PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولدترافورد منتظر یک مهمان؛ راجر فدرر تماشاگر ویژه دیدار منچستر

PowerVu
09-25-2011, 12:41 PM
اولدترافورد منتظر یک مهمان؛ راجر فدرر تماشاگر ویژه دیدار منچستر
نظر نفر سوم تنیس جهان در مورد فوتبال

راجر فدرر سه شنبه شب برای تماشای دیدار اف سی بازل مقابل منچستریونایتد به الدترافورد می‌رود.

راجر فدرر مرد شماره 3 تنیس جهان برای تماشای دیدار اف سی بازل مقابل منچستریونایتد در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب در ورزشگاه الدترافورد حاضر خواهد شد. فدرر که علاقه زیادی به فوتبال دارد یکی از مشهورترین و با تعصب ترین هواداران تیم فوتبال اف سی بازل محسوب می شود.

دارنده شش عنوان قهرمانی در رقابتهای تنیس ویمبلدون می گوید: "در نوجوانی علاقه زیادی به فوتبال داشتم و همیشه دوست داشتم یک فوتبالیست بزرگ شوم. در پست هافبک تهاجمی و یا فوروارد فوتبال بازی می کردم و به نظرم رهبر خوبی برای تیمم بودم و می توانستم کاپیتان تیم باشم."

فدرر اعتراف می کند بدترین لحظه در زندگی ورزشی اش شکست مقابل رافائل نادال، نوواک جوکوویچ و یا اندی ماری نیست. او در این مورد می گوید:" در سال 2008 وقتی در رم مشغول رقابت در تورنمنت مسترز بودم اف سی بازل با اختلاف یک امتیاز عنوان قهرمانی لیگ سوئیس را از دست داد و رقیب دیرینه مان اف سی زوریخ قهرمان شد. این بدترین لحظه زندگی ورزشی ام است، در آن روز بسیار عصبانی بودم و حتی روی بازی خودم تمرکز نداشتم."

http://tisfooon.tk/images/a6rbl9hwgbm0sf67o1pr.jpg (http://tisfooon.tk/images/a6rbl9hwgbm0sf67o1pr.jpg)

فدرر وقتی تنها 9 سال داشت عاشق فوتبال شد. او در تابستان 1990 به همراه خانواده اش برای تعطیلات به ایتالیا سفر کرده بود در آن زمان جام جهانی فوتبال در این کشور در حال برگزاری بود.

فدرر می گوید: "همه شهر تحت تاثیر جام جهانی بود و وقتی ایتالیا بازی داشت منظره شهر به کلی تغییر می کرد. وقتی ایتالیا در نیمه نهایی مغلوب آرژانتین شد مردم در خیابان ها گریه می کردند. اولین الگوی فوتبالی من روبرتو باجو و تیتو اسکیلاچی بودند. بعد از آن رونالدو، لوئیس فیگو و زین الدین زیدان به بازیکنان مورد علاقه ام تبدیل شدند."

Mohammad Reza
09-25-2011, 01:57 PM
مچکرم راجر :655: بازم بم روحیه دادی و شادم کردی :866: چه جالب! اولین الگوی فوتبال منم باجو بود . . . :655: مرسی راجر مرسی

Mohammad
09-25-2011, 05:25 PM
"به نظرم رهبر خوبی برای تیمم بودم و می توانستم کاپیتان تیم باشم."
:254:

تو فوتبالم چه خودش رو تحویل میگیره :254:

"فدرر اعتراف می کند بدترین لحظه در زندگی ورزشی اش شکست مقابل رافائل نادال، نوواک جوکوویچ و یا اندی ماری نیست. او در این مورد می گوید:" در سال 2008 وقتی در رم مشغول رقابت در تورنمنت مسترز بودم اف سی بازل با اختلاف یک امتیاز عنوان قهرمانی لیگ سوئیس را از دست داد و رقیب دیرینه مان اف سی زوریخ قهرمان شد. این بدترین لحظه زندگی ورزشی ام است، در آن روز بسیار عصبانی بودم و حتی روی بازی خودم تمرکز نداشتم."

تو گفتیو ما هم باور کردیم.

A!i
09-25-2011, 11:32 PM
پ نه پ , راجر نگیره کی بگیره...خندشم اونجاس که نقل قول از رافا باشه این حرف :254::254:

KovaK
09-25-2011, 11:59 PM

"فدرر اعتراف می کند بدترین لحظه در زندگی ورزشی اش شکست مقابل رافائل نادال، نوواک جوکوویچ و یا اندی ماری نیست. او در این مورد می گوید:" در سال 2008 وقتی در رم مشغول رقابت در تورنمنت مسترز بودم اف سی بازل با اختلاف یک امتیاز عنوان قهرمانی لیگ سوئیس را از دست داد و رقیب دیرینه مان اف سی زوریخ قهرمان شد. این بدترین لحظه زندگی ورزشی ام است، در آن روز بسیار عصبانی بودم و حتی روی بازی خودم تمرکز نداشتم."

من نه نادالیم و نه فدرری ، اما یه جورایی زورم اومد از این حرف،اولا من موندم فدرر چیش از نادال کمتره این جوری به جون هم افتادین؟!بابا بیخیال بشی هد تو هد رو..........مهم تعداد افتخاراته،لابد فردا نواک افتخاراتش بیشتر از نادال شد باز نمی خواین قبول کنید؟!بابا این نادال خودشو جر داد 20 تا توپ گرفت تو دستاش و لا پاهاش،بعدش از خودش فیلم گرفت و کلی قیافه گرفت........بعد اونوقت کسی به خودش اجازه میده به دارنده ی 16 گرند اسلم اینجوری بگه!!من اگه فدرری هم بودم 100 سال به هر دلیلی با یه تنیسور محترم اینجوری حرف نمی زنم..........فدرر به اندازه ی کافی همه رو از دم و از ریشه زد تار و مار کرد،من به عنوان طرفدار جوکوویچ این حرفا رو هم زدم و نظرم برای خودم محترم ونظر شما برای من محترم هست.......

بیاید این نوع حرف زدن رو از روی زبون هامون بر داریم.......

اگر این حرف توسط این دوستمون زده نمیشد من عکس العملی نشون نمیدادم!

موفق باشید

Mohammad
09-26-2011, 10:17 AM
من که حرفی از نادال نزدم، مثل این حرفها درباره نادال هم زدم، چرا بیخودی قاطی میکنید همه چی رو؟
حالا اگه شما باور میکنید بدترین لحظه ورزشی راجر عدم قهرمانی تیم بازله، باور کنید. ولی من باور نمیکنم. هر طرفدار با وجدانی که دو بار مصاحبه های راجر بعد از شکستش در برابر حریفاش و تلاشش در زمینه بی اهمیت نشون دادن شکستش رو دیده باشه و اینکه اون به خودش باخته ورنه حریف اصلا اعتباری نداشته، میدونه من چی میگم. حتی شکست در بالاترین سطح مسابقات ،در گرنداسلمها!!!

KovaK
09-26-2011, 01:31 PM
من که حرفی از نادال نزدم، مثل این حرفها درباره نادال هم زدم، چرا بیخودی قاطی میکنید همه چی رو؟
حالا اگه شما باور میکنید بدترین لحظه ورزشی راجر عدم قهرمانی تیم بازله، باور کنید. ولی من باور نمیکنم. هر طرفدار با وجدانی که دو بار مصاحبه های راجر بعد از شکستش در برابر حریفاش و تلاشش در زمینه بی اهمیت نشون دادن شکستش رو دیده باشه و اینکه اون به خودش باخته ورنه حریف اصلا اعتباری نداشته، میدونه من چی میگم. حتی شکست در بالاترین سطح مسابقات ،در گرنداسلمها!!!

زمانی اعتبار نادال مشخص میشه که به سن فدرر برسه،اونوقت ببینیم چند مرده حلاجه...........مقایسه ی این دو زیاد کار درستی نیست،و اگه بخواد کسی مقایسه کنه این دو رو،نادال به جز هد تو هد در هیچ چیز دیگری مقابل فدرر برتری نداره،مهم اینه که یه تنیسور در کل دوران بازیش چقدر مقام کسب کنه.............نه اینکه فقط بلد باشی یه نفر رو تازه اونم بیشترش تو زمین خاکی ببری.......من همچنان قبول دارم نادال تو خاک بهترینه،اما کافی نیست،فدرر در همه ی زمین ها عالی هست ..... بذارید نادال ببینید تو سن فدرر تو راند چندم حذف میشه و اصلا میاد نیمه نهایی ها یا نه..............

و اما شما بهتر خبر داری از حال و روز راجر فدرر یا خودش که مصاحبه می کنه؟شما چطور از پشت این مانیتور تشخیص دادی که این دروغ گفته؟!گیریم تشخیصتون درست باشه،چه ارتباطی به بقیه ی تنیسور ها و طرفدارانشون داره..............

فرض کن شما بیای تو اینترنت بگی من از خربزه خوشم نمیاد،بعد من بیام جواب بدم بگم نه تو داری دروغ می گی،تو از خربزه خوشت میاد ولی از هندونه خوشت نمیاد!!اصلا این چه منطقیه؟کجای این طرز فکر درسته...؟من پیشنهادم به طرفدارای راجر اینه که در جواب دوستان نادالی فقط سکوت اختیار کنند ، بهترین کار همینه، مطمئن باشید.............

آرزوی موفقیت برای همگی........

Mohammad
09-26-2011, 02:04 PM
زمانی اعتبار نادال مشخص میشه که به سن فدرر برسه،اونوقت ببینیم چند مرده حلاجه...........مقایسه ی این دو زیاد کار درستی نیست،و اگه بخواد کسی مقایسه کنه این دو رو،نادال به جز هد تو هد در هیچ چیز دیگری مقابل فدرر برتری نداره،مهم اینه که یه تنیسور در کل دوران بازیش چقدر مقام کسب کنه.............نه اینکه فقط بلد باشی یه نفر رو تازه اونم بیشترش تو زمین خاکی ببری.......من همچنان قبول دارم نادال تو خاک بهترینه،اما کافی نیست،فدرر در همه ی زمین ها عالی هست ..... بذارید نادال ببینید تو سن فدرر تو راند چندم حذف میشه و اصلا میاد نیمه نهایی ها یا نه..............

و اما شما بهتر خبر داری از حال و روز راجر فدرر یا خودش که مصاحبه می کنه؟شما چطور از پشت این مانیتور تشخیص دادی که این دروغ گفته؟!گیریم تشخیصتون درست باشه،چه ارتباطی به بقیه ی تنیسور ها و طرفدارانشون داره..............

فرض کن شما بیای تو اینترنت بگی من از خربزه خوشم نمیاد،بعد من بیام جواب بدم بگم نه تو داری دروغ می گی،تو از خربزه خوشت میاد ولی از هندونه خوشت نمیاد!!اصلا این چه منطقیه؟کجای این طرز فکر درسته...؟من پیشنهادم به طرفدارای راجر اینه که در جواب دوستان نادالی فقط سکوت اختیار کنند ، بهترین کار همینه، مطمئن باشید.............

ای بابا، چه گیری دادی به نادال، من نمیفهمم، جواب منو داری میدی؟
منم آرزوی موفقیت دارم برای شما.

Hatam
09-26-2011, 03:02 PM

دوست عزیز متأسفانه باید عرض کنم شما داری سفسطه بافی میکنی حالا بماند که حرفهای تکراری داری میزنی مانند این که اگه رافا به سن راجر برسه و... هر خط از نوشته شما با خط بعدی تناقض داره

جنابعالی میگی وقتی اعتبار رافا مشخص میشه که به سن راجر برسه یعنی وقتی میشه این دو رو مقایسه کرد که رافا همسن راجر باشه ولی یه خط بعدش میگی مقایسه این دو درست نیست خوب ما نفهمیدیم حالا باید مقایسه کنیم یا نه، شما چرا به جلو فرار میکنی و میگی بزار هر وقت به سن راجر رسید بعد مقایسه کرد خوب چرا راجر رو وقتی به سن رافا بود با الان رافا مقایسه نمیکنی؟ این مطلب (http://tennistalkers.com/showthread.php?t=3185) رو بخونی بد نیست.(از نظر هرکس که با شما هم عقیده باشه نادال بی اعتباره تا موقعی که به سن راجر برسه و افتخاراتش بهتر راجر باشه و گرنه رافا بی اعتبار میمونه!!!)

تناقض بعدی اینه که شما میگی بجز هد تو هد توی چیز دیگه ایی برتری نداره ولی دو خط بعد توی خاک اونو برتر میدونی خوب حالا ما کدوم حرف شما رو قبول کنیم؟ مگه شما نمیگی فقط توی هد تو هد برته پس خاک از کجا اومد؟ بابا جون مگه هد تو هد جزئی از بازی نیست؟

ببین وقتی توی یه کلاس همه یا تنبل باشن یا متوسط وقتی یه محصل زرنگ رو بزاری وسطشون خوب معلومه از همشون بهتر نتیجه میگیره ولی وقتی میتونی بهتر بودنشو بسنجی که دو سه تا زرنگ دیگه بزاری تو کلاس، بعد از خداحافظی پیت و آغاسی خلاءی توی تنیس ایجاد شد که به فدرر این اجازه رو داد که از سال 2003 تا 2006 هر چی جام و اسلم باشه ببره فدرر رقیب سرسختی نداشت از سال 2007 تا الان در حضور این همه مدعی و در رأس اونا رافا فدرر فقط تونسته 7 تا اسلم ببره اونم سه تاش سال 2007 بوده یعنی در عرض 4 سال فقط 4 تا اسلم برده وقتی رقیبی مثل رافا ظاهر شد فدرر رو توی 7 تا اسلم ناکام گذاشت ولی اگه مثل قبل از 2007 رقیب نداشت بازهم اون هفتارو میبرد اما رافا در حضور راجر 10 تا اسلم برده.

خوب بازهم مارو به 5 سال آینده حواله میکنی یا اگه بخوایم مقایسه کنیم الان باید مقایسه کنیم؟ درضمن توی اون خلاء رقیب یعنی از سال 2003 تا 2007 راجر 41 عنوان از 67 عنوان قهرمانیش رو برده ولی از 2007 تا الان فقط 22 عنوان قهرمانی داشته درضمن اگه رافا هم سال 2003 ظهور میکرد و رقیبی نداشت الان حداقل 22 تا اسلم داشت و یا اگه رافا 2003 همزمان با راجر ظهور میکرد الان راجر شاید 9تا اسلم بیشتر نداشت.

اینارو گفتم که بدونی اینجوری هم میشه مقایسه کرد.

Pouya
09-26-2011, 03:14 PM
من وارد این بحث نمی خوام بشم. ولی کسی که میگه الان سطح بازیکنا بالاس و 2003-2006 پایین بوده ، یا تنیس اون سال ها ر ندیده ، یا کاملا تعصبی نظر میده. با اون قدرت فدرر در اون سال ها ، بازیکنای الان ر ببری به اون موقع ، فدرر باز هم مقتدر خواهد بود . البته تو خاک اون موقع گرند نگرفت که بخوایم بحث کنیم. بقیه جاها شانسش از همه بیشتر بود. (نمیگم 100% همه ر می برد ، چون حرف بیخودیه. ممکن بود مثلا استرالیا ر نگیره تو یکی ازون سالها و البته ممکن بود تو 2005 بگیره!) البته من قبلا گفتم که اون موقع هم سطح بازیکنا خیلی بالا نبوده و با سطح الان در یک حد هست تقریبا. مثلا به اعتقاد من بازیکنای الان ر با همین توانایی ببری 2005 امریکا، آغاسی شانسش از همه شون بیشتره و با نواک برابره. این که اون موقع سطح تنیس پایین بوده و الان بالاس شوخیه و بسیار خنده داره به نظرم. دلیلشم بالا گفتم.

درسته جواب دوستمونو دادی ، ولی واقعا به این جمله ها معتقدی حاتم ؟ جواب غلط ر که با غلط نمیدن؟ (البته من کاری ندارم حرف دوستمون کلا غلطه یا درست.)

" درضمن اگه رافا هم سال 2003 ظهور میکرد و رقیبی نداشت الان حداقل 22 تا اسلم داشت و یا اگه رافا 2003 همزمان با راجر ظهور میکرد الان راجر شاید 9تا اسلم بیشتر نداشت. "

:379:

اگه واقعا معتقدی ، من بحثی ندارم اصلا و جوابم " :254: " هست!:434:

Afshin
09-26-2011, 04:18 PM
ببین وقتی توی یه کلاس همه یا تنبل باشن یا متوسط وقتی یه محصل زرنگ رو بزاری وسطشون خوب معلومه از همشون بهتر نتیجه میگیره ولی وقتی میتونی بهتر بودنشو بسنجی که دو سه تا زرنگ دیگه بزاری تو کلاس، بعد از خداحافظی پیت و آغاسی خلاءی توی تنیس ایجاد شد که به فدرر این اجازه رو داد که از سال 2003 تا 2006 هر چی جام و اسلم باشه ببره فدرر رقیب سرسختی نداشت از سال 2007 تا الان در حضور این همه مدعی و در رأس اونا رافا فدرر فقط تونسته 7 تا اسلم ببره اونم سه تاش سال 2007 بوده یعنی در عرض 4 سال فقط 4 تا اسلم برده وقتی رقیبی مثل رافا ظاهر شد فدرر رو توی 7 تا اسلم ناکام گذاشت ولی اگه مثل قبل از 2007 رقیب نداشت بازهم اون هفتارو میبرد اما رافا در حضور راجر 10 تا اسلم برده.

فدرر رقیب سرسخت نداشت چون سطح تنیسش فراتر از باقی همدوره ای هاش بود ... حرفای شما هم تاثیری توی این حقیقت ایجاد نمیکنه.راجر هم از سال 2005 که رافا اسمی واسه خودش در کرد ، 12 تا اسلم برده ... دیگه اینکه رافا عرضه نداشته سالهای 2005-2007 خودشو به فینال اسلم های استرالیا و یو اس اپن برسونه ربطی به راجر نداره ...
این که راجر رو به روی رافا مشکل داره هم که دیگه همه میدونن به مچ آپ بر میگرده ... دیگه فکر کنم با بلایی که نواک امسال سر رافا اورد همه معنی مچ آپ رو بخوبی فهمیده باشن.
خلاء تنیس هم زائیده ی تخیلات ذهنی هیترهایی مثل شماست که نمیخواید قبول کنید بهترین تنیسور تاریخ (نه صرفا بخاطر عنوانیش ، بلکه بخاطر سطح بازیش ) راجر فدرره !

Lily Nadal
09-26-2011, 06:47 PM
:فدرر رقیب سرسخت نداشت چون سطح تنیسش فراتر از باقی همدوره ای هاش بود ... حرفای شما هم تاثیری توی این حقیقت ایجاد نمیکنه.راجر هم از سال 2005 که رافا اسمی واسه خودش در کرد ، 12 تا اسلم برده ... دیگه اینکه رافا عرضه نداشته سالهای 2005-2007 خودشو به فینال اسلم های استرالیا و یو اس اپن برسونه ربطی به راجر نداره ...
این که راجر رو به روی رافا مشکل داره هم که دیگه همه میدونن به مچ آپ بر میگرده ... دیگه فکر کنم با بلایی که نواک امسال سر رافا اورد همه معنی مچ آپ رو بخوبی فهمیده باشن.
خلاء تنیس هم زائیده ی تخیلات ذهنی هیترهایی مثل شماست که نمیخواید قبول کنید بهترین تنیسور تاریخ (نه صرفا بخاطر عنوانیش ، بلکه بخاطر سطح بازیش ) راجر فدرره !

:254:::254::254:

Fakhruddin
09-26-2011, 09:28 PM
فدرر رقیب سرسخت نداشت چون سطح تنیسش فراتر از باقی همدوره ای هاش بود ... حرفای شما هم تاثیری توی این حقیقت ایجاد نمیکنه.راجر هم از سال 2005 که رافا اسمی واسه خودش در کرد ، 12 تا اسلم برده ... دیگه اینکه رافا عرضه نداشته سالهای 2005-2007 خودشو به فینال اسلم های استرالیا و یو اس اپن برسونه ربطی به راجر نداره ...
از بی عرضگی رافا نیست
این انتظار کاملا زیادیه رافایی که تازه اسم در کرده در سنین 19 تا 21 سالگی با وجود تجربه کم و تکمیل نشدن عناصر بازیش بخواد به فینال های یو اس و استرالیا برسه چه برسه به اینکه راجر فدرر اوج دوران بازیگری رو در این فینال ها شکست بده .راجر فدرر در همچین سنی به فینال یک گرند اسلم رسید ؟ (رافا در این سنین به سه فینال رولندگاروس و دو فینال ویمبی رسیده بود!) نادال جوان نبود رولند گاروس 2005 , 2006 و 2007 رو هم میبرد.کمبود رقیب سرسخت و قدرتمند به غیر از خاک برای راج در آن سالها واقعا حس میشد ...

بهر حال خلا تنیس یا هر چیز دیگری اکنون راجر فدرر 16 گرند اسلم دارد.

Afshin
09-26-2011, 11:22 PM
از بی عرضگی رافا نیست
این انتظار کاملا زیادیه رافایی که تازه اسم در کرده در سنین 19 تا 21 سالگی با وجود تجربه کم و تکمیل نشدن عناصر بازیش بخواد به فینال های یو اس و استرالیا برسه چه برسه به اینکه راجر فدرر اوج دوران بازیگری رو در این فینال ها شکست بده .راجر فدرر در همچین سنی به فینال یک گرند اسلم رسید ؟ (رافا در این سنین به سه فینال رولندگاروس و دو فینال ویمبی رسیده بود!) نادال جوان نبود رولند گاروس 2005 , 2006 و 2007 رو هم میبرد.کمبود رقیب سرسخت و قدرتمند به غیر از خاک برای راج در آن سالها واقعا حس میشد ...

بهر حال خلا تنیس یا هر چیز دیگری اکنون راجر فدرر 16 گرند اسلم دارد.

بله منم میدونم هر تنیسوری توی یه سنی اوج داره و توی یه سنی افت میکنیه ... یکی مثه رافا زودتر شروع میکنه یکی دیرتر...ولی چطور شما قبول نمیکنید که سالهای 2008-2010 فدرر نسبت به سال های قبل افت کرده بود و سنش بالاتر رفته بود ولی میگید رافا بچه بود که نمیرسید به فینال ؟! هر جور خودتون دلتون میخواد قضیه رو میپیچونید ؟!!
رافا توی 19 سالگی رسید فینال اسلم ؟ خب برسه ... اصن توی 2 سالگی برسه ... وقتی روی 10 تا گیر کنه و توی 25 سالگی دیگه نتونه اسلم ببره چه فایده داره ؟ مهم اینه که عمر قهرمانیت طولانی باشه ، حالا میخواد از 20 سالگی شروع بشه یا 23 سالگی.هر موقع رافا توی 29 سالگی اسلم برد اون موقع میتونی بیای این حرف رو بزنی.
راجر فدرر چون نمیباخت معنیش ضعیف بودن رقبا نیست ، خیلی فراتر از تنیسورای هم نسلش بود و همین باعث فاصله ی فاحشش با دیگران شد...
البته اینم بگم ، به شخصه فدرر رو بخاطر گرنداسلم ها برترین تاریخ نمیدونم بلکه بخاطر سطح تنیسی که ارائه میده بهترین میدونمش . تا به حال در طول تاریخ تنیس هیچ کس در حد و حدود Federer at his best نبوده . شما قبول ندارید ؟ نداشته باشید ... همون طور که قبلا هم گفتم توی اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمیشه.

Hatam
09-27-2011, 02:37 AM
من وارد این بحث نمی خوام بشم. ولی کسی که میگه الان سطح بازیکنا بالاس و 2003-2006 پایین بوده ، یا تنیس اون سال ها ر ندیده ، یا کاملا تعصبی نظر میده. با اون قدرت فدرر در اون سال ها ، بازیکنای الان ر ببری به اون موقع ، فدرر باز هم مقتدر خواهد بود . البته تو خاک اون موقع گرند نگرفت که بخوایم بحث کنیم. بقیه جاها شانسش از همه بیشتر بود. (نمیگم 100% همه ر می برد ، چون حرف بیخودیه. ممکن بود مثلا استرالیا ر نگیره تو یکی ازون سالها و البته ممکن بود تو 2005 بگیره!) البته من قبلا گفتم که اون موقع هم سطح بازیکنا خیلی بالا نبوده و با سطح الان در یک حد هست تقریبا. مثلا به اعتقاد من بازیکنای الان ر با همین توانایی ببری 2005 امریکا، آغاسی شانسش از همه شون بیشتره و با نواک برابره. این که اون موقع سطح تنیس پایین بوده و الان بالاس شوخیه و بسیار خنده داره به نظرم. دلیلشم بالا گفتم.

درسته جواب دوستمونو دادی ، ولی واقعا به این جمله ها معتقدی حاتم ؟ جواب غلط ر که با غلط نمیدن؟ (البته من کاری ندارم حرف دوستمون کلا غلطه یا درست.)

" درضمن اگه رافا هم سال 2003 ظهور میکرد و رقیبی نداشت الان حداقل 22 تا اسلم داشت و یا اگه رافا 2003 همزمان با راجر ظهور میکرد الان راجر شاید 9تا اسلم بیشتر نداشت. "

:379:

اگه واقعا معتقدی ، من بحثی ندارم اصلا و جوابم " :254: " هست!:434:

اون موقع سطح بازیکنا بالا بود؟ مثلا کی؟ لیتون؟؟ رادیک؟؟ سافین؟؟ فررو؟؟ مثال بیار لااقل، بابا ما چیزی از تنیس حالیمون نیست ولی مثال بیار که فلانی درحد ماری بود یا در حد نواک یا در حد رافا که جلوی راجر بایسته. خوبه امسال خود راجر هم توی یو اس اپن گفته بود که واسه اولین باره 4 نفر شانس قهرمانی دارن اون موقع اینجوری بود؟ پویا جان شما بیشتر نظر شخصیتو گفتی و دلایلی نیوردی بیشتر پست شما تمسخر صحبتهای من بود و شکلک.
بهرحال تنها پاسخ شما به حرفهای من خنده، تمسخر و کلمه غلط بود. :182:

منم که همینو دارم میگم اینکه فدرر رقیب سرسخت نداشت خوب مال همون خلأیه که گفتم

صحبتهای من در مورد اون خلاء چه ربطی به عرضه داشتن یا بی عرضه گیه رافا داره؟

والا ما مچ آپ بدو سال 2006 رافا به ما فهموند همون بقول شما بهترین سال فدرر، حالا اگه جلوی اسم راجر 17 تا بود و رافا 8 تا باز هم میگفتی مچ آپه و نباید بهش اهمیت داد؟

اینو که با استفاده از پستهای قبلی خودت جواب میدم:160:

البته اینم بگم ، به شخصه فدرر رو بخاطر گرنداسلم ها برترین تاریخ نمیدونم بلکه بخاطر سطح تنیسی که ارائه میده بهترین میدونمش . تا به حال در طول تاریخ تنیس هیچ کس در حد و حدود Federer at his best نبوده . شما قبول ندارید ؟ نداشته باشید ... همون طور که قبلا هم گفتم توی اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمیشه.

دوست من افشین گل همشهری عزیزم دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟ پست زیر که یادته؟ کلی مسخرم کردی و بجای جواب گفتی هیچی از تنیس نمیدونم

و این که صد البته چون 16 تا اسلم برده بهترینه ، تنیس یعنی گرند اسلم

The King
09-27-2011, 11:24 AM
درود

لوث كردن كار خيلي راحتيه ! راحت ترين كار ممكن هست!

ببین وقتی توی یه کلاس همه یا تنبل باشن یا متوسط وقتی یه محصل زرنگ رو بزاری وسطشون خوب معلومه از همشون بهتر نتیجه میگیره ولی وقتی میتونی بهتر بودنشو بسنجی که دو سه تا زرنگ دیگه بزاری تو کلاس، بعد از خداحافظی پیت و آغاسی خلاءی توی تنیس ایجاد شد که به فدرر این اجازه رو داد که از سال 2003 تا 2006 هر چی جام و اسلم باشه ببره فدرر رقیب سرسختی نداشت از سال 2007 تا الان در حضور این همه مدعی و در رأس اونا رافا فدرر فقط تونسته 7 تا اسلم ببره اونم سه تاش سال 2007 بوده یعنی در عرض 4 سال فقط 4 تا اسلم برده وقتی رقیبی مثل رافا ظاهر شد فدرر رو توی 7 تا اسلم ناکام گذاشت ولی اگه مثل قبل از 2007 رقیب نداشت بازهم اون هفتارو میبرد اما رافا در حضور راجر 10 تا اسلم برده.اول اينكه تقصير راجر فدرر نيست كه امثال نواك و نادال و ماري اون زمان وجود نداشتن و يا به تكامل نرسيده بودن! بعد از اينكه نادال رولند گاروس سال 2005 رو گرفت تا اوايل سال 2010 كه راجر فدرر رو فرم بود! راجر فقط يه فينال رو از دست داد كه اونم مربوط ميشه به استرالياي 2008 كه به نواك باخت! از 19 گرند ممكن 18 تا رو به فينال رسيد كه 12 تاش رو گرفت! جالبه شما سال 2007 رو پرچم ميكني و رو دوران بعد از اون مانور ميدي ! دوران قبل از تكامل رسيدن نادال و امثالهم نبايد حساب بشه اما شرايط سني و بدني راجر و بي انگيزگي راجر اصلا اهميتي نداره! انگيزه ي پرافتخارترين تنيسور تاريخ با يه تنيسور كه 7-8 تا گرند داره خيلي فرق ميكنه! اما در اينجا كوچكترين اهميتي نداره و هيچكس هم به سطح بازي راجر تو اون زمان اهميتي نميده چون مسلما جاي مانور نداره و از اون نظر نميشه عملكرد راجر رو زير سوال برد....سطح بازي راجر و گرنداسلمهايي كه گرفته اهميتي نداره چون احتمالا تو سطح easy يا very easy تروفي گرفته...

خوب بازهم مارو به 5 سال آینده حواله میکنی یا اگه بخوایم مقایسه کنیم الان باید مقایسه کنیم؟ درضمن توی اون خلاء رقیب یعنی از سال 2003 تا 2007 راجر 41 عنوان از 67 عنوان قهرمانیش رو برده ولی از 2007 تا الان فقط 22 عنوان قهرمانی داشته درضمن اگه رافا هم سال 2003 ظهور میکرد و رقیبی نداشت الان حداقل 22 تا اسلم داشت و یا اگه رافا 2003 همزمان با راجر ظهور میکرد الان راجر شاید 9تا اسلم بیشتر نداشت.از سال 2003 تا پايان سال 2007 ميشه 5 سال! بعدش شما سطح راجري كه تو اوج بود رو با راجر فدرر سال 2010 يا 2011 كه سرجمع 7-8 تا تورنمت خوب نداشته و به امثال ملزر و برديچ وسونگا باخته مقايسه ميكني؟راجر بعد از سال 2007 و تا اوايل 2010 به فينال 8 گرنداسلم از 9 گرند اسلم ممكن رسيده و 4 تاش رو هم فتح كرده!اينجوري هم ميشه حساب كرد!

و اينكه خواهشا تو تخيالتتون سير نكنيد رافائال نادال سال 2003 ظهور نكرد! و مطمئن بودن شما مبني بر اينكه رافا 22 تا گرنداسلم ميگرفت هيچ پايه و اساسي نداره و زاييده ي تخيلاتتون هست نه چيزي بيش از اين! الان راجر فدرر 16 تا گرنداسلم گرفته و اين واقعيت رو نيمشه تغيير داد! آدم سر تخيلات كه بحث نميكنه!

البته اینم بگم ، به شخصه فدرر رو بخاطر گرنداسلم ها برترین تاریخ نمیدونم بلکه بخاطر سطح تنیسی که ارائه میده بهترین میدونمش . تا به حال در طول تاریخ تنیس هیچ کس در حد و حدود Federer at his best نبوده . شما قبول ندارید ؟ نداشته باشید ... همون طور که قبلا هم گفتم توی اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمیشه. بله فكر كنم همين كافي باشه! با صحبت هاي من و شما لطمه اي به اصل قضيه وارد نميشه و تعريف ها تغيير نميكنن! و اينكه تقصير راجر فدرر نيست اكثر تنيسورهاي برتر دنيا راجر فدرر رو بهترين تنيسور تاريخ ناميدن و مينامن!

Afshin
09-27-2011, 11:46 AM
اون موقع سطح بازیکنا بالا بود؟ مثلا کی؟ لیتون؟؟ رادیک؟؟ سافین؟؟ فررو؟؟ مثال بیار لااقل، بابا ما چیزی از تنیس حالیمون نیست ولی مثال بیار که فلانی درحد ماری بود یا در حد نواک یا در حد رافا که جلوی راجر بایسته. خوبه امسال خود راجر هم توی یو اس اپن گفته بود که واسه اولین باره 4 نفر شانس قهرمانی دارن اون موقع اینجوری بود؟ پویا جان شما بیشتر نظر شخصیتو گفتی و دلایلی نیوردی بیشتر پست شما تمسخر صحبتهای من بود و شکلک.

والا ما مچ آپ بدو سال 2006 رافا به ما فهموند همون بقول شما بهترین سال فدرر، حالا اگه جلوی اسم راجر 17 تا بود و رافا 8 تا باز هم میگفتی مچ آپه و نباید بهش اهمیت داد؟

دوست من افشین گل همشهری عزیزم دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس؟ پست زیر که یادته؟ کلی مسخرم کردی و بجای جواب گفتی هیچی از تنیس نمیدونم

بازم میگم ، خلاء زائیده ی تخیلات ذهنی شماست ، خلاء نبوده ، نبوغ بیش از حد فدرر بوده.
همین الان هم که فکر میکنید رقیب داره اگه مثه 2004-2007 بازی کنه اختلافش با بقیه فاحش میشه.پس اگه سال 2006 معنی مچ آپ رو فهمیدید چرا تا سال 2011 که نواک 6 بار پشت سر هم رافا رو نبرد حاضر نشدید قبول کنید هد تو هد خیلی به مچ آپ ربط داره ؟

الان هم میگم ، تنیس یعنی گرند اسلم ، باقی عنواین البته به جز مسترز کاپ ، اهمیتی در مقابل گرند اسلم ندارن و معیار اصلی بهترین تنیسور تاریخ بودن گرنداسلمه ، چه شما خوشت بیاد چه خوشت نیاد.ولی میگم برای خود من ، سطح بالای تنیسی که ارائه میده اثبات میکنه که بهترینه تاریخه ، سوای از گرنداسلم هایی که برده ... که خوشبختانه تو هر دوتاش فدرر بهترین بوده.

من هم هیچ موقع نگفتم شما هیچی از تنیس نمیدونی .

حاتم جان شما هر چقدر هم زور بزنی ، اکثر بزرگای تنیس و همین امثال ممد که فرت و فرت واست تشکر میزنن قبول دارن که فدرر بهترین تنیسور تاریخه ! البته به قول تو بزرگای تنیس مرام میان که این حرفو میزنن:251:

Mohammad
09-27-2011, 12:01 PM
اصلا دوست ندارم به این بحث تکراری و بی فایده دخول کنم.
ولی حتما باید تنفر و انزجار خودم رو نسبت به این تقدس گراییها و تملق گویی های بعضی از دوستان ابراز میکردم.
کی میتونه نبوغ رو بسنجه؟شما مترشی؟

Afshin
09-27-2011, 12:03 PM
اصلا دوست ندارم به این بحث تکراری و بی فایده دخول کنم.
ولی حتما باید تنفر و انزجار خودم رو نسبت به این تقدس گراییها و تملق گویی های بعضی از دوستان ابراز میکردم.
کی میتونه نبوغ رو بسنجه؟شما مترشی؟

حاتم میسنجه و تو با تشکر ازش مترشو تضمین میکنی !

Mohammad
09-27-2011, 12:07 PM
نه عزیزم، این شمایی که حکم صادر میکنی این فدرر بوده که با نبوغش همه رو میبرده وگرنه حریفاش هم همه شاخ بودن، از کجا این حرفها رو هم درمیاری معلوم نیست.

حاتم رو هوا که حرف نمیزنه، داره میگه افتخارات و سطح اون بازیکنا در اون دوره رو با الان مقایسه کن، ولی تو چی میگی؟ حرف از یه چیز میزنی که هیچ جوره قابل اثبات نیست.

اصلا نبوغ یعنی چی؟

Afshin
09-27-2011, 12:14 PM
نه عزیزم، این شمایی که حکم صادر میکنی این فدرر بوده که با نبوغش همه رو میبرده وگرنه حریفاش هم همه شاخ بودن، از کجا این حرفها رو هم درمیاری معلوم نیست.

حاتم رو هوا که حرف نمیزنه، داره میگه افتخارات و سطح اون بازیکنا در اون دوره رو با الان مقایسه کن، ولی تو چی میگی؟ حرف از یه چیز میزنی که هیچ جوره قابل اثبات نیست.

اصلا نبوغ یعنی چی؟

شما متر داری که اون موقع علت برتری فدرر ضعف رقبا بوده ؟ شما از کجا میدونی مثلا داویدنکوی سال 2006 از امثال ماری و سودرلینگ ضعیف تر بوده یا قوی تر ؟ یه نگاهی به توالی پست ها بندازی بد نیست ، این حاتم بود که این مساله ی به قول شما غیر قابل اثبات رو انداخت وسط میدون و شما هم با تشکر ازش حرفشو تایید کردی.وگرنه من خودم با مقایسه ی تنیسورها توی زمان های مختلف مشکل دارم و میگم وقتی کسی میتونه از هم نسل های خودش خیلی فاصله بگیره نشون از بزرگیش داره .قبلا هم گفتم امکان داره همون اگسی که یکی از بهترین های تاریخ بوده الان با رنک 10 تنیس هم بازی کنه 3-0 تو هر سطحی بهش ببازه ، معنیش اینه که از اگسی بهتر بوده ؟
این یه مساله ی دو لبه هست ، شما برای اینکه حس تنفر درونیتون رو نسبت به "بهترین تنیسور تاریخ" ارضا کنید ، قهرمانی های راجر رو به ضعف رقباش ربط میدید ، ما به نبوغ فدرر.شما خوشت بیاد یا نیاد ، تا فردا هم بحث کنی دو طرف از مواضعشون عقب نشینی نمیکنن.وقتی شما میای با دو خط کل کریر "بهترین تنیسور تاریخ" رو زیر سوال میبری باید انتظار جواب های اینطوری رو هم داشته باشی.

Fakhruddin
09-27-2011, 12:24 PM
ب وقتی روی 10 تا گیر کنه و توی 25 سالگی دیگه نتونه اسلم ببره چه فایده داره ؟ مهم اینه که عمر قهرمانیت طولانی باشه ، حالا میخواد از 20 سالگی شروع بشه یا 23 سالگی.هر موقع رافا توی 29 سالگی اسلم برد اون موقع میتونی بیای این حرف رو بزنی.

در 25 سالگی هم اسلم میبره.امسال رولند گاروس رو برد. و البته اگه سنگر خوبی مث نواک که پشتش قایم شدین نبود اون دوتا اسلم رو هم میبرد.شما از کجا میدونین رافا در 29 سالگی قرار نیست اسلمی ببره! با نوستراداموس در ارتباطین ؟ فعلا که از 19 تا 25 سالگی وی هر فصل گرند اسلم برده.روند و امار به فینال رسیدن وی در گرند اسلمها هم در سه فصل گدشته سیر نزولی نداره... و در 19 سالگی اسلم بردن هنر نیست و تنها 29 سالگی هنره.جالبه !

Afshin
09-27-2011, 12:30 PM
در 25 سالگی هم اسلم میبره.امسال رولند گاروس رو برد. و البته اگه سنگر خوبی مث نواک که پشتش قایم شدین نبود اون دوتا اسلم رو هم میبرد.شما از کجا میدونین رافا در 29 سالگی قرار نیست اسلمی ببره! با نوستراداموس در ارتباطین ؟ فعلا که از 19 تا 25 سالگی وی هر فصل گرند اسلم برده.روند و امار به فینال رسیدن وی در گرند اسلمها هم در سه فصل گدشته سیر نزولی نداره... و در 19 سالگی اسلم بردن هنر نیست و تنها 29 سالگی هنره.جالبه !

سنگری در کار نیست ، عرضه داشته باشه از همدوره ای های خودش بهتر باشه و قهرمان بشه . مثه فدرر . اگه شد ما هم میایم بهتون تبریک میگیم.
من نگفتم در 29 سالگی اسلم نمیبره ، گفتم هر موقع برد ، اون موقع هست که افتخارات سن 19 سالگیش ارزش پیدا میکنه ، چون نشون از تداوم قهرمانیش و طولانی بودن عمر مفید ورزشیش داره ، تا وقتی اون روز نرسیده اینقدر 19 سالگی 19 سالگی راه نندازید . دلیلی نداره همه توی یه سن بخصوص شکوفا بشن.
من 19 سالگی رافا رو زیر سوال نبردم ، این شما بودید که با مقایسه ی خنده دارتون که " رافا توی 19 سالگی اسلم برده و راجر نبرده " ، قصد "تخریب" راجر رو داشتید ، منم گفتم که این مقایسه درست نیست . باید تا آخر کریرش صبر کرد و بعد اظهار نظر کرد.
شما نادالیها کاری جز تخریب و دل بستن به هد تو هد بلد نیستید ، چون ریسمان دیگه ای نیست که بتونید بهش چنگ بزنید.

SOROOSH_RF
09-27-2011, 12:38 PM

خوب بازهم مارو به 5 سال آینده حواله میکنی یا اگه بخوایم مقایسه کنیم الان باید مقایسه کنیم؟ درضمن توی اون خلاء رقیب یعنی از سال 2003 تا 2007 راجر 41 عنوان از 67 عنوان قهرمانیش رو برده ولی از 2007 تا الان فقط 22 عنوان قهرمانی داشته درضمن اگه رافا هم سال 2003 ظهور میکرد و رقیبی نداشت الان حداقل 22 تا اسلم داشت و یا اگه رافا 2003 همزمان با راجر ظهور میکرد الان راجر شاید 9تا اسلم بیشتر نداشت.

یا مثلا اگر نواک 2 سال زود تر ظهور میکرد الان نادال 5 تا گرند اسلم بیشتر نداشت تازه شاید فدرر هم تعداد گرند اسلمهاش بیشتر هم میشد چون راجر، نواک رو نسبت به ناال راحت تر میتونه ببره.
حالا که راجر پا به سن گذاشته همه واسه ما زرنگ شدن... والا به خدا... حالا امیدوارم با این حرفایی که میزنین یه کم هم آروم بگیرین و آرامش پیدا کنین.

Rafa
09-27-2011, 12:38 PM
درود:shame:
البته که می توان در مورد بازیکن های دوران مختلف قیاس کرد،تنیس هم مثل هر ورزش دیگری پیشرفت میکنه، اون هم با پیشرفت بازیکنانش
الان بازی بین بازیکنای تاپ 30 خیلی نزدیک به هم و غیر قابل پیش بینیه، همه دارن کار میکنن:350:
همچین بازیکنایی رو تو اون دوران بین 2004 تا حتی 2007 نمیشه پیدا کرد، رقیب اون دوران راجر تا قبل از 2005 که هیشکی نبوده، حالا بعدش رافا اومده و بعضی مواقع هم نواک شاخ میشده، نواکی که اصلا ثبات نداشته اون دوران. برا خودتون خوبه قبول کنید که اصلا کیفیت بازیکنای اون دوره با الان قابل قیاس نیست، حتی اگه بخوایید به امثال کچلنکو پناه ببرید
الان میشه طومار بلند بالایی از بازیکنای آماده ، که پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه هایی مثل سرویس، بازی بیس لاین، بکهند قوی و ...دارند، ارائه کرد.
أجرکم عندالله...:151:

Afshin
09-27-2011, 12:44 PM
البته که می توان در مورد بازیکن های دوران مختلف قیاس کرد،تنیس هم مثل هر ورزش دیگری پیشرفت میکنه، اون هم با پیشرفت بازیکنانش
الان بازی بین بازیکنای تاپ 30 خیلی نزدیک به هم و غیر قابل پیش بینیه، همه دارن کار میکنن:350:
همچین بازیکنایی رو تو اون دوران بین 2004 تا حتی 2007 نمیشه پیدا کرد، رقیب اون دوران راجر تا قبل از 2005 که هیشکی نبوده، حالا بعدش رافا اومده و بعضی مواقع هم نواک شاخ میشده، نواکی که اصلا ثبات نداشته اون دوران. برا خودتون خوبه قبول کنید که اصلا کیفیت بازیکنای اون دوره با الان قابل قیاس نیست، حتی اگه بخوایید به امثال کچلنکو پناه ببرید
الان میشه طومار بلند بالایی از بازیکنای آماده ، که پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه هایی مثل سرویس، بازی بیس لاین، بکهند قوی و ...دارند، ارائه کرد.
أجرکم عندالله...:151:

تنیس هر روز در حال پیشرفته ، 10 ساله دیگه هم تنیسورها نسبت به الان پیشرفت میکنن ، همینطور که الان همون Top 3 سطح تنیسی که ارائه میدن شاید از بزرگانی چون بورگ و مک انرو هم بالاتر باشه . اما آیا این معنیش اینه که از مک انر و بورگ بزرگترند ؟
رقبا پیشرفت میکنن به هزار و یک دلیل ، علمی شدن ورزش ، تجهیزات بدن سازی بهتر ، راکت های بهتر و .... اما این امکانات برای شما هم فراهمه و وقتی بتونید از همدوره ای های خودتون فاصله ی زیادی پیدا کنید اون موقع هست که بزرگ و خاص میشید.
دوستمون هم گفت ، لوث کردن کار ساده ایه . منم میتونم قهرمانی های سال 2010 رافا رو به ضعیف بودن نواک و راجر ربط بدم و بگم اگه این دو تا آماده بودن رافا نه ویمبلدون رو میبرد و نه یو اس اپن رو ... ولی با این حرف فقط خودم ریز سوال میبرم ... همون طور که شما با لوث کردن قهرمانی های راجر و ربطش به ضعف رقبا خودتون رو زیر سوال میبرید.

عندالله ؟! اجرمون رو پاس میدی به کسی که خودتم قبولش نداری ؟!

Mohammad
09-27-2011, 12:45 PM
اتفاقا کاملا رو هوا حرف میزنه ، شما متر داری که اون موقع علت برتری فدرر ضعف رقبا بوده ؟ شما از کجا میدونی مثلا داویدنکوی سال 2006 از امثال ماری و سودرلینگ ضعیف تر بوده یا قوی تر ؟ یه نگاهی به توالی پست ها بندازی بد نیست ، این حاتم بود که این مساله ی به قول شما غیر قابل اثبات رو انداخت وسط میدون و شما هم با تشکر ازش حرفشو تایید کردی.وگرنه من خودم با مقایسه ی تنیسورها توی زمان های مختلف مشکل دارم و میگم وقتی کسی میتونه از هم نسل های خودش خیلی فاصله بگیره نشون از بزرگیش داره .قبلا هم گفتم امکان داره همون اگسی که یکی از بهترین های تاریخ بوده الان با رنک 10 تنیس هم بازی کنه 3-0 تو هر سطحی بهش ببازه ، معنیش اینه که از اگسی بهتر بوده ؟
این یه مساله ی دو لبه هست ، شما برای اینکه حس تنفر درونیتون رو نسبت به "بهترین تنیسور تاریخ" ارضا کنید ، قهرمانی های راجر رو به ضعف رقباش ربط میدید ، ما به نبوغ فدرر.شما خوشت بیاد یا نیاد ، تا فردا هم بحث کنی دو طرف از مواضعشون عقب نشینی نمیکنن.وقتی شما میای با دو خط کل کریر "بهترین تنیسور تاریخ" رو زیر سوال میبری باید انتظار جواب های اینطوری رو هم داشته باشی.

من تنیس نگاه میکنم، کاری به "بهترین" "بدترین" فلان ترین ندارم، تو هم اینقدر بهترین بهترین کن ببینم کجا رو میگیری. همه تنیس براتون شده این.
نه برای من فدرر هم یکیه مثل بقیه، اینقدر هم تو عمرم کسی رو مقدس نکردم، متنفرم از این کار.
بحث کردن با آدمهای Biased ی چون شما فایده ای نداره.
ما رفتیم.

Afshin
09-27-2011, 12:48 PM
من تنیس نگاه میکنم، کاری به "بهترین" "بدترین" فلان ترین ندارم، تو هم اینقدر بهترین بهترین کن ببینم کجا رو میگیری. همه تنیس براتون شده این.
نه برای من فدرر هم یکیه مثل بقیه، اینقدر هم تو عمرم کسی رو مقدس نکردم، متنفرم از این کار.
بحث کردن با آدمهای Biased ی چون شما فایده ای نداره.
ما رفتیم.

بله ، از اول هم مشخص بود بحث رو به یه سمت و سوی این چنینی میکشونی و با استفاده از کلمه هایی مثل Biased ، Tard ، FanBoy میخوای نشون بدی که من خیلی ...
کسی تقدس ایجاد نکرد ، وقتی میاید به تنیسور مورد علاقه ی خیلی ها توهین میکنید و خیلی راحت افتخاراتش رو لوث میکنید انتظار نداشته باشید بقیه بیان واستون به به و چه چه راه بندازن.
بهترین بهترین کردن هم ربطی به ایجاد تقدس نداره ، اتفاقا من خودم با ایجاد تقدس برای هر کس و هر چیزی مخالفم دیروز هم گفتم راجر کلا خالی بسته که این حرفا رو زده .
خوش رفتی محمد جان ، خوش حال میشیم برگردی

دوستان بنده هم به شما توصیه میکنم از این دست کلمه ها زیاد تر توی پست هاتون استفاده کنید ، فیدبک های مثبتی واستون در بر داره .

BABAK
09-27-2011, 12:55 PM
میبینم که شور و شیدایی بهترین تنیسور تمام ادوار تنیس , در طول این سال ها بد جوری به رفقا فشار آورده !! :655:ببینید موضوع تاپیک چی بوده و به کجا کشیده شده:443:

Fakhruddin
09-27-2011, 01:10 PM
سنگری در کار نیست ، عرضه داشته باشه از همدوره ای های خودش بهتر باشه و قهرمان بشه . مثه فدرر . اگه شد ما هم میایم بهتون تبریک میگیم.
من نگفتم در 29 سالگی اسلم نمیبره ، گفتم هر موقع برد ، اون موقع هست که افتخارات سن 19 سالگیش ارزش پیدا میکنه ، چون نشون از تداوم قهرمانیش و طولانی بودن عمر مفید ورزشیش داره ، تا وقتی اون روز نرسیده اینقدر 19 سالگی 19 سالگی راه نندازید . دلیلی نداره همه توی یه سن بخصوص شکوفا بشن.
من 19 سالگی رافا رو زیر سوال نبردم ، این شما بودید که با مقایسه ی خنده دارتون که " رافا توی 19 سالگی اسلم برده و راجر نبرده " ، قصد "تخریب" راجر رو داشتید ، منم گفتم که این مقایسه درست نیست . باید تا آخر کریرش صبر کرد و بعد اظهار نظر کرد.
شما نادالیها کاری جز تخریب و دل بستن به هد تو هد بلد نیستید ، چون ریسمان دیگه ای نیست که بتونید بهش چنگ بزنید.

اولا قصد تخریب راجر رو ندارم اگر شما پیش خودتون اینگونه فکر میکنید فکرتون رو برای خودتون نگه دارید.تخریب و تخریب , از اینگونه کلمات هم استفاده نکن آدم خندش میگیره .
دوما سن شکوفایی مهمه .هیچ بازیکن فوتبالی هم دوس نداره تو بیست و پنج ششتا معروف بشه چون عمر بازیگری حرفه ایش کمه.خوشبختانه رافا با نیروی جوانی و استعداد درونیش زود چهره شد.البته که خیلی مهمه زود چهره بشی و گرند اسلم ببری.
همدوره های راجر با همدوره های رافا قابل قیاسن ؟ دیگه الان هر کی رنکینگ رو تا خونه پنجاه میبینه با دیدن این همه غول وحشت میکنه :434:
بسیار خب مقایسه فدرر با نادال از 5 فصل بازی و 20 گرنداسلم بیشتر حضور داشتن جالب نیست.ما هم صبر خواهیم کرد...

Afshin
09-27-2011, 01:18 PM
اولا قصد تخریب راجر رو ندارم اگر شما پیش خودتون اینگونه فکر میکنید فکرتون رو برای خودتون نگه دارید.تخریب و تخریب , از اینگونه کلمات هم استفاده نکن آدم خندش میگیره .
دوما سن شکوفایی مهمه .هیچ بازیکن فوتبالی هم دوس نداره تو بیست و پنج ششتا معروف بشه چون عمر بازیگری حرفه ایش کمه.خوشبختانه رافا با نیروی جوانی و استعداد درونیش زود چهره شد.البته که خیلی مهمه زود چهره بشی و گرند اسلم ببری.
همدوره های راجر با همدوره های رافا قابل قیاسن ؟ دیگه الان هر کی رنکینگ رو تا خونه پنجاه میبینه با دیدن این همه غول وحشت میکنه :434:
بسیار خب مقایسه فدرر با نادال از 5 فصل و 20 گرنداسلم بیشتر جالب نیست.ما هم صبر خواهیم کرد...

مهم این نیست که شما بگید منظورتون این بوده یا نه ، این کار شما "عین تخریبه" ، منم میتونم هرچی دلم خواست بگم بعدش بگم منظورم این نبود شما بد برداشت کردید !
من میگم رافا اگه پارسال قهرمان شد علتش اینه که نواک مثه امسال نبود ، اصلا میگم اگه نواک مثه امسال بود رافا 2 تا اسلم هم نمیبرد ... رافا همون اسلم هایی رو هم که روی خاک برده واسه این برده که کسی مثه نواک نبوده که رو به روش بایسته ... خیلی هم راحته.اصلا هم رافا توی خاک بهترین نیست ، از خوش شانسیش توی یه دوره ای ظهور کرد که هیچ کس روی خاک خوب بازی نمیکنه ... میبینی چقدر لوث کردن راحته ؟ حالا بشین تا صبح توضیح بده من بازم میگم اگه یکی مثه نواک بود رافا نصف مسترزهاش و اکثر رولندگروس هاش بر باد میرفت.
بله راجر هم دوس داشت از 19 سالگی شکوفا بشه ولی ربطش به حرف من چیه ؟ من میگم مهم Overall (این جور اصطلاحات انگلیسی رو استفاده کنید ضرر نمیکنید) ـه کریر رافاست . 19 سالگی شکوفا شدن به خودیه خود ارزشی نداره ، موقعی ارزش پیدا میکنه که طول عمر ورزشیتون بلندمدت باشه.
علت این که هرکی رنکینگ رو تا 50 میبینه و حشت میکنه ضعیف شدنه فدرره ، اگر فدرر مثل 2004-2007 بود همه فقط رنک "1" رو میدیدن و وحشت میکردن و به پایینش هم نگاه نمیکردن (درست مثل همون 4-5 سال !).
مساله این جاست که شما فکر میکنید یکه تازی یه نفر فقط به ضعف رقبا بستگی داره و کوچیکترین احتمالی رو واسه برتر بودن اون فرد در نظر نمیگیرید.پستی رو که در جواب مجتبی دادم بخون ، منظورم رو متوجه میشی.

Fakhruddin
09-27-2011, 01:46 PM
مهم این نیست که شما بگید منظورتون این بوده یا نه ، این کار شما "عین تخریبه" ، منم میتونم هرچی دلم خواست بگم بعدش بگم منظورم این نبود شما بد برداشت کردید !
من میگم رافا اگه پارسال قهرمان شد علتش اینه که نواک مثه امسال نبود ، اصلا میگم اگه نواک مثه امسال بود رافا 2 تا اسلم هم نمیبرد ... رافا همون اسلم هایی رو هم که روی خاک برده واسه این برده که کسی مثه نواک نبوده که رو به روش بایسته ... خیلی هم راحته.اصلا هم رافا توی خاک بهترین نیست ، از خوش شانسیش توی یه دوره ای ظهور کرد که هیچ کس روی خاک خوب بازی نمیکنه ... میبینی چقدر لوث کردن راحته ؟ حالا بشین تا صبح توضیح بده من بازم میگم اگه یکی مثه نواک بود رافا نصف مسترزهاش و اکثر رولندگروس هاش بر باد میرفت.
بله راجر هم دوس داشت از 19 سالگی شکوفا بشه ولی ربطش به حرف من چیه ؟ من میگم مهم Overall (این جور اصطلاحات انگلیسی رو استفاده کنید ضرر نمیکنید) ـه کریر رافاست . 19 سالگی شکوفا شدن به خودیه خود ارزشی نداره ، موقعی ارزش پیدا میکنه که طول عمر ورزشیتون بلندمدت باشه.
علت این که هرکی رنکینگ رو تا 50 میبینه و حشت میکنه ضعیف شدنه فدرره ، اگر فدرر مثل 2004-2007 بود همه فقط رنک "1" رو میدیدن و وحشت میکردن و به پایینش هم نگاه نمیکردن (درست مثل همون 4-5 سال !).
مساله این جاست که شما فکر میکنید یکه تازی یه نفر فقط به ضعف رقبا بستگی داره و کوچیکترین احتمالی رو واسه برتر بودن اون فرد در نظر نمیگیرید.پستی رو که در جواب مجتبی دادم بخون ، منظورم رو متوجه میشی.
من که نمیفهمم چجوری نتیجه گیری میکنی:243:
خب من که منکر قدرت فدرر و برتریش در اون سالها که نشدم ؟! تو پست های قبل هم گفتم نادال نبود راج رولندهای 2005 تا 2007 رو هم میبرد که خود به نوعی قدرت وی در اون زمان رومیرسونه.نمیخوام قهرمانیهاش رو لوث کنم. ولی خدایی علاوه بر اینکه راج خیلی قدرت داشت حریف قدرتمندی هم نبود.من خیلی از بازیهای اون سالها تو ذهنمه و خیلی هاشو توی هاردم هم دارم.بازی با هاس تو میامی .... بازی با گاسکه توی ویمبی یا گونزالز توی فینال استرالیا ... بکهند رو فقط میکشیدن ....راح در مواجه با انها در روز بدش هم میبود میبرد ... به نظر من در دوره کنونی نادال به مراتب کارش سخت تر نسبت به راجر در اون دوران بوده.

Afshin
09-27-2011, 02:28 PM
من که نمیفهمم چجوری نتیجه گیری میکنی:243:
خب من که منکر قدرت فدرر و برتریش در اون سالها که نشدم ؟! تو پست های قبل هم گفتم نادال نبود راج رولندهای 2005 تا 2007 رو هم میبرد که خود به نوعی قدرت وی در اون زمان رومیرسونه.نمیخوام قهرمانیهاش رو لوث کنم. ولی خدایی علاوه بر اینکه راج خیلی قدرت داشت حریف قدرتمندی هم نبود.من خیلی از بازیهای اون سالها تو ذهنمه و خیلی هاشو توی هاردم هم دارم.بازی با هاس تو میامی .... بازی با گاسکه توی ویمبی یا گونزالز توی فینال استرالیا ... بکهند رو فقط میکشیدن ....راح در مواجه با انها در روز بدش هم میبود میبرد ... به نظر من در دوره کنونی نادال به مراتب کارش سخت تر نسبت به راجر در اون دوران بوده.

تو از کجا قدرت حریفاشو اندازه گیری میکنی ؟ بقول ممد تو مترشی ؟!
اگه تو چند تا بازی توی هاردت داری من همه ی بازیهاشو تو هاردم دارم.همون بازی با گونزالس ، توی فینال استرالیا ، ست اول رو گونزالس مافوق تصور بازی کرد ، Serving for set هم بود ولی راجر عالی بازی کرد و توی تای بریک برد و بعدش روحیه ی گونزالس خراب شد.بله راجر خیلی بازیها رو تو روز بدش هم میبرد ، علتش هم Aura ی بود که اون زمان اطراف فدرر بود ، همون طور که الان نواک خیلی روزا خوب نیست ولی میبره . نمونش بازی با تامیک توی ویمبلدون ، ولی دیدی که فینال رو چطور بازی کرد ؟ علت این که توی روز بدش هم میبره نتایج و بازیهای خیره کننده ی خودش بوده که باعث میشه حریفا ازش بترسن.
این که نادال کارش سخت تره واضحه ، چون نادال به اندازه ی فدرر استعداد و نبوغ نداره که فاصلش با حریفاش زیاد تر باشه ، ربطی به سخت تر بودن حریفا نداره.
رافا اگه یکی مثه نواک امسال از اول کریرش هم دورش بود 2 اسلم هم نمیبرد.
خیلی لوث کردن راحته ... خیلی

pourya RF
09-27-2011, 02:58 PM
:254::254::254::254: دوستان نادالی زیر فشار 16 گرند اسلم راجر کمر خم کردن :254: نادال بزرگترین تنیسور خوش شانس تو تاریخه اگر تو سالهای قبل یه نفر مثل نواک پیدا میشد مطمئنم نادال شاید حداقل یک یا دو گرند اسلم داشت تنها دلیل قهرمانی های متعدد رافا روی خاک نبودن رقیب بوده نه چیز دیگه ای !!!. بجای اینکه قهرمانی های راجر رو لوس کنید راجر رو دعا کنید که اجازه ی اومدن نواکو به فینال رولند نداد وگرنه رافاتون زیر ساتور غصاب بلگراد تیکه تیکه میشد !:254: بیچاره نواک ! مطمئنن تو سالهای آینده کسایی پیدا میشن میگن نواک بخاطر نبودن رقیب درست و حسابی تو سال 2011 قهرمانی های زیادی کسب کرد :251::254: البته رافا هم تنیسور بزرگیه چون امسال تونسته تو بعضی از بازیها از نوله ست بگیره !:251:

Fakhruddin
09-27-2011, 04:03 PM
این که نادال کارش سخت تره واضحه ، چون نادال به اندازه ی فدرر استعداد و نبوغ نداره که فاصلش با حریفاش زیاد تر باشه ، ربطی به سخت تر بودن حریفا نداره.

گویا شما فقط نیمه خالی لیوان رو میبینید!
من که هر دو دوره رو دیدم .قیاس من اینه که در دوره کنونی رقبا با توجه به پیشرفت علم تنیس و آنالیزهای دقیق و البته افزایش مربیان حرفه ای خیلی قدرتمندترند.این رقبا از لحاظ تعداد هم واقعا کم نیستن.
چرا راجر فدرر در سالهای 2005 تا 2007 توانست 8 گرنداسلم ببره ولی در سالهای 2008 تا 2011 فقط 4 گرنداسلم؟ حتما اونقدر پیر شده بوده که با عصا تو زمین میومده.راجر الانشم یه بازی 5 سته توی خاک پا به پای نادال میدوه.
مهمترین دلیلش شتاب بسیارسریع رقیبان بود.
شاید شما فک کنین راجر بازیش افت کرده باشه ولی بنظر من بازی راجر پیشرفتش بیشتر هم شد.به نظر من راجر فدرر کنونی راجر سال 2006 رو سه بر صفر میبره .البته رقبایش بیشتر پیشرفت کردن چون گنجایش ظرفشون برای تکامل بازیشون بیشتر مونده بود .
بهر حال به نظر من نادال برای اینکه بخواد به فدرر در گرند اسلمها نزدیک بشه کار خیلی سختی داره و درآینده سخت تر هم خواهد شد اما رافا و طرفداران تا آخر ایستاده اند :866:
واموس رافا

Afshin
09-27-2011, 04:10 PM
من که هر دو دوره رو دیدم .قیاس من اینه که در دوره کنونی رقبا با توجه به پیشرفت علم تنیس و آنالیزهای دقیق و البته افزایش مربیان حرفه ای خیلی قدرتمندترند.این رقبا از لحاظ تعداد هم واقعا کم نیستن.
چرا راجر فدرر در سالهای 2005 تا 2007 توانست 8 گرنداسلم ببره ولی در سالهای 2008 تا 2011 فقط 4 گرنداسلم؟ حتما اونقدر پیر شده بوده که با عصا تو زمین میومده.راجر الانشم یه بازی 5 سته توی خاک پا به پای نادال میدوه.
شاید شما فک کنین راجر بازیش افت کرده باشه ولی بنظر من بازی راجر پیشرفتش بیشتر هم شد.به نظر من راجر فدرر کنونی راجر سال 2006 رو سه بر صفر میبره .البته رقبایش بیشتر پیشرفت کردن چون گنجایش ظرفشون برای تکامل بازیشون بیشتر مونده بود .
بهر حال به نظر من نادال برای اینکه بخواد به فدرر در گرند اسلمها نزدیک بشه کار خیلی سختی داره و درآینده سخت تر هم خواهد شد اما رافا و طرفداران تا آخر ایستاده اند :866:
واموس رافا

قبل از هر چیز :
اتفاقا من دقیقا با شیوه ی تخریبی خودتون جواب میدم که بدونید این طرز جواب دادن و تخریب چقدر چندش آوره . اولین کسی که این کار رو توی این تاپیک انجام داد جناب حاتم بود که اومد و فقط اون طرف قضیه رو گرفت و شما هم با چپ و راست "تشکر" کردن مهر تایید به حرفاش زدید.
افتخارات بهترین تنیسور تاریخ رو لوث میکنید انتظار نداشته باشید طرفداراشون بیان واستون نقل و نبات پخش کنن.

خب در مورد امکانات ، و سخت تر شدن قهرمانی و رقبا که بحثی نیست . 10 سال دیگه هم سخت تر میشه . ولی این امکاناتی که شما میگی برای همه هست ، فقط که واسه رقبا نیست ؟ اگه رقبا مربی مخصوص بدن سازی دارن ، اگه رقبا بهترین کادر آنالیزوری رو دارن ، شما هم میتونی داشته باشی ... بنابراین وقتی شما توی نسل خودتون نسبت به رقبا اختلاف زیاد پیدا میکنید نشان از استعداد بیشتر شما و توانایی های بیشتر شما نسبت به رقبا داره .
توی تنیسورهای قدیمی از بورگ و راد لیور که بزرگ تر نداریم ؟ همون بورگ اگه الان با رافا بازی کنه شاید تریپل بیگل بشه . ولی آیا این به این معنیه که رافا بهتره یا بزرگتره ؟ خیر ! هر کس رو نسبت به هم نسل های خودش میسنجن و وقتی تنیسوری نسبت به هم نسل های خودش خیلی فاصله داشته باشه میشه امثال سمپراس ، بورگ ، فدرر ...
فدرر هم شاید بازیش پخته تر باشه ولی مهم ترین اصل بازیش که Movement فوق العادش توی زمین بود خیلی ضعیف شده و اصلا مثل قبل توی زمین سریع حرکت نمیکنه ، نوسان بازیش به مراتب نسبت به قبل بیشتر شده و صد البته بعد از شکستن رکورد سمپراس کم انگیزه هم شده .این که این فدرر فدرره 5 سال قبل رو 3-0 میبره ، نظر کاملا شخصیه شماست و برای بنده اعتباری نداره . فدرر بازیش کامل تر شده ولی به هیچ عنوان بهتر نشده . سرعت حرکتش توی زمین به طور کاملا مشهودی پایین اومده همین یه مساله واسه ی عدم کسب موفقیت کافیه.بالا رفتن سنش باعث شده کمی پسیوتر و محتاط تر بشه ، نبود انگیزه ی کافی هم مزید بر علت شده .

بازم میگم رافا هم رقبای روی خاکش ضعیف بودن اگه یکی مثه نواک بود نصف تایتل های روی خاکش رو نداشت الان ...

pourya RF
09-27-2011, 04:14 PM
واموس رافا

سه بر صفر :254: فخی جان شما یکی از شخصیت های مورد علاقه ی من تو تنیس تاکرزی به همین علت دوست ندارم با شما بحث کنم :443:

pourya RF
09-27-2011, 04:34 PM
به نظر من اگه راجر حال حاضر با راجر 2006 بازی کنه تریپل بیگل میشه !. به نظر من این بحثو تموم کنیم بهتره چون در آخر ما راجریا باید قبول کنیم نادال بهترین تنیسور تاریخه . :781: :781:

BABAK
09-27-2011, 04:37 PM
واقعا حسادت به یکی از محترم ترین شخصیت های جهان که اسمش در کنار نلسون ماندلای بزرگ میاد و افتخار ورزش دنیاست چه توجیهی میتونه داشته باشه به جز کینه ورزیه کور کورانه ؟من نمیفهمم چرا هر خبری که راجع به ارادت اهالی ورزش به اسطوره در فروم گذاشته میشه , بلافاصله رفقای نادالی با سیاستی چندش آور در تاپیک دخول میکنن و به فرافکنی میپردازن ؟ :3t1:

Afshin
09-27-2011, 04:38 PM
به نظر من اگه راجر حال حاضر با راجر 2006 بازی کنه تریپل بیگل میشه !. به نظر من این بحثو تموم کنیم بهتره چون در آخر ما راجریا باید قبول کنیم نادال بهترین تنیسور تاریخه . :781: :781:

به جان خودم روشون نمیشه ، وگرنه همینم میگفتن ... همین ممده که میگه "ترین" "ترین" راه نندازید ، بعد از بازیش با نواک شونصد بار گفت رافا "با روحیه ترین تنیسور تاریخه" !!!
ما آینه فروش شهر کوران گشتیم پوریا جان ، همون بهتر که ادامه ندیم ، خیلی وقت بود به خودم قول داده بودم قاطی بحث ها نشم که متاسفانه شدم ... !

Ahoura
09-27-2011, 04:41 PM
اي بابا اين همه رقيب رقيب مي كنين بگين ببينم اسمشون چيه؟ مثلا در حال حاضر نوواك رو كه فاكتور بگيريم چه تنيسور هايي هست كه سال 2006 مثلشون نبود؟ اسماشون رو بگين من هم دوست دارم بشناسمشون.

Hatam
09-27-2011, 04:53 PM
شما متر داری که اون موقع علت برتری فدرر ضعف رقبا بوده ؟ شما از کجا میدونی مثلا داویدنکوی سال 2006 از امثال ماری و سودرلینگ ضعیف تر بوده یا قوی تر ؟ یه نگاهی به توالی پست ها بندازی بد نیست ، این حاتم بود که این مساله ی به قول شما غیر قابل اثبات رو انداخت وسط میدون و شما هم با تشکر ازش حرفشو تایید کردی.وگرنه من خودم با مقایسه ی تنیسورها توی زمان های مختلف مشکل دارم و میگم وقتی کسی میتونه از هم نسل های خودش خیلی فاصله بگیره نشون از بزرگیش داره .قبلا هم گفتم امکان داره همون اگسی که یکی از بهترین های تاریخ بوده الان با رنک 10 تنیس هم بازی کنه 3-0 تو هر سطحی بهش ببازه ، معنیش اینه که از اگسی بهتر بوده ؟

افشین خان شما مثل قدیما نیستی حرفات خیلی تناقض داره به همین دلیل نمیشه مثل قدیما باهات بحث کرد وقتی قیاس تنیسورا رو طی دوران مختلف قبول نداری خود بخود باید کلمه بهترین تاریخ رو هم قبول نداشته باشی چون اعتقاد به این موضوع مستلزم قیاسه و اگر به بهترین تاریخ اعتقاد داشته باشی پس به قیاس هم باید معتقد باشی. متأسفانه یه پست میزنی بعدش که جواب میگیری گیر میدی به تشکرهای ممد و بقیه و فکر میکنی صحبتات وحی منزله که بقیه نباید به نظر مخالف نظر شما تشکر بزنن

علت این که هرکی رنکینگ رو تا 50 میبینه و حشت میکنه ضعیف شدنه فدرره ، اگر فدرر مثل 2004-2007 بود همه فقط رنک "1" رو میدیدن و وحشت میکردن و به پایینش هم نگاه نمیکردن

اینم یه تناقض دیگه، بعدش میاد به ممد میگه من کسیو مقدس نمیکنم

یه مثال میزنم و تمومش میکنم اروگوئه دوبار قهرمان جام جهانی شده و آرژانتین هم دوبار ولی این کجا و اون کجا اون رقیب نداشت ولی این کلی رقیب داشت.(افشین خان من اصلا فوتبال نگاه نمیکنم بحث فوتبال رو نکش وسط که چیزی از فوتبال حالیم نیست)

Afshin
09-27-2011, 05:20 PM
افشین خان شما مثل قدیما نیستی حرفات خیلی تناقض داره به همین دلیل نمیشه مثل قدیما باهات بحث کرد وقتی قیاس تنیسورا رو طی دوران مختلف قبول نداری خود بخود باید کلمه بهترین تاریخ رو هم قبول نداشته باشی چون اعتقاد به این موضوع مستلزم قیاسه و اگر به بهترین تاریخ اعتقاد داشته باشی پس به قیاس هم باید معتقد باشی. متأسفانه یه پست میزنی بعدش که جواب میگیری گیر میدی به تشکرهای ممد و بقیه و فکر میکنی صحبتات وحی منزله که بقیه نباید به نظر مخالف نظر شما تشکر بزنن

اینم یه تناقض دیگه، بعدش میاد به ممد میگه من کسیو مقدس نمیکنم

یه مثال میزنم و تمومش میکنم اروگوئه دوبار قهرمان جام جهانی شده و آرژانتین هم دوبار ولی این کجا و اون کجا اون رقیب نداشت ولی این کلی رقیب داشت.(افشین خان من اصلا فوتبال نگاه نمیکنم بحث فوتبال رو نکش وسط که چیزی از فوتبال حالیم نیست)

من همون موقع هم میگفتم نمیشه تنیسورای دوران مختلف رو به صورت فنی با هم مقایسه کرد ، ولی بعضی ها هستند که بقدری از هم نسل های خودشون فاصله دارن و بقدری تغییر و تحول توی ورزششون ایجاد میکنن که بهترین تاریخ میگن بهشون.
قبلا هم مثال زدم ، مثل جردن توی بسکتبال ، یا محمد علی توی بوکس.
فدرر هم دقیقا توی تنیس همین جوری هست .
من هم نگفتم کسی ازت تشکر نکنه ، ممد گفت که من مخالف اینم که شما قدرت بازیکنا رو همینجوری میسنجی ، منم بهش گفتم اگه مخالفی چرا از پست حاتم که این کار رو کرده تشکر کردی ؟!
فخرالدین هم گفت چرا شما فقط یه طرف قضیه رو میبینید ؟ منم بهش گفتم اگه این کار اشتباهه چرا از پست حاتم که این کار رو کرده تشکر کردی ؟

به تشکر کردنشون خرده نگرفتم ، تناقض رفتاری خودشون رو بهشون گوشزد کردم.

در مورد پاراگراف دومت :
صدبار توی همین تاپیک گفتم ، وقتی با خونسردی تمام میاید به تنیسور مورد علاقه ی خیلی ها توهین میکنید و افتخاراتش رو لوث میکنید انتظار نداشته باشید طرفداراش واستون هورا بکشن . جناب فخرالدین میگه تاپ 50 رو میبینی وحشت میکنی ، انتظار داری بهش بگم : به به ، عجب استدلال قشنگی واقعا قانع شدم ؟!!

بحث اروگوئه و آرژانتین با این مثالی که شما میزنید زمین تا آسمون فرق میکنه ! و چون دیگه نمیخوام بحث کنم ادامه نمیدم.

شما چون از فدرر متنفرید سعی میکنید دلایلی بیارید که فدرر قهرمانی هاش بدلیل نبود رقیب بوده ... این جوری میخواید خودتون رو راضی کنید . ما هم تا صبح حرف بزنیم ذهنیتتون عوض نمیشه ، پس همون بهتر که ادامه ندیم و هر کس با تفکرات خودش زندگی کنه.

Mohammad
09-27-2011, 05:41 PM
هی میخوام هیچی نگم گویا نمیشه.
1. من گفتم اینقدر تقدس گرایی نکنید، مقایسه کردن تنیسبازای چند سال پیش با الان شدنیه، چرا نیست؟ لیور رو که با نادال مقایسه نکرده که.
2. پست بابک تو همین تاپیک کار من رو راحت کرد، شماها همتون معلوم الحالید، لحن پست خودش گویاست، این منظر شما برا تماشای تنیسه!!
3. توهین؟ شما اصلا میدونی توهین به چی میگن؟ لازم نیست بگم توهین چیه، نزار بگم کی توهین میکرد، و همتون هم دنبالش بودید.
4. نمیدونم چرا این حرکات چقدر شبیه بعضی از اتفاقات جاریه کشور خودمون، یه مقام متعالی دارن جناب راجر مثل بعضیا که حرف دربارش بزنی میشی محارب و ...
توهین کجا بود پسر خوب؟ با دسته کورها که طرف نیستی عزیز من. هوچی گری و جو سازی نکن، اینجا تنیس تاکرزه، ج. ا هم نیست، این حرفها هم اسمش توهین نیست. ما حق داریم هر چقدر که دلمون بخواد در این باره بحث کنیم، خیلی از تنیس بازهای مهم هم مثل سمپراس از این قضیه صحبت کردن، اهان میدونم سمپراس حسوده چون راجر رکوردش رو زده اینو گفته.
واقعا متاسفم که این حرفها و بحثها تعبیر به توهین میشه، هیچ فرقی ندارید با دولتمرداتون.

Afshin
09-27-2011, 05:53 PM
هی میخوام هیچی نگم گویا نمیشه.
1. من گفتم اینقدر تقدس گرایی نکنید، مقایسه کردن تنیسبازای چند سال پیش با الان شدنیه، چرا نیست؟ لیور رو که با نادال مقایسه نکرده که.
2. پست بابک تو همین تاپیک کار من رو راحت کرد، شماها همتون معلوم الحالید، لحن پست خودش گویاست، این منظر شما برا تماشای تنیسه!!
3. توهین؟ شما اصلا میدونی توهین به چی میگن؟ لازم نیست بگم توهین چیه، نزار بگم کی توهین میکرد، و همتون هم دنبالش بودید.
4. نمیدونم چرا این حرکات چقدر شبیه بعضی از اتفاقات جاریه کشور خودمون، یه مقام متعالی دارن جناب راجر مثل بعضیا که حرف دربارش بزنی میشی محارب و ...
توهین کجا بود پسر خوب؟ با دسته کورها که طرف نیستی عزیز من. هوچی گری و جو سازی نکن، اینجا تنیس تاکرزه، ج. ا هم نیست، این حرفها هم اسمش توهین نیست. ما حق داریم هر چقدر که دلمون بخواد در این باره بحث کنیم، خیلی از تنیس بازهای مهم هم مثل سمپراس از این قضیه صحبت کردن، اهان میدونم سمپراس حسوده چون راجر رکوردش رو زده اینو گفته.
واقعا متاسفم که این حرفها و بحثها تعبیر به توهین میشه، هیچ فرقی ندارید با دولتمرداتون.

تقدس گرایی در کار نبوده ، من همون موقع که خبر رو خوندم توی چت باکس هم گفتم راجر خالی بسته . اگر هم اینجا پست دادم علتش این بود که یه نفر خیلی راحت میاد میگه راجر هرچی قهرمانی داره به علت ضعیف بودن رقباش بوده.در مورد مقایسه هم میگم علت هر چی باشه برتری فدرر نسبت به رقبا بوده و شما هیچ جوره نمیتونی اثبات کنی که رقباش ضعیف بودن.اگه اینطور باشه رافا هم هر چی رو خاک برده به این دلیل بوده که رقیب روی خاک نداشته اگه یکی مثه نواک بود رافا هیچی نمیبرد و هیچی نبود روی خاک !

میلاد هم هر چی میگفت به خودش ربط داشت ، همون موقع هم من یک پست ندیدم از میلاد که به کسی توهین کنه و ازش تشکر کنم . خودتم خوب میدونی اینو.

بیخود هم شلوغش نکن ، وقتی میگی یه نفر افتخاراتش بخاطر نبود رقیب بوده اسمش توهین نیست ؟! البته واسه شما که معلومه توهین نیست ، ولی وقتی کل کریر یه نفر رو میبری زیر سوال داری بهش توهین میکنی . ربطش هم نده به دولتمردان و ج . ا که مثلا خودتو منطقی و وارسته جلوه بدی ... این سیستم کاور گیریت اصلا قشنگ نیست.حرفی داری از خودت بزن با مثل زدن چیزی که همه ازش نفرت دارن حرف خودت رو درست جلوه نده.

Mohammad
09-27-2011, 06:07 PM
ببین من فک نمیکنم حاتم گفته باشه هر چی راجر گرفته به خاطر نبودن رقیب بوده باشه، به فرض هم گفته باشه، اسمش توهین نیست، خودت رو گول نزن افشین خان.
نظر من اینه بله رقبای طراز اول به اون صورت نداشته و این در استیجهای بزرگ خیلی مهم بوده، همونطور که رافا هم در خاک رقیب انچنانی نداشته. قبلا هم گفتم.

Afshin
09-27-2011, 06:17 PM
ببین من فک نمیکنم حاتم گفته باشه هر چی راجر گرفته به خاطر نبودن رقیب بوده باشه، به فرض هم گفته باشه، اسمش توهین نیست، خودت رو گول نزن افشین خان.
نظر من اینه بله رقبای طراز اول به اون صورت نداشته و این در استیجهای بزرگ خیلی مهم بوده، همونطور که رافا هم در خاک رقیب انچنانی نداشته. قبلا هم گفتم.

ببین منم نگفتم بهش فحش خوار مادر داده که ... منم اگه پستی در جوابش دادم مثل خودشون حرف زدم . از نظر شما توهین نیست ، از نظر من توهینه . به کسی هم نگفتم این جوری پست بده یا این جوری پست نده .

نظر شما هم در مورد ضعیف بودن رقبا برای خودتون محترمه از نظر من اعتباری نداره.

نیازی به متر نیست چند تا بازیرو نگاه کنی یا حتی آمارشونو در بیاری کفایت میکنه .کسی منکر نبوغ راجر نیست اما نبوغ راجر در زمان چه بازیکنایی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟سمپراس چند سالش بود ؟اغاسی چی؟ رافا چی؟راجر موقعه ای تبدیل به ی تنیسور پخته شد که کس خاصی نبود جلوشو بگیره

درست مثله رافا که کسی مثل نواک نبود که جلوش رو بگیره (بود ولی بقول شما پخته نبود) ...وگرنه تا الان ماکزیمم 4-5 تا تایتل بالاتر از 500 امتیازی داشت.

Lily Nadal
09-27-2011, 06:45 PM

نیازی به متر نیست چند تا بازیرو نگاه کنی یا حتی آمارشونو در بیاری کفایت میکنه .کسی منکر نبوغ راجر نیست اما نبوغ راجر در زمان چه بازیکنایی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟سمپراس چند سالش بود ؟اغاسی چی؟ رافا چی؟راجر موقعه ای تبدیل به ی تنیسور پخته شد که کس خاصی نبود جلوشو بگیره

Mohammad
09-27-2011, 06:55 PM
توهین تعریف مشخصی داره، شما یه تعریف من دراوردی نمیتونی از خودت ارائه بدی، بعد بر اساس اون بقیه رو متهم کنی. حتما باید برای شخصی که حالا افتخارات راجر رو قبول نداره، به هر علتی، درست یا غلط، تنبیه هم در نظر بگیری؟ نه؟ چون از نظر شما توهینه دیگه و توهین شایسته مجازاته، حداقل ما تو فروم خودمون قانون مشخصی در زمینه توهین داریم!
هر چی جلوتر میره نظریاتت شبیه تر هم میشه به نظریات بعضیا.

اتفاقا به نظر من باید در هیئت مدیره جلسه ای بزارن، قانونی تصویب کنن، که جلوی تعریف و تملقهای مشمئز کننده در تاپیکهای سایت گرفته بشه، اینجا نا سلامتی فروم تخصصیه، محل شعر سرایی و مداحی نیست، برای این کارها همون کلوب فدرر کفایت میکنه.

هر وقت ما هر حرفی زدیم، چارنفر اومدن یه مسئله بی ربط مطرح کردن، آخرشم کار کشید به شعر و مداحی و ...
اصلا چرا این تاپیک به اینجا کشید؟ من انتقاداتی راجع به موضوع تاپیک مطرح کردم، اصلا نفهمیدم چرا اون دوستمون بحث رو باز به بیراه برده.

بسه بابا، جمع کنید این بساط رو. جدی باشید. البته تقصیر خودتون نیست تو یه مملکت استبداد زده بزرگ شدید، عادت کردید به مقدس کردن یکی و پرستیدنش و قلع و قمع مخالفاش.

I.man
09-27-2011, 07:00 PM

خيلي بحث داغ و مهيجي شده، اميدوارم تو يه فضاي منطقي :3t1: ادامه پيدا كنه تا به يه نتيجه اي برسه :350:

ولي خداييش اين بحث ضعيف بودن رقبا به دور از انصافه. راجر اين همه زحمت كشيده و اين همه افتخار كسب كرده بعد بيان بگن رقيب خوب نداشته؟ اصلاً ملاك براي رقيب خوب بودن چيه؟

يه مثال ميزنم، تيم فوتسال ايران سطحش از آسيا خيلي فراتره و هر دوره به راحتي قهرمان ميشه، اما تيم هاي ديگه آسيا باهم رقابت نزديكي دارن، آيا ميشه گفت اونا براي هم رقباي خوبي هستن و براي ايران نه؛ ايا ميشه گفت ايران هنر نميكنه كه داره هر سال قهرمان ميشه؟
گروه اول مي گن تيم هاي ديگه در حد ايران نيستن و گروه دوم ميگن سطح بازي ايران فراتر از تيم هاي ديگه هست. گروه اول كساني هستن كه قصد لوس كردن قضيه رو دارن و از اين قضيه نفع ميبرن.

در مورد رافا هم با اين حرفت نميتوني بي انصافي خودت و بقيه نسبت به راجر رو توجيه كني، من اعتقاد دارم در روي خاك سطح بازي رافا از تمام هم دوره اي هاي خودش يك سر و گردن بالاتر بوده و اصلاً نبايد گفت چون رقيب خوبي نداشته سلطان خاك لقب گرفته. رافا از همه كساني كه باهاش رقابت ميكردن بهتر بوده و بس.

Afshin
09-27-2011, 07:04 PM
توهین تعریف مشخصی داره، شما یه تعریف من دراوردی نمیتونی از خودت ارائه بدی، بعد بر اساس اون بقیه رو متهم کنی. حتما باید برای شخصی که حالا افتخارات راجر رو قبول نداره، به هر علتی، درست یا غلط، تنبیه هم در نظر بگیری؟ نه؟ چون از نظر شما توهینه دیگه و توهین شایسته مجازاته، حداقل ما تو فروم خودمون قانون مشخصی در زمینه توهین داریم!

اتفاقا به نظر من باید در هیئت مدیره جلسه ای بزارن، قانونی تصویب کنن، که جلوی تعریف و تملقهای مشمئز کننده در تاپیکهای سایت گرفته بشه، اینجا نا سلامتی فروم تخصصیه، محل شعر سرایی و مداحی نیست، برای این کارها همون کلوب فدرر کفایت میکنه.

هر وقت ما هر حرفی زدیم، چارنفر اومدن یه مسئله بی ربط مطرح کردن، آخرشم کار کشید به شعر و مداحی و ...
اصلا چرا این تاپیک به اینجا کشید؟ من انتقاداتی راجع به موضوع تاپیک مطرح کردم، اصلا نفهمیدم چرا اون دوستمون بحث رو باز به بیراه برده.

بسه بابا، جمع کنید این بساط رو. جدی باشید. البته تقصیر خودتون نیست تو یه مملکت استبداد زده بزرگ شدید، عادت کردید به مقدس کردن یکی و پرستیدنش و قلع و قمع مخالفاش.

کسی رو متهم نکردیم ، به همون شیوه ی خودشون بهش جواب دادیم . چیزی اضافه بر اون هم بهشون نگفتیم . دلیل نداره توهین اون چیزی باشه که شما تعریف میکنی.از نظر من به فدرر توهین کردن .
البته باز هم داری شلوغش میکنی ، نه کسی حرف از تنبیه زد که بیخود قاطی پستت میکنی این چیزا رو ، نه کسی گفت اون جوری که ما دوست داریم پست بدید . پست دادن جوابش رو هم گرفتن . دلیل هم نداره اون جوری که شما دوس داری حرف بزنیم.کسی هم حرفی از مجازات نزد که دوباره به شیوه ی هوچی گری به من نسبت میدی . هر کسی پستی داد توی پست هم جوابشو گرفت . حالا این که ما گفتیم بقیه باید مجازات بشن رو کجات در اوردی علتش مشخصه ، حرفی برای گفتن نداری با نسبت دادن تخیلات ذهنیت میخوای نظر خواننده رو نسبت به من تغییر بدی .

آقا میگه به کسی اجازه نمیدیم تعریف و تمجید کنه و اونوقت دم آزادی و مبارزه با استبداد میزنه :254:
این همه طرفدارای رافا ازش تعریف و تمجید کردن مشکلی پیش نیومد وقتی از فدرر تعریف میکنن باید به فکر قانون بیفتی ؟ مرد باش در مقابل همه یه جور واکنش نشون بده.
درضمن با پرستیدن و تقدس هم مشکل داری به پست من ربطش نده ، من خودم با هر گونه ایجاد تقدس مشکل دارم ولی اینو بدون که تنفر بیجا هم به اندازه ی همون تقدس بیجا مشمئز کنندست.در ضمن من نه پست شما رو نقل قول کردم ، نه پست اونی که با شما بحث کرد.روی بحث با حاتم بود.

خوشم میاد این سیستم کاور گیریت رو توی همه ی پستها بکار میبری که مخاطبت رو اون جوری که خودت دلت میخواد جلوه بدی ... نکن این کارارو پسر.

Mohammad
09-27-2011, 07:12 PM
کسی رو متهم نکردیم ، به همون شیوه ی خودشون بهش جواب دادیم . چیزی اضافه بر اون هم بهشون نگفتیم . دلیل نداره توهین اون چیزی باشه که شما تعریف میکنی.از نظر من به فدرر توهین کردن .
البته باز هم داری شلوغش میکنی ، نه کسی حرف از تنبیه زد که بیخود قاطی پستت میکنی این چیزا رو ، نه کسی گفت اون جوری که ما دوست داریم پست بدید . پست دادن جوابش رو هم گرفتن . دلیل هم نداره اون جوری که شما دوس داری حرف بزنیم.کسی هم حرفی از مجازات نزد که دوباره به شیوه ی هوچی گری به من نسبت میدی . هر کسی پستی داد توی پست هم جوابشو گرفت . حالا این که ما گفتیم بقیه باید مجازات بشن رو کجات در اوردی علتش مشخصه ، حرفی برای گفتن نداری با نسبت دادن تخیلات ذهنیت میخوای نظر خواننده رو نسبت به من تغییر بدی .

با پرستیدن و تقدس هم مشکل داری به پست من ربطش نده ، من خودم با هر گونه ایجاد تقدس مشکل دارم ولی اینو بدون که تنفر بیجا هم به اندازه ی همون تقدس بیجا مشمئز کنندست.در ضمن من نه پست شما رو نقل قول کردم ، نه پست اونی که با شما بحث کرد.روی بحث با حاتم بود.

خوشم میاد این سیستم کاور گیریت رو توی همه ی پستها بکار میبری که مخاطبت رو اون جوری که خودت دلت میخواد جلوه بدی ... نکن این کارارو پسر.

نخیر دوست من، شما وقتی از واژه "توهین" استفاده میکنی، خود به خود ذهن افراد رو به سمتی سوق میدی و بعید نیست وقتی کار به جاهای باریکتر بکشه، به همین بهانه کارهایی انجام بشه.
اسم اون کار رو شما میتونی لوث کردن افتخارات و ... بزاری، ولی اسمش توهین نیست. این واژه بار حقوقی داره. :350:

Pouya
09-27-2011, 07:12 PM

من یه عادتی دارم با کسانی که اصولی ر که من بهش معتقدم قبول دارن بحث می کنم. چرا که اگه اینجوری نباشه اصلا نمیشه بحث کرد و بحث بی فایده س. چون هر دو طرف از موضع خودشون کوتاه نمیان.
لیتون و رادیک و سافین سطحشون بالا نبود؟ لیتون در اون سالها (03-06) معمولا تو یو اس و ویمبی به راجر میباخت و تو رولند به نادال. از دید من سطح لیتون اون سالها در چمن الان از ماری که حتما بالاتره ، از نواک هم بالاتره (با فاصله کم) و از نادال هم کمتر نیست. و اگر به دوره فدرر نمی خورد در چمن می تونست بیش از یک گرند بگیره. راجر هم همیشه گفته لیتون از سر سخت ترین رقبای من بوده. یا آغاسی در امریکا و استرالیا با فاصله محسوس نسبت به بازیکنان الان بالاتره - منهای جوکوویچ امسال که در یک سطح هستن تقریبا- حالا اگه شما نظرت کاملا با این مخالفه ، از دید من دیگه نمیشه بحث کرد.
در مورد تمسخر هم تکرار می کنم : از دید من اینکه سطح تنیس الان خیلی بالاتر از 03-06 ه مسخره س. شما دلیل محکمی آوردی مگه؟ نظر من شخصیه ، مال شما کارشناسانه س؟ اون 22 تا گرند نادال چه جوری حساب کردی؟ بگو مام یاد بگیریم. من نخواستم منطقی ازون پستت ایراد بگیرم ، اگه بخوای سر تک تک جملاتش بحث دارم. متاسفانه الان حوصله م کم شده.

مثال :

" وقتی رقیبی مثل رافا ظاهر شد فدرر رو توی 7 تا اسلم ناکام گذاشت ولی اگه مثل قبل از 2007 رقیب نداشت بازهم اون هفتارو میبرد اما رافا در حضور راجر 10 تا اسلم برده. "

نادال در حضور راجر 10 اسلم برده . فدرر در حضور نادال چنتا برده؟

ویمبلدون : 5 تا : 04 نادال غایب بود . 09 هم که مصدوم بوده ، اهمیتی نداره. به هر حال در دوره نادال بوده. مصدومیت نقطه ضعف هست ، نه قوت.

استرالیا : 4 تا . 06 نادال غایب بود ، بازم کاری به دلیلش ندارم . 2005 هم که رولندو نادال برده ، پس 06 کاملا در دوره نادال حساب میشه.

امریکا : 5 تا.

رولند : 1. فدرر کسیو برد که نادال بهش باخته بود ، حالا نادال آماده نبوده یا مصدوم بوده مشکل ما نیست.

مجموع : 15 تا. اگه میخوای بگی نادال اون موقع بچه بود ، جوابش اینه : فدررم الان سنش بالا رفته. از نظر من دوره نادال یعنی از وقتی که نادال بازی می کرد نه از وقتی که اوج گرفت. اگه تعریفت اونه ، عیسی به دینش ، موسی هم به دینش.

یه کار می تونیم بکنیم. شما به عملکرد کلی این بازیکنا در چمن و امریکا نمره بده (بدون در نظر گرفتن حریف به خود شخص نمره بده):
ماری - نادال - جوکو ، لیتون - آغاسی - سافین - رافتر - سمپراس ، فدرر 03-06 یا 7 ، فدرر 60 یا 7 - الان
اونجوری شاید بشه بحث کرد.
این که اولین بار 4 نفر شانس دارن ، چه ربطی به سطح بالا داره؟ از دید من به دلیل سطح پایینه.
مثلا سطح الان ماری از رادیک و هیوئیت بالاتر بوده؟

پ . ن. : بعد از نوشتم این مطلب ، پست پویان عزیز ر دیدم که اگه قبلا می دیدم دیگه این پست ر نمی دادم. هر چی من خواستم بگم گفته بود. :441: پویان :655: :866::434:

پست بابک هم به گونه ای دیگر حق مطلب ر به جا آورد از دید من.

میبینم که شور و شیدایی بهترین تنیسور تمام ادوار تنیس , در طول این سال ها بد جوری به رفقا فشار آورده !! :655:ببینید موضوع تاپیک چی بوده و به کجا کشیده شده:443:

سعی می کنم بحث ادامه نداشته باشه ، چون فایده نداره.

Mohammad
09-27-2011, 07:17 PM
خيلي بحث داغ و مهيجي شده، اميدوارم تو يه فضاي منطقي :3t1: ادامه پيدا كنه تا به يه نتيجه اي برسه :350:

ولي خداييش اين بحث ضعيف بودن رقبا به دور از انصافه. راجر اين همه زحمت كشيده و اين همه افتخار كسب كرده بعد بيان بگن رقيب خوب نداشته؟ اصلاً ملاك براي رقيب خوب بودن چيه؟

يه مثال ميزنم، تيم فوتسال ايران سطحش از آسيا خيلي فراتره و هر دوره به راحتي قهرمان ميشه، اما تيم هاي ديگه آسيا باهم رقابت نزديكي دارن، آيا ميشه گفت اونا براي هم رقباي خوبي هستن و براي ايران نه؛ ايا ميشه گفت ايران هنر نميكنه كه داره هر سال قهرمان ميشه؟
گروه اول مي گن تيم هاي ديگه در حد ايران نيستن و گروه دوم ميگن سطح بازي ايران فراتر از تيم هاي ديگه هست. گروه اول كساني هستن كه قصد لوس كردن قضيه رو دارن و از اين قضيه نفع ميبرن.

در مورد رافا هم با اين حرفت نميتوني بي انصافي خودت و بقيه نسبت به راجر رو توجيه كني، من اعتقاد دارم در روي خاك سطح بازي رافا از تمام هم دوره اي هاي خودش يك سر و گردن بالاتر بوده و اصلاً نبايد گفت چون رقيب خوبي نداشته سلطان خاك لقب گرفته. رافا از همه كساني كه باهاش رقابت ميكردن بهتر بوده و بس.

من صلاحیت این کار رو ندارم که بخوام در اینباره قطعی نظر بدم، حرفهایی که قبلا هم زدم چه در مورد رافا چه در مورد راجر، حرفهایی هست که خیلی از بزرگان تنیس زدن و در محافل ورزشی در موردش صحبت میشه. چیز تازه ای نیست، اصلا درست و غلطش هم اصلا مهم نیست، من الان که بیشتر فک میکنم میبینم اصلا صلاحیت نظر دادن در این مورد رو ندارم، چون شناختم کافی نیست از نسلهای گذشته تنیس.
من فقط با این مسئله مشکل دارم، اصلا چرا اینکار باید توهین تلقی بشه، چرا وقتی کسی به درست و غلط میخواد دربارش حرف بزنه، سریع بحث رو با این الفاظ خراب میکنن؟ چرا؟
مگه هولوکاسته؟

Afshin
09-27-2011, 07:18 PM
نخیر دوست من، شما وقتی از واژه "توهین" استفاده میکنی، خود به خود ذهن افراد رو به سمتی سوق میدی و بعید نیست وقتی کار به جاهای باریکتر بکشه، به همین بهانه کارهایی انجام بشه.
اسم اون کار رو شما میتونی لوث کردن افتخارات و ... بزاری، ولی اسمش توهین نیست. این واژه بار حقوقی داره. :350:

آش نخورده و دهن سوخته ؟ واسه خودت میبری و میدوزی ؟! هرگز چنین تفکری در کار نبوده . هیچ کس هم فراتر از حرفی که شنید به کسی چیزی نگفت.
شما اگه بزاری ما با هم بحث کنیم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد ، نه من از حاتم دلخور شدم و نه اون از من .
حالا شما میای با استفاده از کلماتی مثل "تنبیه" ، "مجازات" و ... و نسبت دادنشون به من جو رو متشنج میکنی . واقعا از کجات در اوردی این حرفا رو ؟ حالا خوبه طرف بحثمون هیئتی ها بوده :434:
از نظر من اون توهین بود،موقعی میتونی به برداشت من خرده بگیری که واکنشی که نسبت به حاتم و پستش داشتم بد بوده باشه . این که شما خوشت نمیاد من بگم توهین بوده دیگه به من ارتباطی نداره.فکر کنم همه متوجه شدن که بار معنایی "توهین" توی پستای من چی هست و منظورم چه توهینی بوده ... توهین به افتخارات راجر و زیر سوال بردن کریر راجر.

Mohammad
09-27-2011, 07:40 PM
آش نخورده و دهن سوخته ؟ واسه خودت میبری و میدوزی ؟! هرگز چنین تفکری در کار نبوده . هیچ کس هم فراتر از حرفی که شنید به کسی چیزی نگفت.
شما اگه بزاری ما با هم بحث کنیم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد ، نه من از حاتم دلخور شدم و نه اون از من .
حالا شما میای با استفاده از کلماتی مثل "تنبیه" ، "مجازات" و ... و نسبت دادنشون به من جو رو متشنج میکنی . واقعا از کجات در اوردی این حرفا رو ؟ حالا خوبه طرف بحثمون هیئتی ها بوده :434:
از نظر من اون توهین بود،موقعی میتونی به برداشت من خرده بگیری که واکنشی که نسبت به حاتم و پستش داشتم بد بوده باشه . این که شما خوشت نمیاد من بگم توهین بوده دیگه به من ارتباطی نداره.فکر کنم همه متوجه شدن که بار معنایی "توهین" توی پستای من چی هست و منظورم چه توهینی بوده ... توهین به افتخارات راجر و زیر سوال بردن کریر راجر.

"توهین به افتخارات راجر"
:254::254:

ببین چه جوری توهین رو چپونده تو این عبارت. نیازی به توضیح اضافه نیست. :434:

Rafa
09-27-2011, 07:40 PM
حرف ما این بود که اگر هم راجر اون دوران قدر بوده، رقباش هم ضعیف بودن
دیگه مثلا شاخ ترین رقیبش امثال هیوئیت بودن:160::254:
ولی شماها به صورت کاملا غیرمعقول فقط راجر رو میبینید و اونو قدر میدونید:379:
حالا ما به عناوین بعد 05-06 اش کردیت میدیم:583:
ولی قبل اون به خاطر حقیقتی که هست از کردیت دادن به راجر معذوریم:shame:
و من الله التوفیق...:151:

Behnam RF
09-27-2011, 07:48 PM
دیگه مثلا شاخ ترین رقیبش امثال هیوئیت بودن:160::254:
ولی شماها به صورت کاملا غیرمعقول فقط راجر رو میبینید و اونو قدر میدونید:379:
حالا ما به عناوین بعد 05-06 اش کردیت میدیم:583:
ولی قبل اون به خاطر حقیقتی که هست از کردیت دادن به راجر معذوریم:shame:
و من الله التوفیق...:151:
درود به مجتبی عزیز :583:

فکر کنم رولند گاروس و یواس همین امسال رو مشاهده نکردید ...

Rafa
09-27-2011, 07:58 PM
درود به مجتبی عزیز :583:

فکر کنم رولند گاروس و یواس همین امسال رو مشاهده نکردید ...
درود به بهنام عزیز :583::583:
رولند رو دیدم و گند زدم به امتحانام
البته نیمه نهایی راجر-نواک رو به خاطر سریالای ترکیه که تو خونمون خیلی طرفدار داره ندیدم:240:
یو اس هم فینال رو ندیدم:243:

Afshin
09-27-2011, 08:02 PM
"توهین به افتخارات راجر"
:254::254:

ببین چه جوری توهین رو چپونده تو این عبارت. نیازی به توضیح اضافه نیست. :434:

کوفت :434:

درودhttp://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/shame.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/shame.gif)
دیگه مثلا شاخ ترین رقیبش امثال هیوئیت بودنhttp://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/10.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/10.gif)http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/24.gif)
ولی شماها به صورت کاملا غیرمعقول فقط راجر رو میبینید و اونو قدر میدونیدhttp://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/39.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/39.gif)
حالا ما به عناوین بعد 05-06 اش کردیت میدیمhttp://tennistalkers.com/images/smilies/Yahoo8%21/53.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/Yahoo8%21/53.gif)
ولی قبل اون به خاطر حقیقتی که هست از کردیت دادن به راجر معذوریمhttp://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/shame.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/shame.gif)
و من الله التوفیق...http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/11.gif (http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/11.gif)

مجی جون مساله اینه که اول دوستان نادالی اومدن و بالکل افتخارات 3 سال راجر رو زیر سوال بردن ! وگرنه طبیعیه که هر تنیسوری توی دوران ورزشیش ممکنه با افت رقباش رو به رو بشه و از این افت استفاده کنه . کما این که امسال هم به نظرم نواک در بعضی موارد به علت افت رافا و راجر تونست قهرمانی کسب کنه.ولی اینا جزء ورزشه و به این راحتی نمیشه با دو سه خط افتخارات یه نفر رو زیر سوال ببری.

Behnam RF
09-27-2011, 08:04 PM
درود به بهنام عزیز :583::583:
رولند رو دیدم و گند زدم به امتحانام
البته نیمه نهایی راجر-نواک رو به خاطر سریالای ترکیه که تو خونمون خیلی طرفدار داره ندیدم:240:
یو اس هم فینال رو ندیدم:243:
از این زجر های شما ، من هم میکشم :3t1: سریال :3t1:
فینال یواس هم که رسما از دست دادی ، خب حریف سر سخت راجر لیتون نبوده به خدا ...
درسته راجر امسال بیشتر جنبه شوخی گرفته بود همه ی تورنومنت ها رو ولی یواس مقابل نواک خوب بود، پس اسم لیتون رو دیگه نگو :243: مچ پوینت شدن و باختن یعنی حریف سرسخت .
سپاس ازت:655:

Fakhruddin
09-27-2011, 08:04 PM
قبل از هر چیز :
اتفاقا من دقیقا با شیوه ی تخریبی خودتون جواب میدم که بدونید این طرز جواب دادن و تخریب چقدر چندش آوره . اولین کسی که این کار رو توی این تاپیک انجام داد جناب حاتم بود که اومد و فقط اون طرف قضیه رو گرفت و شما هم با چپ و راست "تشکر" کردن مهر تایید به حرفاش زدید.
افتخارات بهترین تنیسور تاریخ رو لوث میکنید انتظار نداشته باشید طرفداراشون بیان واستون نقل و نبات پخش کنن.

تخریب چیه بابا , این حرفا چه معنی داره ... بعدش کی فدرر رو تخریب کردیم!! ... از کاه , کوه میسازی ها .... خداییش در بعضی موارد خیلی تعصبی قضاوت میکنی و نظر میدی.

Afshin
09-27-2011, 08:07 PM
تخریب چیه بابا , این حرفا چه معنی داره ... بعدش کی فدرر رو تخریب کردیم!! ... از کاه , کوه میسازی ها .... خداییش در بعضی موارد خیلی تعصبی قضاوت میکنی و نظر میدی.

بله ، حرف تعصبی که میشنوی نا خودآگاه تعصبی هم نظر میدی.کاریش نمیشه کرد.وسط دعوا و بحث که حلوا بهر نمیکنن فخرالدین جان :434:

Rafa
09-27-2011, 08:36 PM
از این زجر های شما ، من هم میکشم :3t1: سریال :3t1:
فینال یواس هم که رسما از دست دادی ، خب حریف سر سخت راجر لیتون نبوده به خدا ...
درسته راجر امسال بیشتر جنبه شوخی گرفته بود همه ی تورنومنت ها رو ولی یواس مقابل نواک خوب بود، پس اسم لیتون رو دیگه نگو :243: مچ پوینت شدن و باختن یعنی حریف سرسخت .
سپاس ازت:655:
:shame:
بهنام جان احتمالا سوءتفاهمی پیش اومده منظور من 7 8 سال پیش بود، حالا یه بحثی شده بگذریم
به نظر میرسه که همه چی با خوبی و خوشی داره تموم میشه:434:
خواهش میکنم:655:

Pouya
09-27-2011, 10:04 PM

فقط جواب اون قسمتو میدم چون راجع به هیئت بود :

بزارن و تصویب کنن و ...؟ یه جوری حرف میزنی که انگار عضو نیستی!:3t1::434: چه کاره ای تو په؟:434:
خودت متنشو بنویس، مثال هاشم به جز این هم از فدرر و هم از نادال - البته اگه پیدا نکردی ، کمکت می کنم - بیار:434: ، اگه تصویب شد نتیجه شو میزنیم تو مصوبات. اگرم نزدیم یعنی یا تو ننوشتی و یا تصویب نشده.:443::434:

pourya RF
09-27-2011, 11:21 PM
بله ، حرف تعصبی که میشنوی نا خودآگاه تعصبی هم نظر میدی.کاریش نمیشه کرد.وسط دعوا و بحث که حلوا بهر نمیکنن فخرالدین جان :434:
ممد عجب سیاستی داره که دعوا رو راه انداخت بعدشم یه کاری کرد افشین فکر میکنه تقصیر خودشه :254::251: بابا محمد تو دیگه کی هستی !:160:

pourya RF
09-27-2011, 11:47 PM

شاید اگر این پست زده نمیشد این همه بحث و کل کل نمیشد :350:

lord amir
09-28-2011, 12:54 AM

درود
کلوب راجر محل شعر سرایی و مداحیه؟
کل این فروم تخصصی تنیسه بجز کلوب راجر که محل شعر سرایی و تعریف های مشمئز کننده هست؟
از بنیانگذار این فروم ممنونم که به فکر ما طرفدارای راجر که در یک کشور استبداد زده بزرگ شدیم بوده و جایی را برای مداحی و شعر سرایی و تقدس گرایی داده به اسم کلوب فدرر.

ممنون بابت این همه دموکراسی که در جای جای این فروم موج میزنه

Paymaan
09-28-2011, 05:01 PM
" تو دوره راجر کسی نبوده که!" این چکیده حرفای دوستان نادالیه! همین مارات سفین و اندی رادیکی که مسخرشون میکنید جفتشون تقریبا در 20 , 21 سالگی گرند اسلم گرفتند. کاری که ماری نتونست بکنه و جوکوویج هم تقریبا تو همین سن گرند گرفت.بعدش هم همچین میگین تو دوره راجر کسی نبوده انگار فدرر در دوره آرتور اَش بوده.
جالبه هر موقع دوستان میخوان به افتخارات رافا اشاره کنن به بردهاش مقابل راجر اشاره میکنن ولی وقتی نوبت فدرر میرسه میگن کسی تو دورش نبوده.
:441::441::441:

Nasir
09-28-2011, 05:12 PM
فدرر دیشب اومده بود؟!!
بجای این بحثهای بیفایده اگه عکسی ازش دارین بذارین.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk