقداتیس و فرناندو گنزالس و مارات سافین و اندی رادیک اونقدر هنر نیست.
بردن نادال و جوکوویچ و ماری که الان بهترین بازیها رو ارائه میدن هنره. کاری که ماری و جوکوویچ الان دارن انجام میدن.
افشین اگه نواک ببازه اینقدر ظرفیت دارم که فوش ندم. حالا کی بچست؟؟؟ خجالت بکش.
من دیگه هیچوقت تو این سایت از این لحظه به بعد نظر نمیدم. چون واقعا اینجا فقط برای طرفدارهای فدرر خوبه.
دوستان عزیز طرفدار نواک ازتون می خوام همیشه از ورزشکار مورد علاقتون دفاع کنید.
ولی خودمون کیارش چه جواب قشنکی داد گفت من که آماتور هستم میدونستم ماری برندست ولی شما چطور متوجه نشدین:251:
خوش باشینننن.
نواک جوکوویچ یک دونست واسه نمونست.

واقعا بعده اين همه سال هنوز كسي پيدا ميشه اين طور طرزه فكر در مورده فدرر داشته ؟بابا چند بار اشكه ماري در بياره؟اخه ديگه سنه نوشو داره ...يادته تو يو اس نواك از حرسش وسته بازي جلو راجر خم ميشد پشتشو بش ميكرد تا تماشاچيارو بخندونه؟يا اون توينره يادته تو يو اس 2009 فكه اقا نواك 45 درجه شد؟ده نميدوني اخه وگرنه اين طور شعر نمي گفتي برو تو يو تيوب best shot of tennis historyسرچ كن ميبيني ...تازه همين تنيسيو كه الان ميبيني به خاطر خوده راجره ...فك نكني فك كردم وخ گذاشتم برات ها داشتم ميخوابيدم اومد تو ذهنم:251::251:

mjrs
01-26-2013, 02:30 AM
فدرر داره ضعف بکهندشو با فورهند جبران میکنه . متمایل به سمت چپ (advantage court) تا بتونه بعضی از ضربات بکهندشو با فورهند بزنه (Running around backhand and hitting a forhand) . این شیوه رایجی در تنیس هست . اما نیاز به دوندگی و تلاش بیشتری داره .
واسه همین سمت فورهندشو بعضا در حال حرکت (Running shot) میرنه که نمیرسه و یا خطاهایی هم داره که خب وقتی داره ازین راهکار برای رفع مشکل بکهند استفاده میبره حتما این خطا هارو لحاظ کرده .
حتی باعث شده نسبت به قبل با اعتماد به نفس بالا و خطای کمتری بکهندشو بزنه
اتفاقا کمتر کسی شاید بتونه به خوبی فدرر از پس این کار بر بیاد و این نشون دهنده حرکت و چرخش (movement) عالی در زمین مسابقه ـَس .
اگه تعداد UE های فورهند زیاد از معمول بود فدرر میخواست هجوم بیاره و نبض رالی رو بدست بگیره و سریع به پوینت برسه میدونست با رالی طولانی کاریو از پیش نمیبره جلوی بازیکنی مثل ماری یا نواک
پس مجبور بود ضرباتش ریسک بیشتری بده
میمونه سرویس که مشخص بود مشکلی وجود داره
سبک بازی فدرر جوریه که اگه ابزارای بازیش ON باشه بردن ماری و نواک سخت نیست
ممکنه تو ٌWimby با همین وضعیت کمر و سرویس قهرمان شه .
اما توی AO و شرایط زمین بعد از پنج ست واقعا مشکل سازه برای فدرر 31 ساله
درکل فقط مقابل یک تنیسور هست که نتیجه رو مچ آپ تعیین میکنه اونم ناداله

=========
حرفا تکرار مکررات بود ولی خب جا داشت دوباره گفته شه

دوست عزیز از متمایل بودن راجر به سمت بکهند و run around کردن هاش باخبر هستم!

Movement راجر تو این بازی مخصوصا سمت فورهندش به طور واضحی کند بود، به عبارتی کندتر از میانگین حد پارشالش! من دوبار این بازی رو دیدم و شک ندارم حرکت راجر تو زمین، حتی با توجه به سن 31 سالش عادی نبود، حالا یا دلیلش خستگی و پیریه و یا مشکل کمرش. دقیقا مشابه 3 گیم اول بازی با موری تو ویمبلدون، اما اونجا به طور معجزه آسایی Movement اش بهتر شد، اما اینجا تغییری نکرد.

Afshin
01-26-2013, 07:03 AM
محمد جواد درست میگه . منم دیروز توی یاهــو به بابک گفتم . دقیقا مثه بعضی از بازیهاش توی ویمبلدون بود
به طرز عجیبی تمام ضربات سمت فرهندش رو Unbalance میزد . اصلاً به توپ ها نمی رسید و نمیتونست توپای سمت فرهند رو از حالت دفاعی به حالت هجومی تغییر بده.
سرویسش هم 1 ساعت اول خیلی خیلی بد بود ، اما کمرش که گرم شد رفته رفته بهتر شد . دقیقا مثه ویمبلدون بود.
بالاخره بالا رفتن سن همین چیزا رو هم به همراه داره ، توی 6 ماه این دومین باره که مصدومیت کمر داره اذیتش میکنه.
البته جدای از این حرفا ، ست پنجم دیگه بُریده بود و نای دوئیدن نداشت.

AndreS
01-26-2013, 08:00 AM
دوستمون نوشتن اکثر فورهندهای راجر در حال دویدن بود
درمورد اینکه سبک بازیش اینجوره ک بحث کردیم .
قبول دارم خطاهای زیادی داشت در ناحیه فورهند میتونه دلایل مختلفی داشته باشه که نتونست از پس دوندگی و تلاشی که این شیوه (متمایل به چپ) ایجاب میکنه بر بیاد . و فورهندشو به خوبی قبل بزنه
مثلا : سن خستگی قرعه سخت این سطح استرالیا و آسیب کمر......
که هم ایشون و هم شما اشاره کردین
اما شرایط ویمبلدون برای فدرر فرق داره نمیشه حرکت توی زمین چمن رو با سطح کند استرالیا مقایسه کرد .
اونجا شاید بتونه ب ریتمش برگرده اگرچه مشکل کمر یا خستگی ناشی از سنش هم به همراه داشته باشه. اما شرایط AO و سطحش تفاوت داره

saber214
01-26-2013, 09:55 AM
باسلام
اگر ماری اول بشه فدرر میاد رنک 1 میشه؟

AndreS
01-26-2013, 10:21 AM
باسلام
اگر ماری اول بشه فدرر میاد رنک 1 میشه؟
سلام
نه دوست عزیز . تا الان جوکویچ 1200 امتیاز از 2000 امتیاز پارسال خودش رو دفاع کرده
اگه در راند 4 مقابل واورینکا (ویا قبل از اون) شکست میخورد و فدرر قهرمان میشد
فدرر به رنک 1 صعود میکرد .

امتیاز کنونی .

نواک 12120
فدرر 10265
ماری 8480

در صورت قهرمانی ماری

نواک 12120
فدرر 10265
ماری 9280

Aryan
01-26-2013, 02:29 PM
ویکا قهرمان بخش زنان :434: :|

http://www.tennis-image.com/images/25924259048818188690.jpg

sirvan
01-26-2013, 02:47 PM
درود به شرفت لی نا

Azarenka
01-26-2013, 03:28 PM
جلوی خومو نتونستم بگیرم وقتی بعد از بردش داشت گریه میکرد...لینا هم نهایت آماتور بودنشو به همه ثابت کرد الکی خودشو مینداخت زمین تا تمرکز ویکا رو به هم بزنه..ولی ویکای ما بیدی نیست که با این باد ها بلرزه... گرفتن دو اسلم پشت سر هم کار هر کسی نیست به جز ویکای کبیر

http://www.imagetoo.com/images/650x.jpg

djoker
01-26-2013, 03:44 PM
سلام دوستان من طرفداره نواکم می خواستم بگم اینکه بگیم طرفدارای فدرر کمتر تنیس نگا می کنن اینا غلطه البته با تبع کسی که تنیس نگا نمی کنه می ره طرفدار یکی از این 4 نفر معروف دنیا باشه .ممکنه هم که چون 2 سال گذشته نواک بهتر بوده ممکنه بیشتر از فدرر هم طرفدارای نواک این گونه باشند.من برتری فدرر به تنیسورای دیگه هم اینو می دونم که بشتر از بقیه تنیسورا تو اوج بود.وگرنه یه جورایی این که بخوایم بگیم حریفای فدرر توی سال های قبل 2008 ضعیف بودن یه جورایی حقیقته که البته خوب تقصیر فدرر نیستش که این طور بوده.فدرر موثر ترین سرویس تاریخو داره(من بازی های پیت سمپراسو ندیدم) وانعطاف ترین بازی رو تو تاریخ نشون داده و این به نظر من بزرگترین افتخار فدرر هستش.من خودم طرفدار نواکم این که بگم نواک آماده باشه 100 حریفاشو میبره چیزه مسخره یی هستش مٍل رولند 2011و یا اینکه فدرر همه حریفاشو می بره مثل منترال 2007واقعیت این که همه چیز به مچ آپ بستگی و روز اون بازی بستگی داره.وگرنه رولند 2011 یا نییورک 2011 و 2010 ممکن بود به یک یا چند پوین نتیجه ی قهرمانانشون عوض شه.شما فدرری ها دیگه دارین نامردی میکنینا نواک بچه به این باحالی خوش اخلاقی اینقد اذیتش نکنین.نواک صادق ترین آدم معروفی که من میشناسم باور کنین هیچی تو دلش نیست این قد به خوشحالیاش گیر ندین مگه تنیسورای دیگه تا حالا خوشحالی عجیب غریب نداشتن.وقتی نواک بره کی این جور مدل دیوانه ها بازی رو تا ست 5 ادامه بده آدم دق کنه تا ببره .نواک کسی که تو سه سال گذشته زیباترین بازی های سالو انجام داده البته در کنار تنیسورای بزرگ دیگه.نمیدونم چرا ولی به جز اخلاقش من عاشق سبک بازیشم هستم ضربات محکم فورهند و بکهند از پشت بیس لاین طوری که آروم آروم حریفشو زجر کش کنه من از این جور بازی لذت می برم.فدرر چند سال دیگه بیشتر نیست و کسی برا طرفداراش جاشو نمی گیره ولی یه حس بدی بهم می گه وقتی رافا و اندیو نواک برن یه سری دارز میان که فقط سرویس بلدن بزنن یا یه سری اره کش.
در ضمن تو رو خدا دیگه اینقد الکی نواکو اذیت نکنین تو این فروم.
ببخشید اگه طولانی شد.

Nadal.N1
01-26-2013, 03:44 PM
آزارنكاي عزيز
وقتي آزارنكا تو سمي ده دقيقه رفت بيرون و استفنس رو سرد كرد كجا بودي!

ahas69
01-26-2013, 04:16 PM
آزارنکا با اون کارش تو سمی نشون داد شخصیت قهرمانی نداره

Azarenka
01-26-2013, 04:16 PM
آزارنكاي عزيز

استفنس توی اون بازی کلا در برابر ویکا حرفی برای گفتن داشت.. از اول بازی سرد بود نیازی به سرد کردن نداشت...جوحه ماشینی نیومده میخواد واسه ویکا شاخ بشه

Azarenka
01-26-2013, 04:23 PM
آزارنکا با اون کارش تو سمی نشون داد شخصیت قهرمانی نداره
داره خیلی هم خوب داره..اصلا میدونی گرفتن دو اسلم پشت سر هم یعنی چی؟؟ میدونی نامبر وان بودن یعنی چی؟؟ حتما انتظار داشتی لینا با این حرکاتی که تو فاینال انجام داد قهرمان بشه..آره؟؟ کاملا معلوم بود لینا وقتی دید ویکا به بازی تسلط پیدا کرده خودشو زد زمین تا تمرکز ویکا رو به هم بزنه.. ولی خوب ویکا هم خوب جوابشو داد...ویکا آخر بازی خوب کاری کرد سمت تماشاچی ها نرفت.. جو ورزشگاه از اول بازی تا آخرش بر علیه ویکا بود. ولی به همه ثابت کرد که تا وقتی ویکا هست کسی نمیتونه به جام قهرمانی گرند اسلم دست درازی کنه

Maani
01-26-2013, 04:23 PM
ویکای کبیر

[/URL][URL="http://www.imagetoo.com/images/650x.jpg"]http://www.imagetoo.com/images/650x.jpg (http://www.imagetoo.com/images/650x.jpg)

ویکای کبیر ؟؟؟؟؟:350:
?are you kidding me

Azarenka
01-26-2013, 04:29 PM
ویکای کبیر ؟؟؟؟؟:350:
?are you kidding me
نه دادا..شوخی موخی ندارم..درست متوجه شدی

ahas69
01-26-2013, 04:44 PM
هاهاها کبیر جک سال

mjrs
01-26-2013, 04:59 PM
محمد جواد درست میگه . منم دیروز توی یاهــو به بابک گفتم . دقیقا مثه بعضی از بازیهاش توی ویمبلدون بود
به طرز عجیبی تمام ضربات سمت فرهندش رو Unbalance میزد . اصلاً به توپ ها نمی رسید و نمیتونست توپای سمت فرهند رو از حالت دفاعی به حالت هجومی تغییر بده.
سرویسش هم 1 ساعت اول خیلی خیلی بد بود ، اما کمرش که گرم شد رفته رفته بهتر شد . دقیقا مثه ویمبلدون بود.
بالاخره بالا رفتن سن همین چیزا رو هم به همراه داره ، توی 6 ماه این دومین باره که مصدومیت کمر داره اذیتش میکنه.
البته جدای از این حرفا ، ست پنجم دیگه بُریده بود و نای دوئیدن نداشت.

دقیقا چیزی که میخواستم بگم رو گقتی :441:

کلا راجر همیشه با سبک بازی counter puncher موری مشکل داشته و به هر صورتی میخواد رالی ها رو کوتاه کنه، اما تو این بازی در کوتاه کردن رالی ها به شدت ناموفق بود! اول بازی 2 بار chip & charge کرد و pass شد، دراپ شات هاش هم به جایی نمی رسید و تقریبا هربار دراپ شات انداخت امتیاز رو از دست داد، به خاطر سرویس های افتضاحش تو این بازی و همینطور ریترن فوق العاده موری، نه میتونست cheap point به دست بیاره و نه S & V والی کنه.
تو گیم سروهای موری که خوب همیشه تحت فشار بود و این موری بود که بازی خودش رو دیکته می کرذ، راجر دوبار تو این بازی موری رو برک کرد و کلا تو چهار گیم برک پوینت داشت، اولین برکش هم که بخاطر ارورهای متوالی موری بود.
تنها چاره راجر برای کوتاه کردن پوینت ها تو این بازی، این بود که استایل هجومی داشته باشه ، یا وینر بزنه و یا موری رو مجبور به دادن ارور کنه، راجر این تغییر استایل از دفاعی به هجومی رو معمولا با فوهندش شروع میکنه:
1. یا run around میکنه و ضربه سمت بکهندش رو با فورهند جواب میده، به خاطر بکهندهای عمیق موری تقریبا تو این کار ناموفق بود، هر بار inside in زد و موری با فورهند کراس کورت جواب داد، به خاطر حرکت کندش به توپ نرسید. inside out هاش هم از pace مناسبی برخوردار نبودند. من در عجبم چرا راجر از اسلایس های عمیق روی بکهند موری استفاده نمی کرد. به خاطر سطح low bounce استرالیا، تقریبا امکان ریترن بکهند DTL با pace مناسب ( مخصوصا یکهند دودست ) در جواب اسلایس عمیق راجر، وجود نداره، همین این فرصت رو به راجر میداد که با خیال راحت، ریترن بکهند موری به بال بکهندش رو run around کنه و با فورهند جواب بده، من فکر می کنم این هم به خستگی و یا سن و یا مصدومیت ربط داشت، چون کلا run around کردن انرژی میبره!

2. یا از سمت فورهند down the line میزنه که خوب همونطور که افشین هم گفت، ضربات فورهندش رو در حالت Unbalanced می زد. استفاده از بکهند اسلایس DTL روی فورهند موری، کاری بود که تو فینال ویمبلدون به نحو perfect انجام داد و ابزاری برای شروع استایل هجومیش بود. البته دیگه چند وقتی هست که خبری از Running FH DTL راجر نیست، به نظر من یکی از زیباترین ضربات راجر تو دوران اوجش بود! فورهند کراس کورت هاش هم به همون دلیل کندی حرکت pace مناسبی نداشت.

3. بکهند DTL که به نظرم تنها جنبه مثبت راجر تو این بازی بود، برک پوینت 6-5 تو ست چهارم رو هم با یک بکهند DTL وینر بدست آورد.

کلا من فکر میکردم اسلایس راجر تو این بازی، یکی از اصلی ترین سلاحهاش برای در دست گرفتن نبض بازی و استارت استایل هجومی باشه که خوب اصلا اینطور نبود!
بنابراین، راجر وقتی سرویسش ON نبود، هیچ راهی واسه استارت استایل هجومی و کوتاه کردن رالی ها نداشت! با تمام این اوصاف باز هم میبینیم که تونست بازی رو 5 سته کنه و اگه خستگیش نبود حتی میتونست بازی رو ببره! همینه که میگیم مقایسه هوش و استعداد و عظمت راجر با هر تنیسور دیگه ای کار درستی نیست!

Ahoura
01-26-2013, 05:07 PM
الکی بحث و دعوا درست نکنید ........

اول از همه قهرمانی ویکا رو به دوست عزیزمون کاربر " Azarenka " تبریک میگم . بعدش اینکه شما نمی تونید به این دوستمون بگید که چی به تنیسورش بگه چی به تنیسورش نگه !!!! ایشون دوست دارند بازیکن مورد علاقه خودش رو با لقب کبیر صدا کنند و این موضوع نه توهین به کی هست نه مشکلی به وجود میاره ، عقیده ایشون به گونه هست که آزارنکا رو یک تنیسور بزرگ می بینن و هیچ اشکالی هم نداره . بالاخره هر کسی یه دیدگاه و نظری داره . بنده خودم ایشون رو به عنوان بازیکن آن چنان بزرگ قبول ندارم ولی نمی تونم بیام بگم که شما هم قبول نداشته باش. اصلا به کسی ربطی نداره این موضوع.

Azarenka جــان اینکه میاین قهرمانی تنیسورت رو در تاپیک جشن میگیری و ازش حمایت می کنی نه تنها هیچ مشکلی نداره بلکه به عقیده من خیلی هم خوبه ، ولی اون قسمت از حرفت که گفتی لی نا الکی خودشو زمین زد برای اینکه بازی رو متوقف کنه رو من باهاش مشکل دارم. لی نا اگر می خواست بازی رو متوقف کنه راه های بسیار بهتری هم وجود داشت ، نیازی نبود بیاد مچ پای خودشو ناقص کنه برای توقف بازی !!!!! در ضمن کاملا مشخص بود لی نا در حرکت کردن روی زمین مشکل داشت . به جز اون دوبار که افتاد چندین بار هم لیز خورد هم در این بازی و هم در بازی های قبلی که ازش دیدم و این نشون دهنده این هست که روی زمین به درستی نمی تونه حرکت کنه . موقع توقف یهویی پاشو ثابت می کرد و در جاهایی که سرعتش زیاد بود مچش نمی تونست وزنشو تحمل کنه و شکسته میشد و همین باعث میشد زمین بخوره.

Paymaan
01-26-2013, 05:13 PM
آزارنكاي عزيز

استفنس توی اون بازی کلا در برابر ویکا حرفی برای گفتن داشت.. از اول بازی سرد بود نیازی به سرد کردن نداشت...جوحه ماشینی نیومده میخواد واسه ویکا شاخ بشه

آزارنکای عزیز که در آزارنکا ذوب شدی جواب دوستمون Nadal.N1 رو ندادی؟ ایشون گفتن آزارنکا تو بازی با استیونز ده دقیقه رفتن بیرون و اینطور که معلومه میخواسته ریتم استیونز رو بریزه به هم . اونوقت شما میگی حرفی برای گفتن نداشت؟ بعد امروز که لی نا مصدوم شد میخواست تمرکز ویکا رو بریزه به هم؟

BABAK
01-26-2013, 06:15 PM
لینا هم نهایت آماتور بودنشو به همه ثابت کرد الکی خودشو مینداخت زمین تا تمرکز ویکا رو به هم بزنه..

قهرمانی ویکا مبارک شما باشه.:583: اونجوری که لی پاش پیچ خورد، " بُز " هم اگر جاش بود میخورد زمین !! ویکا اما با تقلب قهرمان شد این رو از رفتار تماشاچیا باهاش میشد فهمید.

sahand
01-26-2013, 06:53 PM
اول به تبریک:583:
به عنوان یه طرفدار ویکا اصلا از این قهرمانی خوشم نیومد و برام هیچ ارزشی نداشت.ویکا تو این دو بازی از دیدگاه من اخلاق جوانمردانه رو رعایت نکرد و کسی که بخواد با روشهای نادرست قهرمان شه میخوام نشه(هرچند بدون این حرکات از نظر من بازم میتونست قهرمان شه)
اما قهرمان اصلی لی نا است از نظر من.بردن نفر(4)و بعدش(2)و نزدیک بودن به بردن نفر(1)که با مصدومیت اونو از دست داد.ولی آزارنکا دیگه چی برای قهرمانی میخواست؟حذف ویلیامز.حذف ماریا.مصدومیت حریف در فینال.
بازم یه تبریک

SHIR FarHad
01-26-2013, 06:54 PM

دقیقا چیزی که میخواستم بگم رو گقتی :441:

کلا راجر همیشه با سبک بازی counter puncher موری مشکل داشته و به هر صورتی میخواد رالی ها رو کوتاه کنه، اما تو این بازی در کوتاه کردن رالی ها به شدت ناموفق بود! اول بازی 2 بار chip & charge کرد و pass شد، دراپ شات هاش هم به جایی نمی رسید و تقریبا هربار دراپ شات انداخت امتیاز رو از دست داد، به خاطر سرویس های افتضاحش تو این بازی و همینطور ریترن فوق العاده موری، نه میتونست cheap point به دست بیاره و نه S & V والی کنه.
تو گیم سروهای موری که خوب همیشه تحت فشار بود و این موری بود که بازی خودش رو دیکته می کرذ، راجر دوبار تو این بازی موری رو برک کرد و کلا تو چهار گیم برک پوینت داشت، اولین برکش هم که بخاطر ارورهای متوالی موری بود.
تنها چاره راجر برای کوتاه کردن پوینت ها تو این بازی، این بود که استایل هجومی داشته باشه ، یا وینر بزنه و یا موری رو مجبور به دادن ارور کنه، راجر این تغییر استایل از دفاعی به هجومی رو معمولا با فوهندش شروع میکنه:
1. یا run around میکنه و ضربه سمت بکهندش رو با فورهند جواب میده، به خاطر بکهندهای عمیق موری تقریبا تو این کار ناموفق بود، هر بار inside in زد و موری با فورهند کراس کورت جواب داد، به خاطر حرکت کندش به توپ نرسید. inside out هاش هم از pace مناسبی برخوردار نبودند. من در عجبم چرا راجر از اسلایس های عمیق روی بکهند موری استفاده نمی کرد. به خاطر سطح low bounce استرالیا، تقریبا امکان ریترن بکهند DTL با pace مناسب ( مخصوصا یکهند دودست ) در جواب اسلایس عمیق راجر، وجود نداره، همین این فرصت رو به راجر میداد که با خیال راحت، ریترن بکهند موری به بال بکهندش رو run around کنه و با فورهند جواب بده، من فکر می کنم این هم به خستگی و یا سن و یا مصدومیت ربط داشت، چون کلا run around کردن انرژی میبره!

2. یا از سمت فورهند down the line میزنه که خوب همونطور که افشین هم گفت، ضربات فورهندش رو در حالت Unbalanced می زد. استفاده از بکهند اسلایس DTL روی فورهند موری، کاری بود که تو فینال ویمبلدون به نحو perfect انجام داد و ابزاری برای شروع استایل هجومیش بود. البته دیگه چند وقتی هست که خبری از Running FH DTL راجر نیست، به نظر من یکی از زیباترین ضربات راجر تو دوران اوجش بود! فورهند کراس کورت هاش هم به همون دلیل کندی حرکت pace مناسبی نداشت.

3. بکهند DTL که به نظرم تنها جنبه مثبت راجر تو این بازی بود، برک پوینت 6-5 تو ست چهارم رو هم با یک بکهند DTL وینر بدست آورد.

کلا من فکر میکردم اسلایس راجر تو این بازی، یکی از اصلی ترین سلاحهاش برای در دست گرفتن نبض بازی و استارت استایل هجومی باشه که خوب اصلا اینطور نبود!
بنابراین، راجر وقتی سرویسش ON نبود، هیچ راهی واسه استارت استایل هجومی و کوتاه کردن رالی ها نداشت! با تمام این اوصاف باز هم میبینیم که تونست بازی رو 5 سته کنه و اگه خستگیش نبود حتی میتونست بازی رو ببره! همینه که میگیم مقایسه هوش و استعداد و عظمت راجر با هر تنیسور دیگه ای کار درستی نیست!

خواهشا یکی اصطلاحات داخله این پست رو واسه ی منه بیسواد توضیح بده

شماها با کجا در تماسین انقدر چیزای خوب بلدین ؟؟:434:

در ضمن همون درصدی که من از ازش سردراوردم خیلی جالب بود. اگه میشه اون اصطلاحاتم یکی توضیح بده یه مقداری مطلع شیم دنیا چه خبره :243:
ممنون
:583:

Afshin
01-26-2013, 06:57 PM
ویکا توی مصاحبه ی بعد از بازیش گفت که فکر می کردم تماشاگرا خیلی بدتر از این حرفا باهام برخورد کنن . خودش هم می دونست چه کار زشتی کرده توی بازی قبلی.مبارک خودشو طرفداراش باشه ، ولی به نظر من اینطور قهرمان شدن ارزشی نداره.
قسمت ناراحت کننده تر اینه که حتی توی اون شرایطی که خودشو به مصدومیت زد ، باز هم فقط 1 گیم با برد فاصله داشت و اینطور نبود که خیلی عقب افتاده باشه .

دقیقا چیزی که میخواستم بگم رو گقتی [/URL]http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/41.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/41.gif)

راستش من هنوزم نفهمیدم راجــر چطور اون بازی رو 5 سته کرد !
یعنی از هر نظر به بازی نگاه کنید ماری بهتر کار کرد ، بهتر سرو زد ، بهتر ریترن کرد ، توی رالی ها بهتر بود ، کم تر ارور داد و ... !
اما راجر توی لحظات حساس خیلی بهتر کار کرد .
من هنوزم میگم ماری فاصله داره با فدرر-نادال-جکوویچ ، حتی با این نتایجی که توی 2 گرنداسلم اخیر رقم خورده. هنوزم توی لحظاتی از بازی تمرکزشو از دست میده و اجازه میده Momentum به راحتی به دست حریفش بیفته . اگه یکی مثل نادال یا جکوویچ از نظر آماری به اندازه ی اندی ، توی بازی Dominant بودن امکان نداشت اجازه بدن بازی 5 سته بشه.

با این حال شانس اندی واسه فینال کم نیست ، بخصوص اگه از نظر فیزیکی به خوبی ریکاوری کرده باشه ، سبک بازی اندی بخاطر Veriety ـیی که داره همیشه واسه نوواک دردسر ساز میشه . وارد جزئیات مچ آپشون نمیشم ، ولی به نظرم نتیجه ی بازی رو امتیازهای حساس مشخص میکنن و بازی نزدیک تر از اون چیزی میشه که خیلی ها فکر میکنن.

شماها با کجا در تماسین انقدر چیزای خوب بلدین ؟؟http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/4.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/4.gif)

در ضمن همون درصدی که من از ازش سردراوردم خیلی جالب بود. اگه میشه اون اصطلاحاتم یکی توضیح بده یه مقداری مطلع شیم دنیا چه خبره http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/2.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/2.gif)
ممنون
[URL="http://tennistalkers.com/images/smilies/Yahoo8%21/53.gif"]http://tennistalkers.com/images/smilies/Yahoo8%21/53.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/Yahoo8%21/53.gif)

Counter Punch به طور کلی به ضربه ای گفته میشه که در جواب ضربه ی حریف داده میشه . Counter Puncherها در تنیس به بازیکنایی گفته میشن که عادت دارن رالی های طولانی با حریف بکنن و اصطلاحاً به Punch ـهای حریف جواب بدن.
Counter Puncher کردن هم به خودی خود سبک بازی یه بازیکن رو مشخص نمیکنه ، بازیکنایی هستن که به صورت Aggressive این کار رو میکنن و بازیکنایی هستن که به صورت Passive این کار رو می کنن.

Cheap And Charge به ترکیب برگشت دادن سرویس حریف به صورت Cheap و حمله به روی تور می گن . منظور از Cheap ریترن کردن هم اینه که بازیکن سعی میکنه سرعت (Pace) ضربه ی سرویس رو Absorb کنه و به صورت عمیق به سمت بیس لاین سرویس زننده برگردونه. با این کار ، بازیکن ریترن کننده در صورتی که بتونه ریترن خوبی انجام بده ، می تونه سرویس زننده رو به سرعت تحت فشار قرار بده و اونو مجبور کنه که یه ضربه ی Passing Shotـه سخت بزنه.

Cheap Point یا به نوعی امتیازات مُفت ، به امتیازاتی گفته میشن که زننده ی سرویس مستقیماً از طریق سرویس بدست میاره و حریف موفق به برگشت دادن ضربه ی سرویس نمیشه.

Run Around کردن در تنیس هم به این معنی هست که یک بازیکن ضربه ی سمت بکهندش رو با استفاده از Footworkـش به ضربه ی فرهند تبدیل کنه ، و یا برعکس ضربه ی فُرهندش رو به بکهند تبدیل کنه (این مورد دوم رو به ندرت توی بازی می بینیم ، چون 99%ـه بازیکنا بال فرهندشون قوی تر از بال بکهند هست و یا بال فُرهندشون به اندازه ی کافی قوی هست که احتیاجی به Run Around کردن باشه).

Inside In و Inside Out ، فرض کن توپ به سمت بکهند یه بازیکن زده شه و بازیکن مورد نظر با Run Around کردن سعی کنه با فرهندش به توپ ضربه بزنه ، در این حالت برای زدن فرهند دو آپشن داره ، یا میتونه ضربه رو به صورت عرضی (Cross Court) بزنه ، که در این صورت به این ضربه Inside Out Forehand گفته میشه (امضای بازی رافا) ، در صورتی هم که ضربه رو به صورت طولی (در امتداد طول زمین) بزنه ، بهش Inside In Forehand میگن (امضای بازی راجر).
همین قضیه و به صورت قرینه برای سمت بکهند هم صدق می کنه.

Down The Line و Cross Court ، ضربات تنیس در کلی ترین حالت به دو دسته ی Cross Court و Down The Line تقسیم میشن ، اگه ضربه در امتداد خطوط طولی زمین زده بشه ، Down The Line خطاب میشه و اگه به صورت عرضی زده بشه (به صورت ضربدری ، از چپ یا راست زمین) Cross Court خطاب میشه.

Running FH DTL = Running Forehand Down The Line ، همون Forehand Down The Line هست که بازیکن در حال دویدن بزنه .

BABAK
01-26-2013, 09:03 PM

شماها با کجا در تماسین انقدر چیزای خوب بلدین ؟؟:434:

در ضمن همون درصدی که من از ازش سردراوردم خیلی جالب بود. اگه میشه اون اصطلاحاتم یکی توضیح بده یه مقداری مطلع شیم دنیا چه خبره :243:
ممنون

فرهاد جان لینک زیر رو مطالعه کن، مفهوم اصطلاحات تخصصی تنیس، سالیان قبل در انجمن به زبان پارسی به تفصیل تعریف شده و البته هنوز تا تکامل فاصله داره :

>> فرهنگ واژگان و اصطلاحات تنیس (http://tennistalkers.com/forumdisplay.php?f=669) <<

saeedsafaee
01-26-2013, 09:09 PM
امروز موقعی که جام رو میخواستن به آزارنکا بدن پشت سر آزارنکا پرچم ایران بود. کسی میدونه دلیلش چی بود؟ یعنی لازم هست که تو مراسم اهدای جام پرچم همه کشورها رو وسط زمین بیارن؟

E H S A ‎N
01-26-2013, 10:56 PM
امروز موقعی که جام رو میخواستن به آزارنکا بدن پشت سر آزارنکا پرچم ایران بود. کسی میدونه دلیلش چی بود؟ یعنی لازم هست که تو مراسم اهدای جام پرچم همه کشورها رو وسط زمین بیارن؟

پرچم همه کشورها نبود ، فقط اونایی که تو آسیا و اقیانوسه هستن بود . چون این گرند اسلم برا منطقه آسیا و اقیانوسیه هستش .

PowerVu
01-26-2013, 11:05 PM

گرند اسلم استرالیا معروف است به The Grand Slam of Asia/Pacific و به دلیل قرار داشتن ایران در قاره آسیا، پرچمش در این تورنمنت آسیایی-اقیانوسیه‌ای دیده می‌شه. در دیگر گرند اسلم‌ها که به میزبانی اروپا و امریکا برگزار می‌شه، به طور طبیعی پرچم ج.ا هم جایی نداره چون در خاک اون قاره‌ها قرار نداره.

اما نظر شخصی من اینه که فقط کشورهایی که شرکت کننده در مسابقات دارند، پرچم‌شون باید حضور داشته باشه. به فرض فدراسیون ایران که بهترین بازیکنانش رنک جهانی نزدیک به «یک‌هزار» دارند چه سنخیت و ارتباطی داره به گرند اسلمی که برندگان رده‌های مختلفش، در جدول رده بندی، صاحب Rankهای تک رقمی هستند؟

delpotro
01-27-2013, 12:17 AM
دوست عزیزم، سروش جان

من به نوبه خودم از رفتار ناشایست طرفداران فدرر در قبال شما، ابراز تاسف می کنم و با شما ابراز همدردی

می کنم.

هجمه سنگینی که علیه شما شاهد بودم، از حملات توپ خانه ای اسراییل علیه گروه تروریستی Hamas

هم سنگین تر بود.

البته این رفتار برای این جماعت تبدیل به عادت شده.

خرد را شکر، با عبارات توهین آمیز هم همراه بود.

کدام یک توهین آمیز ترند؟

1-پیر خرفت

2- F*uck ( در پاسخ به یک نظر مخالف)

به سروش افتخار می کنم.

خیلی مردی

nole
01-27-2013, 02:15 AM
من مدتیه که دیگه پست نمیدم و فقط پست هارو میخونم ، فقط میتونم بگم متاسفم برای بیشتر جمعیت فدرری سایت!!! درسته حرف دوستمون سروش دور از منطق بود ولی به جرأت میگم که شما هم دیگه واقعا شورشو در اوردید!
متاسفانه فضای سایت دیکتاتوری شده

delpotro
01-27-2013, 07:33 AM
آیین نامه انضباطی تنیس تاکرز

مصادیق تخلف :

1- هرگونه بی حرمتی به کاربران و تنیسور مورد علاقه آنها در انجمن و چت باکس اکیدا ممنوع.

مهرداد معتقد بود که سروش با یک مثال، غیرمستقیم به شعورش توهین کرده.

و حالا لیستی از توهین های فدرریون به یک کاربر جوکوویچی:

1- پویا : 93 شیلنگ دم دستت هست بده برم تو تاپیک

نیما 93 : عمو شيلنگ ندارم.افتابه به كار مياد؟ ( تشبیه سروش جوکوویچ به ...)

2- Ahoura
بابا این بچست نمیفهمه. شما که می فهمید نباید باهاش بحث کنید.
خو میگم که نمیفهمه. کاریش نداشته باشید. خودش درست میشه.

( سروش جوکوویچ بچه و نفهمه و فدرریون می فهمند و نباید بحث کنند)

البته که فدرریون نباید بحث کنند چون هر گاه کم بیاورند فرد پیروز بحث را یا بن کرده و یا

به باد توهین و فحش می گیرند

3- مهران :
ولي خدايي اين پسره شعر ميگه!

4- تاسف بار تر ازهمه نژادپرستی و ملیت پرستی در این سایت ، توهین به صرب ها و از جمله نواک جوکوویچ:

پیمان در توجیه شادی های نواک و پیراهن پاره کردنای نواک میگه:

خب دیگه . یه فرقی باید بین سوئیس و صربستان باشه .

و روژین جواب میده:

خیلی عالی گفتی راجر نمونه یه آدم سوئیسی و نوله نمونه یه آدم صرب.

نه عزیزان، ملیت و نژاد باعث تفاوت بین آدمیان نیست.دوران نژادپرستی خیلی وقته به سر

اومده.

مگه سروش چی گفته بود؟ گفته بود اندی، حتما راجر رو می بره که برد.

این همه توهین، جایزه ای بود برای یک پیش بینی صحیح.

دمت گرم سروش که درست پیش بینی کردی و سوزوندی خیلی ها رو.

Nadal.N1
01-27-2013, 07:39 AM

تا استراليا اپن هست و تا آزارنكا هست تو اين مسابقات تماشاچيا باهاش همين رفتار رو خواهند كرد مطمئن باش.
مهم نيس جوجه باشه يا شاخ واسه بقيه
مهم اينه كه نبايد اصول جوانمردي فراموش شه.
اينطور قهرمان شدن ارزش نداره تماشاگرها و بينندگان فهميدن حتي خودش هم فهميده كه چه كار غير حرفه اي كرده و شخصيتش خراب شده.
بيچاره رادوانسكا هم چيزي مي دونست و حرفايي درباره آزارنكا زد و شخصيت نامبر واني شو زير سوال برد
در هر صورت تمام شد و اميدوارم ديگه پيش نياد اين گونه قهرمان شدن

SABER FED
01-27-2013, 07:58 AM
http://tennis-image.com/images/80691311297993941554.jpg

BABAK
01-27-2013, 10:26 AM
" John Blom " به عنوان داور صندلی ( chair umpire ) برای قضاوت دیدار نهایی اولین گرند اسلم سال 2013 انتخاب شد.

http://www.tennis-image.com/images/20381450161369235000.jpg

M A E S T R O
01-27-2013, 11:23 AM
یک چیز جالبی که تو فینال امروز برا اندی وجود داره اینه که جوکویچ در سال گدشته در حالی در فینال نادال رو در 5 ست شکست داد که در سمی یک بازی 5 ست رو پشت سر گذاشته بود.نادال در فینال 2009 در فینال فدرر را شکست داد در حالیکه یک بازی 5 سته رو در سمی برابر ورداسکو پشت سر گذاشته بود.سافین در سال 2005 قهرمان استرالیا اپن شد در حالیکه در سمی فدرر رو شکست داده بود.علاوه بر اون سافین در حالی قهرمان شد که در سالهای 2002 و 2004 در فینال بازنده شده بود و در سومین فینال خود در ملبورن قهرمان شد.یک همچنین حالتی برای اندی به وجود امده ! او یک بازی پنج سته رو پشت سر گذاشته و این سومین فینال او در ملبورن !

saber214
01-27-2013, 12:09 PM
یک سایت معرفی کنید که بازی رو زنده ببینم؟

Ahoura
01-27-2013, 12:20 PM
یک سایت معرفی کنید که بازی رو زنده ببینم؟

LiveScoreHunter (http://www.streamhunter.eu/tennis-live-streaming-video.html)

Afshin
01-27-2013, 03:17 PM
تبریک میگم به طرفدارای نوواک . بهترین بازیکن تورنمنت بود و مستحق قهرمانی.

Nadal.N1
01-27-2013, 03:21 PM
تبريك به طرفداراي نواك
كلا كل بازي زياد چنگي به دل نزد بازي قشنگي نبود البته نظر منه.

موراي هم قربونش برم حال نداره واسه بازي

manoochehr
01-27-2013, 03:25 PM
قهرمانی نواک رو به طرفداراش تبریک میگم.

ahas69
01-27-2013, 03:26 PM
تبریک به طرفدارای نوله. لیاقتش رو داشت. اسم 9 نفر رو هم از تاریخ پاک کرد با این قهرمانی. back 2 back 2 back

Behr@d
تبریک به طرفداران نواک . :583:

کاملا استحقاق قهرمانی رو داشت .

Pouya
کسب سومین گرنداسلم پیاپی در استرالیا و ششمین گرنداسلم مبارک نوله و طرفداراش.:583:

nole
تبریک :583:

Nima93
01-27-2013, 03:27 PM
منم تبريك ميگم به طرفداراي نواك:583: با اختلاف زيادي از بقيه بهتر و مخصوصا باثبات تر بود.

davidbeckham
01-27-2013, 03:28 PM
تبریک میگم
come on nole:866:
درود به شرف مربیاش
http://www.shiaupload.ir/images/71161407490635854035.jpg

beeroz
01-27-2013, 03:38 PM
تبریک به تمامه طرفداران جوکویچ دیگه اسم این مسابقاتو کم کم باید به australian novak open تغییر بدن
خوش باشید با قهرمانی تون

pourya RF
01-27-2013, 03:38 PM
:396::396::396::396: come on nole :396::396::396::396::655::441:

novak djokovich
01-27-2013, 03:39 PM
مرسی پسر

mh_nik
01-27-2013, 03:45 PM
منم قهرمانی نوله رو به طرفدارانش تبریک میگم , نوش جونتون ! :443::583::441:
در یک کلام خیلی بهتر و با ثبات تر از ماری بود

به نظرم حالا حالا ها هم از پس ِ ماری برمیاد !

manoochehr1984
01-27-2013, 03:46 PM
قهرمانی نواک رو تبریک میگم خستگی و درد پای ماری نذاشت بازی همیشگیش رو ارائه بده

SHIR FarHad
01-27-2013, 03:57 PM
مبارک نواک و نواکیووون باشه این برد :583:

خداروشکر بازیه مختصر ومفیدی شد -ست اول دوم بسیار زیبا و پرفشار بود

ولی در کل دم استن:655: گرم با اون بازی فوقالعادش در مقابل قهرمان (دیگه هم دیاری با اقا این تاثیرارو هم داره :434:)

ARY143
01-27-2013, 03:58 PM
سلام بر دوستان و همراهان همیشگی

با عرض تبریک حضور تمامی طرفداران و دوستداران نواک برای این پیروزی ارزشمند .

به نظر حقیر در حال حاضر و بین تنیسور های مطرح ، نواک تنیس را در بهترین سطح از نظر تکنیکی و تاکتیکی بازی میکند و به تمامی آنها اضافه کنید اعتماد به نفس و خودباوری و روحیه جنگندگی که در خودش ایجاد کرده . این خودباوری در بازیهای بسیار حساس برگ برنده نواک هست .

استحقاق نامبر وان بودن را دارد و با این آمادگی فکر می کنم مدت طولانی قادر به حفظ این مقام باشه.

Sajad
01-27-2013, 04:10 PM
منم اين قهرماني رو به همه طرفداراي نواک تبريک ميگم:655:
بازي هم نسبت به اينکه فينال گرنداسلم بود اصلا سطح جالبي نداشت
چي ميشه اين فصل نواک بلاخره رولند رو ببره:683:

john
01-27-2013, 04:16 PM
منم به نوبه خودم اين قهرماني تبريك ميگم. موراي هم كه تمام تلاشش رو كرد به اون هم تبريك ميگم كه البته كاملا مشهود بود كه ديگه كم اورد:379:

delpotro
01-27-2013, 04:17 PM
مرسی مرد!

http://tennis-image.com/images/49587741174742913641.jpeg

احسنت یا نواک!

تبریک به تمام طرفداران نواک جوکوویچ.

تبریک ویژه به سروش گرامی.این برد هدیه ای از طرف نواک به توئه.

یه تبریکم به ملت اراذل پرور صربستان میگم.

تا باشن از این اراذلا.

واقعا زشته که یک ملت رو با لفظ اراذل خطاب کنیم.

ولی خب، سوختگیه و 1000 دردسر.

کامان نواک

sirvan
01-27-2013, 04:23 PM
منم قهرمانی نوله رو به همه تبریک می گم :441:
اندی ام بازیه خودشو کرد ولی خب زورش نرسید...
در کل نوواک بهترین بازیکن تورنومنت بود و قهرمانیم حقش بود.

Aryan
01-27-2013, 04:25 PM
مرسی نواک
خستگی از تنمون رفت
http://www.tennis-image.com/images/32098417676087281598.jpg

Nima88
01-27-2013, 04:25 PM
قهرمانی نواک تبریک میگم.

SHIR FarHad
01-27-2013, 04:32 PM
مرسی مرد!

http://tennis-image.com/images/49587741174742913641.jpeg

احسنت یا نواک!

تبریک به تمام طرفداران نواک جوکوویچ.

تبریک ویژه به سروش گرامی.این برد هدیه ای از طرف نواک به توئه.

یه تبریکم به ملت اراذل پرور صربستان میگم.

تا باشن از این اراذلا.

واقعا زشته که یک ملت رو با لفظ اراذل خطاب کنیم.

ولی خب، سوختگیه و 1000 دردسر.

کامان نواک

رضا این بذر کینه رو نپاش, تو حرفتو زدی تموم شد رفت, همه هم دیدن ,دیگه ادامه دادنش میشه دلخوری

در ضمن من به هیچ عنوان قبول ندارم بچه های سایت به کشوری یا ملتی توهین کرده باشن. اگه هم دیدی پیمان یا هر کی چیزی گفته ,اونم تو چت باکس, مطمان باش از حد شوخی بالاتر نبوده . جالبه خودت پیمان رو میشناسی

ولی من خودم بابت هجمه علیه سروش ناراحت شدم اما این داداشمونم بد موقعی زد تو پر فدررریون

delpotro
01-27-2013, 04:34 PM
رضا این بذر کینه رو نپاش, تو حرفتو زدی تموم شد رفت, همه هم دیدن ,دیگه ادامه دادنش میشه دلخوری

در ضمن من به هیچ عنوان قبول ندارم بچه های سایت به کشوری یا ملتی توهین کرده باشن. اگه هم دیدی پیمان یا هر کی چیزی گفته ,اونم تو چت باکس, مطمان باش از حد شوخی بالاتر نبوده . جالبه خودت پیمان رو میشناسی

ولی من خودم بابت هجمه علیه سروش ناراحت شدم اما این داداشمونم بد موقعی زد تو پر فدررریون

میشه فضولی نکنی؟

منظورمم پیمان نیست.

اگه فحش باکس رو بهتر بخونی متوجه منظورم میشی.

اراذل صربستان توهین نیست ولی پیر خرفت توهینه!

دهخدا کجایی که readan تو ادبیات فارسی این فدرری ها!

iman2023
01-27-2013, 04:42 PM
توى مراسم اهدا جوايز پرچم ايران هم بود!!!!!!!
دقيقا پشت سر نواک و اندى وسط همه پرچم ها. دليلش چى بود؟؟؟

Aryan
01-27-2013, 04:45 PM

برای اینکه آزاد استرالیا رو گرنداسم قاره ی آسیا و اقیانوسیه میدونن
از پرچم کشورای آسیایی هم استفاده میکنن

SHIR FarHad
01-27-2013, 05:19 PM
میشه فضولی نکنی؟

منظورمم پیمان نیست.

اگه فحش باکس رو بهتر بخونی متوجه منظورم میشی.

اراذل صربستان توهین نیست ولی پیر خرفت توهینه!

دهخدا کجایی که readan تو ادبیات فارسی این فدرری ها!

به نظرم حرفات پر از مغالطس
چیزی که میگی ر خودت بهش معتقد نیسی .دارم محترمانه باهات بحث میکنم میگی فضولی نکن ،خواب یعنی چی؟ چیرو فضولی نکنم .داری پست میدی که همه ببنین و هر کی نظری داشت در میون بذاره

اشتباه بسیار بزرگ رو مدیریت کرد در اتخاذ اون قانونی که در چت باکس چیزی گفته نشه در صورتی که بروبچ تو چت باکس چون همیشه تو فاز خودمونی صحبت میکنن دیگه فرقی بین توهین نمیزارن و اکثر به شوخی با هم صحبت میکنن ،حالا شما که میای این قضیه رو بسطش میدی و ادعای حق خواهی میکنی میشه یه مغالطه
دادا رضا تو بخشی از صحبتات درسته اما همش نه

delpotro
01-27-2013, 05:30 PM
به نظرم حرفات پر از مغالطس
چیزی که میگی ر خودت بهش معتقد نیسی .دارم محترمانه باهات بحث میکنم میگی فضولی نکن ،خواب یعنی چی؟ چیرو فضولی نکنم .داری پست میدی که همه ببنین و هر کی نظری داشت در میون بذاره

اشتباه بسیار بزرگ رو مدیریت کرد در اتخاذ اون قانونی که در چت باکس چیزی گفته نشه در صورتی که بروبچ تو چت باکس چون همیشه تو فاز خودمونی صحبت میکنن دیگه فرقی بین توهین نمیزارن و اکثر به شوخی با هم صحبت میکنن ،حالا شما که میای این قضیه رو بسطش میدی و ادعای حق خواهی میکنی میشه یه مغالطه
دادا رضا تو بخشی از صحبتات درسته اما همش نه

آخه چیزیو که اطلاع نداشتی اومدی گفتی." به هیچ عنوان به هیچ کشوری یا ملتی توهین نشده"

منم گفتم چیزیو که نمیدونی مجبور نیستی توش دخالت کنی.

مشکل اینه که در این سایت، توهین و مرز اون، باید از طرف فدرری ها تعریف بشه.

بالای چشم راجر ابرو است توهین به راجر است اما مثلا دلقک یا اراذل برای نواک توهین نیست.

معادله حل نشدنی ییه.

انیشتین هم بود سر در نمیاورد.

SHIR FarHad
01-27-2013, 05:53 PM
آخه چیزیو که اطلاع نداشتی اومدی گفتی." به هیچ عنوان به هیچ کشوری یا ملتی توهین نشده"

منم گفتم چیزیو که نمیدونی مجبور نیستی توش دخالت کنی.

مشکل اینه که در این سایت، توهین و مرز اون، باید از طرف فدرری ها تعریف بشه.

بالای چشم راجر ابرو است توهین به راجر است اما مثلا دلقک یا اراذل برای نواک توهین نیست.

معادله حل نشدنی ییه.

انیشتین هم بود سر در نمیاورد.

داداش اشتباه برداشت کردی این که تو چت باکس واسه صربستان گفتن رو رد نمیکنم اما اینکه این حرف از غرض بوده رو دارم رد میکنم و اینو یه نوع شوخی از طرف بچه ها میدونم

john
01-27-2013, 06:16 PM
اقا اقا!!!! تورنمنت تموم شد با تمام حاشيه هاش و لحظات خوشش شما كه دارين يه چيز ديگه رو اغاز ميكنين. تموم شد ديگه منتظر ايندين ولز باشييد كه البته زياد مونده ولي ديري نميگذره كه شروع بشه كه اونجا دوباره بيشتر بازيكنان رو ميبينيم. و اتفاق مهم بازگشت نادال كه ميتونه زنگ خطري باشه براي بازيكنان.

sahand
01-27-2013, 06:24 PM
اندی:240:با تموم خستگیت و درد شدید پات سعی خودتو کردی و منم هیچی از علاقم به تو کم نمیشه:151:به هرحال کسی قهرمان شد که تو راند4 اگه اون اشتباه داور نبود حذف شده بود.مبارک خودش و هواداراش خصوصا دوست خوبم آرین:583:
تو تورنمنتهای آینده هم با توجه به اینکه نادال پنجمه احتمالا شاهد حضور ماری،فدرر،نادال،خوان،سونگا و ...در یک سمت جدول خواهیم بود و اونور بیابون برهوت خواهد شد.
به هر حال من قبل از مسابقات به خودم قول دادم تا در صورت قهرمانی اندی کم کاریه ماههای گذشتمو جبران کنم و شروع کنم به درس خوندن.اندی قهرمان نشد اما من میخوام اگه بتونم تو این 5ماه باقیمونده کمی از فرصت سوزیهام کم کنم.برای همین میخوام از تمام بچه های گل سایت و خصوصا دوستانم موقتا تا بعد از کنکور92 خداحافظی کنم.التماس دعا:583:
دوستون دارم و همتونو میبوسم:866::151:
به امید دیدار تا بعد از کنکور:182:

davidbeckham
01-27-2013, 06:32 PM
نادال هم نیاز به مربی مثل مربی نواک داره
نه تونی نادال که بویی ار تنیس نبرده:3t1:

Fakhruddin
01-27-2013, 07:45 PM
کسب قهرمانی اوپن استرالیا رو به هواداران نواک جوکویچ تبریک میگم.
نمیخوام قهرمانی نواک رو زیر سوال ببرم اما ای کاش بازیهای نیمه نهایی اوپن استرالیا به مانند دیگر گرند اسلمها در یک روز برگزار میشد تا بازیکن هایی که به فینال میرسند از حق استراحت عادلانه ای برخوردار باشند.
خب این تورنمت هم تموم شد و ما همچنان چشم انتظار بازگشت ماتادور هستیم !

saeedsafaee
01-27-2013, 07:51 PM
بازیهای سرد و بی روح استرالیا من یکی رو تنیس زده کرد. امیدوارم تو تورنمنتهای بعدی نادال بیاد و تمام این بازیهای کسل کننده اول فصل رو تلافی کنه.
به امید یکه تازی رافا تو ایندین ولز و میامی و مونته کارلو و مادرید و رم و حسن ختامشون رولند گاروس ...........

Aryan
01-27-2013, 08:00 PM
بازیهای سرد و بی روح استرالیا من یکی رو تنیس زده کرد. امیدوارم تو تورنمنتهای بعدی نادال بیاد و تمام این بازیهای کسل کننده اول فصل رو تلافی کنه.
به امید یکه تازی رافا تو ایندین ولز و میامی و مونته کارلو و مادرید و رم و حسن ختامشون رولند گاروس ...........

با این تفاسیر یعنی رافا روح تنیسه دیگه؟؟؟
بقیه ام سیب زمینی!:434:

saeedsafaee
01-27-2013, 08:17 PM
و همچنین با موفقیتهای بیشتر لیزیکی البته که باروحتر میشه

davidbeckham
01-27-2013, 08:23 PM
اگه کسی لینک دانلود فینال رو پیدا کرد لطف کنه بزاره
نرجیحا hd
خودم کپچر کردم ولی نشد hd ظبط کنم
وسطش هم بخاطر تبلغ استپ کردم تیکیه تیکه شده
کلی از مسابقات هم که داشتم بخاطر اینکه هاردم خراب شد پرید:3t1:

Ahoura
01-27-2013, 08:38 PM
این هم آپدیت Career Prize پس از پایان OZ 2013 :

R.Federer $76,535,827

R.Nadal $50,061,827

N.Djokovic $48,218,800

A.Murray $26,200,571

travis
01-27-2013, 09:28 PM
تبریک به همه نواکی ها....با یه قرعه خیلی ایده آل و بازی های خوبی که کرد و البته بازی متوسط اندی تو فینالی که چندان جذاب نبود دیدنش، خوب قهرمان شد...نوش جون خودش و تیمش و هواداراش...باید قبول کرد که الان بهترین فرم رو داره تو مسابقات....ولی در کل به نظرم استرالیا اوپن جذابی نبود....خیلی قابل پیش بینی و در کل کسل کننده بود...امیدوارم در ادامه بخصوص با اضافه شدن نادال سال بهتری رو ببینیم.:001_smile:

pouriya.alex
01-27-2013, 10:28 PM
نخستین گرند اسلم سال تمام شد ، اما دوتا مژده درمورد 2گرند بعدی دارم:

اولیش به همه هوادران تنیسه، که با توجه به رنکینگ نادال و اقبال بلند راجر در قرعه کشی(:434:) منتظر جدال سنتی فدال در 1/4نهایی رولندگاروس باشید:443:

دومیش هم به هوادارن اسطورست، اونم اینکه راجر با همین فرم نصفه و نیمش، امسال هم قهرمان ویمبلدون خواهد بود:655:

SABORI
01-27-2013, 10:37 PM
با سلام خدمت عزیزان
این پیروزی را به طرفداران نوله تبریک میگم
ماری بازی را خوب شروع کرد اما با گذشت زمان خستگی خودشو نشون داد
ست اول 7-6 برد
ست دوم 7-6 باخت
ست سوم 6-3
ست چهارم 6-2

الان که خستگی موری را دیدیم باز به فدرر باید تبریک گفت که با اون قرعه و بازیهای مراحل قبلی اون طوری با موری جنگید

mspayam
01-27-2013, 10:47 PM
من هم پیروزی نواک رو به همه ی طرفدارش تبریک می گم، با وجود اینکه قرعه اش روی کاغذ آسون بود، اما با پیروزی در برابر واورینکا و ماری نشون داد که استحقاق پیروزی و نفر اول بودن رو داره.

برای اینکه آزاد استرالیا رو گرنداسم قاره ی آسیا و اقیانوسیه میدونن
از پرچم کشورای آسیایی هم استفاده میکنن

دلیل وجود پرچم ایران هم به نظر من این چیزی نیست که دوستان می گن، اینجا هم مثل همه ی تورنمنت ها فقط پرچم کشورهایی رو که ازشون بازیکن میاد رو می ذارن و اگه می خواستن پرچم همه ی کشورهای آسیایی رو بذارن باید اونجا چند ردیف پرچم می چیدن چون توی آسیا حدوداً 50 تا کشور هست و 15 تا هم توی اقیانوسیه است و همه ی این ها رو اضافه کنین به پرچم کشورهایی که از اروپا و آمریکا توی این تورنمنت شرکت کردن که می شه یه چیزی بیشتر از 100 تا.
به نظر من وجود پرچم ایران به خاطر وجود منصور بهرامیه که به عنوان یه ایرانی اونجا بازی می کنه.

kelajdez
01-28-2013, 06:15 AM
the end
ای کاش آخر بودی
و میدیدند که باز برای تو می نوشتم،دوستت دارم اسطوره.
تبریک به نواکیا ولی عشق است راجر

.AMIR.
01-28-2013, 10:31 AM
راجر اگه ست اول بازی با ماری ، بهتر بازی می کرد ، بدونه شک فینالیست بود . ماری هم ، با شانس و اقبال بازی راحتش تو مرحله ی قبلی ، تونست با امادگی بهتری راجر رو شکست بده ، در حالی که راجر چند روز قبلش تو یک بازی 4 ساعت و نیمی سونگا ر از پیش رو برداشت.

با این حال هم ماری تو فینال نشون داد ، هنوز براش خیلی زوده تا بتونه رقیب جدی برای نواک در صدر ATP باشه . از اون ور هم اگه نواک با بخت بلند واورینکا رو به اون شکل شکست نداده بود ، چه بسا الان وضعیتش به کلی درگرگون میشد . در هر حال ، این گرند هم گذشت . هنوز 3 گرنداسلم مهم دیگه مونده ، به امید هجدهمین گرنداسلم بهترین تنیسور تاریخ .

Lily Nadal
01-28-2013, 11:20 AM
نخستین گرند اسلم سال تمام شد ، اما دوتا مژده درمورد 2گرند بعدی دارم:

اولیش به همه هوادران تنیسه، که با توجه به رنکینگ نادال و اقبال بلند راجر در قرعه کشی(:434:) منتظر جدال سنتی فدال در 1/4نهایی رولندگاروس باشید:443:

دومیش هم به هوادارن اسطورست، اونم اینکه راجر با همین فرم نصفه و نیمش، امسال هم قهرمان ویمبلدون خواهد بود:655:

:254: البته باشانسي كه فدرر داره چرا كه نه ميتونه قهرمانه بشه

Lily Nadal
01-28-2013, 11:22 AM
من هم تبريك ميگم به همه ي دوستداران نوله :583:

vanquishers
01-28-2013, 12:01 PM
ماری 1 بازی سفت و سخت کرد اینجور خسته شد تو سن 25
روجر 31 ساله سونگا رو تو 5 ست برد اگه ماری هم میبرد تو ست5 با جوکو هم مطمئنا بازی زیبایی میکرد تو بدترین قرعه تو این سن
واقعا حیفه تمام بشه دوران بازیش

M A E S T R O
01-28-2013, 12:17 PM
تبریک به هواداری نوله !
مراسم اهدای جام رو میتونید با کیفیت HD دانلود کنید.
اندی موری (http://www.mediafire.com/download.php?176k1jl4n6m283b)
نواک جوکویچ
(http://www.mediafire.com/download.php?c19dg95673d2ga7)

Nima93
01-28-2013, 12:59 PM
بازي ذهني: جوكويچ سرويس را نشانه گذاري مي كند

http://www.tennis-image.com/images/31379744298022029422.jpg (http://www.tennis-image.com/images/31379744298022029422.jpg)

نواك جوكويچ به كمك يكي از بهترين عملكردهاي سرويس دوران بازيش در جريان سومين قهرماني پياپي در رقابت هاي آزاد استراليا موفق شد بريك نشدني باشد. جوكويچ در ديدار نهايي برابر اندي ماري فقط چهار فرصت بريك به حريف داد و هيچ كدام از آن ها را واگذار نكرد تا پيروزي يكشنبه شب در ملبورن را با نتيجه 6-7(2), 7-6(3), 6-3, 6-2 جشن بگيرد.
به طرز شگفت انگيزي، جوكويچ فقط در دو تا از هفت بازي خود در طول تورنومنت امسال بريك شد و در نه ستِ بعد از ديدار يك چهارم نهايي سرويسش را از دست نداد. جوكويچ در ديدار حماسي و پنج سته دور چهارم مقابل استانيسلاس واورينكا هفت بار بريك شد و يك بار هم در ست دوم مسابقه يك چهارم نهايي با توماس برديچ – از آنجا به بعد، او غير قابل لمس بود.
بهترين فرصت ماري براي بريك كردن جوكويچ و به دست گرفتن جريان بازي نهايي در اولين گيم سرويس جوكويچ در ست دوم به دست آمد، جايي كه او 0/40 عقب افتاد – فرصتي طلايي براي برتري يك ست و يك بريك در مقابل مدافع عنوان قهرماني. ماري در سه فرصت بريك دو سرويس دوم دريافت كرد ولي يك خطاي بكهند و دو حمله موفق از سوي جوكويچ به سمت تور باعث شد او مهم ترين قسمت مسابقه را به سود خود پايان دهد.
تسلط سرويس جوكويچ بيشتر با بررسي موقعيت آن مشخص مي شود نه سرعت و قدرتش. جوكويچ در بين ليست 20 سرويس سريع تورنومنت قرار نداشت و سريع ترين سرويسش در فينال، 209 كيلومتر بر ساعت بود كه حتي نزديك به بمب 233 كيلومتري ميلوش راونيچ در جريان شكست دور چهارم برابر راجر فدرر نيست. باارزش ترين دارايي سرويس جوكويچ تواناييش در هدف گيري و بازگشت توپ به جايي از زمين است كه مي تواند اختيار اوليه امتياز را به دست بگيرد.
تصوير و جدول زير، هشت نقطه اصلي موقعيت سرويس بازيكنان و آمار جوكويچ در ديدار نهايي با ماري را نشان مي دهد.

http://www.tennis-image.com/images/64067055392881286460.jpg (http://www.tennis-image.com/images/64067055392881286460.jpg)

http://www.tennis-image.com/images/48991875468226213609.jpg (http://www.tennis-image.com/images/48991875468226213609.jpg)

سرويس Deuce Court:
هدف اصلي جوكويچ بر روي سرويس اول نقطه 1 بود كه باعث خارج شدن ماري از زمين و باز شدن زمين براي حمله زودهنگام مي شد. پس از آن او بيشتر سرويس را به نقطه 4 مي فرستاد تا بريتانيايي را شگفت زده كند و باعث فكر كردن هميشگي او شود. چهار ضربه ايس جوكويچ در اين سمت از زمين به نقطه 4 و T‌ شكل رفتند – سه تا در امتياز 15/15 و يكي در 40/15. جوكويچ اكثر سرويس هاي دوم را به نقطه قابل پيش بيني شماره 3 فرستاد – به سمت بكهند ماري به عنوان راهي بي خطر براي شروع امتياز.

سرويس AD Court:
جوكويچ بيشتر به دنبال سرويس Wide در نقطه 8 بود ولي فقط 13 تا از 31 (41 درصد) سرويس اولش در آن نقطه مهم را وارد زمين كرد. او نتيجه خيلي بهتري در زدن سرويس اسلايس به قسمت T‌ زمين و نقطه 5 به سمت فورهند ماري داشت، جايي كه 12 تا از 14 (85 درصد) امتيازهاي سرويس اول را كسب كرد. داشتن سرويس مناسب باعث شد ماري براي جلو آمدن و حمله كردن نامطمئن و بدون تعادل بماند. جوكويچ باز هم نقطه 7 بر روي بكهند ماري را براي زدن سرويس دوم هدف گرفت و مقدار قابل توجه 8 از 11 (72 درصد) امتيازها را به خود اختصاص داد. چهار ايس جوكويچ در اين سمت از زمين به طور مساوي در دو موقعيت 5 و 8 قرار گرفتند.

سرويس Wide, T and Body:
آمار مربوط به سرويس جوكويچ به وضوح تمايل او براي سرويس زدن Wide در درجه اول، سپس سرويس T و در آخر Body سرو را نشان مي دهد. جوكويچ در مجموع 134 تلاش براي زدن سرويس اول انجام داد كه 50 درصد آن ها Wide (در موقعيت هاي 1 و 8)، 36 درصد به سمت قسمت T (موقعيت هاي 4 و 5) و فقط 14 درصد (موقعيت هاي 2، 3، 6 و 7) به سمت بدن حريف بود.
جوكويچ فينال آزاد استراليا 2012 مقابل رافائل نادال را با يكي از بهترين نمايش هاي ريترن در تاريخ تنيس با پيروزي به پايان رساند. امسال اين سرويسش بود كه او را بيشتر به سمت پيروزي برد و هشدار بزرگي به ديگر بازيكنان داد كه بهترين بازيكن جهان شايد در حال پيشرفت است.

توسط كريگ اُشانِسي (Craig O'Shannessy)، كارشناس تنيس در مجلات نيويورك تايمز، تنيس و ATP
تهيه شده در انجمن تنيس تاكرز

pouriya.alex
01-28-2013, 07:15 PM
:254: البته باشانسي كه فدرر داره چرا كه نه ميتونه قهرمانه بشه

شانس؟ راجر؟ این دیگه آخرش بود!! ببین جملت چقدر خنده داره که خودتم بش میخندی:251:

sooshians_8919
01-29-2013, 12:52 AM
آقا نیما خیلی ممنون. استفاده کردیم :001_smile: