PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سلطان چمن دربرابر سلطان خاک در زمین نیمه چمن نیمه خاک

Hatam
10-26-2010, 12:51 PM
http://up.iranblog.com/Files73/25d710092544413db456.JPG (http://up.iranblog.com/Files73/25d710092544413db456.JPG)

در می سال 2007 مسابقه نمایشی بین فدرر و نادال در یک زمین نیمه چمن نیمه خاک برگزار شد که نادال موفق شد با نتیجه 7-5 4-6 7-6 فدرر را شکست دهد این مسابقه در شهر نادال یعنی مایورکا برگزار و $000/630/1 برای ساخت زمین هزینه شده بود.

http://up.iranblog.com/Files73/b59481f9dba442dd8256.jpg (http://up.iranblog.com/Files73/b59481f9dba442dd8256.jpg)

در زمان برگزاری مسابقه نادال با رکورد 72 بازی متوالی در خاک و فدرر با 48 بازی متوالی در چمن بدون شکست بعنوان سلطان خاک و چمن در برابر هم قرار گرفتند.
نادال 20 ساله در آن زمان در 10 بازی قبلی در برابر فدرر 7 بار وی را شکست داده بود.
زمان استراحت برای تعویض زمین بجای 90 ثانیه به دو دقیقه افزایش یافته بود این افزایش زمان بدلیل عوض کردن کفش ورزشی خود و پوشیدن کفش مخصوص خاک یا چمن در نظر گرفته شده بود.

http://up.iranblog.com/Files73/4342b07ec30442eb9d6c.JPG (http://up.iranblog.com/Files73/4342b07ec30442eb9d6c.JPG)
برای دانلود هایلایت بازی اینجا (http://www.speedyshare.com/files/24876733/Battle_of_Surfaces_Nadal_vs._Federer.flv) کلیک کنید

Farid
10-27-2010, 07:36 AM
با سلام
البته حاتم جان ایندو به نظر من هنوز سلطان نیستند.
هر وقت Federer توانست رکورد 7 قهرمانی Wimbledon های Sampras رو بشکنه و Nadal توانست رکورد 6 قهرمانی French Open های Borg رو بشکنه ان زمان می توان لقب سلطان به انها داد.

Hatam
10-27-2010, 03:47 PM
با سلام

البته حاتم جان ایندو به نظر من هنوز سلطان نیستند.
هر وقت Federer توانست رکورد 7 قهرمانی Wimbledon های Sampras رو بشکنه و Nadal توانست رکورد 6 قهرمانی French Open های Borg رو بشکنه ان زمان می توان لقب سلطان به انها داد.

عليك سلام
نظر شما محترم ولي با پيشرفت علم، تنيس هم بسيار پيشرفت كرده. علاوه بر تاكتيكها استفاده از يه تغذيه مناسب براساس يه برنامه و دستور علمي و حتي نحوه ساخت راكتها هم باعث شده كسب افتخارات مثل گذشته راحت نباشه
راجر فدرر با 11 عنوان بيشترين عنوان قهرماني رو توي چمن در تاريخ داره فدرر 65 برد متوالي توي چمن داره شايد توي چمن معيار فقط ويمبلدون باشه ولي توي خاك معيار فقط رولند نيست سه تا مسترز خاك داريم با چندين تونمنت خاك ديگه هيچكس توي تاريخ نتونسته سه تا مسترز خاك با رولند رو ببره دليل نميشه رافا چون يه رولند از بورگ كمتر داره يا فدرر يه ويمبلدون از پيت كمتر گرفته پس هنوز از اونها كمترن

81 برد متوالي رافا در خاك در مقابل 43 برد متوالي بورگ
رافا 98.64 % از بازيهاشو تو خاك برده در مقابل 84% بورگ
راجر 86% بازيهاشو توي چمن برده در مقابل 80% پيت
رافا در اولين سالي كه توي رولند شركت كرد قهرمان شد و تنها كسيه كه توي 6 سال 5بار رولند رو ميبره و تها كسيه كه 31 بازي متوالي توي رولند ميبره
و ركوردهاي زيادي كه تژالان حضور ذهن ندارم رفتم خونه پيداشون ميكنم بهر حال به اعتقاد من سلطان خاك يا چمن ربطي به يه عنوان كمتر توي رولند يا ويمبلدون نداره بلكه به نتايج ربط داره همونطور كه بهترين تاريخ ربطي به 16تا گرند اسلم نداره
موفق باشي

FaRzIn
10-27-2010, 09:20 PM
عليك سلام
نظر شما محترم ولي با پيشرفت علم، تنيس هم بسيار پيشرفت كرده. علاوه بر تاكتيكها استفاده از يه تغذيه مناسب براساس يه برنامه و دستور علمي و حتي نحوه ساخت راكتها هم باعث شده كسب افتخارات مثل گذشته راحت نباشه
راجر فدرر با 11 عنوان بيشترين عنوان قهرماني رو توي چمن در تاريخ داره فدرر 65 برد متوالي توي چمن داره شايد توي چمن معيار فقط ويمبلدون باشه ولي توي خاك معيار فقط رولند نيست سه تا مسترز خاك داريم با چندين تونمنت خاك ديگه هيچكس توي تاريخ نتونسته سه تا مسترز خاك با رولند رو ببره دليل نميشه رافا چون يه رولند از بورگ كمتر داره يا فدرر يه ويمبلدون از پيت كمتر گرفته پس هنوز از اونها كمترن

رافا در اولين سالي كه توي رولند شركت كرد قهرمان شد و تنها كسيه كه توي 6 سال 5بار رولند رو ميبره و تها كسيه كه 31 بازي متوالي توي رولند ميبره
و ركوردهاي زيادي كه تژالان حضور ذهن ندارم رفتم خونه پيداشون ميكنم بهر حال به اعتقاد من سلطان خاك يا چمن ربطي به يه عنوان كمتر توي رولند يا ويمبلدون نداره بلكه به نتايج ربط داره همونطور كه بهترين تاريخ ربطي به 16تا گرند اسلم نداره
موفق باشي

با سلام

ممنون از اطلاعات آماري خوبي كه داديد من هم با شما موافقم نميشه بازيكن هار و با تعداد جامهاي كه بردن سنجيد .

Afshin
10-28-2010, 01:31 AM
عليك سلام

موفق باشي

بخوای قبول کنی یا نخوای قبول کنی ، اصلی ترین معیار انتخاب بهترین بازیکن تاریخ همین تعداد گرند اسلم هاست . نمودش رو در بازی های رافا هم داری میبینی حالا که تعداد گرنداسلم هاش بالا رفته کم کم سعی میکنه توی مسترزها همه ی انرژیش رو مصرف نکنه .
مثلا همین جیمی کانرز هم 100 و اندی تایتل داره ، ولی ارزششون هرگز به اندازه ی 64 تا تایتل پیت نیست . رافا و راجر هم اگه همه ی تورنمنت های 250 و 500 رو شرکت میکردند الان 30-40 تا تایتل بیشتر داشتند در عوض چندین تا گرنداسلم و مسترز کمتر داشتند.
ولی بعضی مواقع یه سری افراد هستند که هم نتایج خارق العاده ای از خودشون به جا میذارن ، هم سطح بازیشون فوق العاده است و به همین دلیل خیلی ها اونا رو به عنوان بهترینه تاریخ میشناسن . یکی مثل راجر فدرر توی گرنداسلم ها بهترین نتیجه رو داشته ، توی مسترز 2مین نفره ، توی نامبر وانی 1 هفته با سمپراس فاصله داشته ولی جدای از این ها ، خیلی ها میگفتن و میگن بهترین تنیسوره تاریخه نه فقط به خاطر تعداد گرند اسلم ها بلکه بخاطر سطح بازی ای که ارائه میده . شما میتونی قبول کنی و میتونی هم قبول نکنی ولی این حرفیه که خیلی از بزرگان تنیس زدند .

Hatam
10-29-2010, 01:24 PM
بخوای قبول کنی یا نخوای قبول کنی ، اصلی ترین معیار انتخاب بهترین بازیکن تاریخ همین تعداد گرند اسلم هاست . نمودش رو در بازی های رافا هم داری میبینی حالا که تعداد گرنداسلم هاش بالا رفته کم کم سعی میکنه توی مسترزها همه ی انرژیش رو مصرف نکنه .

هیچگاه این دلیل شما برای من قانع کننده و منطقی نبود مگر تنیس فقط گرند اسلمه؟ یه مثال میزنم و در مثال مناقشه نیست: فرض میکنیم یه نفر بیاد 5 سال کل افتخارات تنیس رو از آن خود کنه بردهای متوالی روی خاک، چمن و زمینهای سخت رکورد مسترزها رو هم بشکونه توی این 5 سال هم دو سه بار بیشتر شکست نخوره 5 بار تونمنت آخر سال رو ببره رکورد هفته های متوالی نامبر وان رو بزنه و خیلی رکوردهای دیگه رو بزنه خلاصه تنیس جهان در تسخیر اون باشه ولی بنا به دلایلی فقط 15 تا گرند اسلم ببره آیا باز هم با تمام این افتخارات بهترین تاریخ نمیشه؟ به این دلیل که راجر عزیزتون 16 تا برده؟
و یا فرض میکنیم در یک دوره یه خلا در تنیس به وجود بیاد و یه نفر بدون رقیب طی چند سال 18 تا گرند اسلم ببره آیا بازهم اون بهترین تاریخ میشه؟

یاد آوری: طی سالهای 2003 تا 2006 بدلیل خلاءی که در تنیس وجود داشت و یک دوره انتقال از دوران پیت و آغاسی به دوران جدید و عدم وجود رقیبان قوی، فدرر توانست بخوبی از این خلاء استفاده و 9 عنوان گرند اسلم را از آن خود کند.

لازم به ذکر است که هدف من هیچگاه کم کردن از ارزش فدرر نبوده و نیست و اعتقاد باطنی من اینه که فدرر یکی از بهترینهای تاریخه ولی بهترین نیست.

Behnam RF
10-29-2010, 02:31 PM
هیچگاه این دلیل شما برای من قانع کننده و منطقی نبود مگر تنیس فقط گرند اسلمه؟ یه مثال میزنم و در مثال مناقشه نیست: فرض میکنیم یه نفر بیاد 5 سال کل افتخارات تنیس رو از آن خود کنه بردهای متوالی روی خاک، چمن و زمینهای سخت رکورد مسترزها رو هم بشکونه توی این 5 سال هم دو سه بار بیشتر شکست نخوره 5 بار تونمنت آخر سال رو ببره رکورد هفته های متوالی نامبر وان رو بزنه و خیلی رکوردهای دیگه رو بزنه خلاصه تنیس جهان در تسخیر اون باشه ولی بنا به دلایلی فقط 15 تا گرند اسلم ببره آیا باز هم با تمام این افتخارات بهترین تاریخ نمیشه؟ به این دلیل که راجر عزیزتون 16 تا برده؟
و یا فرض میکنیم در یک دوره یه خلا در تنیس به وجود بیاد و یه نفر بدون رقیب طی چند سال 18 تا گرند اسلم ببره آیا بازهم اون بهترین تاریخ میشه؟

یاد آوری: طی سالهای 2003 تا 2006 بدلیل خلاءی که در تنیس وجود داشت و یک دوره انتقال از دوران پیت و آغاسی به دوران جدید و عدم وجود رقیبان قوی، فدرر توانست بخوبی از این خلاء استفاده و 9 عنوان گرند اسلم را از آن خود کند.

لازم به ذکر است که هدف من هیچگاه کم کردن از ارزش فدرر نبوده و نیست و اعتقاد باطنی من اینه که فدرر یکی از بهترینهای تاریخه ولی بهترین نیست.
همه حرفات قبول فقط وقتی کسی نیست بیاد تو اون 5 سالی که مثال زدی همه افتخارات رو ببره خب بهترین معیار همون گرند اسلمه دیگه

msh13792
10-29-2010, 02:32 PM

متاسفم، عزيز من بزرگترين معيار جهاني براي تنيس گرنداسلمه
مثل اينكه يك كشور يا ورزشكار بياد همه مسابقات رو ببره بعد بياد تو جام جهاني مسابقات رو از دست بديم بعد بگيم نه آقا اين بهترين ورزكار جهانه اما قهرمان جهان نشده
ياد المپيك 2008 و مدال هاي نداشته ايران ميافتم كه همه تو بوق كردن كه آقا ما آسيايي مدال داريم خيلي خوب اينا چه فايده داشت وقتي يك طلا اونم بزور گرفتيم تو المپيك
حالا شما مياي ميگي كه كسي چندين سال پشت سر هم قهرمان بوده گرنداسلم هاي متوالي شركت كرده بدون هيچ وقفه و مصدوميت رو ميگي خلا بازيكن بوده اسمش
خنده داره خيلي خنده داره
حالا اگه اينا رو نادال گرفته بود كه اسمش ديگه اين نبود ميشد اقتدار نادال در تنيس اما چون راجر گرفته شده خلا تنيس

Hatam
10-29-2010, 02:45 PM
متاسفم

دوست عزیز از چی و از کی متأسفی؟؟؟ از اینکه نظر شخصی خودم رو گفتم؟؟؟ یا از اینکه فقط شما حق دارین نظر خودتون رو بگید؟؟؟ از این متأسفی که یه نفر بیاد نظری خلاف نظر شما بده؟؟؟ آیا فدرر وحی منزله که نمیشه در مورد اون نظر داد؟؟؟ آیا شما دوست داری نظرات توی این فروم تک قطبی باشه و همه بگن فدرر به به و چه چه؟؟؟ بهرحال اینجا هرکی نظر شخصی خودشو میگه یکی موافقه و یکی دیگه مخالف ولی مهم اینه که خواننده قضاوت کنه که دلیل چه کسی منطقی تره
درضمن تنیس با این مثالهایی که شما زدی فرق میکنه خود شما هم اینو میدونید
قهرمان جهان شدن یه معیار تعریف شده بهترین بودن برای برهه کوتاهی از زمانه ولی این معیار که بیشترین گرنداسلم=بهترین تاریخ هنوز تعریف نشده به این دلیل که تنیس عوامل متعددی برای بهترین بودن در اون دخلیه
موفق باشی

msh13792
10-29-2010, 02:56 PM
دوست عزیز از چی و از کی متأسفی؟؟؟ از اینکه نظر شخصی خودم رو گفتم؟؟؟ یا از اینکه فقط شما حق دارین نظر خودتون رو بگید؟؟؟ از این متأسفی که یه نفر بیاد نظری خلاف نظر شما بده؟؟؟ آیا فدرر وحی منزله که نمیشه در مورد اون نظر داد؟؟؟ آیا شما دوست داری نظرات توی این فروم تک قطبی باشه و همه بگن فدرر به به و چه چه؟؟؟ بهرحال اینجا هرکی نظر شخصی خودشو میگه یکی موافقه و یکی دیگه مخالف ولی مهم اینه که خواننده قضاوت کنه که دلیل چه کسی منطقی تره
قهرمان جهان شدن یه معیار تعریف شده برای بهترین بودن برای برهه کوتاهی از زمانه ولی این معیار که بیشترین گرنداسلم=بهترین تاریخ هنوز تعریف نشده به این دلیل که تنیس عوامل متعددی برای بهترین بودن در اون دخلیه
موفق باشی

از اين متاسفم كه اگه همچين صحبتي در مورد نادال ميشد بعضي از دوستان تنيس تاكرز رو به خاك و خون ميكشيدن و اسامي متفاوتي روش ميزاشتن
نظر شخصي خيلي خوبه اما تا جايي كه توهين به كسي توش نباشه
از نظر من كه هوادار متعصب راجر هستم بعضي از قسمت از صحبت هاي شما توهين مستقيم به راجر فدرر و لوس كردن پيروزي ها و افتخارات راجر

Fakhruddin
10-29-2010, 03:26 PM

البته حاتم جان این سالها چندان واسه فدرر آسون هم نبوده !
غولهایی بزرگی اون زمان بودند:
لیتون هیوییت- اندی رادیک - مارات سافین - خوان کارلوس فررو - گیلرمو کوریا - دیوید نلبندیان-کارلوس مویا - تیم هنمن - مارک فلیپوسیس - گاستون گائودیو - ماریانو پوئرتا و ...

فدرر اون سالها تمرینات و پشتکار بیشتری و همچنین انگیزه بیشتری داشته.مث الانا که نیست. حالا تا این تورنمتت شروع نشده یکم تمرین هم بکنیم :434:

msh13792
10-29-2010, 03:39 PM
قهرمان جهان شدن یه معیار تعریف شده بهترین بودن برای برهه کوتاهی از زمانه ولی این معیار که بیشترین گرنداسلم=بهترین تاریخ هنوز تعریف نشده به این دلیل که تنیس عوامل متعددی برای بهترین بودن در اون دخلیه
موفق باشی

شما دوست عزيز كه متخصص آمار هستين
نميدونم 4سال پياپي بهترين ورزشكار جهان شدن براي فدرر نشان از نبود رقيب در تنيس بوده آيا؟
يعني تمام كساني كه اسمهاي كوچيكي نيستن و نامزد اين افتخار بودن در سال 2005 تا 2008 همشون در دوره گذار بودن مثل تنيس و راجر از خلا نبود ورزشكار اول شده ؟
نظر شما رو به اين صفحه از سايت ويكي پديا جلب ميكنم و قسمت آخرش كه اسامي كساني كه بهترين ورزشكار جهان رو انتخاب كردند :
http://en.wikipedia.org/wiki/Laureus_World_Sports_Awards
و به اين صفحه كه نامزد هاي انتخاب رو معرفي كرده :
http://en.wikipedia.org/wiki/Laureus_World_Sports_Award_for_Sportsman_of_the_Year
خوب حالا قضاوت كنين

Hatam
10-29-2010, 03:59 PM
شما دوست عزيز كه متخصص آمار هستين
نميدونم 4سال پياپي بهترين ورزشكار جهان شدن براي فدرر نشان از نبود رقيب در تنيس بوده آيا؟
يعني تمام كساني كه اسمهاي كوچيكي نيستن و نامزد اين افتخار بودن در سال 2005 تا 2008 همشون در دوره گذار بودن مثل تنيس و راجر از خلا نبود ورزشكار اول شده ؟
نظر شما رو به اين صفحه از سايت ويكي پديا جلب ميكنم و قسمت آخرش كه اسامي كساني كه بهترين ورزشكار جهان رو انتخاب كردند :
http://en.wikipedia.org/wiki/Laureus_World_Sports_Awards
و به اين صفحه كه نامزد هاي انتخاب رو معرفي كرده :
http://en.wikipedia.org/wiki/Laureus_World_Sports_Award_for_Sportsman_of_the_Year
خوب حالا قضاوت كنين

عزیز من بحث من سر اینه که فدرر بهترین تاریخ نیست ولی خودم گفتم که یکی از بهترینهای تاریخه و گفتم نمیخام از ارزشهای فدرر کم کنم خود من اگه نادال الان خداحافظی کنه طرفدار فدرر میشم
چرا شما بد برداشت میکنی کجا من به فدر توهین کردم؟ فقط نظرمو گفتم و عقیده شخصی من اینه که بهترین تاریخ نیست حالا چه ربطی به بهترین ورزشکار سال داره من نمیدونم

msh13792
10-29-2010, 04:03 PM
عزیز من بحث من سر اینه که فدرر بهترین تاریخ نیست ولی خودم گفتم که یکی از بهترینهای تاریخه و گفتم نمیخام از ارزشهای فدرر کم کنم خود من اگه نادال الان خداحافظی کنه طرفدار فدرر میشم
چرا شما بد برداشت میکنی کجا من به فدر توهین کردم؟ فقط نظرمو گفتم و عقیده شخصی من اینه که بهترین تاریخ نیست حالا چه ربطی به بهترین ورزشکار سال داره من نمیدونم

ياد آوري :

لوس كردن قهرماني هاي يك نفر يعني توهين به اون نفر
من بهترين ورزشكار سال رو گفتم كه يادتون بياد در سالهاي 2003 تا 2006 كه عدم وجود رقيب قوي ساخته ذهن شماست

Behnam RF
10-29-2010, 04:06 PM
البته حاتم جان این سالها چندان واسه فدرر آسون هم نبوده !
غولهایی بزرگی اون زمان بودند:
لیتون هیوییت- اندی رادیک - مارات سافین - خوان کارلوس فررو - گیلرمو کوریا - دیوید نلبندیان-کارلوس مویا - تیم هنمن - مارک فلیپوسیس - گاستون گائودیو - ماریانو پوئرتا و ...

فدرر اون سالها تمرینات و پشتکار بیشتری و همچنین انگیزه بیشتری داشته.مث الانا که نیست. حالا تا این تورنمتت شروع نشده یکم تمرین هم بکنیم :434:

:254::254:

Mohammad Reza
10-29-2010, 05:00 PM
به نظر من میشه در مورد این بحث ها نکته های فراوانی بدست آورد..اول اینکه در مورد صحبت دوستون حاتم:یاد آوری: طی سالهای 2003 تا 2006 بدلیل خلاءی که در تنیس وجود داشت و یک دوره انتقال از دوران پیت و آغاسی به دوران جدید و عدم وجود رقیبان قوی، فدرر توانست بخوبی از این خلاء استفاده و 9 عنوان گرند اسلم را از آن خود کند.
این حرف ایشون آخر بی انصافیه!چی چی فدرر خوب تونست خوب استفاده کن،هی ما کمتر سعی می کنیم بحث کنیم شما دارید گرند اسلم های راجر رو لوس می کنید..آخه میشه فردا من بیام بگم!یادواری:طی سال های 2006 تا 2010 بدلیل خلائی که در سطح بازیکنان تنیس خاکی وجود داشت نادال توانست بخوبی از این خلا استفاده و تمام مقام های خاک را از آن خود کند(قابل توجه طرفدارن نادال از این حرف من برداشت بد نکنند)!
یکم انصاف داشته باشید....آقا حرف شما درست!راجر بهترین تاریخ نیست!نه اینکه بیای حرف از خلا در تنیس بزنی!این حرفا واقعا تاسف آوره....راجر بهترین در تاریخه اینو اکثر بزرگان گفتن چه نوع بازی چه اخلاق و آف کورت و چه از هر لحاظ دیگری...
لیتون هیوییت- اندی رادیک - مارات سافین - خوان کارلوس فررو - گیلرمو کوریا - دیوید نلبندیان-کارلوس مویا - تیم هنمن - مارک فلیپوسیس - گاستون گائودیو - ماریانو پوئرتا و ...(اینا یعنی بزرگ نیستن)؟بزرگ یعنی پیت سمپرس یا آگاسی!!شایدم آگاسی تو فینال یو اس اپن پیر بوده!شاید اینم بزرگ نبوده یا بهونه پیری میارید!اندی رادیک بزرگ نیست که تو این همه فینال گرند مقابل راجر قرار گرفته!
رقیب قوی یعنی اینکه فقط راجر ببازه پس به اون رقیب میگیم قوی آهان!
اگه این بحث در مورد نادال شده بود خدا میدونست الان چه خبری بود!!!

Rafa
10-29-2010, 05:21 PM
درود، البته اگه بحث های لوث بازی در مورد رافا بود، اتفاق خاصی نمی افتاد چون رافایی ها سعه ی صدرشون بالاست:160:

Rafa
10-29-2010, 06:24 PM
البته به نظرم از مهم ترین فاکتور ها همین تعداد گرند اسلم هاس! اکثر کارشناسا هم به همین تعتداد گرنداسلم ها تأکید میکنن:shame:
پس در این صورت راجر بهترین بازیکن تاریخه:443::441:
من امیدوارم که رافا تعداد گرند هاش رو به زودی دو رقمی کنه تا در این مورد هم با راجر رقابت کنه:655::866:

Rafa
10-29-2010, 06:42 PM
من با خلا بازیکن بین سال های 2003 تا 2005 موافقم ، واقعا بازیکن شاخی بجز راجر نبود، چپ و راست تورنمنت ها رو راجر بی برد!
دوستان انصاف داشته باشید ، تنیسور های کنونی کجا و بازیکنای اون برهه کجا، حقیقتا به هیج وجه قابل قیاس نیستند، مشخصا رافا شرایط سختی داره !با یه نگاه اجمالی به تاپ 20 و حتی تاپ 30 میتوان فهمید که بازیکن از پیش باخته نداریم، تاپ 10 که جای خود دارد!:443::379:

Afshin
10-29-2010, 07:29 PM
عليك سلام

عزیز جان ، خودت اول این حرف رو زدی حالا داری میگی خلاء ؟ به طور کلی هرچی به جلو تر حرکت میکنیم کسب قهرمانی سخت تر میشه ، یه زمانی شما قهرمان گرنداسلم میشدی سال بعد فقط بازی فینال رو انجام میدادی ، اما الان چی ؟ ذره ذره ی بازیت مورد آنالیز قرار میگیره ، از تک تک نقاط ضعفت استفاده میکنند و شک نکن قهرمانی الان سخت تر از دوره ی سمپراسه و نسل بعد هم از اینی که الان هست سخت تر خواهد شد .

من این حرف رو نزدم که شما بپذیری یا قانع بشی ، تو پست قبل هم گفتم . چه بخوای قبول کنی و چه نخوای معیار اصلی برای انتخاب بهترین تنیسور تاریخ بیشترین عنوان گرنداسلم هاست. ولی حرف من این نبود که چون 16 تا گرنداسلم برده بهترینه تاریخه ، من میگم خیلی از بزرگان گفتن که نه تنها به خاطر افتخاراتش بلکه به خاطر سطح بالای تنیسش بهترین تنیسور تاریخه . جالب این جاست که فدرر 5 سال در دنیای تنیس حکومت کرد و اکثر رکوردها رو هم شکوند و گرنداسلم هاش هم بیشتر از همه هست و دیگه جای هیچ شکی باقی نگذاشت. خود سمپراس قبل از پایان فرنچ اپنه پارسال گفت که فدرر قهرمان بشه یا نشه ، بهترین تنیسور تاریخه . اون موقع که گرنداسلم هاش 13 تا بود این حرف رو زد .
درضمن یادآوری وقتی استفاده میشه که میخوان یه حقیقتی رو بازگو کنند و تکرار کنند در حالی که کلا اون یادآوری شما رو قبول ندارم من ، دوران انتقال از پیت و آغاسی رو هم از خودت در آوردی ، تنیس که تعطیل نشده بود ، همون سافین و رافا (توی خاک و حتی در هارد و چمن) و نلبندیان حریفای بسیار سختی بودن ، که اگه استعدادی مثل راجر فدرر نبود الان خیلی از اون ها هم مثل آغاسی اسم و رسم داشتن واسه خودشون ، استعداد و توانایی های فدرر بود که باعث شد اینقدر اختلافش با دیگران در اون 5 سال فاحش باشه نه خلاء و نبود بازیکن خوب . همون طور هم که خودت گفتی با پیشرفت علم و تکنولوژی و همه گیر شدن ورزش ، روز به روز کسب افتخار سخت تر میشه . شما از کجا میدونی همین جوکوویچ نسبت به آغاسی حریف سخت تری نیست ؟ چون فقط 1 گرنداسلم برده ؟!
نه عزیز من این ها استعداد هایی هستند که بخاطر وجود کسایی مثل راجر و رافا نتونستن به اندازه کافی افتخار کسب کنند .
در آخر هم بگم که هدفت بوده یا نبوده ، این کارت همون لوث کردن افتخاراته راجره که خوشبختانه به قدری ارزشمند هستند که با حرف منو شما بی ارزش نمیشن . و این که اصلا قصد ندارم شما رو قانع کنم که بگی فدرر بهترین تنیسور تاریخ هست یا نیست . نظر خودمو گفتم . موفق باشی

Afshin
10-29-2010, 07:33 PM
موفق باشی

بله معیار های دیگری هم هست ، ولی اصلی ترین معیار تعداد گرنداسلم هاست . شما جوری حرف میزنید که انگار فدرر کلا 16 تا تایتل داره و اونم فقط گرنداسلمه !!!
خوبه که فدرر در باقی موارد هم فوق العاده بوده وگرنه شما بالکل منکر تنیسوری به اسم فدرر میشدی !

Afshin
10-29-2010, 07:45 PM
من با خلا بازیکن بین سال های 2003 تا 2005 موافقم ، واقعا بازیکن شاخی بجز راجر نبود، چپ و راست تورنمنت ها رو راجر بی برد!
دوستان انصاف داشته باشید ، تنیسور های کنونی کجا و بازیکنای اون برهه کجا، حقیقتا به هیج وجه قابل قیاس نیستند، مشخصا رافا شرایط سختی داره !با یه نگاه اجمالی به تاپ 20 و حتی تاپ 30 میتوان فهمید که بازیکن از پیش باخته نداریم، تاپ 10 که جای خود دارد!:443::379:

مجتبی جان یه سوال از شما میپرسم ، مرد و مردونه و انصافا راستش رو به من بگو ، شما چندتا بازی تنیس در سالهای 2003-2006 دیدی که همچین حرفی میزنی ؟
همون دیوید نلبندیان در سال 2005 سطح بازیش فوق العاده بالا بود و در فصل Hard/Indoor همرو دیوونه کرده بود. شما بازیهای استرالیا ی 2005 رو دیدی ؟ بازی مارات سافین رو دیدی تو اون تورنمنت یا فقط چون بازیهای 29 سال به بالاش رو دیدی احساس میکنی که سطح بازیش همیشه همین جوری بوده ؟توی خاک هم که رافا بودش و فوق العاده بود . یه هاردکورت میمونه که اونم فدرر توی سال 2007-2010 هم اونقدر روی هادر در گرنداسلم ها خوب کارکرده که نشون بده به بود و نبود رقیب سخت ربطی نداره اون افتخاراتش .
البته این صحبتهای ما آخرش نتیجه ای نداره ، نه شما قانع میشی و نه من و هر دومون از روی تعصب حرف میزنی م. ولی چه کنم که نمیشه جواب نداد :434:

S.A.IVI.A.N
10-29-2010, 09:21 PM
باز هم بحث تکراری
آقا راجر بهترین تنیسور تاریخه چون بیشترین گرنداسلم رو داره. مگه نه اینکه قبل از راجر میگفتند پیت بهترینه تاریخه؟ خوب الان از هر لحاظ بگی راجر از پیت بهتر عمل کرده.
در مورد سالهای 2003 تا 2005 این دیگه به برداشت هر کس و سلیقه اش بر میگرده که از قدرت راجر بوده که فقط خودش جام ها رو درو کرده یا از شانسش. و از 2005 تا 2008 از قدرتش بوده که فقط تو خاک رقیب داشته یا از شانسش.
به نظر من هیچ چیز مطلق نیست...
100% اصلی ترین دلیلش به نظر من قدرت و استعداد راجر بوده که اگه نبود اینجور نمیشد.
100% هم فقدان یا کمبود تنیسورای خوب در این سالهای مذکور یکی از عوامل بوده اما به هیچوجه عامل اصلی نبوده.
پس قدرت و استعداد راجر 80% و دلیل دوم 20% نقش داشتند.(به نظر بنده)

S.A.IVI.A.N
10-29-2010, 09:25 PM
به قول مجتبی امیدوارم رافا هم در ضمینه تعداد گرند اسلم هم با راجر رقابت کنه.
یا رکورد راجر رو بزنه... اونوقت ببینیم باز شما میگید به تعداد گرند اسلمه یا نه؟:350:

AndreS
10-29-2010, 09:29 PM
باز هم بحث تکراری
آقا راجر بهترین تنیسور تاریخه چون بیشترین گرنداسلم رو داره. مگه نه اینکه قبل از راجر میگفتند پیت بهترینه تاریخه؟ خوب الان از هر لحاظ بگی راجر از پیت بهتر عمل کرده.
در مورد سالهای 2003 تا 2005 این دیگه به برداشت هر کس و سلیقه اش بر میگرده که از قدرت راجر بوده که فقط خودش جام ها رو درو کرده یا از شانسش. و از 2005 تا 2008 از قدرتش بوده که فقط تو خاک رقیب داشته یا از شانسش.
به نظر من هیچ چیز مطلق نیست...
100% اصلی ترین دلیلش به نظر من قدرت و استعداد راجر بوده که اگه نبود اینجور نمیشد.
100% هم فقدان یا کمبود تنیسورای خوب در این سالهای مذکور یکی از عوامل بوده اما به هیچوجه عامل اصلی نبوده.
پس قدرت و استعداد راجر 80% و دلیل دوم 20% نقش داشتند.(به نظر بنده)

جا داره یه تشکر از سامان داشته باشم که با وجود اینکه هوادار ناداله ولی منصفانه میحرفه:441:
ولی به نظر من قدرت و استعداد راجر 90% و دلیل دوم 10% نقش داشتند.

Rafa
10-29-2010, 11:19 PM
مجتبی جان یه سوال از شما میپرسم ، مرد و مردونه و انصافا راستش رو به من بگو ، شما چندتا بازی تنیس در سالهای 2003-2006 دیدی که همچین حرفی میزنی ؟
همون دیوید نلبندیان در سال 2005 سطح بازیش فوق العاده بالا بود و در فصل Hard/Indoor همرو دیوونه کرده بود. شما بازیهای استرالیا ی 2005 رو دیدی ؟ بازی مارات سافین رو دیدی تو اون تورنمنت یا فقط چون بازیهای 29 سال به بالاش رو دیدی احساس میکنی که سطح بازیش همیشه همین جوری بوده ؟توی خاک هم که رافا بودش و فوق العاده بود . یه هاردکورت میمونه که اونم فدرر توی سال 2007-2010 هم اونقدر روی هادر در گرنداسلم ها خوب کارکرده که نشون بده به بود و نبود رقیب سخت ربطی نداره اون افتخاراتش .
البته این صحبتهای ما آخرش نتیجه ای نداره ، نه شما قانع میشی و نه من و هر دومون از روی تعصب حرف میزنی م. ولی چه کنم که نمیشه جواب نداد :434:
هیچی افشین جان!:shame: حق با توئه ممکنه من اشتباه برداشت کرده باشم!:443:
ولی ببین من یه تعداد اسم میگم از بازیکنای تاپ کنونی ، شما هم متناظرشو از اون سال ها اگه زحمتی نیست بگو:434::160:
نوواک جوکویچ
اندی موری
خوان مارتین دلپاترو
نیکلای کچلنکو
رابین سودرلینگ
جو سونگا
تا حدودی توماس بردیچ:160:
داوود فرر
داوود نلبندیان:160:
و ...

Afshin
10-30-2010, 12:02 AM
هیچی افشین جان!:shame: حق با توئه ممکنه من اشتباه برداشت کرده باشم!:443:
ولی ببین من یه تعداد اسم میگم از بازیکنای تاپ کنونی ، شما هم متناظرشو از اون سال ها اگه زحمتی نیست بگو:434::160:
نوواک جوکویچ
اندی موری
خوان مارتین دلپاترو
نیکلای کچلنکو
رابین سودرلینگ
جو سونگا
تا حدودی توماس بردیچ:160:
داوود فرر
داوود نلبندیان:160:
و ...

شوخی میکنی دیگه ؟ :434:
نمیشه که این جور مقایسه کرد . منظور حرف من این بود که هر زمان سختی های خاص خودش رو داره ، مثلا همین بورگ شاید اگه الان با اندی موری هم بازی کنه ، تریپل بیگل بشه توی خاک ! ولی وقتی یه نفر در زمان خودش فاصله ی زیادی با دیگر رقبا ایجاد میکنه نشون میده که سطح بازیش فراتر از زمان خودشه و این جوری میشه که تبدیل به اسطوره یا قهرمان میشه . ولی طبیعتا با جلورفتن و پیشرفت علمی ورزش و همه گیر شدن ، کسب قهرمانی ها به اندازه ی گذشته ساده نیست .

BABAK
10-30-2010, 08:58 AM
عقیده شخصی من اینه که بهترین تاریخ نیست حالا چه ربطی به بهترین ورزشکار سال داره من نمیدونم

به نظر شما تا اینجای تاریخ تنیس دنیا بهترین تنیسور کی بوده؟

سپاسگزار.:655:

delpotro
10-30-2010, 05:56 PM
بدون شک راجر بهترین تنیسور تاریخه. شکی در این نیست. هر چقدر هم رافایی باشم نباید دروغ بگم یا تعصب بی جا به خرج بدم. ولی امیدوارم رافا چند تا گرند اسکم دیگه بگیره.

خدایا به بازوی رافا قدرت و به زانوی رافا صبر و استقامت عطا بفرما:683:

Farid
10-31-2010, 12:12 AM
عليك سلام

تمامی این نکات به معنی اینست که الان تنیس بازی کردن راحتتره نه سختتر
برای مثال:
با اون راکتها به هیچ وجه بازیکنی مانند Nadal از چند متر پشت Baseline نمی توانست انقدر قدرت و Spin بر روی Passing Shot های خودش ایجاد کنه.
این حرف من نیست حرف کارشناسان و گزارشگران تلویزیونیه
سال گذشته هم در برنامه Game Set and Mats در French Open از Mats سوال شد که ایا می توان گفت که Nadal بهترین بازیکن خاک رس در تاریخ تنیسه ( که البته به نظر خود من هست ) و وی در جواب چنین گفت:
تا زمانی که نتواند رکورد 6 قهرمانی French Open که Borg بدست اورده است را بشکند نه ( البته این رو هم قبول دارم شاید وی می خواسته از هموطن خود دفاع کند )

Farid
10-31-2010, 12:19 AM

من با افشین موافقم
همین Murray فکر کنم مثال خوبی باشه
مطمئن باش اگر Murray 50 تا ATP و Masters هم ببره اما GS نبره نسلهای بعد از من و شما هیچگاه نام وی رو اصلا نمی شنوند.
کی میگه در اون سالها خلا در تنیس وجود داشته؟

Afshin
10-31-2010, 01:48 AM
تمامی این نکات به معنی اینست که الان تنیس بازی کردن راحتتره نه سختتر
برای مثال:
با اون راکتها به هیچ وجه بازیکنی مانند Nadal از چند متر پشت Baseline نمی توانست انقدر قدرت و Spin بر روی Passing Shot های خودش ایجاد کنه.
این حرف من نیست حرف کارشناسان و گزارشگران تلویزیونیه
سال گذشته هم در برنامه Game Set and Mats در French Open از Mats سوال شد که ایا می توان گفت که Nadal بهترین بازیکن خاک رس در تاریخ تنیسه ( که البته به نظر خود من هست ) و وی در جواب چنین گفت:
تا زمانی که نتواند رکورد 6 قهرمانی French Open که Borg بدست اورده است را بشکند نه ( البته این رو هم قبول دارم شاید وی می خواسته از هموطن خود دفاع کند )

تنیس بازی کردن راحت تر شده ولی کسب قهرمانی سخت تر شده . چون همون قدر که برای نادال بازی کردن راحت تر شده ، برای حریفش هم راحت تر شده . پیشرفت علم و تکنولوژی که فقط واسه یه نفر نیست . و مطمئنا متس میخواسته دفاع کنه از هموطن خودش ، به نظر من هم بدون شک رافا بهترین خاک بازه تاریخه.

rezapor
10-31-2010, 02:56 PM
باسلام وعرض خسته نباشي خدمت مديران سايت ،خواستم خواهش كنم در صورت امكان برنامه وكانالهاي پخش كننده مسابقات تنيس باسل سوئيس رو برام بذاريد. باتشكر فراوان.

SOROOSH_RF
11-06-2010, 12:25 PM
به نظر شما تا اینجای تاریخ تنیس دنیا بهترین تنیسور کی بوده؟

سپاسگزار.:655:

منم همین سوال و از حاتم جان دارم.به نظر شما بهترین تنیسور تاریخ کیه؟

Hatam
11-06-2010, 11:32 PM
منم همین سوال و از حاتم جان دارم.به نظر شما بهترین تنیسور تاریخ کیه؟

بنظر من بهترین تاریخ وجود نداره چون هر زمان و مکان شرایط خاص خودش رو داره، ولی اگه بخایم از این مقوله صرفنظر کنیم تا الان بهترین تاریخ بیون بورگه دلیلش هم اینه که هنوز خیلی از رکورداش پابرجاست مثلا 4 بار قهرمانی متوالی توی رولند و 5 بار قهرمانی متوالی توی ویمبلدون رو نه رافا نه فدرر تونستن بشکونن

SOROOSH_RF
11-07-2010, 10:18 AM
بنظر من بهترین تاریخ وجود نداره چون هر زمان و مکان شرایط خاص خودش رو داره، ولی اگه بخایم از این مقوله صرفنظر کنیم تا الان بهترین تاریخ بیون بورگه دلیلش هم اینه که هنوز خیلی از رکورداش پابرجاست مثلا 4 بار قهرمانی متوالی توی رولند و 5 بار قهرمانی متوالی توی ویمبلدون رو نه رافا نه فدرر تونستن بشکونن

عجب دلایل دندون شکنی بود.این دو تا رکورد و که نادال(4 بار قهرمانی متوالی توی رولند) و فدرر (5 بار قهرمانی متوالی توی ویمبلدون) هم دارند.

Hatam
11-07-2010, 11:42 AM
عجب دلایل دندون شکنی بود.این دو تا رکورد و که نادال(4 بار قهرمانی متوالی توی رولند) و فدرر (5 بار قهرمانی متوالی توی ویمبلدون) هم دارند.

نگرفتی عزیزم!!! منظور من اینه که هردوتا رکورد رو قبلا بیون بورگ داشته و رافا و راجر نتونستن این رکوردارو بشکونن و فقط باش مساوی کردن درست بخون :443:

SOROOSH_RF
11-07-2010, 03:42 PM
نگرفتی عزیزم!!! منظور من اینه که هردوتا رکورد رو قبلا بیون بورگ داشته و رافا و راجر نتونستن این رکوردارو بشکونن و فقط باش مساوی کردن درست بخون :443:

درسته باش مساوی کردن.اما فدرر ده ها افتخار و رکورد دیگه داره که بزرگ تر از ایناست و بیون بورگ نداره.اصلا شما چطور کسی رو که حتی 4 گرند اسلم و کامل برنده نشده به عنوان بهترین تنیسور تاریخ میدونی!!!!

Fakhruddin
11-07-2010, 09:30 PM
بنظر من بهترین تاریخ وجود نداره چون هر زمان و مکان شرایط خاص خودش رو داره

حرف دل منو زدی :655:
بهترین تاریخ یه چیز مبهمه.هر بازیکن رو باید با بازیکنا دوره خودش قیاس کرد نه کل دوره.چطوری میخواین بازیکنی رو که تو دوران راکت جوبی بوده با این دوره مقایسه کرد یا نبود چلنج و زمین های مختلف و توپ های مختلف... :379:
الانه که افشین میاد میگه قبول ندارم محمد علی کلی بهترین بوکسور تاریخ بوده :3t1:

I.man
11-07-2010, 09:54 PM
منم موافق این قضیه هستم که مقایسه ورزشکارا از نسل های مختلف در همه ورزش ها کار اشتباهیه و اصلاً نمیشه مقایسه عادلانه ای انجام داد. ولی در کل اگه بخوای یه مقایسه اجمالی داشته باشی راجر بهترین تنیسور تاریخه :160: :434: :251:

SOROOSH_RF
11-07-2010, 11:08 PM
بهترین تاریخ یه چیز مبهمه.هر بازیکن رو باید با بازیکنا دوره خودش قیاس کرد نه کل دوره.چطوری میخواین بازیکنی رو که تو دوران راکت جوبی بوده با این دوره مقایسه کرد یا نبود چلنج و زمین های مختلف و توپ های مختلف... :379:

یعنی چی اون دوران راکت جوبی بوده .اگه اون زمان راکت جوبی بوده واسه همه ی بازیکنان اون دوره بوده.اگه الانم پیشرفت کرده واسه همه هستش اصلا ربطی به افتخارات و رکورداشون نداره.

Afshin
11-07-2010, 11:28 PM

با شکلک های این مدلی ---> :3t1: ، دلیل نمیشه که حرف شما درسته و حرف من غلط .
بله که محمد علی بهترین بود ، میشه یه متخصص رو نام ببری که بگه نبوده ؟ یا مثلا جردن تو بسکتبال بهترین نبوده ؟
یه برنامه ی تلویزیونی سال 2002 از شبکه ی TNT پخش شد که Magic Johnso و Larry Bird دو افسانه ی بسکتبال و چند بازیکن بزرگه دیگه در اون حضور داشتند و درمورد بهترین تاریخ ازشون پرسیدن ، هر دو گفتن بدون شک جردن بهترین بسکتبالیست تاریخ بوده ، چون که سطح بازیش فراتر از نسل خودش بود .درسته به طور مطلق نمیشه بازیکن یک نسل رو با نسل دیگه مقایسه کرد ولی وقتی کسی سطح بازی ای که ارائه میده بسیار بالا باشه و اصطلاحا ورزش خودش رو به یک Level جدید میرسونه و اتفاقا اکثر رکوردها رو هم میشکونه حقشه که بهش لقب "بهترین تاریخ " رو داد.این که شما قبول کنی یا نکنی مهم نیست . مهم حرف بزرگانه تنیسه که این حقیقت رو قبول دارند و این حقیقت عوض شدنی نیست .

Fakhruddin
11-08-2010, 12:32 PM
یعنی چی اون دوران راکت جوبی بوده .اگه اون زمان راکت جوبی بوده واسه همه ی بازیکنان اون دوره بوده.اگه الانم پیشرفت کرده واسه همه هستش اصلا ربطی به افتخارات و رکورداشون نداره.

یعنی می خوای افتخارات کسایی رو که با راکت چوبی بازی میکردن با این دوره مقایسه کنی :243:.گیرم که بیشتر برده باشن و یا کمتر نمیشه مقایسه درستی انجام داد :160:.چون متفاوته
شماها دوس دارین فدرر رو با بورگ قیاس کنین ولی من هیچ وقت این مقایسه رو انجام نمیدم هر کدوم ارزش خاص خودشون رو دارن و فدرر رو با مثلا سافین مقایسه میکنم.

SOROOSH_RF
11-08-2010, 04:07 PM
یعنی می خوای افتخارات کسایی رو که با راکت چوبی بازی میکردن با این دوره مقایسه کنی :243:.گیرم که بیشتر برده باشن و یا کمتر نمیشه مقایسه درستی انجام داد :160:.چون متفاوته
شماها دوس دارین فدرر رو با بورگ قیاس کنین ولی من هیچ وقت این مقایسه رو انجام نمیدم هر کدوم ارزش خاص خودشون رو دارن و فدرر رو با مثلا سافین مقایسه میکنم.

شاید متفاوت باشه. ولی اگر بخوایم مقایسه هم کنیم به این نتیجه میرسیم که تو این دوره قهرمان شدن خیلی سختره .مثلا در دوره ی بورگ هر کی قهرمان میشده سال بعد مستقیم به فینال میرفته .یعنی بورگ تو 5 سال قهرمانی پیاپیش به اندازه ی 2 سال قهرمانی فدرر بازی نکرده.

Afshin
11-08-2010, 05:20 PM
شاید متفاوت باشه. ولی اگر بخوایم مقایسه هم کنیم به این نتیجه میرسیم که تو این دوره قهرمان شدن خیلی سختره .مثلا در دوره ی بورگ هر کی قهرمان میشده سال بعد مستقیم به فینال میرفته .یعنی بورگ تو 5 سال قهرمانی پیاپیش به اندازه ی 2 سال قهرمانی فدرر بازی نکرده.

دوست عزیز این مساله مربوط به زمان بورگ نیست به قبل از اپن ارا بر میگرده ، بورگه بیچاره واسه5 ویمبلدونی که برد 35 بازی رو برد . فدرر هم واسه 5 قهرمانیش 34 بازی رو برد و یک بازی رو به دلیل انصراف حریفش Walkover کرد.

SOROOSH_RF
11-08-2010, 09:47 PM
دوست عزیز این مساله مربوط به زمان بورگ نیست به قبل از اپن ارا بر میگرده ، بورگه بیچاره واسه5 ویمبلدونی که برد 35 بازی رو برد . فدرر هم واسه 5 قهرمانیش 34 بازی رو برد و یک بازی رو به دلیل انصراف حریفش Walkover کرد.
ببخشید نمیدونستم