PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهمترین عامل در بازی

justphemy
10-26-2010, 05:28 AM
سلام خدمت دوستان
من عضو جدید هستم و پیشاپیش از اشنایی همگی خوشبختم
برای شروع هم این تاپیک رو ایجاد کردم با این موضوع که از نظر شما توی تنیس کدوم مهارت توی بازی هر فرد میتونه بیشترین تاثیر رو داشته باشه? سرعت? قدرت. استقامت? و یا عوامل دیگه. یا اینکه هر کدوم از این عوامل چه مقدار تاثیری میتونه داشته باشه.

pinkthewall
10-26-2010, 11:39 AM
سلام دوست عزیز به این انجمن خوش آمدی.تمام نکاتی که اشاره کردی به یک اندازه مهم هستن ولی مسئله مهمتر از این مواردو فراموش کردی که باعث بوجود اومدن این موارد میشه و اون تداوم هست چون فقط با تداومه که میشه به عوامل مهم پیشرفت رسید پس من مهمترین عامل در بازیرو فقط یک چیز میدونم و اون چیزی نیست جز: تمرین و تمرین و باز هم تمرین.

justphemy
10-26-2010, 01:09 PM
مرسی ,درسته تمرین توی ورزش یا بهتر بگم توی هر کاری یکی از مهمترین کارایی هست که باید بسیار مورد توجه باشه,ولی موضوع اینه که ما با تمرین میخوایم یه سری عامل های موثر از جمله مواردی که اشاره کردم رو قوی کنیم. من از نظر خودم قدرت رو زیاد ندارم واسه همین با وجود علاقه هیچوقت به تنیس نزدیک نشدم

pinkthewall
10-26-2010, 05:19 PM
توی تنیس مثل رشته وزنه برداری قدرت زیاد تو چش نیست بلکه زمان ضربه مهمه بطوری که یک بچه طوری توپو با قدرت میزنه که آرنولدم نمیتونه یه همچین ضربه ای بزنه این فن شبیه به فن مشت نزدیک بروسلیه که با فاصله کم با قدرت زیاد به حریف ضربه میزد و رازش در استفاده به موقع و هم زمان از کل نیروهای دست پا کمر و پنجش بود که ما توی تنیس با استفاده هم زمان از نیروهای مختلف در یک زمان واحد میتونیم ضربه قدرتی به توپ بزنیم بدونه اینکه دست و پای جی کاتلرو داشته باشیم

Farid
10-27-2010, 07:47 AM
من از نظر خودم قدرت رو زیاد ندارم واسه همین با وجود علاقه هیچوقت به تنیس نزدیک نشدم
دوست عزیز
شما فکر کردید همه بازیکنان قدرت بالائی دارند.
نه اینطور نیست یکی قدرت ظرباتش مانند Soderling ه و یکی مانند C.Rochus
شما می توانی اگر قد کوتاه و وزن کمی داری , قدرتت رو با سرعت و Footwork خوب و Point construction خوب پوشش بدی.
شما برای اینکه زمان را از حریفت بگیری یا باید:
ضربات قدرتمند بزنی و یا
Take the ball early کنی
شما اگر از ضربات قدرتمند برخوردار نیستی می توانی دومی رو انتخاب کنی البته اجرای ان بر روی خاک رس خیلی سخته اما غیر ممکن نیست.

justphemy
10-27-2010, 10:35 AM
درود,نمیدونم همیشه وقتی بازی ها رو تماشا میکردم فکر میکردم چه نیرویی لازمه تا به توپ اینجور بشه ضربه زد. من قدم متوسط هست 174. وزن هم 55 هست,سرعتم خیلی خوبه.بدمینتون گاهی توی محوطه های بزرگ با 2 حریف همزمان بازی میکنم :D نمیدونم ربط داره یا نه :D

Mohammad
10-27-2010, 11:48 AM
به نظر من بزرگترین حسن تنیس اینه که تنوع زیادی داره و آدمها با توانایی های مختلف میتونن درش موفق یا بهتر بگم تا حدودی موفق باشن، این چیزیکه که شاید تو ورزشهای انفرادی دیگه کمتر به چشم بخوره اگه نگیم اصلا وجود نداره.
مثلا شما ببین، جان ایزنر، با عالی بودن در یک قسمت از تنیس که اون سرویس باشه، و قابل قبول بودن بقیه تکنیکهاش، الان یه بازیکن موفقه، سالانه کلی درآمد داره، معروف شده، تا دورهای بالای خیلی از تورنمنتها میتونه بالا بیاد، تورنمنتهای کوچیک رو میتونه ببره و ... ولی آیا میتونست مثلا تو پینگ پنگ هم موفق بشه؟ احتمالش خیلی کمتره، نه؟
اصلا همین گوناگونی زمینهای تنیس خودش خیلی مهمه که خیلی از ورزشهای دیگه ازش بی نصیبن، یکی که قدرتی تره و استقامتش خوبه، مثلا تو خاک خوبه، یکی سرویس خوبی داره و والیش بهتره تو چمن و ...
تو تنیس برای هر نوع آدمی جا هست، ولی خب طبیعیه اگه شما میخوای راجر فدرر بشی باید تو همه قسمتها تا حدود خیلی زیادی خوب باشی ولی اگه نباشی هم در حد خودت میتونی موفق باشی، مهم اینه سعی کنی تو بازی بر نقاط قوت خودت و ضعف حریف تکیه کنی و بازی رو ببری تو اون مناطق، مثلا نادال بازی بیسلاینش قویه، سعی میکنه بازی خودش رو از اون ناحیه دیکته کنه و جلوی خیلی ها هم موفقه ولی مثلا یکی با ابعاد نحیف داویدنکو پیدا میشه، که نه قدرت آنچنانی داره، نه سرویس آنچنانی، ولی با ضربات استثتنایی و Placement و زاویه مناسب، میاد نادال رو به دردسر میندازه، یا مثلا نادال میاد بازیکنی در ابعاد فدرر رو به دردسر میندازه.
با این توضیحات به نظر من همه میتونن تو تنیس به طور نسبی موفق بشن، فقط باید اصل تمرین و ممارست فراموش نشه.

Farid
10-27-2010, 02:41 PM
درود,نمیدونم همیشه وقتی بازی ها رو تماشا میکردم فکر میکردم چه نیرویی لازمه تا به توپ اینجور بشه ضربه زد. من قدم متوسط هست 174. وزن هم 55 هست,سرعتم خیلی خوبه.بدمینتون گاهی توی محوطه های بزرگ با 2 حریف همزمان بازی میکنم :D نمیدونم ربط داره یا نه :D
بله دوست عزیز ربط داره
بازیکنان قد بلند معمولا قدرت حرکتی خوبی در زمین ندارند و این مساله برای انها در برابر بازیکنانی که مانند Federer و Davydenko که بهترین نمونه بازیکنانی هستند که Take the ball early می کنند به چالش کشیده می شود.
از ان طرف هر چه شما قدتون کوتاهتر باشه از سرعت حرکتی بهتری برخورداید بنابراین باید شما یک Baseliner بشوید.
Max Mirnyi میگه مربی من در کودکی هنگامی که قد بلند پدر و مادر و خود من رو دید به من گفت: " There`s no way you`d become a baseliner , you should be a serve and volleyer "
شما با قد نسبتا کوتاه و وزن کمتون نمی توانید همانطور که خودتون گفتید قدرتی که یک بازیکن قد بلند بر روی توپ ایجاد میکنه رو ایجاد کنید.
بنابراین:
شما نمی توانید یک Serve and volleyer بشوید اما یک Baseliner خوب چرا.
البته خیلی وزنتون کمه , پیشنهاد می کنم با یک مربی بدن ساز مشورت کنید و وزن اضافه کنید.
شما BMI تون الان من محاسبه کردم حدود 18 ه
Bmi باید بین 20 تا 25 باشه و برای تنیس بهترین BMI حدود 23 ه
یعنی شما باید حدودا 15 کیلو وزن اضافه کنید و 70 کیلو بشید.

darya
01-13-2011, 09:25 PM
سلام.سن تو تنیس چقدر اهمیت داره؟کلا ماکزیمم سن برای شروع تنیس حرفه ای باید چقدر باشه..

Farshad.Roger
01-13-2011, 09:42 PM
سلام.سن تو تنیس چقدر اهمیت داره؟کلا ماکزیمم سن برای شروع تنیس حرفه ای باید چقدر باشه..
غیر حرفه ای که اصلا سن نداره و شما به راحتی میتونین تا سنین خیلی بالا بازی کنین و لذت ببرین!
و در مورد تنیس حرفه ای...حداقل و حداکثری در کار نیست...بایدی وجود نداره اما کسی که با هدف قهرمانی و پایدار بودن بازی کنه و تنیس رو به عنوان یک حرفه بدونه خب به طبع از سنین خیلی پایین شروع میکنن و اکثرا از 17-18 سالگی به عنوان بازیکن حرفه ای درتور مطرح میشن. شبیه اکثر بازیکنان مطرح فعلی

Ahoura
01-14-2011, 09:55 PM
به نظر من تمرين مهمه . خيلي هم مهمه . اين تكنيك هايي هم كه دوستان گفتن صد در صد مهمه. ولي اينا تا يه حدي مهمه . مثلا بياين نوواكو با نادال مقايسه كنيم. ايا نوواك كم تر از نادال تمرين مي كنه؟ ايا نوواك نقاط ضعف و قوتشو نمي دونه؟
ولي چرا نوواك هيچ وقت اندازه نادال پيشرفت نكرد؟
به نظر من مهم ترين عامل استعداد. اين استعداد كه بازيكنان سطح بالا رو از هم متمايز مي كنه.

Alireza_Alemi
04-26-2016, 10:04 PM
به نظر من تمرين مهمه . خيلي هم مهمه . اين تكنيك هايي هم كه دوستان گفتن صد در صد مهمه. ولي اينا تا يه حدي مهمه . مثلا بياين نوواكو با نادال مقايسه كنيم. ايا نوواك كم تر از نادال تمرين مي كنه؟ ايا نوواك نقاط ضعف و قوتشو نمي دونه؟
ولي چرا نوواك هيچ وقت اندازه نادال پيشرفت نكرد؟
به نظر من مهم ترين عامل استعداد. اين استعداد كه بازيكنان سطح بالا رو از هم متمايز مي كنه.

سلام منم عضو جدید هستم میخواستم بدونم آیا میشه از سن 23 سالگی با تمرینات مناسب به حدی رسید تا در مسابقات داخلی شرکت کرد با قصد 168 و وزن 58 کیلو
من انگیزه و استقامت و تواناییشو دارم ووقتی توی بازی گرم میشه میتونم ساعت های زیادی بازی کنم و از نظر نفس تاجایی که هست سعی کردم بیشتر کنم قبلا فوتسال و فوتبال زیاد بازی میکردم که اون ورزش ها هم نیاز به نفس و استقامت زیادی بود و با ورزش میتونم بیشتر کنم

لطفا راهنمایی کنیدکه توی مشهد کجا میشه یک رزمین خوب و مربی خوب پیدا کرد

چرا تاپیک ها خیلی قدیمی شده

hadi manafi
04-28-2016, 11:07 PM
سلام منم عضو جدید هستم میخواستم بدونم آیا میشه از سن 23 سالگی با تمرینات مناسب به حدی رسید تا در مسابقات داخلی شرکت کرد با قصد 168 و وزن 58 کیلو
من انگیزه و استقامت و تواناییشو دارم ووقتی توی بازی گرم میشه میتونم ساعت های زیادی بازی کنم و از نظر نفس تاجایی که هست سعی کردم بیشتر کنم قبلا فوتسال و فوتبال زیاد بازی میکردم که اون ورزش ها هم نیاز به نفس و استقامت زیادی بود و با ورزش میتونم بیشتر کنم

لطفا راهنمایی کنیدکه توی مشهد کجا میشه یک رزمین خوب و مربی خوب پیدا کرد

چرا تاپیک ها خیلی قدیمی شده

عجله نکن برای حرفه ای شدن.برای شرکت در مسابقه میشه.اینم بدون تنیس اصلا ورزش محدودیت داری نیست تو سن 30 سالگیم میشه شرو کرد.من رفیقم 32 سالشه تازه شرو کرده اما علاقه و انگیزه ی زیادی داره و زود پیشرفت میکنه.(در ضمن تا سن 30 سالگی یه تنیسور محشر میشی اگه همه چیت عالی باشه اون مقع تو بهترین مسابقات تو سطح عالی تو ایران میتونی شرکت کنی(تو ایران بازیکنای اول تا 10 رنکینگ همشون بالای 25 سالن حتی یکی دوتا 30.32ساله هم دارن)تلاش کن فقط

Alireza_Alemi
04-29-2016, 12:34 AM
عجله نکن برای حرفه ای شدن.برای شرکت در مسابقه میشه.اینم بدون تنیس اصلا ورزش محدودیت داری نیست تو سن 30 سالگیم میشه شرو کرد.من رفیقم 32 سالشه تازه شرو کرده اما علاقه و انگیزه ی زیادی داره و زود پیشرفت میکنه.(در ضمن تا سن 30 سالگی یه تنیسور محشر میشی اگه همه چیت عالی باشه اون مقع تو بهترین مسابقات تو سطح عالی تو ایران میتونی شرکت کنی(تو ایران بازیکنای اول تا 10 رنکینگ همشون بالای 25 سالن حتی یکی دوتا 30.32ساله هم دارن)تلاش کن فقط

اره نیاز به یه پشتیبان عالی هست که ساپورتت کنه مثل خانواده و اینکه فقط تمرکز و رشته و کارت تنیس باشه تا بتونی توی این شرایط به حرفه ای بودن تنیس فکر کنی اما با توجه به شرایطی که من میبینم احتمالا نیمه حرفه ای بشم خیلی خوبه تا دوباره زمان بعد تحصیل ایجاد بشه و بصور حرفه ای در سطح ایران پیش برم اما متاسفانه که بعضی مواقع درگیر مسائل زندگی آدم رو گرفتار میکنه و مجبوری از بهترین علایق و ورزشت دوری کنی که اگه دوری کنی باعث میشه افت کنی

باید به بچه هامون فکر کنیم کسی که به ما فکر نکرد