PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیش بینی سمپراس در مورد تعداد عناوین گرنداسلم نادال

Behnam RF
09-24-2010, 08:30 AM
قهرمان 14 گرند اسلم پیت سمپرس گفته رافا نادال می تونه رکورد 16 گرند اسلم راجر رو بشکونه:379:
او همچنین افزوده که نادال در برنامه ریزی های خود خیلی هنرمندانه عمل کرده و می کند
و نادال هدف بزرگی داره ولی به نظرم می تواند رکورد زنی کند او خیلی خوب بازی می کند و من هیچ گونه افتی از او ندیده امhttp://a.espncdn.com/photo/2007/0525/ten_federer_275.jpg

امیدوارم سمپرس خواب دیده باشد:350:

I.man
09-24-2010, 02:49 PM
البته یه ورزشکار خیلی فراز و نشیب داره و برای اظهار نظر نباید فقط شرایط الانش رو در نظر بگیریم.

koury
09-24-2010, 02:58 PM
مقاله ی کامل رو میتونید اینجا (http://tennis-prose.com/articles/sampras-says-rafa-can-break-record/)بخونید... بنظر من که سمپراس حرف حق رو زده، اشاره کرده که نمیشه یه بهترین بازیکن تاریخ داشت و هر نسل و دهه یک یا دو تنیسور تاپ داشته و فک کنم عاقلانش هم همینه!! خیلی با این مصاحبه ی پیت حال کردم :655:

Farid
09-25-2010, 02:08 AM
با سلام
دقیقا من بعد از U.S Open به یکی از دوستانم گفتم که قبلا من فکر نمی کردم که Nadal رکورد 14 GS های Sampras و بتونه بزنه اما بعد از U.S Open به نظرم Nadal می تونه رکورد 16 GS های Federer رو بزنه.

Alireza Murray
09-25-2010, 12:33 PM
به نظر من نادال رکورد سمپرس رو میزنه ولی فدرر نه ، فدرر که هنوز بازی میکنه و شاید همین 16 تا بشه 17 یا 18 تازه اندی من هم یه 10 تایی سهم داره :shame:

pasia
09-25-2010, 01:18 PM
10 تا؟!! چه خوش اشتها مورای 1 بگیره میتونه با خیال راحت از دنیای ورزش خداحافظی کنه برادر عزیز ما رو به سخره گرفتی؟10تا؟!!!!!

Behnam RF
09-25-2010, 01:32 PM
10 تا؟!! چه خوش اشتها مورای 1 بگیره میتونه با خیال راحت از دنیای ورزش خداحافظی کنه برادر عزیز ما رو به سخره گرفتی؟10تا؟!!!!!
دوست عزیز به نظر من هیچ چیز معلوم نیست:379:
ممکنه موری حتی رکورد سمپرس رو بشکونه
حتی نادال رکورد فدرر(من بعید می دونم) یا فدرر به 20 تا برسه :655:

koury
09-25-2010, 02:41 PM
جالبه بعید میدونید رافا رکورد فدرر رو بشکنه ولی اینکه موری از الان ببعد 10 تا ببره رو به سیر زمان میسپرید؟؟ :379:

ضمنا من با تمام علاقه ای که برای شخصیت اندی دارم بعید میدونم به 10 تائی که علیرضا گفت برسه... البته نمیگم رافا هم حتما رکورد پیت یا راجر رو میشکونه ولی منطقی بخوایم نگاه کنیم احتمال شکستن رکورد راجر توسط رافا خیلی بیشتر از احتمال بردن 10 اسلم توسط اندیه :443:

Alireza Murray
09-25-2010, 10:29 PM
به نظر من که شکستن رکورد راجر توسط نادال غیر منطقی تره تا 10 تا بردن GS واسه اندی:443:
ولی مطمئنن اگه اندی 1 بگیره کارش واسه بردن گرند های بیشتر خیلی اسونتر میشه ولی اگه اندی بتونه استرالیا 2011 رو ببره به نظر من %100 ده تا گرند رو میگیره ، هدف اندی باید بعد از بردن کرند اسلم گرفتن تایتل بر روی خاک بشه ولی من بعید میدونم بیشتر 2 تا رو خاک بتونه قهرمان بشه:379:
در ضمن جناب pasia فکر میکنن اندی کم بازیکنیه ؟؟؟؟!!!!!!!!! :379: جمش کن بابا:3t1: ، فکر کنم ایشون سطح بازی اندی و شاهقلی رو یکی میدونن:350::3t1: ،من اندی رو در سطح هارد نفر2 میدونم و در چمن سوم
only murray:866:

Mohammad_Joulaei
09-25-2010, 10:38 PM
ولي اگه بخوايم طبق سنت جلو بريم شايد استرالياي امسال برا اندي باشه!!!!

Ahoura
09-25-2010, 11:46 PM
اقايون خودتونو اذيت نكنين و وعده هاي الكي به هم ندين چونكه نه نادال ركورد راجرو مي زنه نه ماري بيشتر از 3 يا 4 گرند مي گيره.

Mohammad_Joulaei
09-26-2010, 12:06 AM
بعضيا فك ميكنن راجر 16 گرند اسلم بيشتر نميبره و يا نادال سالي 4 گرند اسلم ميبره!!!!!
كه دست به ركورد شكني بزنه!!!:434:

delpotro
09-26-2010, 08:53 AM
پنج سال سن کمتر = فرصت بردن 20 گرنداسلم

سالی 2 تا هم بگیره رکورد فدرر رو میزنه

من تردیدی ندارم که فدرر به 17 گرند اسلم خواهد رسید و نادال به 18

Farid
09-26-2010, 09:33 AM
با سلام
من قبلا چون Nadal یه جورائی Passive بازی می کرد ( البته باز هم همانطور که قبلا گفتم راجع به همون هم اختلاف نظر وجود داشت حتی رابی و داگ هم با هم اختلاف نظر داشتند ) نمی تونست بیشتر از 27 - 28 سالگی در اوج بازی کنه ( مانند Hewitt ) , اما حالا که از ابتدای امسال Aggressive تر شده و در واجع تنیس هجومی رو به نمایش میزاره و Big Server هم شده و می تونه امتیازات مفت بیشتری رو از طریق سرویسش به دست بیاره ( مخصوصا اینکه چپ دسته در Save کردن BP ها بیشتر بهش کمک می کنه ) فکر کنم تا 30 سالگی می تونه بازی کنه.
الان فکر کنم 24 سالشه بنابراین: 6 سال دیگه میتونه تو اوج بازی کنه:
با یک نگاه در این 6 سال:
2 تا Australian Open بگیره
5 تا French Open
3 تا Wimbledon
1 تا U.S Open
و از انجائیکه من باز هم با نظر Sampras که گفته بود Federer می تونه 17 - 18 تا GS بگیره می بینیم که Nadal به راحتی می تونه رکورد Federer رو بزنه.

I.man
09-26-2010, 10:47 AM
با یک نگاه در این 6 سال:
2 تا Australian Open بگیره
5 تا French Open
3 تا Wimbledon
1 تا U.S Open
و از انجائیکه من باز هم با نظر Sampras که گفته بود Federer می تونه 17 - 18 تا GS بگیره می بینیم که Nadal به راحتی می تونه رکورد Federer رو بزنه.

از زبان يك طرفدار نادال: كاش همه چيز به همين سادگي بود:240: :434:

delpotro
09-26-2010, 11:39 AM
نادال تا 35 سالگی هم رولندگاروس رو میتونه بگیره.

Mohammad_Joulaei
09-26-2010, 01:53 PM
چه حساب كتابايي دارين ميكنين !!!!!!

جوري قضاوت ميكنين كه انگاري همه بيكار نشستن كه گرنداسلمها رو نادال ببره!!!!

نادال پارسال سال خوبش نبود و امسال سال خوبش بود و باز هم سال خوب و بد خواهد داشت!!!!!!

من ايمان دارم راجر سال بعد بهتر از امسال نتيجه مياره!!!!!

Mohammad
09-26-2010, 02:11 PM
من که همیشه در مورد رافا خوش بین بودم، ولی باید بگم متاسفانه زانوش وضعش خرابه، تزریق پلاسما دیگه آخرین شانس رافا بود. شاید رافا مجبور بشه دو سه سال آینده تنیس حرفه ای رو بزاره کنار :182:
الانم باید یه سری از مسترزها رو به کلی فراموش کنه، مثل همین دو مسترز پیش رو، از اونور هم ایندین ولز و مایمی، اصلا نباید تو این تورنمنتها رو لیمیتش بره. بره دور اول حذف بشه.
راجر فدرر که بزنم به تخته چهار ستون بدنش سالمه، هی از اینور اونور میپیچونه، رافا دیونست اگه بخواد به خودش فشار بیاره. از مسترزهای خاک هم باید کم کنه، خلاصه آقا مسترز بسه فقط تمرکز رو بزار رو گرنداسلم و بس.

Alireza Murray
09-26-2010, 02:25 PM
وای فکرشو کن اندی سبک بازیشو تغییر بده و همه رو بترکونه:655:
ولی اندی با گرند اسلم یا بی گرند اسلم ، با مسترز یا بی مسترز ، با قهرمانی یا بی قهرمانی همیشه واسه من اندی میمونه:866:
:866:come on andyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:655:

Mohammad_Joulaei
09-26-2010, 02:29 PM
من که همیشه در مورد رافا خوش بین بودم، ولی باید بگم متاسفانه زانوش وضعش خرابه، تزریق پلاسما دیگه آخرین شانس رافا بود. شاید رافا مجبور بشه دو سه سال آینده تنیس حرفه ای رو بزاره کنار :182:
الانم باید یه سری از مسترزها رو به کلی فراموش کنه، مثل همین دو مسترز پیش رو، از اونور هم ایندین ولز و مایمی، اصلا نباید تو این تورنمنتها رو لیمیتش بره. بره دور اول حذف بشه.
راجر فدرر که بزنم به تخته چهار ستون بدنش سالمه، هی از اینور اونور میپیچونه، رافا دیونست اگه بخواد به خودش فشار بیاره. از مسترزهای خاک هم باید کم کنه، خلاصه آقا مسترز بسه فقط تمرکز رو بزار رو گرنداسلم و بس.

محمد جان اگه اينكار رو كنه بايد بي خيال استراليا و يو اس اپن شه!!!!

و ثانيا نصف امتيازاتش توي رنكينگ ميپره!!!!شايد نامبر واني رو هم از دست بده!!!مسترز خاك رو هم كم كنه؟؟؟؟:3t1:
رافا 70 درصد امتيازاتش از خاكه!!!!ضمنا اگه توي چنتا مسترز بره دور اول ببازه انگيزه دست حريفاش ميده و توي مسابقات اصليش به مشكل ميخوره!!!!!

اصلا يه دفه بگو بشينه خونه!!!!!!:3t1:

رافا اگه تو رو داشته باشه دشمن نميخواد:434:

koury
09-26-2010, 02:37 PM
به نظر من که شکستن رکورد راجر توسط نادال غیر منطقی تره تا 10 تا بردن GS واسه اندی:443:
ولی مطمئنن اگه اندی 1 بگیره کارش واسه بردن گرند های بیشتر خیلی اسونتر میشه ولی اگه اندی بتونه استرالیا 2011 رو ببره به نظر من %100 ده تا گرند رو میگیره ، هدف اندی باید بعد از بردن کرند اسلم گرفتن تایتل بر روی خاک بشه ولی من بعید میدونم بیشتر 2 تا رو خاک بتونه قهرمان بشه:379:
در ضمن جناب pasia فکر میکنن اندی کم بازیکنیه ؟؟؟؟!!!!!!!!! :379: جمش کن بابا:3t1: ، فکر کنم ایشون سطح بازی اندی و شاهقلی رو یکی میدونن:350::3t1: ،من اندی رو در سطح هارد نفر2 میدونم و در چمن سوم
only murray:866:

میشه بپرسم رو چه حسابی میگی اگه استرالیا رو بگیره صد در صد 10 تا GS میگیره؟؟ :350: مایکل چنگ تو 17 سالگی رولند سخت ترین اسلم رو برد و دیگه نتونست کاری کنه، اندی تو 23-24 سالگی بخواد اولین اسلمش رو بگیره چطوری به همین راحتی میتونه 10 تا گرند بگیره؟! :379:

ضمنا روی خاک اندی فک نکنم حتی به فکر یه گرند باشه چه برسه به 2 تا :350:

Alireza Murray
09-26-2010, 03:05 PM
میشه بپرسم رو چه حسابی میگی اگه استرالیا رو بگیره صد در صد 10 تا GS میگیره؟؟ :350: مایکل چنگ تو 17 سالگی رولند سخت ترین اسلم رو برد و دیگه نتونست کاری کنه، اندی تو 23-24 سالگی بخواد اولین اسلمش رو بگیره چطوری به همین راحتی میتونه 10 تا گرند بگیره؟! :379:

ضمنا روی خاک اندی فک نکنم حتی به فکر یه گرند باشه چه برسه به 2 تا :350:
به نظر من اگه اندی استرالیا 2011 رو ببره 10 تا میگیره حالا تو اینجوری فکر نمیکنی خب اشکالی نداره ، من نظرم رو گفتم:443:
این اصلا منطقی نیست که بگی چون چنگ در 17 سالگی رولند رو برده و بعد از اون نتونسته گرندی بگیره ، اندی 23 سالشه نمیتونه 10 تا بگیره
در ضمن من گفتم اندی 2 تا تایتل بر روی خاک میگیره نگفتم که 2 تا رولند میبره

koury
09-26-2010, 03:11 PM
حالا نمیشه به 9 تا گرند اسلم و یک تایتل بر روی خاک رضایت بدی؟؟ :379::350:

Alireza Murray
09-26-2010, 03:21 PM
نه نمیشه :350: ، حالا مگه به رضایت منه اول باید خود اندی باور داشته باشه خودشو ( خدا رو چه دیدی شاید اندی زبونم لال نتونست گرند بگیره ، باید صبر کنیم ببینیم در اینده چه اتفاقی میفته !!!!!!)

pouriya.alex
09-26-2010, 09:11 PM
به نظر من فدرر به 20 گرند اسلم میرسه و نادال از این به بعد فقط میتونه رولند گاروس رو ببره، چون با حضور فدرر با انگیزه و مورای زخمی و دل پوتروی تازه به میادین بازگشته، نادال شانسی واسه قهرمانی تو سطوح غیر خاک نداره.

davidbeckham
09-26-2010, 09:49 PM
امیدوارم نوواک چند تا گرند اسلم دیگه بره

Rafa
09-26-2010, 10:59 PM
به نظر من فدرر به 20 گرند اسلم میرسه و نادال از این به بعد فقط میتونه رولند گاروس رو ببره، چون با حضور فدرر با انگیزه و مورای زخمی و دل پوتروی تازه به میادین بازگشته، نادال شانسی واسه قهرمانی تو سطوح غیر خاک نداره.
شما همونی نبودی که میگفتی رافا عمرا یو اس رو ببره؟!!!:254::160::160::434:
چرا خودتی!:350::160:

pouriya.alex
09-27-2010, 03:05 PM
شما همونی نبودی که میگفتی رافا عمرا یو اس رو ببره؟!!!:254::160::160::434:
چرا خودتی!:350::160:

نگفتم عمرا ببره، گفتم سالهای دور از US OPEN:251:

در ضمن گفتم که واسه تنیس بازا بردن کسی که 16 گرند اسلم برده به اندازه قهرمانی می ارزه و وقتی راجر رو میبرن ارضا میشن و میان جلو نادال میبازن.
سودرلینگ( رولند گاروس) بردیچ(ویمبلدون) جوکوویچ( usopen)

وگرنه نادال به این راحتی قهرمان نمیشد.

koury
09-27-2010, 03:22 PM
حالا راحت و سختش چه تفاوتی داره؟ مهم اینه که قهرمان شد...

چه یه ست واگذار کنی چه 10 ست بازم مهم اینه که قهرمان بشی!!

Farid
09-27-2010, 10:43 PM
ه، مثل همین دو مسترز پیش رو، از اونور هم ایندین ولز و مایمی، اصلا نباید تو این تورنمنتها رو لیمیتش بره. بره دور اول حذف بشه.
از مسترزهای خاک هم باید کم کنه، خلاصه آقا مسترز بسه فقط تمرکز رو بزار رو گرنداسلم و بس.
محمد جان Nadal بازیکنیه که به ریتم احتیاج داره اگر در مسابقاتی که قبل از GS ها انجام می شوند بازی نکنه نمی تونه عملکرد خوبی در GS ها داشته باشه

Hatam
09-27-2010, 10:48 PM
نگفتم عمرا ببره، گفتم سالهای دور از US OPEN:251:

در ضمن گفتم که واسه تنیس بازا بردن کسی که 16 گرند اسلم برده به اندازه قهرمانی می ارزه و وقتی راجر رو میبرن ارضا میشن و میان جلو نادال میبازن.
سودرلینگ( رولند گاروس) بردیچ(ویمبلدون) جوکوویچ( usopen)

وگرنه نادال به این راحتی قهرمان نمیشد.

چه تحلیل جالبی!!! از این به بعد هرکی راجر رو ببره یه قهرمانی اسلم بزارن تو کارنامش آخه به اندازه بردن گرند اسلم می ارزه ولی یادتون باشه 14 تاشو هم به رافا بدین

یعنی واقعا کسی که 6 بازی میبره میرسه فینال بعد میگه چون من راجر رو بردم دیگه قهرمانی برام مهم نیست؟ بزار از رافا ببازم؟ بابا حتی تنیسورای ایرانی تو فیوچرز اینجوری فکر نمیکنن چه برسه به نفر پنجم دنیا:379:

5 سال قبل رافا تو رولند راجر رو تو نیمه نهایی برد و بعد تو فینال قهرمان شد اون موقع چی؟ 5 بار هم راجر رو تو فینال گرند اسلم تا الان برده شما میگی وگرنه نادال به این راحتی قهرمان نمیشد یعنی اگه رافا به فدرر میخورد میباخت!!! در صورتیکه نادال 6بار توی گرند راجر رو برده در مقابل 2 برد فدرر که هر دوتاش هم تو ویمبلدون بود خود من دوست دارم فدرر همیشه تو فینال گرند به رافا بخوره چون رافا به راحتی میتونه ببره، خیلی هم دوست داشتم نوواک رو ببره چون یقین داشتم اگه برسه فینال رافا میبره

من تعجب میکنم از کی بردن 16تا گرند اسلم برابر شده با بهترین تنیسور تاریخ؟ پس چرا موقعی که رکورد هنوز دست پیت بود کسی از راجریا نیومد بگه چون 14 تا برده بهترین تاریخه؟ اون موقع وقتی میپرسیدی چرا بهترین تاریخه میگفتن فلانی و فلان کس گفته پس بهترینه!!!! ولی الان بهونه 16تا گرند رو دارن حالا اگه رکورد مسترزا دستش بود میگفتن بهترینه چون رکورد مسترزا دستشه!!!

بهرحال یادتون باشه از نظر راجریا بهترین تاریخ کسیه که رکورد گرند اسلما دستش باشه وقتی رافا رکوردو شکوند حرفتونو عوض نکنید

pasia
09-28-2010, 12:53 AM
و در این روزگار عجیب میبینیم که عده ای رند راجر رو بهترین نمیدونند عجب!!!! بابا بحث گرند نیست بحث همه جنبه بازیه با طراواتر خوش استیل تر از راجر مثال بزنین اگه راجر نبود تنیس این همه علاقه مند نداشت....

delpotro
09-28-2010, 02:56 AM
و در این روزگار عجیب میبینیم که عده ای رند راجر رو بهترین نمیدونند عجب!!!! بابا بحث گرند نیست بحث همه جنبه بازیه با طراواتر خوش استیل تر از راجر مثال بزنین اگه راجر نبود تنیس این همه علاقه مند نداشت....

يعني راجر باعث شد من به تنيس علاقه مند شم؟من به عشق تامي هاس تنيس ميديدم. اون موقع راجر كجا بود؟

پس فردا اشكان شكوفي گرند ببره ميگيد اگر اشكان شكوفي نبود تنيس علاقه مند نداشت.:254:

Afshin
09-28-2010, 03:27 AM
چه تحلیل جالبی!!! از این به بعد هرکی راجر رو ببره یه قهرمانی اسلم بزارن تو کارنامش آخه به اندازه بردن گرند اسلم می ارزه ولی یادتون باشه 14 تاشو هم به رافا بدین

یعنی واقعا کسی که 6 بازی میبره میرسه فینال بعد میگه چون من راجر رو بردم دیگه قهرمانی برام مهم نیست؟ بزار از رافا ببازم؟ بابا حتی تنیسورای ایرانی تو فیوچرز اینجوری فکر نمیکنن چه برسه به نفر پنجم دنیا:379:

5 سال قبل رافا تو رولند راجر رو تو نیمه نهایی برد و بعد تو فینال قهرمان شد اون موقع چی؟ 5 بار هم راجر رو تو فینال گرند اسلم تا الان برده شما میگی وگرنه نادال به این راحتی قهرمان نمیشد یعنی اگه رافا به فدرر میخورد میباخت!!! در صورتیکه نادال 6بار توی گرند راجر رو برده در مقابل 2 برد فدرر که هر دوتاش هم تو ویمبلدون بود خود من دوست دارم فدرر همیشه تو فینال گرند به رافا بخوره چون رافا به راحتی میتونه ببره، خیلی هم دوست داشتم نوواک رو ببره چون یقین داشتم اگه برسه فینال رافا میبره

من تعجب میکنم از کی بردن 16تا گرند اسلم برابر شده با بهترین تنیسور تاریخ؟ پس چرا موقعی که رکورد هنوز دست پیت بود کسی از راجریا نیومد بگه چون 14 تا برده بهترین تاریخه؟ اون موقع وقتی میپرسیدی چرا بهترین تاریخه میگفتن فلانی و فلان کس گفته پس بهترینه!!!! ولی الان بهونه 16تا گرند رو دارن حالا اگه رکورد مسترزا دستش بود میگفتن بهترینه چون رکورد مسترزا دستشه!!!

بهرحال یادتون باشه از نظر راجریا بهترین تاریخ کسیه که رکورد گرند اسلما دستش باشه وقتی رافا رکوردو شکوند حرفتونو عوض نکنید

چرا اینقدر شلوغش میکنی ؟ کی گفته ما سمپراس رو بهترین تاریخ نمیدونیستیم ؟چرا حرف میذاری تو دهن ما ؟ اصلا 2 سال پیش که راجر هنوز گرنداسلم هاش به 14 نرسیده بود شما این جا یا جاهای دیگه تشریف نداشتنید که ببینید ما چی میگیم .
همون موقع همه میگفتن سمپراس بهترینه تاریخه ، حتی یادمه توی مراسمه تروفیه یو اس اوپن ه سال 2008 ، مجری گفت که راجر فدرر بهترین تنیسور ه تاریخه ، همه شاکی شده بودند و گفتن هر وقت تونست 14 تا گرنداسلم ببره اونوقت باید چنین حرفی زد (این بحث توی آی تی ست هم پیش اومده بود) ، خلاصه اینکه بخوای قبول کنی یا نخوای قبول کنی ، معیار اصلی سنجش ه بهترین تنیسور تاریخ بودن گرنداسلمه .
در ضمن شما نظریه های تنیسورهای مختلف رو که بخونی متوجه میشی که خیلی از اونا راجر رو بهترینه تاریخ میدونن نه فقط بخاطر گرنداسلم هاش، بلکه بخاطر سطح بازی ای که ارائه میده . شما نمیخوای قبول کنی ؟ نکن . ولی حرف تو دهن ما نذار !

Afshin
09-28-2010, 03:37 AM
يعني راجر باعث شد من به تنيس علاقه مند شم؟من به عشق تامي هاس تنيس ميديدم. اون موقع راجر كجا بود؟

پس فردا اشكان شكوفي گرند ببره ميگيد اگر اشكان شكوفي نبود تنيس علاقه مند نداشت.:254:

خب شما با دیدنه تامی هاس طرفدار تنیس شدی ، ولی 100 نفر به ازای شما با دیدنه راجر فدرر طرفداره تنیس شدند ، دوستمون هم گفت ، اگه فدرر نبود این همه طرفداره تنیس وجود نداشت که طبیعی هم هست . خیلی از کسایی که الان طرفداره تنیس هستند با دیدنه بازی های فدرر عاشقه تنیس شدند ، در ضمن میشه لطف بفرمایید و بگید کی تامی هاس بوده و راجر فدرر نبوده که شما این جوری میگید !؟ اولین تایتلش رو هم سال 99 برده ! و سال 2001 دومین تایتلش رو برد ... سال بعد هم که با شماره ی 11 تنیس رو تمام کرد و سال 2003 هم که کلا مصدوم بود و کل فصل رو از دست داد ! خلاصه اینکه همون زمانی که هاس بوده فدرر هم بوده ! حالا اگه سمپراس یا اگسی رو میگفتی حرفت قابل قبول بود ولی هاس که دیگه رسما با فدرر هم نسله !
درضمن مطمئن باش اگه اشکان شکوفی هم 16 تا گرنداسلم ببره خیلی ها بخاطر اشکان شکوفی به تنیس علاقه مند میشند و اصلا هم چنین چیزی عجیب نیست !

pouriya.alex
09-28-2010, 03:04 PM

حرفی که من زدم تمثیل بود،یعنی اون تنیس بازا وقتی توی گرند اسلم رکورددار تاریخ تنیس رو میبرن زیادی ذوق زده میشن و دیگه اون انگیزه رو تو بازیهای بعدی ندارن.وگرنه با بردن راجر که کاپ قهرمانی نمیدن.

خودت قضاوت کن:
سودرلینگ کی در مقابل نادال اون سرویسای وحشتناک و بدون خطای بازی با فدرر رو زد؟
یا توماس بردیچ کی بازی بدون نقص مقابل راجر رو جلو نادال تکرار کرد؟( هرچند راجر مصدوم بود)
یا همینطور جوکوویچ که اثری از فورهندهای زیباش( و به قول خودش چشم بسته و با تمام وجود) رو تو بازی فینال ندیدیم

اون حرفی هم که شما میزنید مربوط به پنج سال پیشه که راجر هنوز این رکورد عالی رو نداشت.

البته منکر شایستگی های رافا نیستیم که الحق انگیزش واسه برد همیشه زبانزده و میتونه الگویی واسه همه باشه.

Behnam RF
09-28-2010, 03:10 PM
خب شما با دیدنه تامی هاس طرفدار تنیس شدی ، ولی 100 نفر به ازای شما با دیدنه راجر فدرر طرفداره تنیس شدند ، دوستمون هم گفت ، اگه فدرر نبود این همه طرفداره تنیس وجود نداشت که طبیعی هم هست . خیلی از کسایی که الان طرفداره تنیس هستند با دیدنه بازی های فدرر عاشقه تنیس شدند ، در ضمن میشه لطف بفرمایید و بگید کی تامی هاس بوده و راجر فدرر نبوده که شما این جوری میگید !؟ اولین تایتلش رو هم سال 99 برده ! و سال 2001 دومین تایتلش رو برد ... سال بعد هم که با شماره ی 11 تنیس رو تمام کرد و سال 2003 هم که کلا مصدوم بود و کل فصل رو از دست داد ! خلاصه اینکه همون زمانی که هاس بوده فدرر هم بوده ! حالا اگه سمپراس یا اگسی رو میگفتی حرفت قابل قبول بود ولی هاس که دیگه رسما با فدرر هم نسله !
درضمن مطمئن باش اگه اشکان شکوفی هم 16 تا گرنداسلم ببره خیلی ها بخاطر اشکان شکوفی به تنیس علاقه مند میشند و اصلا هم چنین چیزی عجیب نیست !
:441:
حرف منطقی تر از این نداریم:Flower::coolphotos:

koury
09-28-2010, 03:42 PM
حرفی که من زدم تمثیل بود،یعنی اون تنیس بازا وقتی توی گرند اسلم رکورددار تاریخ تنیس رو میبرن زیادی ذوق زده میشن و دیگه اون انگیزه رو تو بازیهای بعدی ندارن.وگرنه با بردن راجر که کاپ قهرمانی نمیدن.

خودت قضاوت کن:
سودرلینگ کی در مقابل نادال اون سرویسای وحشتناک و بدون خطای بازی با فدرر رو زد؟
یا توماس بردیچ کی بازی بدون نقص مقابل راجر رو جلو نادال تکرار کرد؟( هرچند راجر مصدوم بود)
یا همینطور جوکوویچ که اثری از فورهندهای زیباش( و به قول خودش چشم بسته و با تمام وجود) رو تو بازی فینال ندیدیم

اون حرفی هم که شما میزنید مربوط به پنج سال پیشه که راجر هنوز این رکورد عالی رو نداشت.

البته منکر شایستگی های رافا نیستیم که الحق انگیزش واسه برد همیشه زبانزده و میتونه الگویی واسه همه باشه.

خب وقتی اینطوری میگی یعنی داری کار رافا رو زیر سوال میبری دوست عزیز!! یعنی انگیزه و قدرت رافا کشک و همه چیز بستگی به فدرر داره که ببرنش یا نبرنش!! یعنی رافا 15 بار که نواک رو برده و 4 بارش روی هارد بوده همه ی دفعات نواک بعد از بردن راجر بی انگیزه شده بوده؟؟ یا سودرلینگ رو 6-7 بار برده همیشه سودرلینگ چون فدرر رو برده بوده بی انگیزه بوده؟؟ نمیدونم شاید بردیش رو 7-8-10 بار برده همیشه بعد از بازیهای بردیش-فدرر بوده!!؟ :379::350:

این خاصیت بازیکنان اینطوریه، میان یه بازیکن تاپ رو میبرن و به بعدی میبازن! سودرلینگ میاد رافا رو حذف می کنه به فدرر میبازه، موری میاد رافا رو حذف می کنه به فدرر میبازه، یوژنی میاد مثلا رافا رو حذف می کنه میره به فدرر میبازه، یا میاد رافا رو حذف می کنه به رادیک میبازه،سونگا میاد رافا رو میبره به نواک میبازه اگه قرار باشه همه همدیگرو ببرن که هرج و مرج میشه و دیگه این سلطه ای که فدرر و رافا طی 7 سال اخیر راه انداختن رو باید فاتحش رو خوند که :3t1:

Farhad
09-29-2010, 04:34 PM

من نمیدونم چرا این نادالی ها انقدر می خوان خودشون رو مقایسه کنند با فدرر

آخه بابا شما بازی هایی که میگی نادال فدرر رو برده اصلا دیدین؟؟؟؟؟

والا به خدا فدرر همیشه داره یه بازی خوشگل ارايه میده حتی وقتی میبازه کسی نمیگه نادال بده ولی شما بازی های

نادال با.. رو با فدرر با ... مقایسه کن.

در هر صورت بازی فدرر از نادال سر تره هم از نظر استیل هم از نظر فکر
اینم مطميین باش که تو us open اگه فدرر به نادال تو final می خورد نادالو میزد.

شک نکن...!!!!!

davidbeckham
09-29-2010, 10:53 PM
بله همونطور که تو استرالیا زد

Rafa
09-30-2010, 09:11 AM
اینم مطميین باش که تو us open اگه فدرر به نادال تو final می خورد نادالو میزد.

شک نکن...!!!!!
درود!
اتفاقا اگه راجر میومد فینال، رافا راحت تر از نواک میبردتش!(حتی ممکن بود 3-0) عزیزان من دقت نمایید!:434: ما جواب نمیدیم ، شما هم همچنان این توهم رو دارید!!!:379:
به چند دلیل:
1- mentality پریویلج رافا در مقابل راجر و بلعکس عدم روحیه ی راجر در مقابل رافا
2- بکهند های دو دست نواک کانسیستنت تراند از بکهند های یه دست راجر، کما اینکه این مقاومت رو تو بازی فینال هم دیدیم که به خوبی بکهند های نواک در مقابل فرهند های رافا مقاومت میکرد!:350: آیا بکهند های راجر هم چنین تحملی رو دارند؟!!!:350:
3- نواک اندازه ی کهکشان راه شیری جا آنفورسد ارورز نمیزنه، ولی راجر این استعداد رو داره!
4- نواک به سرویس وابسته نیست، ولی راجر شدیدا نیازمند سرویس اول هستش
همه چی واضح و روشنه!:443:
و من الله التوفیق:443:

I.man
09-30-2010, 11:23 AM
درود!
اتفاقا اگه راجر میومد فینال، رافا راحت تر از نواک میبردتش!(حتی ممکن بود 3-0) عزیزان من دقت نمایید!:434: ما جواب نمیدیم ، شما هم همچنان این توهم رو دارید!!!:379:
به چند دلیل:
2- بکهند های دو دست نواک کانسیستنت تراند از بکهند های یه دست راجر، کما اینکه این مقاومت رو تو بازی فینال هم دیدیم که به خوبی بکهند های نواک در مقابل فرهند های رافا مقاومت میکرد!:350: آیا بکهند های راجر هم چنین تحملی رو دارند؟!!!:350:
3- نواک اندازه ی کهکشان راه شیری جا آنفورسد ارورز نمیزنه، ولی راجر این استعداد رو داره!

عجب تحليلي جامعي. واقعا استفاده كرديم. كاش همه چيزه تنيس اونم در سطح حرفه اي به همين راحتي بود. شما هم انگار خيلي تو توهميا http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/39.gif

Afshin
09-30-2010, 11:31 AM
درود!
به چند دلیل:

خب شما مقایسه ی نادرستی داری میکنی مجتبی جان
فرض کردی راجر تو روزی باشه که خیلی آنفورس میده
فرض کردی بازیش به سرویس وابسته است (که باهات موافقم تو این مورد) و فرض هم کردی که بد سرویس بزنه
فرض هم کردی بکهندش در حالت بد باشه (که اینم معمولا هست)
همه ی اینها اگر توی یه بازی اتفاق بیفته امکانش هست نتیجه ای که شما گفتی رقم بخوره
اما شما فرض کن راجر فدرر مثل بازی های سینسیناتی یا یو اس اوپن (به جز بازی با نواک) سرویس بزنه ، اونوقت کل معادلات به هم میخوره . شک نکن بازی با راجر برای رافا سخت تر بود ، مگر این که راجر به افتضاحی بازی با نواک سرویس و فورهند و بکهند میزد !

Reza23
09-30-2010, 01:29 PM
شما فدرری ها دلتون به رکورد خوب فدرر تو یو اس اوپن خوشه که
این حرفها رو میزنین.
خیال میکنین فدرر تو فینال یه بازی رویایی انجام میداد و قهرمان میشد.
ولی باور کنین و بپذیرین که فدرر این روزها خیلی از اون چیزی که شما
هنوز تو ذهنتون دارین فاصله گرفته.
بازی فدرر خیلی بالا پائین داره و اصلا ثبات نداره.
یا خوبه یا افتضاح!
با این حال نباید و نمیشه با اطمینان از بردش حرف زد.
فدرر رافا جلوش باشه عمرا بتونه سرویس خوب بزنه یا بکهند درست بزنه!
نگین مادرید اینطور شد اونطور شد!! :3t1:
من دارم در مورد فدرر این روزها حرف میزنم.
با واقعیت از نوع تلخش کنار بیایین و توقع اتون رو پائین بیارین.

pouriya.alex
09-30-2010, 02:19 PM
خب وقتی اینطوری میگی یعنی داری کار رافا رو زیر سوال میبری دوست عزیز!! یعنی انگیزه و قدرت رافا کشک و همه چیز بستگی به فدرر داره که ببرنش یا نبرنش!! یعنی رافا 15 بار که نواک رو برده و 4 بارش روی هارد بوده همه ی دفعات نواک بعد از بردن راجر بی انگیزه شده بوده؟؟ یا سودرلینگ رو 6-7 بار برده همیشه سودرلینگ چون فدرر رو برده بوده بی انگیزه بوده؟؟ نمیدونم شاید بردیش رو 7-8-10 بار برده همیشه بعد از بازیهای بردیش-فدرر بوده!!؟ :379::350:

این خاصیت بازیکنان اینطوریه، میان یه بازیکن تاپ رو میبرن و به بعدی میبازن! سودرلینگ میاد رافا رو حذف می کنه به فدرر میبازه، موری میاد رافا رو حذف می کنه به فدرر میبازه، یوژنی میاد مثلا رافا رو حذف می کنه میره به فدرر میبازه، یا میاد رافا رو حذف می کنه به رادیک میبازه،سونگا میاد رافا رو میبره به نواک میبازه اگه قرار باشه همه همدیگرو ببرن که هرج و مرج میشه و دیگه این سلطه ای که فدرر و رافا طی 7 سال اخیر راه انداختن رو باید فاتحش رو خوند که :3t1:

من که هرچی میگم باز حرف خودتو میزنی ! من که گفتم انگیزه رافا الگویی واسه همست ولی چه ربطی به انگیزه بازیکن مقابلش داره؟
در ضمن من راجب این سه گرند اسلم اخیر صحبت کردم نه کل بازیهایی که رافا با نواک و سودرلینگ کرده.
به هر حال این نظر من بود.

و اسطوره بی بدیل تاریخ تنیس کسی نیست جز سلطان راجر فدرر که الحق با حضورش تو دنیای تنیس تعداد علاقه مندان تنیس رو چندبرابر کرد.(کسی که هم بازی تماشاگر پسند میکنه و هم نتیجه میگیره و هیچوقت به نتیجه گرفتن صرف بسنده نکرده)

pouriya.alex
09-30-2010, 02:22 PM
درود!

به چند دلیل:

آخه تو نواک رو داری با سلطان راجر مقایسه میکنی؟:251:
اگه نواک انقدر توانمنده چرا مجموع گرنداسلم هاش به عدد 1 میرسه؟:251:

msh13792
09-30-2010, 02:27 PM
بازي راجر شايد اين روزا بالا پايين داشته باشه
اما چرا نميشه تصور كرد فينال رو راجر ميتونست خوب بازي كنه؟
نميدونم يكسال نادال داره عالي بازي ميكنه اصلا خدا رو ديگه بنده نيستين يكم احتمال برگشت راجر رو هم نميدين
نميدونم،من نبودم اون موقع اينجا ،اما !موقع قهرماني ها و پيروزي هاي پي در پي راجر از سال 2004 تا 2007 شك دارم اينقدر طرفدار هاي راجر بقيه رو خراب كرده باشن كه شما در راستاي اون بعضي از دوستان گام برداشتين
نميدونم يادتون رفته يا خودتون را به اون راه زدين
4سال پشت سر هم به تمامي فينال ها (بجز يكي) گرند اسلم رسيدن نشانه ثبات نيست نشانه برنامه ريزي قوي نيست كه مصدوميتي نداشته؟
آنچنان دوستان ميگن راجر نه سرويس خوب ميزنه نه بك هند خوبي داره و نه ... كه اينگار دارن راجر رو با بازيكن هاي درجه 3 دنيا مقايسه ميكنن
بايد بگم كه راجر اونقدر افتخار داره و كسب كرده كه افت مدتي امسال اصلا مشكلي نيست و نشون داده كه هميشه ميتونه برگرده
يادتون باشه كه هنوز راجر خداحافظي نكرده و هست و هنوز در بدترين روزهاش هم توپ هايي رو ميزنه كه دهان ها باز ميمونه
من در مورد بزرگي نادال حرفي نزدم اون داره مزد زحمات و تلاشش رو ميگيره و نوش جونش
اما اينهمه حرفهاي به اين سبك در مورد راجر ناراحت كنندس واسه من اونم از طرف شما هوادارن نادال كه خيلي هاتون ادعاي اين رو داشتين كه طرفدار هاي راجر به حرمتي ميكنن به نادال (من روي صحبتم با شخص خاصي نيشت كلي صحبت كردم)

Rafa
09-30-2010, 02:47 PM
آخه تو نواک رو داری با سلطان راجر مقایسه میکنی؟:251:
اگه نواک انقدر توانمنده چرا مجموع گرنداسلم هاش به عدد 1 میرسه؟:251:
ربطی به بردن گرند اسلم یا نبردنش نداره!
همه چی مربوط میشه به مچ آپ، رافا مچ آپ خوبی برا راجر نیست!
نواک هم مچ آپ خوبی برا رافا نیست!
موری مگه چند تا گرند اسلم برده ؟ ولی H2H اش رو با راجر ببین

Rafa
09-30-2010, 03:33 PM
بازي راجر شايد اين روزا بالا پايين داشته باشه
اما چرا نميشه تصور كرد فينال رو راجر ميتونست خوب بازي كنه؟
نميدونم يكسال نادال داره عالي بازي ميكنه اصلا خدا رو ديگه بنده نيستين يكم احتمال برگشت راجر رو هم نميدين
نميدونم،من نبودم اون موقع اينجا ،اما !موقع قهرماني ها و پيروزي هاي پي در پي راجر از سال 2004 تا 2007 شك دارم اينقدر طرفدار هاي راجر بقيه رو خراب كرده باشن كه شما در راستاي اون بعضي از دوستان گام برداشتين
نميدونم يادتون رفته يا خودتون را به اون راه زدين
4سال پشت سر هم به تمامي فينال ها (بجز يكي) گرند اسلم رسيدن نشانه ثبات نيست نشانه برنامه ريزي قوي نيست كه مصدوميتي نداشته؟
آنچنان دوستان ميگن راجر نه سرويس خوب ميزنه نه بك هند خوبي داره و نه ... كه اينگار دارن راجر رو با بازيكن هاي درجه 3 دنيا مقايسه ميكنن
بايد بگم كه راجر اونقدر افتخار داره و كسب كرده كه افت مدتي امسال اصلا مشكلي نيست و نشون داده كه هميشه ميتونه برگرده
يادتون باشه كه هنوز راجر خداحافظي نكرده و هست و هنوز در بدترين روزهاش هم توپ هايي رو ميزنه كه دهان ها باز ميمونه
من در مورد بزرگي نادال حرفي نزدم اون داره مزد زحمات و تلاشش رو ميگيره و نوش جونش
اما اينهمه حرفهاي به اين سبك در مورد راجر ناراحت كنندس واسه من اونم از طرف شما هوادارن نادال كه خيلي هاتون ادعاي اين رو داشتين كه طرفدار هاي راجر به حرمتي ميكنن به نادال (من روي صحبتم با شخص خاصي نيشت كلي صحبت كردم)
درود
مهرداد جان کی منکر توانایی ها و اچیومنتای راجر شد؟!!!
من نمیخوام بحث کنایه و توهین ها رو پیش بکشم، وگرنه خیلی حرفا واسه گفتن هست!
یه اشاره ی کوچولو اینکه حتی تو این فصل موفق همچنان لوث بازی ها رو داریم!
یادم نمیره دوستی میگفت: حالا هوا خاکیه، وایسین چمن و هارد شروع بشه!!!
ابتدای فصل بزرگواران فدرری از سقوط وحشتناک رافا به رده های پایین حرف میزدند، حتی رو خاک هم شانسی برا رافا قایل نبودن! امثال سیلیچ کوئری رو برا رافا شاخ میکردن!
خلاصه دوستی اومد گفت که اگه راجر میومد فینال ال میشد و بل! چرا فدرری ها حق حدس و گمانه زنی رو دارن ولی ما نداریم؟!!! ما نمیتونیم بگیم خب این احتمال ها هم وجود داشت؟!!!

Rafa
09-30-2010, 03:57 PM
خب شما مقایسه ی نادرستی داری میکنی مجتبی جان
فرض کردی راجر تو روزی باشه که خیلی آنفورس میده
فرض کردی بازیش به سرویس وابسته است (که باهات موافقم تو این مورد) و فرض هم کردی که بد سرویس بزنه
فرض هم کردی بکهندش در حالت بد باشه (که اینم معمولا هست)
همه ی اینها اگر توی یه بازی اتفاق بیفته امکانش هست نتیجه ای که شما گفتی رقم بخوره
اما شما فرض کن راجر فدرر مثل بازی های سینسیناتی یا یو اس اوپن (به جز بازی با نواک) سرویس بزنه ، اونوقت کل معادلات به هم میخوره . شک نکن بازی با راجر برای رافا سخت تر بود ، مگر این که راجر به افتضاحی بازی با نواک سرویس و فورهند و بکهند میزد !
درود
افشین جان تا حدودی باهات موافقم
ولی معمولا راجر جلوی رافا اگه بازی طولانی بشه که اکثر بازی هاشون میشه نمی تونه متمرکز بشه(فقط در مورد رافا صدق میکنه، وگرنه با اکثر بازیکنای دیگه مثل آب خوردن بازی میکنه) و تعداد خطاهاش بالا میره، سرویس رو هم اگه مثل استرالیا می خواست میزد(چه فعلی شد!) درصد اولاش میومد پایین و امتیاز ها رو رالی تعیین میکرد! ولی همه ی اینا حدس و گمانه تا تو یو اس بازی نکنن نمیشه با قاطعیت نظر داد
ولی روز بعد راجر جلوی رافا محتمل تر از روز خوبشه!

msh13792
09-30-2010, 04:17 PM
درود
مهرداد جان کی منکر توانایی ها و اچیومنتای راجر شد؟!!!
من نمیخوام بحث کنایه و توهین ها رو پیش بکشم، وگرنه خیلی حرفا واسه گفتن هست!
یه اشاره ی کوچولو اینکه حتی تو این فصل موفق همچنان لوث بازی ها رو داریم!
یادم نمیره دوستی میگفت: حالا هوا خاکیه، وایسین چمن و هارد شروع بشه!!!
ابتدای فصل بزرگواران فدرری از سقوط وحشتناک رافا به رده های پایین حرف میزدند، حتی رو خاک هم شانسی برا رافا قایل نبودن! امثال سیلیچ کوئری رو برا رافا شاخ میکردن!
خلاصه دوستی اومد گفت که اگه راجر میومد فینال ال میشد و بل! چرا فدرری ها حق حدس و گمانه زنی رو دارن ولی ما نداریم؟!!! ما نمیتونیم بگیم خب این احتمال ها هم وجود داشت؟!!!

سلام مجتبي جان
من ناراحتم كه بعضي از دوستاني كه از اين حرف ها در مورد نادال ناراحت ميشدن حالا دارن اون حرفا رو ميزنن
من خودم قبل قهرماني نادال اومدم گفتم اصلا دوست ندارم ببره و تبريك نميگم ناراحت نشين هرچند بازم اومدم تبريك گفتم اما اون موقع هم كه نادال روزهاي خوبي نداشت اومدم گفتم نادال از اسب افتاده و نه از اصل هر چند پيش بيني هم نميكردم به اين سرعت و با اين اقتدار برگرده
من وكيل ديگران نيستم و حرف خودم رو زدم و بعضي از دوستان هوادار نادال كه با هم رفاقت بيشتري داريم از جمله شما مجتبي جان
حالا يكم خصوصي ترش ميكنم شما تو پستت اول مقايسه كردي راجر و نوله رو كه همه چي نوله بهتره و راجر رو در بدترين حالت تصور كردي ، بعد تو چند پست بعدي اومدي گفتي مچاپ بازي با نادال منظورم بوده
به هر حال نوش جون شما كه امسال خوب دارين جلو ميرين پشت سره نادال
اما در مورد راجر:866: يه جمله ميتونم بگم :
شير ، شير ، حتي اگه خفته باشه :655: :443:

delpotro
09-30-2010, 05:55 PM
راجر حتی اگه 30 گرند اسلم ببره و رافا 5 تا. در مسابقه رو در رو احتمال برد رافا بسیار بیشتره

Farhad
09-30-2010, 07:59 PM
درود!

به چند دلیل:

ببین دوست عزیز درسته رافا بازیش ثبات بیشتری داره و همیشه در یک سطحه ولی دلیل

نمیشه که این تخیلات رو ببافی.

تو بازی نواک - راجر درسته راجر ری... منم قبول دارم ولی اینم قبول کنید که نواک یکی از

بهترین بازیاش رو نمایش داد. انفرسد های کم، تداوم ضربه های فرهند و ضربه های عالی بک هند و...

از همه بیشتر آماده نبودن راجر به خاطر بازی های قبلی و ( کلا این روز ها خیلی آماده نیست)

باعث شد نواک بتونه بره فینال...:3t1:

من بازم اینو میگم ممکن رافا راجر رو ببره ولی نه اون جوری که خودش یا هواداراش دوست دارن

همیشه ( همیشه که نه ولی اکثرا) تو بازی های رافا - راجر همیشه راجر بازی قشنگ تری

رو نمایش میده حتی اگه ببازه...