PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار مسابقات آزاد استرالیا

M∂hdi
01-15-2012, 09:30 AM
جدال با اسپانیایی در شرایط مناسب

10914

برنارد تامیک، ستاره تنیس استرالیا بازی راند نخست در برابر ورداسکو - تنیسور سابق در نیمه نهایی استرالیا - را تعجب آور می داند .

اما او با شکست دادن شماره هفت (بردیچ)، شماره هشت (فیش)، و 15 (مونفیلس) یک هفته باشکوه را در کویانگ سپری کرد. این تورنمنت نمایشی در واقع محلی برای آمادگی و گرم کردن تنیسورها قبل از اغاز اوپن استرالیا به حساب می آید .

10915

شماره 37 جهان، از قرعه کشی اولین دور خود با ورداسکو (راه یافته به نیمه نهایی 2009) که از روز دوشنبه در راد لیور ارنا برگزار می شود، استقبال نمی کند . با این حال، تامیک که نسبت به برگزاری دیدار دو سال قبل خود در شب اعتراض داشت، بر این باور است که برگزارکنندگان محلی دیدار او با ورداسکو را به نفع اش برنامه ریزی کرده اند . این دیدار به عنوان بازی دوم در بعدازظهر روز افتتاحیه است "من آن (بازی در روز) را ترجیح می دهم. فکر می کنم اگر با او در شب بازی کنم، بسیار کندتر است. من فکر می کنم او آن شرایط (کند) را دوست دارد. بازی در طول روز، جایی که آن کمی سریعتر و هوای بیشتری وجود دارد، برای من بهتر است" 19 ساله گفت .

تامیک یک بار (سه سال پیش) با او بازی کرده است، زمانی که شانزده ساله بود و اسپانیایی بهترین نتیجه خود را در گرنداسلم رقم زد .

با وجود آن، امید میزبان، که توسط برخی به عنوان بهترین فرصت برای شکستن خشکسالی 36 ساله (لیتون هیوئیت فینالیست سال 2005 بود) در استرالیاست، احساس می کند فرصتی خوبی برای پیروزی در برابر اسپانیایی دارد .

"او (فرناندو) یک بار مرا در بریزبن شکست داده، فکر کنم زمانی که شانزده ساله بودم و او خوب بازی می کرد. در شش ماه گذشته او خیلی خوب نبوده و فکر می کنم این فرصت مناسبی برای بازی مقابل اوست".

"فرناندو در فورهند یکی از بهترین هاست. او در سرویس بسیار شایسته و در حرکت، واقعا خوب است".

10916

با وجود داشتن مقدار زیادی از برنامه های دفاعی برای مقابله با اسپانیایی، تامیک معتقد است که کلید غول کشی های این هفته در کویانگ، توانایی اش در حمله بود .

عدم نگرانی از فشارها

او اکنون در خانه بازی می کند و فشار جمعیت را حس خواهد کرد "در حال حاضر این کمی متفاوت است. من سال گذشته جوانتر بودم و اکنون می توانم با آزادی بیشتری بازی کنم. مردم انتظار زیادی از من دارند".

"But, you know, I'm lucky and fortunate that I don't really worry when I'm on court. On court, I forget about everything. I worry about how to beat the player."
"I think it's my style. I just tend to disappear. Thoughts are not in my head. You hear a lot of things when you're not playing tennis, then you think about it. When I'm on the tennis court, I don't think about anything, except trying to win."

Nima93
01-15-2012, 07:48 PM
فلورين ماير به علت مصدوميت كناره گيري كرد.
http://www.tennis-image.com/images/61551798645062792826.jpg

فلورين ماير آلماني به عنوان اولين بازيكن انصرافي از مسابقات آزاد استراليا معرفي شد.سيد بيستم تورنومنت قرار بود در دور اول با ين سون لو از تايپه ديدار كند ولي به علت كشيدگي ران از رقابت ها كنار كشيد.برگزاركنندگان تورنومنت، ريك دِ وُست (Rik de Voest) از آفريقاي جنوبي را جايگزين ماير در جدول اصلي اعلام كرده اند.

Nima93
01-16-2012, 03:44 PM
پيروزي بزرگان در روز اول رقابت هاي مردان
http://www.tennis-image.com/images/80439678323645670295.jpg

خوان مارتين دل پوترو ركورد شكست ناپذيري در دور اول مسابقات آزاد استراليا را ادامه داد.قهرمان آزاد آمريكا 2009 كه بيشتر فصل 2010 را به خاطر مصدوميت مچ از دست داد، در 4 ست و با نتايج 2-6, 6-1, 7-5, 6-4 آدرين مانارينو فرانسوي را مغلوب كرد.مانارينو تنها بازي گذشته بين اين دو را كه در تورنومنت كويينز فصل قبل برگزار شد به سود خود به پايان برده بود.
دل پوترو:”به نظرم مثل هميشه 4 بازيكن برتر بيشترين شانس قهرماني را دارند.همينطور شما بازيكنان خطرناك زيادي را داريد كه مي توانند هركسي را شكست دهند.”
اما پس از آن، بازي جذابي كه همه انتظارش را داشتند به وقوع پيوست.ماراتوني 5 سته بين برنارد توميك و فرناندو ورداسكو در استاديوم پر از تماشاگر راد ليور.نوجوان استراليايي بازي را خوب شروع كرد و حتي در گيم هشتم كه 11 دقيقه طول كشيد، سه فرصت براي بريك كردن ورداسكو داشت ولي استفاده نكردن از فرصت ها برايش گران تمام شد و اين ورداسكو بود كه در گيم بعدي سرويس توميك را بريك كرد و توانست ست اول را 6-4 به سودش خاتمه دهد.ست دوم با برتري سريع توميك آغاز شد ولي با خطاهاي خودش بريك را به ورداسكو هديه داد.پس از بريك كردن سرويس، ورداسكو از داور صندلي، پاسكال ماريا به خاطر دريافت راهنمايي از مربيش اخطار گرفت ولي اين قضيه بيشتر حواس توميك را پرت كرد تا يك بار ديگر سرويسش را از دست بدهد و ورداسكو 3-2 جلو بيفتد.توميك در گيم بعد نتيجه را برابر كرد ولي فرصت طلايي برابر كردن بازي را هنگامي كه 3 ست پوينت بر روي سرويس ورداسكو داشت از دست داد تا ست دوم به تايبريك كشيده شود.شانس استراليايي به نظر از دست رفته مي رسيد، توميك تايبريك را باخت.در ست سوم به نظر مي رسيد كه همين روند ادامه يابد ولي با يك بازي روان تر، توميك 5 گيم پياپي و ست را برد تا در ست چهارم 2-0 پيش بيفتد.ناگهان به نظر مي رسيد كه ورداسكو تمركزش را از دست داده و هرچند در ست پاياني چندين بار توميك را براي بريك كردن ناكام گذاشت، در گيم يازدهم نتوانست مقاومت كند و درنهايت توميك با سرويس خود پس از 4 ساعت و 11 دقيقه، 4-6, 7-6(3), 64, 6-2, 7-5 پيروز شد.

http://www.tennis-image.com/images/52064854628050147481.jpg

توميك:”من نمي دانم كه از كجا انرژي بيشتري پيدا كردم ولي مي خواهم از تماشاگران تشكر كنم.ممنون.خيلي سخت است، من سعي مي كنم كه به تحمل فشار انتظارات عادت كنم.من از آن لذت مي برم ولي امروز سختي كشيدم.نمي دانم كه چگونه برنده شدم ولي مي دانم كه شادترين آدم زنده [در دنيا] هستم.”

رافائل نادال هم بازي راحتي داشت و 6-4, 6-1, 6-1 آلكس كوزنتسوف را حذف كرد.اگرچه مصدوميت شانه برايش مشكل ساز نشد ولي زانوي راست نادال كاملا باندپيچي شده بود.او پس از بازي گفت:”ديروز عصر عجيب ترين اتفاق برايم افتاد.من بر روي يك مبل در هتل نشسته بودم كه يك ترك خوردگي در زانويم احساس كردم.اين چيز عجيبي نيست، دفعات زيادي اتفاق افتاده و من پايم را دو بار حركت دادم تا ببينم مشكلي وجود دارد يا نه.بعد از بار دوم درد باورنكردني در زانويم داشتم و نمي توانستم آن را تكان دهم.بعد از آن مطمئن نبودم كه آيا قادر به شركت در مسابقات خواهم بود يا خير...كمي درمان بر روي آن انجام دادم و درنهايت توانستم آن را حركت بدهم.كل عصر را بر روي اين كار وقت گذاشتيم و بالاخره شب توانستم با وجود درد كاملا پايم را حركت دهم.امروز صبح وقتي بيدار شدم حس بهتري داشتم.”

http://www.tennis-image.com/images/21703293677974700837.jpg

در بازي نوبت شب در زمين اصلي، قهرمان 4 دوره رقابت ها، راجر فدرر در سه ست آلكساندر كودرياستوف از روسيه را مغلوب كرد.فدرر فقط به 98 دقيقه زمان نياز داشت تا 7-5, 6-2, 6-2 پيروز شود.او 80 درصد امتيازات سرويس اولش را برد و 43 ضربه وينر در برابر 21 ضربه حريفش زد.فدرر كه تا به حال با كودرياستوف بازي نكرده بود، گفت كه براي كسب اطلاعات درباره حريفش از اينترنت كمك گرفته:”من در اينترنت چيزهاي درباره او خواندم و مي دانستم كه چه چيزي را بايد انتظار داشته باشم ولي نمي دانستم كه نقاط ضعف و قوتش كدام هستند.”
فدرر گفت كه مصدوميت كمرش كه باعث كناره گيري از تورنومنت دوحه شده بود كاملا رفع شده و 100 درصد آماده است.

http://www.tennis-image.com/images/25155765071048470079.jpg

در مهم ترين بازي هاي امروز در بخش مردان، سيد هشتم مسابقات، ماردي فيش از آمريكا، 91 درصد امتيازات سرويس اول خود را كسب كرد و هر 3 بريك پوينت مقابلش را ناكام گذاشت تا 6-4, 6-4, 6-2 ژيل مولر از لوكزامبورگ را شكست دهد.نفر هفتم رنكينگ، توماس برديچ 7-5, 4-6, 6-2, 6-3 آلبرت راموس از اسپانيا را مغلوب كرد.سيد دهم نيكولاس آلماگرو اسپانيايي ابتدا از لوكاس كوبات عقب افتاد ولي در پايان 1-6, 7-5, 6-3, 7-5 پيروز شد.فلسيانو لوپز 7-6(5), 6-3, 7-6(2) لئونارد مِيِر از آرژانتين را مغلوب كرد.حريف بعدي لوپز فلاويو كيپولا ايتاليايي خواهد بود كه در يك بازي طولاني 6-4, 4-6, 3-6, 6-2, 6-1 نيكولاي داويدنكو را مفلوب كرد.ايوو كارلويچ هم توانست سيد 31 ام رقابت ها، يورگن ملزر را 7-6(3), 7-5, 6-3 حذف كند.استانيسلاس واورينكا از سويس 6-1, 6-1, 7-5 بنوت پير را كنار زد تا در مرحله دوم به ديدار ماركوس باقداتيس قبرسي برود.باقداتيس 6-1, 7-6(5), 6-2 بنجامين بكر را مغلوب كرد.خوان موناكو 5-7, 6-4, 3-6, 7-6(4), 0-6 به فيليپ كولشرايبر باخت.سيد سيزدهم، آلكساندر دولگوپولوف در حالي كه دو ست اول را واگذار كرده بود درنهايت 1-6, 4-6, 61, 6-1, 6-2 گرگ جونز استراليايي را مغلوب كرد.جان ايزنر از آمريكا 6-4, 6-4, 7-6(1) بنجامين ميشل، وايلد كارد استراليايي را حذف كرد.ايوان ليوبيچيچ كروات در حاليكه 2-0 از لوكاس لكسو پيش بود، 3-6, 4-6, 6-3, 6-4, 6-4 شكست خورد.نوجوان بلغاري، گريگور ديميتروف 4-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-4 جرمي شاردي از فرانسه را كنار زد و كوين اندرسون 6-1, 6-2, 6-4 از سد فردريك نيلسن گذشت.قهرمان مسابقات سيدني، ياركو نيمينن هم پس ازينكه ست اول را به ديويد نلبنديان واگذار كرد و در ست دوم 5-2 عقب بود، به دليل مصدوميت از ادامه مسابقه انصراف داد.

http://www.tennis-image.com/images/48813278657463653000.jpg

Nima93
01-16-2012, 05:14 PM
سيدهاي برتر زنان، به راحتي گام به مرحله دوم نهادند.
http://www.tennis-image.com/images/29505414578320065451.jpg

سيد سوم تورنومنت، ويكتوريا آزارنكا در راه پيروزي فقط يك گيم را واگذار كرد.آزارنكا كه در مقابل هيتر واتسون بريتانيايي قرار گرفته بود، 12 گيم پشت سرهم را به خود اختصاص داد تا در 67 دقيقه 6-1, 6-0 برنده شود.
او گفت:”خب، نتيجه خيلي راحت نشان مي دهد.مسابقه دادن، در واقع هيچ وقت راحت نيست، مخصوصا براي من كه شنبه به ملبورن آمدم.در واقع اولين تمرينم در زمين اصلي همين امروز صبح بود.”
قهرمانان مسابقات سيدني از سال 1977 تا كنون 6 بار به فينال آزاد استراليا رسيده اند و 2 بار قهرمان شده اند.بنابراين آزارنكا شانس خوبي براي قهرماني دارد.
او ادامه داد:”به نظرم خوب بازي كردم.چند چيز كوچك وجود دارد كه بايد فردا آن ها را اصلاح كنم تا در دور دوم بهتر باشم.”

قهرمان فصل گذشته رولندگاروس و سيد پنجم تورنومنت، نا لي، آغاز كندي داشت ولي در ادامه 6-3, 6-1 كِسِنيا پرواك از قزاقستان را شكست داد.پرواك در ست اول پابه‌پاي لي بازي كرد ولي ستاره چيني پس ازينكه 4-2 جلو افتاد، به نظر نمي رسيد بازي را واگذار كند.
لي:”بازي كردن (در گرما) آسان نيست.من به آن عادت ندارم.من از سيدني به اينجا آمدم ولي آنجا دما 20 درجه به نظر مي رسيد.روز خيلي سختي بود.”
لي كه سال گذشته در فينال اين رقابت ها به كيم كلايسترز باخت، گفت كه اميدوارست امسال قهرمان شود:”اميدوارم كه يك گام فراتر بگذارم.از بازي فعليم راضي هستم...بله، به نظرم همينگونه ادامه مي دهم.اين هفته همه چيز فرق دارد.ربطي با نحوه بازيم در جام هاپمن و سيدني ندارد.اين تورنومنت بزرگ تر و مهم تر است.”

اما در ادامه مسابقات روز اول، مدافع عنوان قهرماني، كيم كلايسترز هيچ نشانه اي از آسيب ديدگي اخيرش بروز نداد و در مقابل تلاش بازيكن پرتقالي، ماريا كولر مقاومت كرد تا 7-5, 6-1 پيروز شود.بازيكن بلژيكي در بازگشت دادن سرويس حريفش در ست اول مشكل داشت ولي آرام آرام نبض بازي را به دست گرفت.
كلايسترز:”بازگشت به اينجا فوق العاده است، من هميشه عاشق آمدن به استراليا هستم ولي اين حس امسال قوي تر از سال گذشته است.بازگشت به اين زمين هم خيلي عاليست، خاطره هاي خوبي را به يادم مي آورد.ولي من امروز بر بازيم تمركز كردم چون با بازيكن خوبي روبرو شده بودم.مجبور بودم كه از ابتدا تا پايان خوب بازي كنم.”

http://www.tennis-image.com/images/47817102272622201428.jpg

در بازي دوم نوبت شب زمين راد ليور، كارولين ووزنياكي 10 تا از 11 گيم پاياني بازي را به خود اختصاص داد تا 6-2, 6-1 آناستاسيا روديونوا از استراليا را مغلوب كند.سرعت بالاي ووزنياكي در زمين و ضربات باثباتش روديونوا را تحت فشار قرار داد و بازيكن روسي الاصل را مجبور به استفاده از ضربات ريسكي كرد كه نتيجه آن خطاهاي زياد برايش بود.ووزنياكي پس از بازي گفت كه خوشحالست كه هيچ دردي از ناحيه مچ چپ احساس نكرده:”بهتر شده است.من كمي قبل از بازي نگران بودم و دقيقا نمي دانستم چه پيش خواهد آمد.امروز از احساسم در زمين خيلي راضي بودم.شما هميشه مي خواهيد در دور اول خوب بازي كنيد.من از نحوه بازيم خيلي خيلي خوشحالم.”
او در ادامه از راجر فدرر براي اينكه بازيش را خيلي زود به پايان رساند تا بازي زنان بدون تاخير آغاز شود تشكر كرد:”بازي كردن در اولين مسابقه نوبت شب خيلي خوب است چون شما دقيقا مي دانيد چه موقعي بازي را شروع مي كنيد.راجر خيلي خوب اين كار را انجام داد...او هميشه امتيازات را سريع بازي مي كند و رالي هاي زيادي در بازي او نمي بينيد.”

http://www.tennis-image.com/images/89607869692760518397.jpg

در ديگر بازي هاي مهم بخش زنان، سيد هشتم آگنيستا رادوانسكا در يك بازي 3 ساعته و سخت 6-7(10), 6-4, 6-2 بتاني متك سندز را شكست داد.دنيلا هانتوكوا 4-6, 6-3, 6-2 واروارا لپچنكو از آمريكا را حذف كرد.جوليا گرگس از آلمان 6-3, 7-6(3) پولونا هركوگ از اسلوني را مغلوب كرد.سيد نوزدهم مسابقات، فلاويا پنتا 6-3, 1-6, 6-2 از نينا برتچيكوا شكست خورد.فرانچسكا اسكياوونه ايتاليايي 6-1, 6-3 لورا پوس-تيو را كنار زد.سيد شانزدهم، شواي پنگ از چين 6-3, 6-4 ارغوان رضايي تنيسور فرانسوي-ايراني را شكست داد.كريستينا مك هيل 6-2, 6-4 لوسي سافاروا را مغلوب كرد.گالينا ووكوبوا از قزاقستان 7-5, 6-2 سيد 28 ام يانيا ويكماير را حذف كرد.يلنا يانكويچ 6-2, 6-0 بازيكن جوان بريتانيايي لورا رابسون را از پيش رو برداشت و مونيكا نيكولسكو رومانيايي كه سيد 31 ام مسابقات است، 5-7, 6-0, 6-3 آليزه كورنت از فرانسه را شكست داد.

http://www.tennis-image.com/images/96661660412747692783.jpg

M∂hdi
01-16-2012, 09:37 PM
Shuai Peng (16) def. Aravane Rezai 6-3, 6-4

10953
Aravane Rezai (http://sports.yahoo.com/ten/players/1365/) of France talks to the doctor as she feels the affects of the heat in her first round match against Shuai Peng (http://sports.yahoo.com/ten/players/1032/) of China during day one of the 2012 Australian Open at Melbourne Park

پس از 84 دقیقه، سید شانزدهم زنان دیدار نخست خود را با برتری به پایان برد . شوای پنگ که هفته قبل در اوکلند رضایی را در سه ست با شکست مواجه کرده بود، در کورت شماره سه اوپن استرالیا کار ساده تری پیش روی داشت . رضایی در هر ست یک بار سرو چینی را بریک کرد اما این برای پیروزی کافی نبود . ضربات وینر او نسبت به حریفش تقریبا دو برابر بود ولی در خطاها اختلاف زیاد : 33به13 .

رضایی در ست دوم نمایش بهتری ارائه کرد و با اینکه گیم نخست را از دست داد، خیلی زود بازگشت و تا انتهای ست پایاپای ادامه داد . او در نواختن سرو هنوز دارای اشکال هست و از این جهت پوینت های حساسی را به حریف می دهد .

تامیک - ورداسکو

10954

در حاشیه دیدار تامیک با ورداسکو که با برتری نوجوان استرالیایی در پنج ست همراه بود، نویسندگان، خبرنگاران و طرفداران حاضر در استادیوم محل برگزاری مسابقه، لباس اسپانیایی (ترکیبی از رنگ زرد و قرمز) را مورد تجزیه و تحلیل خود قرار دادند، که البته به شکل طنز خودنمایی می کرد . چند نمونه در زیر :

Verdasco looks like he was run over by a gigantic highlighter.

Verdasco--needless to say--is wearing some LOUD clothing.

Verdasco supporting gay rights by coming as a rainbow

اسپانیایی یک بار از پاسکال ماریا، داور این دیدار هشدار دریافت کرد :

Verdasco gets a warning for coaching. Pascal Maria: "I don't know what they were saying but the sentence was too long for 'Vamos' "

M∂hdi
01-17-2012, 10:48 AM
طوفان روسی، ملبورن در شوک خروج استوزر

10955 10958
ماریا با نتیجه درخشان برابر دولکو، باخت در ویمبلدون را فراموش کرد

سید چهارم مسابقات تنها به 58 دقیقه زمان نیاز داشت تا آرژانتینی را محو کند .
ماریا شاراپووا که پس از عدم شرکت در تورنمنت بریزبن نگرانی هایی در رابطه با
آمادگی اش ایجاد کرده بود، در هایسنس آرنا به تمامی سوالات پاسخ داد .
او تنها یگ گیم را به دولکو واگذار کرد که حاصل بریک بود . همپتون امریکایی،
حریف بعدی شاراپووا در راند دوم خواهد بود .

اما در راد لیور آرنا، امیدهای میزبان خیلی زود از بین رفت . سم استوزر که با قهرمانی در یو اس اوپن
از بخت های اصلی قهرمانی به شمار می رفت، در گرمای 91 درجه فارنهایت (33 س.گ)
دوام نیاورد . شگفتی ساز رومانیایی ست نخست را در تای بریک از آن خود کرد و در ست دوم
3-6 به پیروزی دست یافت "احتمالا کل کشور (در حال حاضر) از من متنفر هستند"
سورنا کریستئا با خنده و پس از پایان بازی گفت.

10957

خیلی آسان برای صرب
در حالی که لورنزی، تنیسور ایتالیایی شروع خوبی داشت و با تحت فشار قرار دادن جوکوویچ
اولین بریک بازی را گرفت، مدافع عنوان قهرمانی در 18 گیم متوالی، بازی نخست را به پایان برد
"بدیهی است که می خواهم یک شروع خوب در اولین مسابقه رسمی فصل داشته باشم.
به طور کلی از عملکرد امروز راضی هستم" شماره یک جهان گفت.

10956
Sabine Lisicki doing press with ESPN Star after her 1r match win AusOpen

پیروزی دشوار برای لیسیکی
تنیسور آلمانی و راه یافته به نیمه نهایی ویمبلدون، در راند نخست استرالیا توسط یک کوالیفایر
سوئیسی به زحمت افتاد . او با 55 خطا در آستانه حذف از مسابقات قرار گرفته بود به ویژه
اینکه گرمازدگی باعث خستگی مفرطش شد و به همین دلیل، در جریان مسابقه تقاضای ترینر کرد . بازی بعد با پییر اسرائیلی.

ماموریت غیرممکن سرباز رایان
با دو بریک و پیروزی در ست نخست، رایان هریسون، پس از نوجوان استرالیایی، تماشاگران را
آماده ی خلق شگفتی دیگری کرد . اما اندی ماری، شماره چهار مردان و فینالیست فصل
پیش در ست دوم ریتم بازی را در دست گرفت و با دفاعی خوب، امریکایی تهاجمی و عصبی را
تحت کنترل خود قرار داد. ماری که بیش از سه ساعت در کورت مبارزه کرد، از ناحیه پای چپ
کمی احساس ناراحتی داشت .

Nima93
01-17-2012, 05:36 PM
نبرد ستارگان قديمي، هيويت-راديك
http://www.tennis-image.com/images/97197836901404827673.jpg

شرايط رويارويي دو قهرمان كهنه كار تنيس در دور دوم مسابقات آزاد استراليا فراهم شد.امشب در زمين اصلي مجموعه پارك ملبورن، ليتون هيويت استراليايي در حضور 19000 تماشاگر مشتاق توانست در نبردي 3 ساعت و 58 دقيقه اي، سدريك-مارسل استبه را 7-5, 6-4, 3-6, 7-5 شكست دهد تا به مرحله بعد صعود كند.بعد از پيروزي هيويت در دو ست اول، استبه ست سوم و اوايل ست چهارم بازي را در اختيار گرفت و 5-1 جلو افتاد.در حالي كه همه فكر مي كردند كار به ست پنجم خواهد رسيد، هيويت با جنگندگي معروفش روند بازي را به طرز خارق العاده اي تغيير داد و 6 گيم پياپي را به خود اختصاص داد تا برنده شود.
هيويت:”من در ست چهارم فقط سعي كردم كه در بازي باقي بمانم و او را مجبور به زدن ضربات بيشتر كنم.از تماشاگران هم تشكر مي كنم، هربار كه مي خواهم اينجا بازي كنم حس مي كنم بازي 5 سته خواهد شد.آن ها هم براي يك شب طولاني ديگر آماده مي شدند.”
حريف هيويت در بازي بعد، ديگر شماره 1 پيشين جهان و حريف قديميش اندي راديك خواهد بود.راديك در سه ست 6-3, 6-4, 6-1 رابين هاسه از هلند را مغلوب كرد.بازيكن آمريكايي در طول بازي سرحال به نظر مي رسيد و توانست 35 ضربه وينر بزند و هاسه را 6 بار بريك كند.
راديك:”از بازي امروزم راضي هستم.سرويسم خيلي خوب بود.فقط چند ريترن را از دست دادم ولي به نسبت يك بازي دور اول گرنداسلم خوب بود.”
راديك درباره رويايي با هيويت گفت:”او جنگنده است.من احترام زيادي براي او قائلم همانطور كه براي ديگران اينگونه است.”

http://www.tennis-image.com/images/89169397475605092342.jpg

اما قهرمان مسابقات دوحه مجبور شد براي پيروزي سخت تلاش كند. فيناليست سال 2008، جو ويلفرد سونگا فرانسوي چندين بار كنترل بازي را از دست داد ولي درنهايت 6-4, 3-6, 6-2, 7-5 بر دنيس ايستومين غلبه كرد.هرچند سونگا ست دوم را از دست داد ولي پس از آن به بازي مسلط شد و در ست چهارم 5-2 پيش بود و دو فرصت براي اتمام بازي داشت.اينجا بود كه ايستومين با سرويس خود اين فرصت ها را ناكام گذاشت و در گيم بعدي سونگا را بريك كرد تا اين بازي هيجان انگيز را ادامه دهد.سونگا در پايان از سومين مچ پوينتش استفاده كرد تا پيروز شود.
او گفت:”من انتظار چنين بازي سختي را داشتم.بازي كردن در مقابل دنيس هميشه مشكل است.”

در ديگر بازي هاي مهم بخش مردان، ويكتور ترويسكي بازي 2-0 باخته را 4-6, 4-7(3), 6-2, 7-6(3), 6-2 از خوان كارلوس فررو برد.او به ديدار ميخاييل كوكوشكين مي رود كه 6-4, 6-3, 6-0 گيرمو گارسيا لوپز را مغلوب كرد.سيد دوازدهم ژيل سيمون از فرانسه در يك نبرد طولاني نفر 201 رنكينگ، داناي اودومچوك را 6-1, 3-6, 6-3, 6-7(5), 6-3, 6-2 شكست داد و در دور دوم با هموطنش جولين بنتو بازي مي كند.داويد فرر 6-1, 6-4, 6-2 روي ماچادو از پرتقال را حذف كرد.فيناليست رقابت هاي دوحه، گائل مونفيس 7-6(5), 6-3, 6-3 بر مارينكو ماتوسويچ استراليايي غلبه كرد.ريشارد گاسكه 6-3, 3-6, 6-3, 6-1 آندرياس سپي را از پيش رو برداشت.كِي نيشيكوري از ژاپن 6-1, 7-6(7), 6-0 استفان رابرت را مغلوب كرد.نيكولاس ماهو موفق شد سيد 29 ام رادك استپانك را 7-5, 7-5, 6-3 شكست دهد.سيد نهم يانكو تيپسارويچ 5-7, 7-6(12), 6-3, 6-4 ديميتري تورسنوف را حذف كرد و ميلوس راونيچ 6-4, 6-0, 6-2 فليپو وولاندري ايتاليايي را شكست داد.
نتايج كامل بازي هاي هر روز از مسابقات را مي توانيد در اين (http://tennistalkers.com/showthread.php?t=4649) تاپيك مشاهده كنيد.

http://www.tennis-image.com/images/55430836540457482835.jpg

Ahoura
01-17-2012, 05:42 PM
سابینه پس از پیروزی امروزش گفت :

" سلام بر همه. من بازی امروزم رو در سه ست پیروز شدم. شرایط بسیار سحتی در خارج وجود داشت ( باد شدید ) و من نتونستم به خوبی بازی کنم اما تا آخر جنگیدم. من تمام سعی ام را می کنم تا در بازی بعدی بهتر باشم. از تمام کسانی که در داخل و خارج من را حمایت کردند تشکر بسیار می کنم. من امروز عصر یه عکس گرفتم که برای شما قرار می دم ( ببخشید بخاطر کیفیت بد ) "

http://www.tennis-image.com/images/86571686354051615851.jpg

Nima93
01-18-2012, 08:47 AM
فيش، اولين قرباني در ملبورن

http://www.tennis-image.com/images/80641470249434903863.jpg

سيد هشتم تورنومنت، ماردي فيش از دور مسابقات حذف شد.بازيكن آمريكايي پس از شكست 6-(4), 3-6, 6-7(6) مقابل آلخاندرو فايا، براي سومين سال پياپي از راه يابي به دور سوم باز ماند.فيش فقط مي تواند خودش را مقصر باخت ببيند چرا كه 58 خطا در ضرباتش داشت كه شامل 37 خطا از طرف فورهندش بود.فايا 30 ضربه وينر زد كه 11 تا از آن ها در ست سوم بود تا براي سومين بار به اين مرحله از گرنداسلم صعود كند.او به مصاف فيليپ كولشرايبر خواهد رفت كه راه ساده اي براي صعود داشت و پس ازينكه 6-0, 4-0 از پير ريبا پيش افتاد، به دليل كناره گيري حريفش پيروز شد.
اما برخلاف فيش، سيد هفتم توماس برديچ از جمهوري چك به راحتي به جمع 32 نفر برتر مسابقات صعود كرد.برديچ 47 وينر و 21 ايس زد تا در 1 ساعت و 54 دقيقه 6-1, 6-0, 7-6(4) اليور روكوس را مغلوب كند.
همچنين راجر فدرر بدون انجام مسابقه به مرحله بعد راه يافت.حريف فدرر، آندرياس بِك آلماني به دليل مصدوميت از ناحيه كمر از مسابقات كناره گيري كرد تا فدرر در مسابقه بعدي خود به ديدار برنده بازي ايوو كارلويچ و كارلوس برلاك برود.
در ديگر بازي هاي پايان يافته مردان، كوين اندرسون از آفريقاي جنوبي 3-6, 6-1, 7-6(3), 6-3 سرگي استاخوفسكي را شكست داد و ين سون لو از تايپه 7-5, 6-2, 6-2 فلورنت سِرا از فرانسه را حذف كرد.فليسيلنو لوپز 75, 7-6(4), 6-2 فلاويو كيپولا از ايتاليا را مغلوب كرد و خوان مارتين دل پوترو 6-4, 7-5, 6-3 بلاز كاوچيچ را از پيش رو برداشت.

http://www.tennis-image.com/images/40737549875643081330.jpg

در قسمت زنان، مدافع عنوان قهرماني، كيم كلايسترز بلژيكي در 47 دقيقه 6-0, 6-1 استفان فورتز گاكون از فرانسه را مغلوب كرد تا به دور سوم صعود كند.او پس از بازي گفت:”من حس كردم كه در بازي اولم ريتمي را كه دوست داشتم به دست نياوردم و بنابراين در ابتداي مسابقه به دنبال همين بودم.من به توپ خوب پربه زدم و توانستم او را تحت فشار قرار دهم.در واقع به او اجازه ندادم كه بازيش را پياده كند.”
نا لي هم به همين اندازه محكم بود و 6-2, 6-2 اليويا روگوفسكا را شكست داد.لي درباره بازگشت به ملبورن گفت:”بازگشت به اينجا واقعا حس خوبي به من مي دهد.من خاطرات خيلي خوبي از سال گذشته دارم و شما به خود مي گوييد’آه، اين استاديوم.’ شما مي توانيد در يك زمين شكست بخوريد و با بازگشت به آنجا خاطرات بدي داشته باشيد ولي اين بار من حس خيلي خوبي دارم.”

http://www.tennis-image.com/images/54191247407110425740.jpg

در ديگر مسابقات انجام شده، ايوتا بنسوا 6-2, 6-4 سيد شانزدهم شواي پنگ را حذف كرد و شماره 1 پيشين زنان يلنا يانكويچ 6-4, 6-2 چانگ كاي-چن از تايوان را شكست داد.سيد 22 ام جوليا گرگس ست اول را 6-2 برد و در ست دوم 2-0 پيش بود كه حريفش اِلِني دانيليدو به دليل مصدوميت كناره گيري كرد.آنابل مدينا گريگوز 6-1, 6-0 اولگا گوورتسوا را از پيش رو برداشت و كريستينا مك هيل 3-6, 7-6(4), 6-3 مارينا اراكويچ نيوزيلندي را حذف كرد.

M∂hdi
01-18-2012, 09:07 AM
فیش، خارج از آب

10969

با شکست برابر شماره 71 رنکینگ، ماردی فیش در راند دوم آزاد استرالیا متوقف شد تا
پیشرفتی بیش از یک چهارم نهایی در گرنداسلم ها، نداشته باشد . فیش، سید هشتم مردان
با وجود چهار بار شکستن سرویس گیم کلمبیایی، در گرفتن یک ست نیز ناموفق بود "فکر می کنم
خوب بازی کردم، برخی شانس ها داشتم، اما با خطاهای زیاد". با 58 خطا از مجموع 218 پوینت بازی.
دو ست در تای بریک و 3-6 در ست دوم برای الخاندرو فایا. دیدار بعدی با فیلیپ کولشرایبر آلمانی.

بردیک در دور سوم
برخلاف امریکایی، توماس بردیک چک تبار ست های اول و دوم را به آسانی کسب کرد و در ست
سوم مجبور شد در تای بریک مسابقه را به پایان ببرد . بخت شماره هفت قهرمانی در این
دیدار 21 امتیاز سرویس داشت. کوین اندرسون، تنیسور اهل افریقای جنوبی که استاخوفسکی
اوکراینی را در چهار ست شکست داد، حریف فینالیست 2010 ویمبلدون خواهد بود .

10967

کیم، بدون مشکل
کیم کلایسترز بلژیکی، مدافع عنوان قهرمانی زنان، دیدار آسانی برابر فرانسوی گمنام داشت و
فقط یک گیم را واگذار کرد. او پس از 47 دقیقه خود را در راند سوم می بیند، در جایی که
دنیلا هنتاکوا پس از دیداری سخت و سه سته در انتظار اوست. 9به1 برای بلژیکی، تنها باخت
به اسلواکی پس از کناره گیری از نیمه نهایی بریزبن، در حالی که ست نخست را با پیروزی تمام کرده بود .

10966
On court with Christina McHale and Patrick McEnroe

امیدوار به آینده
کریستینا مک هیل، پس از باخت در ست نخست، مسیر پیروزی مقابل نیوزیلندی را پیدا کرد.
او که از امیدهای آینده امریکا به شمار می رود ست دوم را در تای بریک گرفت و با پیروزی در ست
نهایی، می خواهد باخت سنگین در چارلستون را جبران کند و حریفی دشوار برای یلنا یانکوویچ صرب
در دور سوم باشد.

تنها یک ایتالیایی
استادیوم مارگارت کورت آرنا، تنها به یک تنیسور ایتالیایی اجازه می داد تا به دور بعد صعود کند
. با پیروزی در دو ست، قرعه بد به نام سید دهم مسابقات، فرانچسکا اسکیاونه رقم خورد تا
پس از خروج استوزر دومین تنیسور برتر از مسابقات کنار برود. اوپراندی، در دیدار بعد گورگس
المانی را پیش روی می بیند که با کناره گیری حریفش در ست دوم، پیشرفت کرد .

10968

تنیسور 21 ساله آلمانی که دیروز برابر هیوئیت در چهار ست مغلوب شد، توسط یک مربی
ایرانی به نام بنجامین(بنیامین) ابراهیم زاده Benjamin Ebrahimzadeh هدایت می شد .

Ahoura
01-18-2012, 09:53 AM
راهیابی بی درد سر راجر فدرر به دور سوم

http://www.tennis-image.com/images/37336873319344966281.jpg (http://www.tennis-image.com/images/37336873319344966281.jpg)

راجر فدرر پس از انصراف اندریاس بک به سادگی از راند دوم استرالیا عبور کرد و راهی دور سوم شد.

بک آلمانی به دلیل اسیب دیدگی از ناحیه کمر چند ساعت قبل از برخورد با فدرر در هیسنس آرنا اعلام انصراف کرد. پس از انصراف بک راجر فدرر حالا باید در راند سوم به مصاف برنده دیدار ایوو کارلوویچ و کارلوس برلاک برود.

" من چیزی راجع به این موضوع نمی تونم بگم. این ( انصراف بک ) من را خیلی شگفت زده کرد. فدرر اضافه کرد که بک در مسابقه اخرش از مسکن استفاده کرده بود. به نظر من که او یک تصمیم هوشمندانه رو گرفت. " راجر گفت.

" من همیشه مسابقه دادن رو دوست دارم. الان هم بسیار ناراحتم برای هوادارانی که به هیسنس آرنا اومده بودن و دوست داشتن بازی مرا ببینند. " راجر گفت

سید سوم مسابقات اضافه کرد که امیدوار است انصراف حریفش از راند دوم و مسابقه ندادنش در این مرحله اثر منفی در امادگی او در راند سوم نگذارد.

" من امروز عصر استراحت می کنم و از فردا به شدت تمرین رو شروع می کنم " راجر گفت

M∂hdi
01-19-2012, 09:30 AM
کویتوا از شکست گریخت

10975

سید دوم مسابقات اوپن استرالیا و بهترین تنیسور فصل پیش،
برابر ناوارو از اسپانیا با مشکلات جدی مواجه شد.

در دیداری که دقایقی قبل به پایان رسید، شماره دو زنان ست نخست را 6-2 از آن خود کرد،
اما در ست دوم که 33 دقیقه زمان (مانند ست نخست) به همراه داشت، با همین نتیجه
مغلوب شد تا کار به ست نهایی بکشد. با بریک اول از ناوارو و نتیجه 2-0 برای او در زمانی که
چک خلع سلاح به نظر می رسید، شگفتی دیگری در انتظار تماشاگران هایسنس آرنا بود،
اما کویتوا، قهرمان ویمبلدون، با ریکاوری سریع، دوبار اسپانیایی را بریک کرد تا در نهایت 6-4
به پیروزی دست یابد .

مت کرونین، نویسنده tennis.com که مشغول تماشای این دیدار
(کاپیتان تیم فدکاپ اسپانیا نیز در ورزشگاه حضور داشت) بود از بکهند
کارالا سوارز ناوارو می گوید :

Suarez may not have prettiest 1 handed BH in WTA, but its the most powerful.
Wawrinika-esque. Arantxa Sanchez in Friends box

داوید فرر اسپانیایی نیز، دیداری سخت برابر سوئتینگ امریکایی را تجربه کرد و در حالی که
1-2 عقب بود در پایان 3-2 به برتری رسید .

10976

ویدئو : (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mM02295xo88) باقداتیس، فینالیست 2008 استرالیا که دو ست اول را به واورینکا واگذار کرده بود
در ابتدای ست سوم آرامش خود را از دست می دهد و در کمتر از 59 ثانیه، چهار راکت را می شکند .

با وجود انتظارات، فشار خون برنارد تامیک خوب است

10977

Ahoura
01-19-2012, 12:38 PM
شاراپووا و ویلیامز یک قدم دیگر به هم نزدیک تر شدند

http://www.tennis-image.com/images/60381137787418380527.jpg (http://www.tennis-image.com/images/60381137787418380527.jpg)

قهرمان سال 2008 استرالیا فقط یک گیم را در راند دوم به حریف آمریکایی خود واگذار کرد. او در تمام بازی حریفش را در تحت سلطه داشت و با 23 در مقابل 6 وینر حرفی برای گفتن باقی نذاشت.

شاراپووا پس از بازی گفت : " من شناخت زیادی نسبت به حریفم نداشتم. بنابر این تمام تلاشم رو کردم تا از راند اول بهتر بازی کنم. من فکر نمی کنم بازی ساده ای بود. در 5 . 6 گیم اول بازی فکر می کنم 4 بار کار به دیوس کشیده شد. اما من تونستم پیروز بشم. در یکی از گیم ها که 40-15 عقب بودم کار رو به دیوس کشوندم و اون گیم رو هم بدست اوردم " شاراپووا پس از قهرمانی در سال 2008 در چند سال اخیر درخشش جالبی در ملبورن نداشته. در سال 2009 به دلیل اسیب دیدگی در تورنمنت حضور پیدا نکرد. در سال 2010 هم وداعی زود هنگام داشت و در راند اول مغلوب کیریلنکو شد. در سال 2011 هم در راند 4 بازی رو به حریف آلمانی خود آندریا پتکوویچ واگذار کرد.

تنیسور روسی باید در راند بعد به مصاف کربر آلمانی بره.

http://www.tennis-image.com/images/10683895881085762486.jpg (http://www.tennis-image.com/images/10683895881085762486.jpg)

سرنا ویلیامز آمریکایی امروز 500 مین پیروزی خود را جشن گرفت. او برای صعود به دور سوم کار سختی رو پیش رو نداشت. قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا چهار گیم ابتدایی بازی رو در 12 دقیقه بدست اورد تا قدرت خود را به رخ حریف چکی بکشد. و در نهایت ست اول رو در 22 دقیقه به سود خود به پایان برد.
سرنا ویلیامز پس از پیروزی گفت " او ست اول رو خیلی خوب آغاز کرد. اما بازیش در ادامه متفاوت شد. این از پیروزی 6-0 من در ست اول کاملا مشخصه. در مجموع بازی خوبی بود و من راضی هستم. "

آمار بازی برای سرنا درخشان به نظر نمی رسد او بازی رو با 22 انفورسد ارور به پایان برد.
بدین ترتیب سرنا چهارمین تنیسور فعال در تور زنان شد که 500 پیروزی در کارنامه خود دارد. پیش از سرنا خواهرش ونوس . تامارینه از تایلند و کیم کلایسترز از بلژیک موفق به کسب 500 پیروزی شده بودند.

Nima93
01-19-2012, 04:57 PM
پيروزي سيدهاي برتر در روز.شبي نااميدكننده در ملبورن، راديك به دليل مصدوميت انصراف داد.
http://www.tennis-image.com/images/73468822306539330511.jpg

روز چهارم مسابقات تنيس آزاد استراليا با پيروزي جوكويچ، سونگا و فرر همراه بود.مرد شماره 1 تنيس جهان و مدافع عنوان قهرماني، پرقدرت ظاهر شد و در 1 ساعت و 42 دقيقه سانتياگو جيرالدو كلمبيايي را 6-3, 6-2, 6-1 مغلوب كرد تا به دور سوم صعود كند.جوكويچ در طول بازي كاملا مسلط بود و 7 بار جيرالدو را بريك كرد.
جوكويچ:”من اصلا سعي نمي كنم كه حريفان دورهاي اولم را دست كم بگيرم.سانتياگو در آغاز توپ ها را خيلي صاف مي زد.ولي من مي دانستم دير يا زود ريتمش را از دست خواهد داد و فقط بايد در بازي باقي بمانم.كارم را خوب انجام دادم.”
جوكويچ در مسابقه بعد به مصاف نيكولاس ماهو فرانسوي مي رود كه 1-6, 7-6(6), 6-2, 6-2 تاتسوما ايتو را حذف كرد.
فيناليست 2008، جو ويلفرد سونگا هم برد قاطعانه اي در مقابل ريكاردو مِلو برزيلي داشت.او قسمت هايي از بهترين بازي خود را نمايش داد تا اميد حضور در دورهاي پاياني را افزايش دهد.7-5, 6-4, 6-4 نتيجه نهايي بازي بود.
سونگا:”از نظر آمادگي جسماني در وضعيت خوبي هستم.پارسال برايم سخت بود چون كمي مصدوم بودم.امسال مصدوميتي ندارم و حس خوبي دارم.”
سونگا كه هميشه در زمين هاي ملبورن نتايج خوبي كسب كرده با اين پيروزي ركورد خود در تورنومنت را به 19 برد و 5 باخت ارتقا داد.او ادامه داد:”شايد شرايط اينجا برايم بهترست.هوا خيلي گرم است.سطح مسابقات خيلي سريع نيست و شايد همين براي بازيم خوب باشد.من هميشه اينجا خوب بازي مي كنم.”
حريف بعدي سونگا فردريكو ژيل از پرتقال است كه توانست سيد 26 ام، مارسل گرانويرز را 6-3, 4-6, 6-4, 6-3 از پيش رو بردارد.

http://www.tennis-image.com/images/37594749052860295778.jpg

اندي ماري بريتانيايي هم كار ساده اي داشت و 6-1, 6-4, 6-4 ادوارد راجر-واسلين از فرانسه را كنار زد.ماري كه در دور اول يك ست را به هريسون واگذار كرده بود، در مقابل نفر 101 رنكينگ توفاني آغاز كرد و در گيم هاي دوم و چهارم ست اول بريك كرد تا 5-0 پيش بيفتد.تحت نظارت مربي جديدش ايوان لندل، ماري به موفقيت در گيم هاي سرويسش ادامه داد و حتي يك بار هم بريك نشد تا در در 2 ساعت به بازي خاتمه دهد.
ماري:”امروز بهتر (از سه شنبه) بازي كردم.او در ابتدا نتوانست خوب بازي كند و من توپ هاي زيادي را برگشت دادم و همين باعث خطاهاي زيادي از سوي او شد.پس از آن در اواخر ست دوم و ابتداي ست سوم بازيش بهتر شد.او توپ ها را سريع تر بازگشت مي داد و سعي مي كرد به سمت تور حمله كند كه كار را سخت كرد.ولي من خوب سرويس زدم و به او هيچ شانسي ندادم، پس خوشحالم.”
حريف دور بعد براي ماري، ميكاييل لودرا خواهد بود كه در 5 ست، 6-1, 6-3, 4-6, 7-5, 6-4 آلكس بوگومولوف را شكست داد.
ماري درباره مقابله با لودرا:”او هم بر روي تور خيلي خوب كار مي كند.تجربه بالايي هم دارد.نحوه بازيش كار را سخت مي كند.بازي سختي خواهد بود ولي من هميشه از بازي دربرابر بازيكناني كه به تور هجوم مي آورند لذت برده ام.اميدوارم بازي خوبي ارائه دهم.”

http://www.tennis-image.com/images/93563328299727940078.jpg

اما ديداري كه همه منتظر آن بودند پايان تلخي داشت.بازي شب در زمين راد ليور بين اندي راديك و ليتون هيويت با مصدوميت و كناره گيري راديك پايان يافت.هيويت ست اول را 3-6 واگذار كرد و دو ست بعدي را 6-3 و 6-4 برنده شد كه راديك درخواست كمك پزشكي كرد و درنهايت به دليل مصدوميت از ناحيه زردپي راست انصراف داد.
راديك:”اين خيلي بد است، چيز بديست كه بعد از 3 ست اينگونه ادامه ندهي.من مي خواستم ببينم چه كاري مي توانم انجام دهم.او حريف سختيست.او خيلي باهوش است و مي دانست كه چه مشكلي وجود دارد.شايد در مقابل بعضي بازيكنان مي شد اين مشكل را پنهان كرد.”
راديك براي 3 هفته از مسابقات دور خواهد بود و بنابراين مسابقه دور اول جام ديويس در برابر سويس را از دست مي دهد.

http://www.tennis-image.com/images/89924863033607994161.jpg

هيويت هم گفت:”اين مصدوميت براي هردوي ما مثل يك كابوس بود.معلوم بود كه او دچار كشيدگي شده.براي حريفي كه در طرف ديگر زمين ايستاده راحت نيست.به خاطر وقت مداواي پزشكي تمركز كردن بر روي بازي سخت مي شود.اندي يك جنگجوي بزرگ است...او به من شبيه است.با تمام وجودش بازي مي كند.هيچ وقت راحت نيست كه با مصدوميت بازي كنيد يا به خاطر آن از بازي كنار بكشيد.حس خوبي ندارد.”
هيويت به مصاف ميلوس راونيچ مي رود كه موفق شد 6-4, 5-7, 6-2, 7-5 فيليپ پتشنر را مغلوب كند.
در ديگر بازي هاي امروز، داويد فرر دو بار از رايان سويتينگ عقب افتاد ولي درنهايت 6-7(4), 6-2, 3-6, 6-2, 6-3 پيروز شد.فرر به ديدار خوان ايگناسيو چلا مي رود.چلا 6-4, 6-4, 6-3 پابلو آندوخار را مغلوب كرد.
سيد نهم، يانكو تيپسارويچ صرب 3-6, 6-3, 7-6(5), 6-4 از سد وايلد كارد استراليايي، جيمز داكوورت گذشت.حريف دور بعد تيپسارويچ، سيد هفدهم، ريشارد گاسكه در حاليكه دو ست ابتدايي را 6-4 و 6-2 به سودش به پايان برده بود و در ست سوم 3-0 جلو بود، به دليل كناره گيري آندري گولوبف به مرحله بعد صعود كرد.گائل مونفيس شروع كندي داشت ولي در 4 ست 2-6, 6-0, 6-4, 6-2 توماس بلوچي را شكست داد تا به ديدار ميخائل كوكوشكين برود.كوكوشكين موفق شد سيد نوزدهم مسابقات، ويكتور ترويسكي را 5-7, 6-4, 6-2, 4-6, 6-3 حذف كند.جولين بنتو در يك ديدار كاملا فرانسوي، 7-5, 7-6(8), 1-6, 3-6, 6-2 ژيل سيمون، سيد دوازدهم را مغلوب كرد و در مرحله بعد با كي نيشيكوري بازي مي كند كه او هم در 5 ست، 3-6, 1-6, 6-4, 6-1, 6-1 متيو ابدن استراليايي را شكست داد.

http://www.tennis-image.com/images/88089867884529370015.jpg

Ahoura
01-20-2012, 10:15 AM
آزارنکا هم چنان در ملبورن می درخشد

[/URL]http://www.tennis-image.com/images/67866536644251714205.jpg (http://www.tennis-image.com/images/67866536644251714205.jpg)

سید سوم مسابقات ویکتوریا آزارنکا امروز با غلبه بر مونا بارتل از آلمان تونست به مرحله چهارم برسد. آزارنکا که در دو مرحله اول فقط دو گیم را از دست داده بود در این مسابقه 6 گیم را به حریف 21 ساله خود واگذار کرد. بارتل در این مسابقه 20 وینر را زد و این یعنی 1 وینر بیشتر از سید سوم . او 3 بار توانست آزارنکا را بریک کند اما هرگز نتونست از بریک پوینت هایی که به دست اورد استفاده کند. 3 بریک پوینت بارتل زمانی به دست آمد که آزارنکا در شرایط سرو فور مچ بود. اما ویکا فرصت استفاده را به حریف آلمانی خود نداد و در نهایت در پنجمین مچ پوینت تونست کار رو تمام کنه و راهی دور چهارم بشه.

ویکا پس از بازی گفت : " من امروز یه ذره........ نه عصبانی نبودم اما احساس بدی داشتم در هنگام تمام کردن مسابقه زیرا من چند بار فرصت داشتم که بازی رو ببرم اما نمی توانستم از این فرصت ها به درستی استفاده کنم. گاهی اوقات شما بهتون فشار میاد و این برای اینکه شما بتونین به کارتون ادامه بدین ضروریه.
من در سال گذشته نمی توانستم خودم را کنترل کنم . راکت میشکستم. گریه می کردم و ....... اما امسال تمام تلاشم را می کنم که به خودم مسلط باشم. "
بدین ترتیب ویکتوریا آزارنکا در مرحله چهارم باید به مصاف ایوتا بنسووا از جمهوری چک بره. بنسووا در مرحله سوم از سد براتچیکووا تنیسور روسی گذشته است .

زن شماره یک در راند چهارم مسابقه می دهد

[URL="http://www.tennis-image.com/images/70165724352644762006.jpg"]http://www.tennis-image.com/images/70165724352644762006.jpg (http://www.tennis-image.com/images/70165724352644762006.jpg)

سید اول مسابقات کرولاین ووزنیاکی امروز با غلبه بر حریف رومانیایی خود ( 6-2 6-2) مونیکا نیکولسکو به دور چهارم رسید.
ووزنیاکی تمام تلاش خود را در ملبورن می کند تا اولین گرند اسلمش را بدست بیاورد . او در 68 هفته گذشته در رنکینگ 1 تنیس زنان قرار داشته اما هرگز تا کنون موفق به بردن گرند اسلمی نشده. از او نظرش را راجع به 68 هفته نامبر وانی بدون گرند اسلم پرسیدن و او در پاسخ گفت : " من مسابقه می دهم. تمرین می کنم و تلاش می کنم که به بهترین فرمم در ملبورن برسم. برای من خیلی مهمه که بتونم بازیم رو بهبود ببخشم. اگر بتونم این کار رو بکنم می تونم در سطح بالاتری تنیس بازی کنم. اگر شما در مسابقات پیروز شوید رنکینگ شما به صورت اتوماتیک بهبود پیدا می کنه و این طبیعیه"

او پس از دیدار امروزش گفت : " من احساس خیلی خوبی دارم . آب و هوا برای بازی کردن خیلی مناسب بود. دما خیلی خوب بود. ما در این بازی رالی های طولانی داشتیم زیرا او اکثر توپ های مرا بر می گردوند. او فورهند اسلایس خیلی خوبی داشت اما در بیشتر مواقع در به پایان رساندن امتیازات مشکل داشت. اما این به من ربطی نداره. من احساس می کنم که امروز خوب تونستم بازی رو کنترل کنم. "

بدین ترتیب ووزنیاکی باید در راند 4 به مصاف یلنا یانکوویچ صرب بره.

Nima93
01-20-2012, 04:47 PM
درخشش فدرر و نادال در روز پنجم
http://www.tennis-image.com/images/26664013732669995723.jpg

راجر فدرر نهايت استفاده از فرصت هاي كميابش را در برابر سريع ترين سرويس در تنيس كرد و با چندين ريترن نمونه توانست 7-6(6), 7-5, 6-3 ايوو كارلويچ را شكست دهد.قهرمان چهار دوره مسابقات، ست پوينت كارلويچ در تايبريك را با يك ضربه لاب ناكام گذاشت و دو امتياز پس از آن را برد تا ست اول را كسب كند.
فدرر:”من مي دانستم كه بازي سختي خواهد بود.من با او 10 بار روبرو شده ام و چندين تايبريك بازي كرده ايم.مي دانستم كه ممكن بود به يكي دو امتياز بستگي داشته باشد.قطعا كمي خوش شانس بودم و هرچه كه بازي پيش رفت بهتر بازي كردم.”
درباره آن امتياز، كارلويچ گفت كه احتمال از دست دادن آن”1 درصد” بوده:”بدشانسي بود.من از او انتظار چنين ضربه اي را نداشتم.من آنجا بودم و فقط اشتباه محاسباتي در پرش كردم.اگر آن را مي بردم، همه چيز تغيير مي كرد ولي زندگي همين است.”
فدرر درباره مصدوميت كمرش گفت كه كاملا فراموش شده:”در كل من حس خوبي دارم.بازي خوبي برايم بود و هم هفته خوبي.امروز اصلا مشكلي نداشتم و حتي درباره اش فكر هم نكردم، صادقانه مي گويم.پس روز كاري خوبي بود.”
حريف دور بعد فدرر در بازي نوبت شب استاديوم راد ليور مشخص شد، جايي كه آلكساندر دولگوپولوف و برنارد توميك باهم مسابقه دادند.در نبردي پرتنش و طولاني، توميك در 3 ساعت و 49 دقيقه موفق شد 4-6, 7-6(0), 7-6(6), 2-6, 6-3 پيروز شود.اكثر امتيازات بازي با ضربات اسلايس از سوي هردو بازيكن همراه بود و توميك كه ست اول را واگذار كرده بود، در تايبريك ست دوم سطح بازيش را بالا برد و موفق شد نتيجه را برابر كند.هرچند بازيكن اوكرايني سرويس توميك را در ابتداي ست سوم بريك كرد ولي نتوانست ازين برتري استفاده كند و كار مجددا به تايبريك رسيد.در حالي كه توميك 5-3 در تايبريك عقب بود، توانست يك بار ديگر به بازي برگردد و ست سوم را به خود اختصاص دهد.دولگوپولوف بازهم خيلي زود در ست چهارم پيش افتاد و اين بار اجازه نداد تا توميك كاري از پيش ببرد تا بازي به ست پنجم كشيده شود.

http://www.tennis-image.com/images/90373319577160923991.jpg

صحنه دراماتيك مسابقه در گيم اول ست پاياني رخ داد، جايي كه توميك در ميانه رالي دست خود را به علامت درخواست بازبيني راي داور خط (چلنج) بالا برد و دولگوپولوف به همين خاطر ضربه بازگشتي را به بيرون زد ولي ناگهان توميك با زيركي دست خود را پايين آورد و داور صندلي امتياز را به توميك داد.همين مساله باعث عصبانيت و اعتراض دولگو شد ولي فايده اي نداشت.عصبانيت او برايش گران تمام شد و با از دست دادن تمركزش بازي را در ست پنجم به توميك واگذار كرد.
توميك:”به نظرم تماشاگران مرا به برد رساندند.او يكي از عجيب ترين بازيكنان حاضر در تور است.براي من كسب پيروزي در مقابل او در دور سوم عاليست.”

http://www.tennis-image.com/images/85781807157740549225.jpg

اما در نخستين بازي امروز در زمين اصلي، سيد دوم، رافائل نادال هم مانند فدرر بازي راحتي داشت و 6-2, 6-4, 6-2 از سد لوكاس لَكسو از اسلواكي گذشت.قهرمان سال 2009 مسابقات كه در دو سال گذشته به دليل مصدوميت از ¼ نهايي فراتر نرفته، اوايل هفته از درد شديد زانو رنج مي كشيد ولي نتايج آزمايشات پزشكي هيچ مشكلي نشان ندادند.او در اين باره گفت:”زانويم خوب است، اين مهمترين چيز است.بازي كاملي انجام دادم.واقعا محكم بودم.از بازيم خيلي راضيم.حضور در دور چهارم بدون واگذاري ست، خبر خوبيست.من خوب بازي مي كنم.اگر شما خوب بازي كنيد، كار كمي راحت تر مي شود.اگر بد بازي كنيد، هر بازي خيلي سخت خواهد بود.”
نادال براي صعود به ¼ نهايي بايد به ديدار فلسيانو لوپز برود كه در يك بازي جذاب 6-3, 6-7(3), 6-4, 6-7(0), 6-1 جان ايزنر را شكست داد.

http://www.tennis-image.com/images/90344498332688229549.jpg

در ديگر بازي هاي امروز، توماس برديچ در سه ست سخت 7-6(5), 7-6(1), 6-1 كوين اندرسون از آفريقاي جنوبي را مغلوب كرد تا با نيكولاس آلماگرو مصاف كند.آلماگرو 7-6(2), 6-4, 6-2 استانيسلاس واورينكا را حذف كرد.فيليپ كولشرايبر 6-3, 6-2, 7-6(3) آلخاندرو فايا را شكست داد و به ديدار خوان مارتين دل پوترو مي رود كه در يك بازي ساده 6-2, 6-3, 6-0 ين سون لو را از پيش رو برداشت.

M∂hdi
01-21-2012, 07:38 AM
بسیار ناامیدکننده؛ بدترین عملکرد ایالات متحده در ملبورن

10992

جان ایزنر با کشاندن بازی به ست پنجم هم نتوانست مانع از نتایج ضعیف هموطنانش در آزاد
استرالیا شود. با باخت او برابر لوپز، بدترین عملکرد تنیس مردان ایالات متحده در روز جمعه
تکمیل شد. پس از Open Era، همیشه یک امریکایی در مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات
حاضر بوده است .

10993

پیش از ایزنر، اندی رادیک (کناره گیری برابر هیوئیت) و ماردی فیش (حذف در راند نخست) از دور
رقابتها خارج شده بودند "این بسیار ناامیدکننده است" ایزنر گفت. او در ادامه از کافی نبودن
تلاش امریکایی ها در این دوره از مسابقات می گوید. در ست پنجم دیدار با لوپز، ایزنر به باکس
خود گفته که توانایی جابجا شدن در کورت را نداشته، او در اغاز ست تحت درمان بود .

"صادقانه بگویم، این بسیار زشت است که هیچ کس در یک شانزدهم نهایی حضور ندارد"
We've got to try to rectify that next time the big tournaments roll." اندره اغاسی در سال
2003، اخرین قهرمانی یک امریکایی را ثبت کرد. از دیگر قهرمانان بزرگ امریکایی، می توان به
پیت سمپراس، جان مک انرو و جیمی کانرز اشاره کرد .

ماردی فیش 30 ساله، در حال حاضر نفر اول امریکاست و در رده هشتم مردان جهان ایستاده،
اما هرگز فراتر از یک چهارم نهایی گرنداسلم ها پیشرفت نداشته است. در حالی که
اندی رادیک 29 ساله، شماره یک سابق جهان، یک نیروی محو شده است . ایزنر، که بهترین
عملکرد خود را فصل پیش در مرحله یک چهارم پایانی یو اس اوپن رقم زد، اکنون در جایگاه
هفدهم قرار دارد. بازیکن امریکایی بعدی، دونالد یانگ 23 ساله، با رنک 42 است.

مصدومیت اسپانیایی، تکرار فینال فصل پیش

10994

با کناره گیری آنابل مدینا از اسپانیا، لی نا به دور چهارم مسابقات صعود کرد، جایی که یک
حریف بزرگ در انتظار اوست. این دیدار که پس از ماراتن تامیک - دولگوپولف آغاز شد، تنها سه
گیم داشت . مصدومیت اسپانیایی از ناحیه مچ پای راست باعث شد که بعد از 28 دقیقه،
کورت را با اشک ترک کند . دیدار بعدی چینی با کیم کلایسترز بلژیکی خواهد بود "سال
گذشته، اولین بار به یک فینال رسیدم. من هیچ تجربه ای از دیدار نهایی یک گرنداسلم
نداشتم" لی گفت. "پس از آن مسابقه بود که احساس کردم واقعا می توانم در گرنداسلم برنده
شوم. فکر می کنم بعد از استرالیا، این کار را به خوبی در آزاد فرانسه انجام دادم
(که به من اعتماد به نفس داد). لی معتقد است بازی کلایسترز بسیار شبیه به خود اوست
و گفت که قصد ندارد در تاکتیک هایش تغییراتی ایجاد کند " من فکر می کنم به همان شیوه
بازی می کنیم، مانند بازی در مقابل یک آینه است. تنها یک روز است، چه می توانم انجام
دهم ؟ بنابراین نمی توانم هر چیزی را تغییر دهم. من فقط سعی می کنم بهترین بازی ام را
در کورت انجام دهم". قهرمان رولندگروس پیش از رویارویی با بلژیکی گفت .

پیشرفت چک

10995
پترا کویتوا

در نخستین بازی از روز ششم مسابقات، استادیوم راد لیور آرنا میزبان کویتوا از چک و کیریلنکو
از روسیه بود . این دیدار که ست نخست ان با برتری کامل کویتوا 6-0 به پایان رسید، در ادامه
برای روسی خوش یمن نبود و با کناره گیری او (آسیب ران چپ) در شروع ست دوم، قهرمان
ویمبلدون راهی راند چهارم رقابتها شد. در زمانی که نتیجه 5-0 در ست اول را نشان می داد،
کیریلنکو برای درمان از کورت خارج شد . حریف بعدی چک، آنا ایوانوویچ، قهرمان سابق آزاد فرانسه از صربستان.

مارتینا هینگیس سوئیسی، قهرمان سابق تنیس، در حال تمرین در استرالیا

10996

Ahoura
01-21-2012, 12:39 PM
شاراپووا در دور چهارم

[/URL]http://www.tennis-image.com/images/80165260685075308311.jpg (http://www.tennis-image.com/images/80165260685075308311.jpg)

قهرمان سابق مسابقات .ماریا شاراپووا برای پیروزی در مقابل کربر آلمانی فقط به 87 دقیقه زمان نیاز داشت تا در دو ست با نتایج 6-1 6-2 بر حریف خود غلبه کند.
سید 30 ام مسابقات در مقابل شاراپووا مقاومت بیشتری نشون داد ( نسبت به دو حریف قبل ) اما او هم سر انجام مغلوب بازی هجومی تنیسوری روسی شد.
ماریا شاراپووا پس از این پیروزی گفت : " من فکر می کنم امروز به اندازه کافی هجومی بازی کردم.در ست اول من شانسی رو به حریف آلمانیم ندادم. در ست دوم او کمی بهتر بازی رو شروع کرد اما من فکر می کنم که تونستم او را متوقف کنم با جابه جایی توپ به اینور و اونور زمین.
شما نقاط قوت خود را می دانید. می دونید که چه چیزی باعث پیروزی شما میشه. می دونید چه چیز باعث بردن گرند اسلم می شود. می دونید چه چیز شما رو می تونه در رنکینگ بالا بیاره. اما به نظر من دونستن همه این ها ضروری نیست مهم این است که شما بتونید ان ها را از راه های مختلفی تکرار بکنید. شاید به زودی نتایج دیگری هم گرفتین زیرا همه چیز قابل تغییره. "

بدین ترتیب ماریا شاراپووا باید در راند 4 به مصاف سابینه لیسیکی از آلمان برود.

لیسیکی تا یک قدمی وداع با استرالیا رفت اما حذف نشد

[URL="http://www.tennis-image.com/images/82958811884157072841.jpg"]http://www.tennis-image.com/images/82958811884157072841.jpg (http://www.tennis-image.com/images/82958811884157072841.jpg)

سید 14 مسابقات سابینه لیسیکی امروز در یک بازی دشوار از سد کوزنتسووا روس قهرمان دو گرند اسلم ( آمریکا و فرانسه ) عبور کند. لیسیکی ست اول رو با نتیجه 6-2 به حریف خود واگذار کرد و در ست دوم هم یک بریک از کوزنتسووا عقب افتاد اما در همون ست تونست در هنگامی که نتیجه 2-1 به سود کوزنتسووا بود حریف خود را بریک کند و کار را در این ست به تساوی بکشاند. لیسیکی در ادامه ست دوم هم بهتر از حریف روسی عمل کرد و با یک بریک دیگر توانست با نتیجه 6-4 این ست را به سود خود به پایان برد تا برنده را ست سوم مشخص کند. در ست سوم بر خلاف آنچه که انتظار می رفت لیسیکی شانسی برای کوزنتسووا باقی نذاشت و با یک بازی برتر این ست را 6-2 پیروز شد تا برای اولین بار طعم مسابقه دادن در راند 4 گرند اسلم استرالیا را بچشد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بدین ترتیب 16 زن حاضر در مرحله چهارم عبارتند از :

کرولاین ووزنیاکی - یلنا یانکوویچ - کیم کلایسترز - نا لی - ویکتوریا آزارنکا - ایوتا بنسووا - جولیا جورجس - آگنیسزکا رادوانسکا - کاترینا ماکارووا - سرنا ویلیامز - سابینه لیسیکی - ماریا شاراپووا - سارا ارانی - جی ژنگ - آنا ایوانوویچ - پترا کویتووا

تنیسور های هم رنگ باید در راند 4 به مصاف هم بروند

Nima93
01-21-2012, 04:54 PM
مونفيس و راونيچ، سيدهاي شكست خورده در روز ششم ملبورن

http://www.tennis-image.com/images/09341932288031016998.jpg

آماده سازي سبك قبل از شروع تورنومنت و هفته اي كوتاه در ملبورن، تنها نگراني هايي هستند كه نواك جوكويچ در راه كسب پنجمين عنوان گرنداسلمش پيشرو دارد.جوكويچ به كمي بيشتر از راه رفتن در زمين نياز داشت تا نيكولاس ماهو آسيب ديده را 6-0, 6-1, 6-1 در دور سوم شكست دهد.با توجه به سناريو مشابه در دو بازي اولش، جوكويچ تا به امروز نزديك به 4 ساعت و نيم زمان را در تورنومنت صرف كرده –تقريبا زماني كه برنارد توميك براي يك بازي وقت گذاشته-.جوكويچ عمدا قبل از مسابقات آزاد استراليا در تورنومنت هاي آماده سازي شركت نكرد تا خودش را شاداب نگه دارد ولي كمبود مسابقه كوچكترين نگراني براي اوست:"فكر نمي كنم كه كمبود بازي داشته باشم، فكر نمي كنم كه كمبود تمرين داشته باشم.نكته مثبت هفته اول اينست كه عملكردم عالي بود.به نظرم نيازي ندارم كه بر روي ضربه خاصي تمرين كنم، شايد فقط سرويس."
ماهو كه امروز تولد 30 سالگي خود را جشن مي گيرد، زانوي چپ خود را باندپيچي كرده بود و بازي را با درد زيادي به پايان برد و همين همدردي جوكويچ را به همراه داشت:”من با حريفم همدردي مي كنم، او نمي توانست در زمين حركت كند.به نظرم خيلي از مردم انتظار داشتند كه او كناره گيري كند ولي او در زمين ايستاد، پس بايد به او ارزش داد.و تولدش مبارك.”
ليتون هيويت استراليايي رقيب بعدي جوكويچ خواهد بود.او توانست بازيكن جوان كانادايي ميلوس راونيچ را 4-6, 6-3, 7-6(5), 6-3 از پيش رو بردارد.يك بار ديگر جنگندگي هيويت برايش كارساز بود تا تماشاگران خانه را خوشحال كند و براي هفتمين بار در 16 حضورش در ملبورن به دور چهارم صعود كند.
هيويت:”پايان دادن بازي با سرويس سخت است و چند ماه قبل هركاري مي كردم تا در اين موقعيت قرار بگيرم تا به هفته دوم مسابقات راه يابم.بردن آن گيم سخت است، فقط يك گيم ساده نيست، يك گيم خونين است.او هم بازيكن سرسختيست چون شما فرصت هاي زيادي را براي بريك كردنش به دست نمي آوريد.شما بمباران مي شود و فقط بايد سرويس هايش را فراموش كنيد و به امتياز بعدي فكر كنيد.اين بهتزين حس ممكن نيست ولي در بازي باقي مي مانيد و مي جنگيد تا فرصت مناسب پيدا شود.”

http://www.tennis-image.com/images/34336674124967428714.jpg

در ديگر بازي دور سوم، جو ويلفرد سونگا كه كماكان بدون مربي خوب نتيجه مي گيرد 6-2, 6-2, 6-2 فردريكو ژيل از پرتقال را مغلوب كرد و پس از آن اعلام كرد كه به خود به عنوان يكي از مدعيان قهرماني نگاه مي كند.اين برد سونگا را يك قدم ديگر به نيمه نهايي احتمالي مقابل بازيكني كه در فينال 2008 شكستش داد (نواك جوكويچ) نزديك كرد.
سونگا از آوريل گذشته و پس از جدايي از مربي 7 ساله اش اريك وينوگرادسكي (Eric Winogradsky) نتايج خيلي خوبي كسب كرده و سال گذشته را بهترين رنكينگ پايان فصلش به پايان برد.سونگا در اين باره گفت:”حالا من فقط براي تفريح بازي مي كنم.من نظرات خودم را دنبال مي كنم.” سونگا گفت كه عدم وجود مربي به اين معنيست كه او فقط خودش را مقصر هر ناكامي مي داند و فقط به خودش براي هر موفقيت تبريك مي گويد.”من از هيچكس مشاوره نمي گيرم.مي خواهم خودم تاكتيك ها را پيدا كنم، همه چيز را خودم انجام دهم.اگر همينطور به پيشرفت بازيم ادامه دهم...چرا بايد در آن تغيير (استخدام مربي) ايجاد كنم؟”

http://www.tennis-image.com/images/64840394856654987909.jpg

سونگا براي رسيدن به مرحله ¼ نهايي بايد ابتدا از سد كي نيشيكوري بگذرد.بازيكن آسيايي امروز يك ركورد ديگر را شكست و توانست به اولين ژاپني تبديل شود كه به دور چهارم مسابقات آزاد استراليا رسيده.او 4-6, 7-6(3), 7-6(4), 6-3 جولين بنتو را شكست داد تا بهترين نتيجه خود در گرنداسلم ها را يك بار ديگر تكرار كند (دور چهارم آزاد آمريكا 2008).ژاپني 22 ساله در فصل 2011 موفق بود و توانست به دو فينال برسد و نفر اول رنكينگ، نواك جوكويچ را هم شكست دهد.او اكنون در رتبه 26 قرار دارد.
نيشيكوري:”امروز بهترين بازي هفته ام را انجام دادم.او هم خوب بازي كرد.منظورم اينست كه در دو ست اول خيلي هجومي بود.ست سوم لحظات خيلي سختي برايم بود، من در ست اول و دوم يك بريك پيش بودم و او به بازي بازگشت و در ست سوم 5-2 عقب بودم.مي دانيد، پستي و بلندي زيادي وجود داشت.از نظر روحي راحت نبود.”
نيشيكوري سال گذشته در تورنومنت شانگهاي سونگا را شكست داد و درباره ديدار با او گفت:”بله، ما دو بار با هم روبرو شده ايم.يكي از آن ها بازي نمايشي هفته قبل بود و در شانگهاي.مي دانيد، او خيلي هجوميست، سرويس قوي دارد، زياد به سمت تور مي آيد.ولي من ازينكه به دور چهارم رسيده ام هيجان زده ام و مي خواهم بازي بعدي را هم ببرم.”
اندي ماري هم كار راحتي داشت و 6-4, 6-2, 6-0 مايكل لودرا را در بازي كه بيشتر نمايشي شده بود شكست داد.رالي هاي تماشاگرپسند و والي هاي جذاب اكثر امتيازات مسابقه را شامل شدند.
ماري:”ايوان لندل ترجيح مي داد مي داد كه امتيازات را با شيوه معمول سرويس و فورهند بازي كنم ولي نحوه بازي امشبم اينگونه بود و اميدوارم كه همه از آن لذت برده باشند.”
ماري در دور چهارم با ميخاييل كوكوشكين بازي مي كند كه در يك ديدار پر فراز و نشيب توانست گائل مونفيس فرانسوي را6-2, 7-5, 5-7, 1-6, 6-4 مغلوب كند.

http://www.tennis-image.com/images/18461417132989884343.jpg

در ديگر بازي هاي قسمت مردان، سيد پنجم داويد فرر بازي راحت تري نسبت به دور قبل داشت و موفق شد 7-5, 6-2, 6-1 خوان ايگناسيو چلا را حذف كند.او گفت كه در ابتداي بازي كمي عصبي بوده ولي از بازيش راضيست:”من شروع خوبي نداشتم.كمي مضطرب شروع كردم.او در گيم هاي آغازين خيلي خيلي خوب بازي كرد.پس از آن من ست اول را بردم و كمي راحت تر بود.ضربات بهتري مي زدم و اعتماد به نفسم بالا رفت.در ست دوم و سوم هم خوب بازي كردم. ”
فرر در دور چهارم به مصاف ريشارد گاسكه مي رود كه 6-3, 6-3, 6-1 سيد نهم يانكو تيپسارويچ را كنار زد.

M∂hdi
01-22-2012, 03:32 AM
جاده صاف کن

11001

سرینا ویلیامز، قهرمان پنج دوره مسابقات، با تسلط کامل بر مجارستانی به راند چهارم
اوپن استرالیا صعود کرد. دارنده 13 عنوان گرنداسلم، تنها به 59 دقیقه زمان احتیاج داشت
تا آرن را در دو ست 6-1 6-1 با شکست مواجه کند "به او گفتم که بازی در برابر شما یک افتخار
برای من بود". و او به من گفت "اوه، شما شیرین هستید". مجارستانی 32 ساله گفت. "من از
طرفداران بزرگ او هستم، شماره یک واقعی اوست". آرن به امریکایی اشاره می کند.

ویلیامز، که پانصد و یکمین پیروزی حرفه ای خود را کسب کرد، امیدوار است به دومین زن بالای
سی سال تبدیل شود که پس از Open Era در استرالیا به مقام قهرمانی دست می یابد. او در
یک چهارم نهایی می تواند ماریا شاراپووا را ملاقات کند.

جریمه های نقدی؛ این عادلانه نیست

11002

داوید نلبندیان، پرتاب بطری اب به یک مقام کنترل دوپینگ (در جریان مسابقات آزاد استرالیا)
را انکار کرده است و می گوید او قصد دارد بابت جریمه 8000 دلاری، درخواست تجدیدنظر کند.

پس از شکستن چهار راکت، مارکوس باقداتیس با جریمه 1250 دلاری مواجه شد . قبرسی در
ابتدای ست سوم با واورینکا انفجار خود را نشان داد. اما او تنها کسی نیست که جریمه نقدی
را می پردازد. داوید نلبندیان که در بازی پنج سته با جان ایزنر به بحث با داور (کادر نونی) پرداخت
و در پایان دیدار جنجالی بطری آب به طرف یکی از مسئولان ATP پرتاب کرده بود، نیز
جریمه 8000 دلاری بابت "رفتار غیر ورزشی" دریافت کرد. فینالیست 2002 ویمبلدون نظر دیگری
دارد "من قویا پرتاب بطری آب به یک عضو هیات ATP را انکار می کنم" پس از مسابقه در
مقابل ایزنر و در توئیتر خود گفت .

During the antidoping control while I was washing my hands the doctor
unbelievably accused me of throwing water at him.

30 ساله، این حکم را ناعدالتی می داند "با استفاده از این جریمه دو بی عدالتی خواهد بود،
یکی در کورت و یکی در خارج از آن". او از درخواست تجدیدنظر می گوید. در جریان مسابقه با
ایزنر، نلبندیان تقاضای چلنج (روی سرو حریف) کرد، اما داور اعتقاد داشت این درخواست
"بیش از حد طولانی" بوده است. نتیجه در ست پنجم 8-8 بود و بعد از آن، آرژانتینی مسابقه
را 8-10 واگذار کرد. داور این دیدار که ضربه امریکایی را ایس اعلام کرد، می گوید "خیلی دیر"
شده بود و آن پوینت را به نفع ایزنر اعلام کرده است. داوید نلبندیان بعدها گفت که "این نوع از
مسابقات با این نوع از داوران، مسخره بازی است".

Nalbandian’s fine, confirmed by the International Tennis Federation on Friday,
is easily the highest at the 2012 Australian Open.

جولین بنه‌تو فرانسوی نیز از این حکم ها در امان نماند و به دلیل سواستفاده (لفظی)،
2500 دلار از سوی فدراسیون بین المللی تنیس جریمه شد.

حاشیه : در دیدار باقداتیس با واورینکا که در چهار ست به نفع شماره 22 جهان به پایان رسید
و از سوی تماشاگران قبرسی نیز با حاشیه دنبال می شد، سوئیسی در صحنه ای که
نمی تواند تعادل‌اش را حفظ کند، دست خود را (به عمد؟) بر روی قفسه سینه داور خط
(که زن است) می کشد. سایت tennisconnected در ادامه می نویسد که از طلاق واورینکا
یک سال می گذرد و او پس از این حادثه، از داور زن عذرخواهی کرده است.

ویدئوی آن در اینجا (http://www.marca.com/2012/01/18/tenis/open_australia/1326898288.html)

Nima93
01-22-2012, 05:37 PM
روز هفتم در ملبورن پارك، فدرر و نادال يك گام ديگر به هم نزديك شدند
http://www.tennis-image.com/images/15703377289807627217.jpg

مرد شماره 2 تنيس، رافائل نادال، بدون واگذاري ست به مرحله ¼ نهايي تورنومنت آزاد استراليا رسيد.او در دور چهارم، دوست و هموطنش فلسيانو لوپز را 6-4, 6-4, 6-2 شكست داد.نشانه ها براي بازيكن اسپانيايي خوب هستند ولي همين موضوع سال گذشته هم صادق بود و تا دور چهارم بدون واگذاري ست پيش رفت ولي در بازي پنجمش از درد عضلاني رنج كشيد و به داوبد فرر باخت.سال پيش از آن هم در ¼ نهايي به خاطر مصدوميت زانو از ادامه مسابقه با اندي ماري كناره گيري كرد.نادال اميدوارست كه در بار سوم خوش شانس تر باشد:”اميدوارم اين بار ديگر اتفاق نيفتد.هر سال متفاوت است.من اينجا در دو سال گذشته تجربه بدي داشتم.خيلي سخت است كه در ¼ نهايي تورنومنتي مثل استراليا مجبور به كناره گيري شوي.سال 2010 من انصراف دادم چون قادر به ادامه بازي نبوم.پارسال تصميم به ادامه بازي گرفتم هرچند در گيم دوم و سوم مصدوم شدم و يك بازي كامل را با وجود مصدوميت انجام دادم.”
نكته مهم تر براي نادال آمادگيش بود كه در برابر لوپز مسلط به بازي نشان داد.نادال:”پيروزي در سه ست مثبت است.مثبت ترين نكته اينست كه در طول تورنومنت حس مثبتي داشته باشيد و من از بازيم راضي هستم و از تورنومنت لذت مي برم.”

http://www.tennis-image.com/images/39256346533422904170.jpg

حريف مرحله بعد نادال در بازي جنجالي نيكولاس آلماگرو و توماس برديچ مشخص شد.آلماگرو ست اول را 6-4 به سود خود به پايان برد ولي برديچ دو ست بعدي را در تايبريك كسب كرد.ست چهارم بر روي سرويس دو بازيكن ادامه يافت تا اينكه برديچ در گيم يازدهم 0-30 بر روي سرويسش عقب افتاد و آلماگرو اين موقعيت را داشت كه با يك ضربه به سمت زمين خالي امتياز بعدي را كسب كند ولي توپ را به سمت برديچ زد و با بازوي برديچ برخورد كرد.هرچند امتياز به آلماگرو رسيد و او بلافاصله عذرخواهي كرد ولي برديچ عكس العملي نشان نداد.در نهايت برديچ سومين تايبريك پياپي را برد تا 4-6, 7-6(5), 7-6(3), 7-6(2) پيروز شود.هنگامي كه دو بازيكن براي دست دادن به سمت تور رفتند، برديچ ازينكار خودداري كرد و همين باعث هو شدنش از سوي تماشاگران حاضر در استاديوم شد.آن ها در طول مصاحبه برديچ در زمين هم به اينكار ادامه دادند.
برديچ:”اين چيزيست كه آن ها (تماشاگران) فكر مي كنند.وقتي كسي مي خواهد توپ را به صورت شما بكوبد، من اين صحنه را خوشايند نمي بينم.مخصوصا وقتي تمام زمين خاليست و شما وسط زمين ايستاده ايد.اين نظر آن هاست.هيچ چيز هم اين را عوض نمي كند چون من تصميمم را گرفته ام و اصلا حس خوبي ندارم.”
آلماگرو در كنفرانس مطبوعاتي به زبان اسپانيايي گفت:”وقتي امتياز را بردم، 3 يا 4 بار از او عذرخواهي كردم.من توانستم وقتي زمين را ترك كردم سرم را بالا نگه دارم و مي خواهم از تماشاگران براي حمايتشان تشكر كنم.”

http://www.tennis-image.com/images/95647275984679117117.jpg

قهرمان 16 دوره گرنداسلم، راجر فدرر با نمايشي خيره كننده به 31 امين ¼ نهايي پياپي گرنداسلمش رسيد.فدرر كه بعد از قهرماني دو سال پيش در همين تورنومنت موفق به كسب عنوان گرنداسلم نشده در برابر جوان استراليايي قرار گرفت كه از حمايت بالاي تماشاگران خانه بهره مي برد.توميك، فدرر را به عنوان بازيكن الهام بخشش معرفي كرده و 4 سال پيش گفته بود كه مي خواهد به رنكينگ 1 برسد، در هر 4 گرنداسلم قهرمان شود و فدرر را در يك مسابقه شكست دهد.ولي امروز فدرر استادانه ظاهر شد و توميك را وادار به حمله، دفاع، دويدن و زدن والي در حالي كه توپ را به سرعتش بازگشت مي داد كرد.به اين صورت بود كه توميك نتوانست در برابر فدرر بي رحم مقاومت كند و 6-4, 6-2, 6-2 شكست خورد.
توميك:”من در لحظاتي خيلي خوب بودم، ولي وقتي خوب بازي مي كردم او هم به سادگي بهتر از من عمل مي كرد و هيچ كاري از دستم برنمي آمد.او اعتماد به نفسم را گرفت.اينكه در مقابل بازيكني مانند او مسابقه دهيد سخت است.او به شما اجازه نمي دهد كه خوب بازي كنيد.”
فدرر:”به نظرم خيلي خوب بازي كردم.مي دانستم كه بايد اينكار را بكنم در غير اين صورت نتيجه نمي گرفتم.نتيجه اين را نشان نمي دهد.اگر شما بازي را نديده باشيد فكر مي كنيد كه در سه ست بدون مشكل پيروز شدم ولي من مجبور بودم كه خيلي سخت تلاش كنم و برنارد نشان داد كه چرا در آينده بازيكن خيلي خوبي خواهد بود.”

http://www.tennis-image.com/images/91446419376411508190.jpg

فدرر در تكرار بازي ¼ نهايي سال 2009 به ديدار خوان مارتين دل پوترو خواهد رفت.دل پوترو با پيروزي 6-4, 6-2, 6-1 برابر فيليپ كولشرايبر براي اولين بار از زمان مصدوميتش در سال 2010 به ¼ نهايي گرنداسلم رسيد.بازيكن آرژانتيني در كمي بيشتر از 2 ساعت بازي را به پايان برد.او با قدرت ضرباتش از بيس لاين و ريترن هاي باكيفيت كولشرايبر دقيق و منظم را نامتعادل گذاشت.
دل پوترو:”من خيلي خوشحالم كه به اين مرحله رسيدم...اينكه يك بار ديگر بعد از سه سال براي رسيدن به نيمه نهايي گرنداسلم بازي كنم فوق العاده و نشانه خوبي براي بازگشتم است.بازي در ابتدا خيلي سخت بود چون هوا خيلي گرم بود و فيليپ به نحوي بازي مي كرد كه براي من سخت بود.او بكهندهاي داون د لاين خوبي مي زد و از اسلايس و سرو-والي استفاده مي كرد.ست اول را با سرويسم كسب كردم و در ست هاي بعد پيش افتادم و بازيم هجومي تر و بااعتماد به نفس بيشتري پيش رفت.”

nima.a
01-22-2012, 07:00 PM
ویدیوی برخورد توپ به دست بردیچ - امتناع وی از دست دادن در پایان بازی - هو کردن تماشاگران
دانلود کنید (http://www.sharebees.com/3ho7td9yw9of.html)

Ahoura
01-22-2012, 08:42 PM
آزارنکا برای دومین بار در کوارتر فینال استرالیا

[/URL]http://www.tennis-image.com/images/86717362347719354295.jpg (http://www.tennis-image.com/images/86717362347719354295.jpg)

راند 4 مسابقات استرالیا بامداد امروز در بخش زنان آغاز شد. در بازی اول در کورت راد لیور ویکتوریا آزارنکا از بلاروس در مقابل ایوتا بنسووا از چک قرار گرفت. آزارنکا در این دیدار هم همچون مسابقات قبل آماده ظاهر شد و فرصتی به حریف چکی خود نداد او بازی رو در دو ست و با نتایج 6-2 6-2 به سود خود به پایان برد. آزارنکا در چهار بازی فقط 12 گیم را به حریفان خود واگذار کرده.
آزارنکا پس از بازی گفت : " من فکر می کنم در حال حاضر در بهترین فرم بدنی هستم. بنابر این این موضوع می تونه به تمام قسمت های بازی من کمک کنه.من احساس می کنم الان می توانم برای مدت طولانی بازی کنم و در هر امتیاز تمام تلاشم را بکنم. "

آزارنکا باید در کوارتر به مصاف اگنیسزکا رادوانسکا از لهستان بره. رادوانسکا امروز در 54 دقیقه موفق شد از سد جولیا جورجس از آلمان عبور کنه.

آمار بازی :

http://www.tennis-image.com/images/50996536909388057264.png (http://www.tennis-image.com/images/50996536909388057264.png)

لی نا نتوانست انتقام فینال 2011 را بگیرد

http://www.tennis-image.com/images/66906890325206308654.jpg (http://www.tennis-image.com/images/66906890325206308654.jpg)

در دیگر بازی این مرحله کیم کلایسترز بلژِیکی به مصاف لی نا از چین رفت. دو تنیسور فینالیست پارسال امسال در مرحله کوارتر به مصاف هم رفتند. کلایسترز این بار هم در سه ست لی نا را ناکام گذاشت. چند گیم پس از آغاز بازی مشکلی در مچ پای کلایسترز به وجود اومد و کار رو برای بلژیکی سخت کرد. او در ست اول با وجود مصدومیت به مبارزه ادامه داد اما نتوانست کاری از پیش ببرد و ست را با نتیجه 6-4 به حریف چینی واگذار کرد. در ست دوم کلایسترز علی رغم آسیب دیدگی پا به پای لی نا مسابقه داد تا کار به تای بریک کشیده شود. لی نا تای بریک را بسیار خوب آغاز کرد و 6-2 پیش افتاد . در این وضعیت دیگر خوش بین ترین طرفداران کلایسترز هم امیدی به پیروزی نداشتند. تقریبا کار تمام شده بود. اما کلایسترز کهنه کار با تجربه و مهارتی که داشت تونست خودش را به شکل معجزه آسایی در تورنمنت نگه داره و با سیو کردن 4 تا مچ پوینت ست رو با نتیجه 7-6 پیروز بشه. نتیجه مساوی شده بود اما لی نا ضربه شدیدی از نظر روحی خورده بود . لی نتوانست در ست سوم بازی دو ست قبل را تکرار کند و در این ست هم 6-4 بازی رو به کلایسترز واگذار کرد و در نهایت 2-1 شکست خورد تا علی رغم داشتن 4 مچ پوینت باز هم در ملبورن در مقابل کیم کلایسترز ناکام بماند.
کلایسترز پس از بازی گفت : " من نمی تونم باور کنم که پیروز شدم. من قبل از بازی هم می دونستم که کار سختی امروز دارم . من دوست نداشتم این مسابقه آخرین بازیم در استرالیا باشه. "

آمار بازی :

http://www.tennis-image.com/images/15832630254218634294.png

ووزنیاکی حریف کلایسترز در کواتر

http://www.tennis-image.com/images/19030295522924612389.jpg (http://www.tennis-image.com/images/19030295522924612389.jpg)

در دیگر بازی سید اول مسابقات کرولاین ووزنیاکی از دانمارک به مصاف یلنا یانکوویچ از صربستان رفت. کرولاین ووزنیاکی روز سختی رو در مقابل شماره یک سابق نداشت. او بازی رو در دو ست با نتایج 6-0 7-5 به سود خود به پایان برد. یانکوویچ امروز تنیس بسیار ضعیفی از خود ارایه داد . او در دو ست 50 تا انفورسد ارور و 7 تا دابل فولت داشت. هر چند که ووزنیاکی هم امروز بسیار هوشمندانه ظاهر شد و در تک تک امتیازات با تمام وجود مبارزه می کرد.
ووزنیاکی پس از این مسابقه گفت : " او ( یانکوویچ ) بازی رو خیلی خوب آغاز کرد. من فکر نمی کردم بتونم به سادگی از سد او عبور کنم. او خیلی خوب مبارزه می کند و مسابقه دادن با او کار آسانی نیست . من خیلی خوش حالم که الان اینجام و تونستم بازی رو پیروز بشم. "

آمار بازی :

[URL="http://www.tennis-image.com/images/43213848571320434949.png"]http://www.tennis-image.com/images/43213848571320434949.png (http://www.tennis-image.com/images/43213848571320434949.png)

M∂hdi
01-23-2012, 02:21 AM
لیسیکی، نامی برای خود ساخت

11007

اگر دو سال پیش دچار آسیب دیدگی مچ پا نمی شد، ممکن بود نام او در کنار وزنیاکی،
شماره یک جهان و آزارنکا شماره 3 رنکینگ باشد. به عنوان زنی جوان در آستانه پیروزی
بزرگ در گرنداسلم. اما در حالی که آلمانی در شش ماه گذشته امواج جدی از خود می فرستد،
او برای طرفداران مانند آن دو آشنا نیست. عمدتا به دلیل یک جراحت، که او را مجبور کرد از WTA دور باشد.

نگاه از بالا و پایین، لیسیکی یک تغییر جدی ایجاد کرده است. عملکردی بسیار قابل توجه در
برابر یک بازیکن کهنه کار، سید چهاردهم در مقابل کوزنتسوا، قهرمان دو گرنداسلم
2-6 6-4 6-2 به پیروزی رسید . و حال در راند چهارم، ماریا شاراپووا، قهرمان سابق را می بیند .
آلمانی جوان کمی آهسته اغاز کرد، اما پس از آن کنترل مسابقه را در دست گرفت، و با
سروهای ترسناک و گرنداستروک ها، حریف را بمباران کرد . او با ریسک های بالا، 37 ضربه وینر
در مسابقه ای دو ساعته داشت، به همراه 36 خطا. هنگامی که روس تلاش سختی در اواخر
ست نهایی نشان می داد، لیسیکی عقب گرد نکرد و با فورهند inside out برنده از زمین
خارج شد "در اولین ست اشتباهات زیادی داشتم و او نیز خوب بازی کرد. در ست دوم سعی
کردم ریتم را پیدا کنم. با بازی کردن در رالی های طولانی و نگه داشتن مبارزه، می دانستم که
می توانم" .
دو سال و نیم پیش در ویمبلدون، او وزنیاکی را شکست داد و سپس به یک چهارم نهایی رسید.
چند ماه بعد در آزاد امریکا، او دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا (چپ) شد و در حالی که گریه
می کرد، با برانکارد از کورت خارج شد. شش ماه بعد در ایندین ولز، دچار یک آسیب دیگر در
همان مچ پا، اما در مکانی دیگر شد. جراحت او اشتباه (تا یک شکستگی به پایان رسید) بود و
چیزی که بعدا او می دانست، بهار، تابستان، و جایگاه اش در جمع 25 تنیس باز برتر زنان، در
حال ناپدید شدن بود "این تشخیص بد بود، زیرا باعث شد من زمان زیادی را هزیته کنم. بنایراین
خیلی دیرتر به نزد پزشکان آلمانی رفتم. من باید قبلا آن را انجام می دادم، بسیار دشوار بود
اما آن اتفاق افتاد".

11008
آلمانی در حال زدن سرویس

لیسیکی، یکی از سریعترین سرویس زن های تور، دوباره از صفر شروع کرد و اکنون از آن زمان
یک سال و نیم گذشته و او در مسیر رسیدن به یک چهارم نهایی دیگریست . با این حال
بازگشت او مطمئنا به آرامی صورت گرفت، در آزاد 2011 فرانسه واجد شرایط شناخته شد
و با شماره دو زمان، ویرا زوناروا بازی کرد ولی پیروزی به نام او ثبت نشد. او گفت با درد ناشی از
گرفتگی (دندان و ناخن) مواجه شده و دلیل آنرا رژیم غذایی بد دانست که به فرو ریختگی اش
انجامید .

به نظر نمی رسید که او دوباره بازگردد، اما انگشتان او راکت را بر روی چمن لمس کردند و با
پاهای قدرتمندش عنوان بیرمنگام را بدست آورد. پاداش او، گرفتن وایلدکارد در ویمبلدون بود .
او در لندن ماریون بارتولی فینالیست سابق (و کسی که س.ویلیامز را شکست داد) را از پای
در آورد ولی در نیمه نهایی، قدرت شاراپوا اجازه هنرنمایی را به او نداد . لیسیکی، همچنین در
هارد کورتِ دالاس موفق به کسب عنوان قهرمانی شد " مبارزه من بازگشته بود، کار بسیار
سخت، بسیار سخت و این همه را من انجام دادم" . بعد از آن گفت "و حالا من بازگشتم".
لیسیکی تا به حال سهم خود را از مشکلات پرداخت کرده است، اما او دوباره می خواهد
بازی کند.

او که قبل از سال نو به استرالیا سفر کرد و با سم استوزر به تمرین پرداخت، گفت : "سال
گذشته برای من بسیار بزرگ بود و فقط می خواستم به مسیرم ادامه دهم. پس از بازگشت
از مصدومیت، من از حضور بیشتر در کورت لذت می برم". او تنیس را به عنوان یک شغل نمی بیند
"این کار سخت نیست، زیرا من از آن بسیار لذت می برم". لیسیکی وظیفه بزرگتری در
پیش دارد، او برای رسیدن به یک چهارم نهایی آزاد استرالیا با کسی دیدار می کند که از سه
بازی قبلی خود، تنها پنج گیم را از دست داده است. با این حال، او احساس می کند مانند او
(شاراپوا) در مسیر درستی قرار دارد و فرصتی برای انتقام (لندن) از روسی پیش امده است
"تا به حال شانس هایی داشتم و آنها را نگرفتم. من باید در این زمان بهتر باشم، بنابراین
برای هر پوینت مبارزه می کنم".

توسط مَت کرونین در سایت رسمی مسابقات

این دیدار از ساعت 11:30 و در استادیوم راد لیور آرنا برگزار می شود.

Ahoura
01-23-2012, 06:48 PM
ملبورن در شوک،سرنا ویلیامز در راند 4 با استرالیا وداع کرد

http://www.tennis-image.com/images/33271269665751577810.jpg (http://www.tennis-image.com/images/33271269665751577810.jpg)

مرحله چهارم مسابقات استرالیا بامداد امروز در بخش زنان ادامه پیدا کرد جایی که تنیسور رنک 54 تونست قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا رو شکست بده. 7 دابل فولت،37 انفورسد ارور روز بد ویلیامز را به خوبی نشان می دهد.
کاترینا ماکارووا برای اولین بار تونست به کوارتر یک گرند اسلم برسه. او برای رسیدن به این مرحله از سد تنیسور های بزرگی عبور کرد. در مرحله سوم موفق شد سید هفت مسابقات ورا زوناروا را معلوب کند و امروز هم با خلق شگفتی دیگر راهی مرحله کوارتر شد. سرنا ویلیامز آخرین بار در ویمبلدون 2005 بود که در یک گرند اسلم بازی رو به حریفی با رنک پایین واگذار کرده بود. او تا امروز رکورد 54 پیروزی و 7 شکست رو در ملبورن داشته و از سال 2006 به بعد هرگز در چنین مرحله ای حذف نشده. ماکارووا امروز موفق شد با یک بازی برتر ویلیامز رو در دو ست و با نتایج 6-3 6-2 شکست بدهد. سرنا امروز تونست سه مچ پوینت را با سرو خود سیو کند اما در مچ پوینت چهارم بازی رو به حریف روسی واگذار کرد.

ماکارووا پس از این پیروزی گفت : " این شگفت انگیزه. من هنوز هم نمی توانم باور کنم. من واقعا از او می ترسیدم . زیرا او بازیکن بسیار خوبی هست و مسابقه دادن با او همیشه سخته. اما نمی دانم ایندفعه چه اتفاقی افتاد. این نتیجه برای من ایده ال هست."
سرنا ویلیامز پس از بازی گفت : " من از نظر بدنی صد در صد آماده نبودم. بنابر این نمی توانم عصبی باشم.در هر صورت اصلا خوشحال نیستم. می دونم که میتونستم خیلی بهتر از این بازی کنم. من در این بازی 37 تا ارور داشتم او ضربات سنگینی به اخر زمین من میزد. "
بدین ترتین ماکارووا باید در مرحله بعد به مصاف هم کشوری خود و سید چهارم مسابقات ماریا شاراپووا از روسیه برود.

آمار بازی:

http://www.tennis-image.com/images/04677574369965131679.png (http://www.tennis-image.com/images/04677574369965131679.png)

لیسیکی،شاراپووا را به دردسر انداخت اما حذف شد

http://www.tennis-image.com/images/83053564367106403448.jpg (http://www.tennis-image.com/images/83053564367106403448.jpg)

در دیگر بازی این مرحله ماریا شاراپووای روس به مصاف سابینه لیسیکی از آلمان رفت. شاراپووا بازی رو مقتدرانه آغاز کرد و موفق شد در ست اول 3-0 از حریف خود پیش بیوفتد. اما لیسیکی در ادامه از اشتباهات شاراپووا به بهترین شکل استفاده کرد و با گرفتن 3 بریک از شاراپووا ست را 6-3 پیروز شد. اما در ست دوم شاراپووای روس با ضربات قدرتی خود فرصت هنر نمایی را به لیسیکی نداد. ست دوم را شاراپووا با یک بازی کاملا برتر 6-2 به سود خود به پایان برد تا همه چیز به ست سوم کشیده شود. در ست سوم روسی بسیار هجومی مبارزه کرد و لیسیکی را به دفاع کشاند. شاراپووا در این ست هم مانند ست قبل با ضربات سنگین حریف آلمانی رو در هم کوبید و پس از 2 ساعت 51 دقیقه مبارزه ماریای روس بازی رو با نتیجه 3-6, 6-2, 6-3 به سود خود به پایان برد.

شاراپووا پس از بازی گفت : " سابینه بسیار خوب دفاع می کرد. او وینر های خیلی خوبی به گوشه های زمین میزد. اما من تمام تلاشم رو میکردم تا با یک بازی برتر بتوانم از او ارور بگیرم. "
سابینه پس از بازی گفت : " من فکر میکنم مهم ترین بخش بازی برای من زمانی بود که ماریا سرویس رو بدست می گرفت. به نظرم بازی نزدیکی بود. من فکر میکن خوب بازی کردم. اما متاسفانه او خیلی خوب سرویس میزد و چندین بار تونست من رو بریک کنه. من تا آخرین امتیاز مبارزه کردم اما این کافی نبود."

آمار بازی:

http://www.tennis-image.com/images/01877419865834992982.png (http://www.tennis-image.com/images/01877419865834992982.png)

کویتووا برای دومین سال پیاپی به کوارتر استرالیا رسید

http://www.tennis-image.com/images/18997879531469650266.jpg (http://www.tennis-image.com/images/18997879531469650266.jpg)

زن شماره 2 جهان برای رسیدن به کوارتر نیاز داشت تا از سد آنا ایوانوویچ صرب عبور کند. کویتووا ست اول را خیلی خوب آغاز کرد و با گرفتن دو بریک از ایوانوویچ موفق شد این ست را 6-2 به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم بازی نسبتا متعادل ادامه پیدا کرد اما باز هم این کوویتوا بود که با گرفتن یک بریک از ایووانویچ پیش افتاد . تنیسور صرب اینبار موفق شد که کویتووا رو بریک کنه و کار رو به تای بریک بکشونه. در تای بریک ایوانوویچ با چند دابل فولت کار خود را بسیار سخت کرد و دیگر نتوانست به بازی برگردد . بدین ترتیب پترا کویتووا این ست را هم با نتیجه 7-6 به سود خود به پایان برد تا در نهایت با نتیجه 6-2 7-6 از سد حریف خود عبور کند.

کویتووا پس از بازی گفت : " امتیاز های بسیار ساده ای رو در این بازی از دست دادم. نمی دونم چرا.نمی دونم چه اتفاقی افتاد. برگشتن به بازی در اواخر ست دوم برای من سخت شده بود اما تونستم با سرویس های خوب این کار رو انجام بدم. "

بدین ترتیب پتراکویتووا باید در کوارتر به مصاف سارا ارانی از ایتالیا بره.

آمار بازی :

http://www.tennis-image.com/images/29703032178398467632.png

Nima93
01-23-2012, 07:06 PM
شگفتي سازي بازيكن آسيايي، نيشيكوري در ¼ نهايي
http://www.tennis-image.com/images/00433160926532976159.jpg

اندي ماري پيروزي دور چهارم خود در برابر ميخاييل كوكوشكين را “خسته كننده” خواند.كوكوشكين در طول بازي اصلا خوب به نظر نمي رسيد و پس ازينكه 6-1, 6-1, 1-0 عقب افتاد، به دليل مصدوميت ران از ادامه بازي كناره گيري كرد.هرچند ماري اعتراف كرد كه گذراندن فقط 48 دقيقه در زمين براي ادامه راهش در تورنومنت مفيد بوده، ولي در كل از بازي لذت نبرده:”خسته كننده بود.هيچ اتفاقي در زمين نمي افتاد.من توپ ها را به داخل زمين مي زدم و او نمي دويد.بر روي توپ اول يا دوم رالي خطا انجام مي داد.اين همه بازي بود.كاملا در تضاد با مسابقه با لودرا.”
ماري گفت كه مشكلي با صعودش به مرحله بعد ندارد ولي جو عادي بازي مرحله چهارم وجود نداشته:”من مشكلي با اين موضوع ندارم، اين خيلي مانند پيروزي در بازي هاي خسته كننده نيست.اگر شما 6-2, 6-2 پيروز شويد و با بريك پوينت مواجه نشويد يا فراز و نشيبي وجود نداشته باشد، آن متفاوت است.امروز هيچ چيزي وجود نداشت.هيچ جوي وجود نداشت چون هيچ امتيازي وجود نداشت.”
كوكوشكين از تصميم خود براي وارد شدن به زمين با وجود مصدوميت دفاع كرد:”من هميشه سعي مي كنم كه بازي كنم، تا آخر ادامه دهم، به خاطر تماشاگران و به خاطر همه.فكر كنم كه اين دومين بار است كه از يك بازي انصراف مي دهم.به طور معمول بايد در ست اول وقتي ديدم نمي توانم بدوم، سرويس بزنم و رقابت كنم كنار مي كشيدم ولي سعي كردم تا جايي كه ممكن بود در زمين بمانم.”

http://www.tennis-image.com/images/31198110057842864590.jpg

ماري در ¼ نهايي به ديدار كي نيشيكوري تاريخ ساز خواهد رفت.نيشيكوري پس از شكست 2-6, 6-2, 6-1, 3-6, 6-3 سيد ششم، جو ويلفرد سونگا به اولين بازيكن ژاپني تبديل شد كه پس از 80 سال به اين مرحله از مسابقات رسيده است.در هوايي گرم در استاديوم هايسنس، نيشيكوري براي هر امتياز جنگيد و 6 بار سرويس حريفش را بريك كرد و از 70 خطاي سونگا (40 تا از بال فورهند) استفاده كرد تا در 3 ساعت و 30 دقيقه پيروز شود.
نيشيكوري:”من هرلحظه فقط به يك امتياز فكر مي كردم و امروز شرايط سختي بود، جو خوب بازي مي كرد و من بيشترين تلاشم را كردم.اميدوارم خبر بزرگي در ژاپن باشد.مردم زيادي از زمان برد قبليم به من پيام داده اند و حالا در ¼ نهايي هستم و هيجان زده ام.”
سونگا هم گفت كه نيشيكوري حريف سرسختي در گرما بوده:”وقتي شما بازيكني روبروي خود داريد كه همه توپ ها را باز مي گرداند، حتي سرويس 215 كيلومتري، فشار زيادي بر روي شما وارد مي شود.بازي كردن برابر او خيلي سخت است چون خيلي مي دود و همه توپ ها بازگشت داده مي شوند.”

در طرف ديگر قسمت بالاي جدول مسابقات، ابتدا سيد پنجم داويد فرر به راحتي ريشارد گاسكه را 6-4, 6-4, 6-1 مغلوب كرد تا منتظر برنده ديدار نواك جوكويچ و ليتون هيويت باشد.

http://www.tennis-image.com/images/46797542105855359233.jpg

مدافع عنوان قهرماني، نواك جوكويچ و ليتون هيويت در بازي شب در استاديوم راد ليور به مصاف هم رفتند كه جوكويچ در مدت زمان تقريبي 3 ساعت 6-1, 6-3, 4-6, 6-3 پيروز شد.مرد شماره 1 تنيس براي اولين بار در اين تورنومنت آزمايش شد و يك ست را واگذار كرد.او در دو ست ابتدايي كاملا كنترل بازي را در دست داشت تا اينكه هيويت در ست سوم پا به پايش پيش رفت و موفق شد در گيم نهم سرويس او را بريك كند و درنهايت ست را به خود اختصاص دهد.اما اين جوكويچ بود كه يك بار ديگر با نمايش خوب اين روزهاي خود سرويس هيويت را در ست چهارم بريك كرد تا 4-2 پيش بيفتد و در ساعت 1 بامداد به وقت ملبورن به بازي پايان دهد.
جوكويچ:”امشب چالش بزرگي برايم بود تا بفهمم در كجا قرار دارم.فكر كنم خيلي خوب از پس آن برآمدم چون به راحتي توانستم مثل هميشه احساساتم را كنار بگذارم.بايد وقتي 3-1 در ست سوم پيش افتادم گيم سرويسم را مي بردم چون خوب بازي مي كردم و حس خوبي داشتم.ناگهان ديگر خوب حركت نمي كردم و او به بازي بازگشت.ولي مي دانيد، تماشاگران او را حمايت مي كردند.من در مخصوصا در ابتداي ست چهارم جايي كه رالي هاي بيشتري داشتيم، جدي تر شدم.خارج شدن ازين بازي به عنوان برنده خوب است.”
هيويت:”من چند ماه گذشته را به اين اختصاص دادم كه هر چقدر مي توانم بازي كنم.درباره آينده و انتظاراتم حتي فكر هم نكرده ام.با توجه به موقعيتم در 3-4 هفته قبل، تلاش خيلي خوبي در ملبورن داشتم.”

Ahoura
01-24-2012, 09:08 PM
آزارنکا برای اولین بار در نیمه نهایی استرالیا

http://www.tennis-image.com/images/29693483779733264083.jpg (http://www.tennis-image.com/images/29693483779733264083.jpg)

مرحله کوارتر مسابقات استرالیا در بخش زنان بامداد امروز آغاز شد. در اولین بازی این مرحله سید سوم مسابقات ویکتوریا آزارنکا از بلاروس به مصاف سید هشتم مسابقات آگنیسزکا رادوانسکا از لهستان رفت. ست اول این مسابقه 57 دقیقه به طول انجامید. دز ست اول دو تنیسور 4 بار گیم های سرویس خود را واگذار کردند تا ست به تای بریک کشیده بشه. در تای بریک ویکتوریا آزارنکا با دابل فولت های متوالی کار را برای حریف لهستانی آسان کرد و رادوانسکا توانست تای بریک را با نتیجه 7-0 به سود خود به پایان ببرد. آزارنکا که در همین ماه رادوانسکا رو در تورنمنت سیدنی شکست داده بود اینبار به نظر می رسید در مقابل حریف با مشکل مواجه شده است. ازارنکا در ست دوم توانست بازی خود را تقویت کند و انفورسد ارور خود را از 25 به 5 کاهش دهد. خطا های کم بلاروسی در این ست،تکرار نکردن دابل فولت های ست قبل،حاصلش گرفتن سه بریک از رادوانسکا بود. ویکتوریا در این ست کاملا برتر بود و تونست 6-0 این ست را به سود خود به پایان ببرد. بازی خوب آزارنکا در ست سوم هم حریف لهستانی رو ناکام گذاشت. رادوانسکا سعی میکرد با قرار گرفتن در انتهای زمین و توسط دفاع،آزارنکا را به چالش بکشاند اما او هرگز موفق نشد و در این ست هم 3 بریک به حریف خود واگذار کرد و در نهایت ست سوم هم با نتیجه 6-2 به سود زن شماره 3 جهان به پایان رسید. به این ترتیب آزارنکا موفق شد با نتیجه 2-1 در مرحله کواتر از سد رادوانسکا عبور کند و برای اولین بار در نیمه نهایی ملبورن با حریفان به رقابت بپردازد.
آزارنکا پس از بازی گفت: " من فکر می کنم در حال حاضر من یک بازیکن متفاوت هستم. پس از باختن در ست اول تلاش کردم تا این ست را فراموش کنم و همه چیز را در ست دوم از صفر آغاز کنم و به سختی با حریفم مبارزه کنم. شرایط جوی امروز مساعد نبود. مسابقه دادن در این هوای گرم برایم دشوار بود. "

آمار بازی :

http://www.tennis-image.com/images/19577143011257527295.png (http://www.tennis-image.com/images/19577143011257527295.png)

شماره یک تنیس زنان تغییر کرد

http://www.tennis-image.com/images/72061696403570830765.jpg (http://www.tennis-image.com/images/72061696403570830765.jpg)

در دیگر بازی این مرحله سید شماره یک مسابقات کرولاین ووزنیاکی از دانمارک به مصاف مدافع عنوان قهرمانی کیم کلایسترز از بلژیک رفت. ووزنیاکی بازی را خوب آغاز نکرد و در همان گیم اول یک بریک به کلایسترز داد. کلایسترز بلژیکی در گیم های خود چند بار دچار تزلزل شد و 2 بریک را در ست اول به ووزنیاکی واگذار کرد اما با گرفتن 4 بریک از حریف خود توانست ست اول با نتیجه 6-3 به پیروزی برسد. در ست دوم کلایسترز نتوانست همان بازی ست اول را به نمایش بگذارد انفورسد ارور او از 15 به 25 افزایش پیدا کرد . اما ووزنیاکی در این ست هم نتوانست از ارور های بالای حریف استفاده چندانی بکند . نتیجه تلاش دو تنیسور در ست دوم تای بریک بود. در تای بریک هم مدافع عنوان قهرمانی از ووزنیاکی برتر بود و تونست این تای بریک را هم 7-4 به سود خود تمام کند تا در ضمن صعود به نیمه نهایی،شماره یک زنان را هم عوض کند. بدین ترتیب ووزنیاکی به پنجمین تنیسوری تبدیل شد که علی رغم نامبر وانی موفق به بردن گرند نشد. با حذف ووزنیاکی،پترا کویتووا،ماریا شاراپووا و ویکتوریا آزارنکا شانس این را دارند که پس از اتمام استرالیا به نامبر وان جدید تنیس زنان تبدیل بشوند. هم چنین احتمال سقوط ووزنیاکی تا رنک 3 و 4 هم در پایان استرالیا وجود دارد.
پس از بازی از کلایسترز راجع به مصدومیتش سوال شد . او در پاسخ گفت : " رباط های من هنوز کمی اسیب دیده هستند."
ووزنیاکی هم پس از پایان مسابقه گفت : " کیم امروز خیلی قوی ظاهر شد .من کمی انفورسد ارورم امروز بالا بود.سعی کردم که اون رو کاهش بدم و با تمام قدرت مبارزه کنم. اما این امروز کافی نبود."

کیم کلایسترز در نیمه نهایی باید به مصاف ویکتوریا آزارنکا برود.

آمار بازی:

http://www.tennis-image.com/images/05067123446531836680.png (http://www.tennis-image.com/images/05067123446531836680.png)

Nima93
01-24-2012, 09:08 PM
فدرر-نادال، اين بار در نيمه نهايي
http://www.tennis-image.com/images/06416660841975047929.jpg

راجر فدرر هزارمين مسابقه دوران بازي خود را با پيروزي برابر خوان مارتين دل پوترو جشن گرفت.او به 2 ساعت زمان نياز داشت تا 6-4, 6-3, 6-2 برنده شود.به گفته خودش، شروع محكم و بردن گيم سرويسش در پايان ست دوم مهمترين نكات در پيروزي بودند.
فدرر:”به نطرم براي من اين مهم بود كه به شرايط روز عادت كنم، اينكه مطمئن شوم توپ زياد به سمتم ارتفاع نمي گيرد و با سرعت كنار بيايم و در بازي ريتم مناسبي داشته باشم.چون مي دانم كه خوان مارتين چگونه بازي مي كند، او مي داند كه من چگونه بازي مي كنم و بازي هاي بزرگي را در مقابل هم داشتيم.پس با توجه به اينكه مي دانستم او اخيرا خوب بازي كرده اميدوار بودم تا شروع خوبي داشته باشم.ولي توانستم كه متناسب بازي كنم و توپ را كنترل كنم و اعتماد به نفسم را از ابتدا بالا ببرم، چيزي كه مرا كمك كرد تا همه ابعاد بازيم را به كار بگيرم.”
همچنين ست اول بازي امروز، 2هزارمين ستي بود كه فدرر با پيروزي به پايان برد.فدرر درباره اين دو ركورد اينگونه گفت:”خيلي دلپذيرست كه اين تعداد بازي را ببري.من فراموش خواهم كرد كه هزارمين بازيم كدام بوده و يك نفر به من يادآوري مي كند.500 مين بردم را هم به ياد نداشتم و آن فينال آزاد آمريكا 2005 برابر آغاسي بود.بازي به بزرگي آن وجود ندارد.”

http://www.tennis-image.com/images/63770617294774855011.jpg

در بازي نيمه نهايي، فدرر با رافائل نادال مصاف خواهد كرد.نادال بازي سختي در برابر توماس برديچ داشت و پس ازينكه ست اول را واگذار كرد، در تايبريك ست دوم يك فرصت ست پوينت برديچ را ناكام گذاشت تا كار را به تساوي بكشاند.هرچند برديچ خيلي زود در ست سوم سرويس حريفش را بريك كرد ولي اين نادال بود كه جريان بازي را با ضربات محكم تر و دقيق ترش تغيير داد و در نهايت 6-7(5), 7-6(6), 6-4, 6-3 پيروز شد.
نادال:”من در هرلحظه تمام تلاشم را به كار گرفتم، او تقريبا در كل مسابقه خيلي خوب بازي كرد.نيمه نهايي نتيجه فوق العاده ايست.آغاز فصل با راه يابي به نيمه نهايي يك تورنومنت بزرگ خبر خيلي خوبيست.سطح بازيم مثبت است، خيلي خيلي بهتر از پايان فصل قبل.شخصيتم در زمين، نحوه امتياز گرفتنم، همه چيز مثبت تر بود و من خيلي خوشحالم.”
فدرر و نادال پيش از جدال در نيمه نهايي نظر خود را درباره رقابت چندين ساله شان بيان كردند.مسابقه روز پنج شنبه اولين ديدار آن ها در نيمه نهايي يك گرنداسلم پس از رولندگاروس 2005 است.
فدرر:”قظعا دوست دارم كه با رافا بازي كنم، به خاطر فينال حماسي چند سال پيش در همين زمين.”
نادال:”فينال 2009 فراموش نشدني خواهد بود.واقعا مي گويم، آن فينال يكي از خاطراتيست كه هميشه در ذهنم باقي خواهد ماند.هرچند ما در حال حاضر در رتبه 1 نيستيم ولي بازي كردن با فدرر هميشه مهم است.رنكينگ مهم است ولي ما درباره دو بازيكن صحبت مي كنيم كه 16 و 10 گرنداسلم برده اند.”

Nima93
01-25-2012, 09:10 PM
با پيروزي جوكويچ و ماري، نيمه نهايي رويايي در آزاد استراليا تكميل شد.
http://www.tennis-image.com/images/28978105756745517512.jpg

فيناليست دو دوره پياپي مسابقات و سيد چهارم، اندي ماري بريتانيايي باور دارد كه بازيش در زمان مناسبي به كمال نزديك شده و براي رقابت در نيمه نهايي آماده است.هرچند او روز چهارشنبه با درد گردن از خواب بيدار شد و در لحظاتي از بازي مجبور به تلاش بيشتر شد ولي اين دو برايش مشكل ساز نشدند تا 6-3, 6-3, 6-1 كي نيشيكوري از ژاپن را مغلوب كند.
ماري:”امروز شايد كمي محكم تر و پر انرژي تر از او بودم.او سه مسابقه طولاني با سبك بازيش انجام داده بود، او به رالي هاي طولاني نياز دارد و امروز اين يك برتري براي من بود.امروز به توپ بهتر ضربه مي زدم.قطعا مي توانستم بهتر سرويس بزنم و در بازي بعد به آن نياز دارم.امروز وقتي از خواب بيدار شدم گردنم درد مي كرد و سرويسم را به خوبي نمي توانستم حس كنم، نمي دانم كه اين دو مشكل ربطي به هم دارند يا نه؟”

http://www.tennis-image.com/images/16822683147681280190.jpg

نواك جوكويچ هم در يك بازي سخت و نزديك در سه ست 6-4, 7-6(4), 6-1 بر داويد فرر و مصدوميت پا غلبه كرد.در حاليكه 2-1 در ست دوم پيش بود، پاي جوكويچ پس از دنبال كردن توپ كشيده شد و از درد پاي چپش را فشار داد.هرچند در ادامه بازي حركتش در زمين با مشكل همراه بود، شماره 1 جهان توانست از آزمايش مقابل فرر سخت كوش سربلند خارج شود تا به سومين نيمه نهايي خود در آزاد استراليا برسد.
جوكويچ:”خوشبختانه اين چيزي نبود كه براي مدت طولاني بماند.فقط يك درد ناگهاني بود.امروز بعد از مدت خيلي زيادي حس كردم كه تنفس برايم سخت شده چون كلا روز حس مي كردم كه بينيم بسته بود.اما در اين مرحله از مسابقات وقتي با كسي مانند داويد بازي مي كنيد مجبوريد كه 5 تا 10 ضربه در هر رالي داشته باشيد، قدرت بدني و مقاومتتان آزمايش مي شود.من خيلي آماده هستم و براي بازيابي تا مسابقه بعد هيچ نگراني ندارم.”
نظر آن ها درباره رويارويي در نيمه نهايي:
ماري:”من هميشه از بازي كردن با نواك لذت برده ام و بله، 6 ماه بعد از فينال پارسال و با توجه به فصلي كه او داشت، شكست من خيلي بد به نظر نمي رسيد.ولي دوست دارم كه با او بازي كنم و اين معيار خوبيست تا بفهمم از سال گذشته تا به حال چقدر پيشرفت داشته ام.”
جوكويچ:”دوستي و رقابت ما به گذشته دور باز مي گردد...وقتي 12 ساله بوديم، در فرانسه، اولين تورنومنت ما.در سطح نوجوانان بازي هاي زيادي باهم داشتيم.اين عاليست كه ببينيد كسي كه با او بزرگ شده ايد خوب كار مي كند.اين يك چالش خوب ديگر براي ما خواهد بود.”

Ahoura
01-25-2012, 10:23 PM
فینال ویمبلدون در نیمه نهایی استرالیا تکرار می شود

http://www.tennis-image.com/images/87628611212686718300.jpg (http://www.tennis-image.com/images/87628611212686718300.jpg)

بامداد امروز مرحله کواتر زنان ادامه پیدا کرد. در روز قبل کیم کلایسترز و ویکتوریا آزارنکا با غلبه بر حریفان تونستند راهی نیمه نهایی شوند.در اولین بازی امروز بخش زنان سید شماره دو مسابقات پترا کویتووا به مصاف سارا ارانی از ایتالیا رفت. کویتووا ست اول رو با قدرت آغاز کرد و سه بریک از حریف خود گرفت. اما ارور های بی جای تنیسور چکی موجب شد ارانی بتواند 2 بریک از وی را پس بگیرد اما این برای جبران نتیجه در این ست کافی نبود . کویتووا علی رغم ارور بالا توانست این ست را 6-4 پیروز شود. در ست دوم ارانی کویتووا را دچار مشکل کرد او در این ست 4-1 از کویتووا پیش افتاد. اما تجربه ایتالیایی برای حفظ نتیجه کافی نبود او نتوانست بریک پوینتی را که از حریف خود گرفته بود را حفظ کند و یک بریک را به پترا واگذار کرد. قهرمان ویمبلدون دیگر به حریف خود فرصتی برای درخشش نداد و با یک بازی تمام قدرتی نتیجه ستی رو که 4-1 عقب بود را 4-6 پیروز شد.
بدین ترتیب کویتووا به عنوان سومین زن راه یافته به نیمه نهایی زنان استرالیا معرفی شد.
پترا کویتووا پس از بازی گفت: " من در ابتدای بازی کمی عصبی بودم زیرا همه فکر می کردن که من یک بازی آسان در پیش رو دارم. شاید سارا یک تنیسور تاپ نباشه اما امروز واقعا خوب بازی می کرد. در این بازی تونستم وینر های خوبی را بزنم ولی اشتباهات زیادی هم داشتم."

آمار بازی :

http://www.tennis-image.com/images/56221140882368184920.png (http://www.tennis-image.com/images/56221140882368184920.png)

http://www.tennis-image.com/images/62513700390702273305.jpg (http://www.tennis-image.com/images/62513700390702273305.jpg)

در آخرین بازی مرحله کواتر ماریا شاراپووای روس به مصاف شگفتی ساز تورنمنت کاترینا ماکارووا از روسیه رفت. ماکارووا با نمایش خیره کننده خود در مرحله قبل توانسته بود سرنا ویلیامز قهرمان 5 دوره مسابقات استرالیا را حذف کند و امروز هم امید فراوانی داشت تا با شکست هم کشوریش راهی نیمه نهایی بشود. در ست اول بازی،ماریا شاراپووا خیلی سریع یک بریک پوینت از حریف خود گرفت تا در همان ابتدا از رغیب خود پیش بیوفتد. او در ادمه ست همچون بازی های قبلی بسیار عالی در ریترن سرو حریف کار کرد. همین عامل سبب شد که بتواند یک بار دیگر از حریف خود بریک بگیرد و ست را در نهایت با نتیجه 6-2 به سود خود به پایان ببرد. در ست دوم هم زن شماره چهار جهان برتری واضحی نسبت به هم وطن خود داشت. او در این ست هم دو بار حریف را بریک کرد و ست را 6-3 پیروز شد. بدین ترتیب شاراپووا با پیروزی 2-0 در این بازی آخرین زنی بود که راهی نیمه نهایی شد.
ماریا شاراپووا پس از پایان بازی گفت : " من چند هفته قبل از استرالیا از مصدومیت رهایی پیدا کردم و تونستم دوباره به زمین بازی برگردم به همین دلیل احساس تازگی می کنم و احساس می کنم که پر از انرژی هستم.من احساس می کنم که تا چند سال دیگه می توانم این ورزش را ادمه بدهم همین عامل گاهی اوقات در زندگی لذت بسیاری به من میده. من فکر میکنم که این می تونه به شما کمک بکنه وقتی که شما بدونید در یک چیزی خوب هستید و شما می تونید همیشه در اون کار بهبود پیدا کنید."
ماکارووا پس از بازی گفت : " من بهترین تنیسم رو در مقابل سرنا بازی کردم. هر چند شاید سرنا در اون روز زیاد آماده نبود. اما امروز من توپ های خیلی زیادی رو از دست دادم. البته ماریا هم امروز فوق العاده بود او بسیار هجومی بازی می کرد شاید همین عامل باعث شد که من نتونم بازی خوبی رو به نمایش بگذارم. من در تمام بازی زیر فشار بودم."

آمار بازی :

http://www.tennis-image.com/images/80191775426132141003.png (http://www.tennis-image.com/images/80191775426132141003.png)

Nima93
01-26-2012, 08:03 PM
پيروزي نادال در برابر فدرر، چهارمين فينال پياپي گرنداسلم براي اسپانيايي
http://www.tennis-image.com/images/08702708805091600507.jpg

رافائل نادال به سلطه خود در برابر راجر فدرر ادامه داد.پنج شنبه شب و در استاديوم پر از تماشاگر راد ليور در مجموعه تنيس ملبورن پارك، نادال ست اول را واگذار كرد ولي با دوندگي باورنكردني و ضربات خلاقانه اش سه ست بعدي را به خود اختصاص داد تا 6-7(5), 6-2, 7-6(5), 6-4 پيروز شود.فدرر بازي را خيلي خوب شروع كرد و 3-0 در ست آغازين پيش افتاد و اين برتري را تا ابتداي گيم هفتم حفظ كرد، ولي نادال موفق شد سرويس او را بريك كند و با ادامه روند بازي كار به تايبريك كشيده شد.فدرر يك بار ديگر و در تايبريك خيلي زود پيش افتاد و با همان برتري موفق به كسب ست اول شد.
گيم اول ست دوم هم سناريوي مشابهي داشت و اين فدرر بود كه حريفش را بريك كرد ولي جنگندگي نادال و بي دقتي فدرر باعث شد تا بازيكن اسپانيايي بلافاصله كار را به تساوي بكشاند و از آنجا به بعد بازي راه تقريبا يك طرفه به نفع نادال بود.بريك بعدي نتيجه 5-2 را براي نادال به ارمغان آورد و اينجا بود كه بازي به مناسبت مراسم آتش بازي روز ملي استراليا 15 دقيقه متوقف شد.

http://www.tennis-image.com/images/61195666579917318630.jpg

فدرر كه مي توانست ازين فرصت براي بازگشت بهتر استفاده كند بازهم بي دقت عمل كرد تا نادال به راحتي ست دوم را كسب كند.نادال در گيم دوم ست سوم 3 فرصت براي بريك كردن سرويس را از دست داد تا فدرر جان تازه اي بگيرد و او حتي موفق شد سرويس نادال را بريك كند و 4-3 پيش بيفتد ولي قهرمان سال 2009 مجددا بلافاصله بريك كرد تا اجازه پيش افتادن فدرر را ندهد.فدرر مجبور شد تا در گيم يازدهم براي نگه داشتن سرويسش بجنگد و حتي يك فرصت ست پوينت نادال را ناكام گذاشت و دومين تايبريك بازي مهيا شد.نادال خيلي زود 6-1 پيش افتاد اما فدرر 4 امتياز بعدي را گرفت تا كار نادال سخت شود ولي ششمين ست پوينت نادال برايش موفقيت آميز بود.

http://www.tennis-image.com/images/07392621238024188601.jpg

ست چهارم با كسب گيم هاي سرويس از سوي دو بازيكن ادامه يافت تا جايي كه در گيم هشتم فدرر فرصت بريك كردن را هدر داد و در گيم بعد سرويسش را از دست داد تا نادال در موقعيت پيروزي قرار بگيرد.هرچند فدرر بازهم فرصت مساوي كردن بازي در ست را كسب كرد ولي اين نادال بود كه پس از 3 ساعت و 42 دقيقه دومين مچ پوينتش را محقق كرد.
63 خطاي بازيكن سويسي در مقابل 38 خطاي نادال برايش گران تمام شد تا بازيكن اسپانيايي ركورد بازي هاي رودرو را 18-9 به نفع خود سازد.

http://www.tennis-image.com/images/01503288582897212125.jpg

نادال:”بازي كردن در اين زمين هميشه لذت بخش است.هميشه مايه افتخارست كه با راجر بازي كنم.بازي فوق العاده اي بود.اينكه يك بازيكن را در مقابل خود ببينيد كه بازي كامل و بي نقصي دارد شگفت انگيزست.در تمام دوران بازيم خواسته ام كه به يادگيري ادامه دهم چون يك بازيكن روبروي من بوده.”
رافا ادامه داد:”عصر يكشنبه (هفته قبل)، 24 ساعت مانده به بازي اولم، من در اتاقم گريه مي كردم چون فكر مي كردم شانسي براي بازي در ملبورن نخواهم داشت.دو هفته بعد من اينجا در فينال هستم و اين يك روياست كه برايم به واقعيت پيوست چون 24 ساعت قبل از بازي اول هيچ انتظار خوبي نداشتم و حالا خيلي خوب بازي مي كنم.حضور در فينال گرنداسلم هميشه خبر خوبيست.من در 4 گرنداسلم گذشته در اين موقعيت بوده ام و به نظرم تلاش خوبي بوده.”

http://www.tennis-image.com/images/82994116434965532855.jpg

فدرر:”ترجيح مي دهم اينگونه خارج شوم تا اينكه در بازي پاياني و مراسم اهداي جوايز پس از شكست حاضر باشم.به اين توجه كنيد كه در 5 ماه گذشته شكست نخورده ام و اين خيلي بد نيست.براي من احساس تاسف نكنيد.واضحست كه دوست داشتم پيروز شوم و شانس قهرماني داشته باشم.مشخص است كه الان ناراحتم...ولي باز چيزي كه مهم است واكنشم ازين به بعد است، اينكه به چه سمتي مي روم؟”
نادال روز يكشنبه به ديدار برنده مسابقه فردا بين نواك جوكويچ و اندي ماري خواهد رفت.

Nima93
01-27-2012, 10:05 PM
ماراتوني زيبا در حضور اسطوره دنياي تنيس، جوكويچ در فينال
http://www.tennis-image.com/images/48641870807552627664.jpg

پس از سال ها انتظار براي تكان دادن بناي تنيس، نواك جوكويچ بي رحمانه به تخت پادشاهي تكيه داده و آن را رها نمي كند.مرد شماره 1 تنيس قدرت خود را به بهترين نحو هدايت كرد تا تلاش اندي ماري براي شكستش را ناكام بگذارد.ماراتوني حماسي در حضور 15000 تماشاگر استاديوم راد ليور آرنا و مهمان ويژه اين مسابقه، راد ليور، اسطوره تنيس استراليا و دارنده 11 عنوان قهرماني گرنداسلم به نفع جوكويچ به پايان رسيد.4 ساعت و 50 دقيقه زمان لازم بود تا جوكويچ 6-3, 3-6, 6-7(4), 6-1, 7-5 پيروز مسابقه شود.شروعي خوب از جوكويج در گيم هاي نخستين بازي و مقاومت ماري سبب تبادل يك بريك از سوي هردو بازيكن شد ولي اين جوكويچ بود كه برتري نسبي خود را نشان داد تا ست اول را به سود خود به پايان ببرد.ماري گيم اول ست دوم را بي روحيه آغاز كرد و با خطاهاي مكرر (از جمله خطاي سرويس در امتياز پاياني) باعث پيش افتادن 2-0 جوكويچ شد ولي روند بازي ازينجا به بعد عوض شد.رها كردن بازي از سوي جوكويچ برايش گران تمام شد تا ماري موفق به كسب 4 گيم متوالي شود و هرچند جوكويچ يك بار ديگر سرويس حريفش را بريك كرد، ولي اين ماري بود كه ست دوم را به خود اختصاص داد تا بازي برابر شود.در ست سوم ماري به سادگي هميشه يك قدم از حريفش پيش بود و از فرصت هاي به دست آمده در طول ست براي پيروزي استفاده نكرد تا كار به تايبريك بكشد.خطاهاي جوكويچ و دقت و حوصله ماري برايش نتيجه داد تا بازيكن بريتانيايي در يك قدمي فينال قرار بگيرد.

http://www.tennis-image.com/images/03250863226812167143.jpg

در حاليكه همگان فكر مي كردند ماري مسابقه را تحت تسلط دارد، بازي بهتر جوكويچ و بي دقتي ماري باعث شد تا جوكويچ ابتدا 4-0 پيش بيفتد و در نهايت كوتاه ترين ست بازي را 6-1 در زمان 25 دقيقه ببرد.با توجه به بريك شدن سرويس ماري در گيم پاياني ست چهارم، جوكويچ از امتياز سرويس زدن در اولين گيم ست پنجم برخوردار بود و با شكل گرفتن مسير ست پاياني فشار رواني بر روي ماري بيشتر و بيشتر شد تا جاييكه در گيم هشتم جوكويچ بريك كرد و فقط 4 امتياز با پيروزي فاصله داشت.جنگندگي ماري به جوكويچ اجازه پايان دادن به بازي را نداد و با مساوي كردن 5-5 ست، طرفداران حاضر در استاديوم را كه تا ساعت 12 بامداد به وقت محلي حاضر بودند به وجد آورد.جوكويچ كه با مقاومت دوست و حريف قديميش روبرو شده بود مجبور شد در گيم يازدهم چند فرصت بريك كردن ماري را ناكام گذارد ولي بي دقتي ماري يك بار برايش ديگر خيلي گران تمام شد و در گيم پاياني بازي بريك شد تا مردم بريتانيا حداقل چند ماه ديگر براي كسب اولين گرنداسلم خود در 76 سال گذشته منتظر بمانند.

http://www.tennis-image.com/images/53350358259416362128.jpg

جوكويچ:”شما بايد در اينگونه لحظات مهم قدرت و انرژي پيدا كنيد و اين به شما اجازه مي دهد ادامه دهيد.در اين سطح بازي، امتيازات خيلي كمي از وينر به دست مي آيد.فكر كنم هردوي ما از يك بحران فيزيكي عبور كرديم.مي دانيد، او در ست چهارم و من در كل ست دوم و اواسط ست سوم.بازي كاملا پاياپايي بود، از اولين تا آخرين امتياز.بايد به اندي اعتبار بدهيد كه نتيجه 5-3 را بازگرداند.او مي جنگيد.من مي جنگيدم.نمي توان با كلمات حس و حال بازي را بيان كرد.آشكارا اين يك بازي فيزيكي بود.يكي از بهترين بازي هايي كه داشتم.از نظر روحي و رواني هم به همين اندازه سخت بود.

http://www.tennis-image.com/images/92283130823949223523.jpg

ماري:”بازي امشب از خيلي جهت ها مهم بود.قطعا مي خواستم پيروز شوم.ولي با توجه به فصل گذشته نواك، فكر كنم كه فاصله كوچكي بين نفر اول رنكينگ و نفر سوم و چهارم وجود دارد.به نظرم امشب اين فاصله نزديك تر شد.وظيفه من در 3-4 ماه آينده شكست دادن و پيشي گرفتن از او و بازيكنان بالاتر از خودم است.اين تلاش خيلي زيادي مي خواهد و اميدوارم بتوانم اين كار را انجام دهم.”

http://www.tennis-image.com/images/81923439657474247677.jpg

M∂hdi
01-28-2012, 10:01 AM
پیش نمایش دیدارنهایی زنان: شاراپوا - آزارنکا؛ جیغِ بنفش

راد لیور آرنا

11040

با دو پیروزی بر مدعیان بزرگ رقابتها، آنها پای به دیدار نهایی می گذارند. آزارنکا که نخستین فینال یک گرنداسلم را می بیند، با غلبه بر کیم کلایسترز، بانوی بلژیکی و مدافع عنوان قهرمانی مسابقات پای در اخرین گام ملبورن گذاشته و حال در مقابل تنیسوری با تجربه در گرنداسلم ها به نام ماریا شاراپوا می ایستد. روسی در دیداری مهیج از سد کویتوا گذشت تا ویمبلدون فصل پیش را فراموش کند.

آیا آزارنکا می تواند شاراپوا را آزار دهد ؟
پاسخ به این پرسش قطعا مثبت است. او با دفاعی فوق العاده و ضربات قدرتمند می تواند هر تنیسوری را با مشکلات جدی مواجه کند. او در یک چهارم نهایی، ست نخست را در تای بریک به رادوانسکا واگذار کرد اما با بازسازی خود، کنترل بهتر و شکستن سد بزرگ لهستانی، در دو ست بعدی فقط دو گیم را از دست داد. در نیمه نهایی، ویکا (لقب آزارنکا) اغاز خوبی داشت و توانست بلژیکی را غافلگیر کند . اما در ست دوم ورق برگشت و او تنها یک گیم کسب کرد. در ست نهایی بخت با 22 ساله بلاروسی همراه بود و با مهار کردن کلایسترز توانست برای نخستین بار به یک فینال بزرگ راه یابد "من احساس کردم دستانم 200 کیلو و بدنم هزار کیلوست و همه چیز لرزان است. نمی توانم باور کنم، در حال حاضر می خواهم گریه کنم" آزارنکا پس از پیروزی در نیمه نهایی در کورت گفت.

جان مک‌انرو، قهرمان سابق تنیس می گوید : شاراپوا یکی از بهترین رقبا در تاریخ این ورزش است.

در سمت دیگر، کسی حضور دارد که اکنون 24 ساله است ولی تجربه بالایی از بازی در پنج دیدار نهایی گرنداسلم، از جمله دو دیدار در همین جا را در اندوخته می بیند . ماریا در سال 2007 نخستین بار به فینال ملبورن راه یافت اما شکست سنگینی برابر سرینا ویلیامز (کسی که در راند چهارم برابر یک روس شگفتی ساز باخت و بختی مناسب برای افزایش تعداد گرنداسلم ها را از دست داد) پذیرفت. بعد از آن سال، بار دیگر به دیدار نهایی رسید و اینبار موفق شد آنا ایوانوویچ را مغلوب کند . سال 2009 برای او خوش یمن نبود و دچار اسیب دیدگی شد و با عمل جراحی، ماهها از کورت به دور ماند. خارج شدن از جمع صد تنیسور برتر، پس از شش سال ارمغان آن جراحت بود. ماشا (لقب شاراپوا) پس از سه سال، دوباره به فینال یک گرنداسلم رسید. ویمبلدون، محلی که برای او یادآور قهرمانی در نوجوانی بود. هفت سال بعد (از شکست س.ویلیامز در 17 سالگی) یک بار دیگر به مرحله نهایی رسید، اما اینبار کویتوا قدرت و نمایشی بهتر از او ارائه کرد و نخستین جایزه بزرگ را تصاحب نمود. برای سومین بار طی شش سال اخیر، ماریا شاراپووا در فینال استرالیاست و در این راه حریفان قدرتمندی چون لیسیکی و کویتوا را از پیش روی برداشته است و بار دیگر از شانس بالای قهرمانی سود می برد .

آزارنکا برای نخستین بار به نیمه نهایی یک گرنداسلم رسید اما (در ویمبلدون) برابر کویتوا شکست خورد.

Watch and listen to Sharapova vs. Azarenka (http://www.youtube.com/watch?v=j-_5EDVpLXY&feature=player_embedded)

بازیهای رودر رو : 3-3 | هارد کورت : 2-2

این دو تنیسور از 2007 تاکنون، شش بار به مصاف یکدیگر رفته اند که هر کدام سه پیروزی دارند. در دو فینال که در هارد کورت انجام شده، ازارنکا به برتری رسیده (استنفورد 2010 - میامی 2011) و در اخرین دیدار روسی، که با کناره گیری بلاروس در یک چهارم نهایی رم، در ست دوم همراه بود (شاراپوا قهرمان مسابقات شد) .

مشکلات شاراپوا : او در برابر بازیکنانی که از دفاع بسیار خوبی بهره مند هستند و می توانند بازی خود را به او تحمیل کنند، دچار مشکل می شود .
به نتایج او در برابر این تنیسورها دقت کنید : 1-5 داونپورت | 2-7 س.ویلیامز | کلایسترز 3-5 | هنین 3-7 | مورسمو 1-3 | و.ویلیامز 3-3

در جدول آمار بازیکنان تاکنون، آنها در خطای سرویس فقط یک اختلاف با هم دارند . 31به30 ویکا .
در بین بیست بازیکن برتر از لحاظ کسب امتیاز سرو اول، نام هیچ تنیسور روسی دیده نمی شود.
ازارنکا با کسب %71 در مکان هجدهم ایستاده. در پوینت های سرو دوم نیز، برتری با بلاروس با %51 به چشم می خورد .
اما در بازگشت سرویس های اول و دوم، شاراپوا پیش است .
در شکستن سرویس گیم های حریف (بریک پوینت)، ازارنکا 33به32 برتر است.

کلیدهای بازی : تجربه و شرایط بازی در فینال به کمک روس می آید وانگیزه بالا، کنترل اعصاب و دقت بالای ضربات می تواند به نفع 22 ساله باشد. ضربات سرویس نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، بنابراین اشتباه کمتر تنیسور را در مسیر پیروزی قرار می دهد. هر دو راست دست و از بکهند دو دستی برخوردارند. آنها می توانند با ضربات و گرنداستروک های سرسام‌آور به استقبال یکدیگر بروند و از اینکه تماشاگران را با صداهای آزاردهنده (برای هر شات) مواجه کنند، نگران نیستند.

آزارنکا در رنک سوم و شاراپوا در رده چهارم ایستاده اند، قهرمان به عنوان شماره یک زنان معرفی خواهد شد.

برگرفته از سایت رسمی مسابقات، ویکی پدیا، انجمن تنیس زنان و یو اس ای تودی

Ahoura
01-28-2012, 06:01 PM
ویکتوریا آزارنکا،قهرمان اولین گرند اسلم سال

[/URL]http://www.tennis-image.com/images/11581034124871262109.jpg (http://www.tennis-image.com/images/11581034124871262109.jpg)

در بازی نهایی بخش زنان امروز ساعت 12 ظهر به وقت ایران ماریا شارارپووا سید چهارم مسابقات به مصاف ویکتوریا آزارنکا سید سوم مسابقات رفت. آزارنکا برای اولین بار به فینال گرند اسلم رسیده بود و شاراپووا هم به دنبال دومین استرالیا و چهارمین گرند بود. در ابتدا شاراپووا بازی رو خیلی خوب آغاز کرد و توانست خیلی سریع از آزارنکا بریک بگیرد. اما در ادامه این تنیسور بلاروسی بود که بازی برتری را به نمایش گذاشت و با گرفتن دو بریک از حریف خود موفق شد ست را با نتیجه 6-3 پیروز بشه.

http://www.tennis-image.com/images/15270537617554064597.jpg (http://www.tennis-image.com/images/15270537617554064597.jpg)

در ست دوم همه نگاه ها به شاراپووا دوخته شده بود که بتواند نتیجه را جبران کند اما او در این ست بد تر از همیشه ظاهر شد. شاراپووا با یک بازی بسیار ضعیف ست را در 36 دقیقه به آزارنکا واگذار کرد. او در این ست 15 انفورسد ارور داشت در حالی که آزارنکا فقط 3 تا ارور داده بود. ماریا در ابتدای ست دوم بریک شد و همه چی را به آزارنکا واگذار کرد. ویکتوریا در این ست دیگر کامل بر بازی سوار شده بود و روحیه بسیار بالایی پیدا کرده بود. او شاید خودش هم فکر این را نمی کرد که بتواند ست دوم را 6-0 پیروز شود. بدین ترتیب ویکتوریا آزارنکا از بلاروس با یک بازی کاملا برتر به اولین گرند اسلم خود دست یافت . او با این پیروزی به عنوان شماره یک جدید زنان هم معرفی شد .

http://www.tennis-image.com/images/21237926937906168250.jpg (http://www.tennis-image.com/images/21237926937906168250.jpg)

ویکتوریا پس از قهرمانی در اولین گرند اسلم گفت : " من خیلی عصبی بودم. نمی تونستم صبر کنم برای رفتن به کورت و مسابقه دادن. این یک انتظار طولانی بود برای من. بله من اماده بودم برای رفتن به زمین. من فکر می کنم امروز وضعیت خوبی داشتم بعد از اینکه در ابتدا کمی شل بازی کردم.من بسیار خوش حالم. من جنگ رو ادامه دادم و مقدار حرکت و شتابم را عوض کردم. این یک تغییر بزرگ بود بعد از آنتونیو. سام واقعا یک مربی متفاوت است. او کاملا روش و طرز فکرش فرق می کنه.من مشارکت خیلی خوبی با آنتونیو داشتم و همینطور با سام . من احساس می کنم که او ( سام ) من را هل نمی ده. بلکه من را هدایت می کند برای اینکه از نظر ذهنی حرکت کنم به سمت نگرشی برتر. او من را کمک می کند تا راهم را پیدا کنم. من فکر می کنم که به اون مدیونم زیرا چیزای زیادی به من یاد داد و این خیلی مهمه بخصوص برای بازیکنان جوان."

http://www.tennis-image.com/images/45455649199521997915.jpg (http://www.tennis-image.com/images/45455649199521997915.jpg)

ماریا پس از بازی گفت : " او امروز از همه نظر از من برتر بود. من خوب بودم در دو گیم ابتدایی بازی.زمانی که او توپ رو گرفت ضربات بسیار عمیقی میزد و خیلی هجومی بازی می کرد. او خیلی سریع گام بر می داشت و ضربات سنگینی میزد."

آمار بازی:

[URL="http://www.tennis-image.com/images/08097614093695007817.png"]http://www.tennis-image.com/images/08097614093695007817.png (http://www.tennis-image.com/images/08097614093695007817.png)

Nima93
01-29-2012, 10:04 PM
حماسه در ملبورن، جوكويچ قهرمانيش را در بامداد جشن گرفت

نواك جوكويچ طولاني ترين فينال گرنداسلم تاريخ تنيس را در ساعات آغازين روز دوشنبه در ملبورن و با يكي از خارق العاده ترين نمايش هاي ممكن به خود اختصاص داد.ساعت 1:37 بامداد به وقت محلي و پس از 5 ساعت و 50 دقيقه نبرد خسته كننده، جوكويچ كه 30 دقيقه قبل از آن شكست خورده به نظر مي رسيد بر روي زمين دراز كشيد تا پيروزي 5-7, 6-4, 6-2, 6-7(5), 7-5 خود را جشن بگيرد.اين سومين قهرماني پياپي جوكويج در گرنداسلم بود كه ازين نظر نام او را در كنار ديگر بزرگان تاريخ، راد ليور، پيت سمپراس، راجر فدرر و رافائل نادال قرار داد.

http://www.tennis-image.com/images/34646416892554248337.jpg

اولين ضربه را نادال وارد كرد و در گيم پنجم بريك كرد ولي بازيكن صرب بلافاصله نتيجه را برابر كرد.نگه داشتن سرويس از طرف هردو بازيكن ست اول را پيش برد تا جاييكه جوكويچ در گيم يازدهم با از دست دادن چند سرويس اولش تحت فشار قرار گرفت و فرصت بريك را به رافا داد.خطاي فورهند شماره 1 جهان را ناكام گذاشت تا نادال در موقعيت پايان دادن ست قرار بگيرد.هرچند جوكويچ از خود مقاومت نشان داد ولي رافا پس از 80 دقيقه ست اول را به پايان برد.

http://www.tennis-image.com/images/57388234265927374785.jpg

نادال فقط يكي از 134 بازي قبلي خود در گرنداسلم ها را پس از پيروزي در ست اول واگذار كرده بود ولي خيلي زود در ست دوم تحت فشار جوكويچ سرويسش را از دست داد تا 5-2 عقب بيفتد.نواك يك فرصت ست پوينت را در گيم هشتم بر روي سرويس حريفش از دست داد و هرچند 2 فرصت ديگر اين بار بر روي سرويس خودش يافت، ولي نادال جنگيد تا بازي را 5-4 كند.نادال موقعيت برابر كردن نتيجه بازي را داشت ولي چلنج جوكويچ در امتياز 40-30 به نفع نادال با اختلاف چند ميليمتر داخل زمين نشان داده شد تا بازيكن صرب هنوز شانس جنگيدن در گيم را داشته باشد.برپا كردن بريك پوينت از طرف جوكويچ و خطاي سرويس بي موقع از نادال سبب پيروزي جوكويچ در ست دوم شد.

http://www.tennis-image.com/images/62683299045548097243.jpg

وقتي جوكويچ خيلي زود در ست سوم 3-1 پيش افتاد، شانه هاي نادال به وضوح خسته به نظر مي رسيدند و او بيشتر از قبل با خودش حرف مي زد و نمي توانست در مقابل ريترن هاي خوب حريفش به سمت بيس لاين مقاومت كند و كنترل امتيازها را به دست گيرد.هنگامي كه رافا 5-2 عقب افتاد، مربي و عمويش توني يك رديف پايين تر آمد تا انرژي مثبت بيشتري به برادرزاده اش بدهد.فايده اي نداشت.نادال يك بار ديگر سرويسش را از دست داد تا جوكويچ 2-1 در ست ها پيش باشد.

http://www.tennis-image.com/images/64179907953155829579.jpg

در ست چهارم به نظر مي رسيد جوكويچ كار را تمام كند و چندين فرصت بريك كردن داشت، مخصوصا در گيم هشتم كه 3 بريك پوينت به دست آورد.نادال روحيه جنگندگيش را اينجا بازيافت.2 ضربه وينر و 2 ضربه غيرقابل بازگشت و يك ايس به نادال كمك كرد تا به بازي جان تازه اي بدهد و خود را احيا كند.اما باران غيرمنتظره سبب توقف بازي در اين لحظه شد.

http://www.tennis-image.com/images/50338676251725964129.jpg

انتظاري حدودا 10 دقيقه اي براي بسته شدن سقف استاديوم راد ليور به بازيكنان كمك كرد تا نفسي تازه كنند.با ادامه يافتن جريان بازي هردو بازيكن گيم هاي بعدي سرويس خود را نگه داشتند تا تايبريك تعيين كننده برنده ستي باشد كه هيچ بريك سرويسي نداشت.نادال 3-2 پيش افتاد ولي 3 امتياز پياپي از جوكويچ او را در آستانه قهرماني قرار داد.چندين ضربه مافوق تصور از نادال و بازگشت دادن توپ ها، او و تماشاگران حاضر را به وجد آورد تا بازيكن اسپانيايي نمايش را ادامه دهد.پيروزي 7-5 در تايبريك و راه يافتن به ست پنجم مزد زحمات رافا بود.

http://www.tennis-image.com/images/93031487182826804078.jpg

جوكويچ خسته به نظر مي رسيد و هرچند تا نتيجه 3-2 پا به پاي حريفش پيش رفت، نادال كه اشتياقش را مجددا كسب كرده اولين بريك پوينتش را بعد از ست دوم به دست آورد و نهايت استفاده را از آن كرد.اما سرويس نادال يك بار ديگر او را ناكام گذاشت تا جوكويچ بازي را به تساوي بكشد.اولين امتياز گيم نهم در حاليكه بازي 4-4 برابرست با رالي 31 ضربه اي (طولاني ترين رالي در كل مسابقه) همراه بود كه به نفع نادال خاتمه يافت و پس از آن جوكويچ از فرط خستگي بر روي زمين دراز كشيد.شجاعت نادال فرصت بريك جوكويچ را ناكام گذاشت تا مرد شماره 2 تنيس در فاصله يك گيم با دومين قهرمانيش در ملبورن فاصله داشته باشد.جوكويچ با سرويسش سلطه كرد و نتيجه را بازهم برابر كرد.در گيم يازدهم واقعا نمي شد تشخيص داد كه چه كسي برتر بود ولي حاصل اين گيم حماسي بدون شك به نفع نواك بود.بريك كردن سرويس نتيجه را 6-5 به سود جوكويچ كرد.او خيلي سريع دو امتياز نخستين گيم بعد را به دست آورد ولي نادال خستگي ناپذير 3 امتياز بعدي را كسب كرد تا موقعيت بريك كردن سرويس را به دست آورد.جوكويچ راه بازگشت خود را يافت و خطاي نادال و حمله جوكويچ به ماراتون پايان داد.

http://www.tennis-image.com/images/29981692876113756932.jpg

نادال در مصاحبه داخل زمين:”صبح بخير همگي (با لبخند).من هيچ وقت اين بازي را فراموش نخواهم كرد.هرچند در آن شكست خوردم ولي برايم خيلي ويژه بود.به نظرم بازي فوق العاده اي انجام داديم.ازينكه در اين رقابت شركت داشتم لذت بردم.خوشحال نيستم كه شكست خورده ام ولي اين يكي از شكست هايي است كه از آن خيلي ناراحت نمي شوم.به نواك و تيمش هم تبريك مي گويم.شايسته اين هستند.آن ها كار فوق العاده اي انجام مي دهند، پس تبريك...هرسال سخت تر است و اينكه به فينال اولين تورنومنت سال برسي و بازي جذابي را با نواك انجام دهي، از همه شما متشكرم.”
جوكويچ:”رافا تو يكي از بهترين بازيكنان تاريخ هستي.يكي از محترم ترين ها در تور.ما امشب تاريخ سازي كرديم.متاسفانه نمي شود كه دو برنده وجود داشته باشد و من براي تو در ادامه فصل آرزوي موفقيت ي كنم.اميدوارم كه بازي ها و فينال هاي بيشتري داشته باشيم.از تيمم، دوستانم و تمشاگران تشكر مي كنم كه مرا حمايت كردند.”