PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رافا،نواک،دوبل،تورنتو،پس از 34سال

Mohammad Reza
08-06-2010, 03:09 PM
طرفداران تنیس،رافائل نادال و نواک جوکوویچ باید برای یک سوپرایز بزرگ آماده شوند.
رافائل نادال و نواک جوکوویچ(مرد شماره1و2 جهان)هفته آینده خود را برای مسترز تورنتو آماده میکنن.
این دو بازیکن قصد دارند در مسابقات دوبل همدیگر را یاری کنند و هم تیمی هم شوند.
پس از سال 1976 دیگر اتفاق نیفتاده بود که مرد شماره یک و دو در بازی های دوبل با هم،همبازی شوند.
رافا و نواک شناخت بسیار خوبی از یکدیگر دارند و برای مدت طولانی است که با هم دوستان بسیار خوبی هستند.
همانطور که همیشه میبیند و در انواع کلیپ ها دیدید نواک ادای حرکات بازیکنان تنیس را در می آورد و جالب اینجاست که بیشتر حرکات رافا را انجام میدهد!یکی از این نمونه ها تقلید نواک در بازی های مسترز رم بود که پس از پایان بازی و قهرمانی رافا،وی حرکات رافا را در بازی انجام میداد!

http://tennis-image.com/images/63158576455095086348.jpg (http://tennis-image.com/images/63158576455095086348.jpg)

pourya RF
08-06-2010, 03:20 PM
حالا راجر حرسش میگیره.ای کاش راجر هم با اندی شرکت می کرد

Behnam RF
08-06-2010, 05:48 PM
حالا راجر حرسش میگیره.ای کاش راجر هم با اندی شرکت می کرد
نه پوریا جان روجر با قهرمانی در roger s cup دل ما را خوشحال کرده و عمرا به این مسایل اهمیت بده البته ان شا ....:866::443:

A!i
08-06-2010, 06:31 PM
مطمئِن باشید که راه سختی را پیش رو دارند . دلیل نمیشه که چون نفرات ۱ و ۲ جهان با همند قهرمان میشند. در ضمن بازی دوبل تکنیک های خودشو داره.شما الان نگاه کنید برادران برایان در دوبل قهرمان جهانن طوری که اگر هر کدام سینگل شرکت کنند صد در صد از نفر ۱۰۰ جهان می بازند.پس کار نواک و رافا خیلی سخت است:443:

Lily Nadal
08-06-2010, 06:42 PM
کار همه ی بازیکنان سخته ولی با تجربه ای که این دو بازیکن بزرگ دارند کار چندان براشون سخت نیست اگر یادتون باشه رافا و البته فکر می کنم لوپز در مسابقات دوبل قطر قهرمان شدند اگر نواک باشه که دیگه بهتر درضمن برای من واقعا خبر خوشحال کننده ای بود

Mohammad
08-06-2010, 06:45 PM
اگه اشتباه نکنم پارسال قرار بود این کارو تو یکی از تورنمنتهای (شایدم همین تورنمنت بود) انجام بدن که به علت مصدومیت رافا نشد. جالب میشه،خدا کنه جایی نشون بده.

aidintennis
08-06-2010, 07:13 PM
مسابقات جالبی میشه.البته بازی دوبل 180 درجه با سینگل فرق داره.و به احتمال زیاد قهرمان نمیشن.

Mohammad_Joulaei
08-06-2010, 10:30 PM
با تمام احترامي كه برا دوتنيسور و طرفداراش قائلم!!!!

بيشتر جنبه تبليغات داره و بس!!!!احتمالش 99 به 1 هست كه قهرمان بشه!!!!!هركسي برا يك كاري ساخته شده.

خوبيش اينه كه تماشاچيا رو به ورزشگاه مياره!!!!

ولي در كل كار قشنگيه!!!!خدا كنه كه اين كار بين تاپ20 انفرادي نهادينه شه!!!!!

koury
08-06-2010, 10:33 PM
خوشحالم که رافا و نواک بالاخره با هم تو دوبل بازی می کنن، یادمه رافا سال 2006 یا 2007 به فدرر پیشنهاد داد تو دوبل با هم بازی کنن که فدرر نپذیرفت و مسائل تاکتیکی رو هم بهونه کرد!!

پارسالم همونطور که ممد گفت قرار بود با هم بازی کنن یا اینجا بود یا سینسیناتی!؟

ضمنا در رابطه با اظهار نظر های دوستان که از الان موضع گیری کردن و میگن قهرمان نمیشن و فلان میشن باید عرض کنم برای امثال رافا و نواک که تو انفرادی به خیلی چیزها رسیدن بازی تو دوبل یه نوع تفریح و دستگرمی هست و اینطوری نیست که اینا به هوای قهرمانی با هم تیم تشکیل بدن!!

بازی دوبل نه تنها یه نوع تفریح هست بلکه بالاخره بازی لب تور رو هم قوی تر می کنه و برای رافا و نواک همین کافیه...

Mohammad
08-06-2010, 10:40 PM
امیدوارم پاور عزیز یه کانالی پیدا کنه بتونیم ببینیم، البته احتمال اینکه پوشش تلویزیونی داشته باشه زیاده چون اتفاق نادریه.

Ahoura
08-06-2010, 11:18 PM
نادال كار اشتباهي كرد با اين كار فقط خودشو خسته تر مي كنه.امكان نداره بتونن در دوبل كاري كنن.اگر رو به روي برايان ها بيوفتند امكان نداره حتي يه ستم ببرند.در دوبل والي نقش بسيار مهمي داره اما نه رافا نه نوواك اهل والين.

davidbeckham
08-07-2010, 12:20 AM
ایول:866:
http://tennis-image.com/images/46418947152372150797.jpg

http://tennis-image.com/images/63971308910251888033.jpg

Mohammad Reza
08-07-2010, 01:49 AM
به نظر من هم نواک هم نادال قبلا تو دوبل بازی هایی داشتند که میشه گفت قابل قبول بوده!
من احتمال بالا اومدنشون و تا یک چهارم و نیمه نهایی میدم ولی سخته پیش بینی کرد باید ببینیم در دور اول چه میکنن بعد میشه در موردش صحبت کرد!امیدوارم بتونم بازیشون و ببینم
نادال برای دوبل خوبه ولی نواک و خیلی نمیدونم!!!اصلا افسوس نمیخورم که راجر تو دوبل نیست،راجر باید تمرکزش و روی بازی های انفردای خودش بزاره!شرایط نادال با فدرر فرق میکنه

Farid
08-07-2010, 01:54 AM
با سلام
همانمطور که کوروش عزیز گفتند این بازی فقط برای دستگرمیست.
علتش هم اینه که این دو اگر اشتباه نکنم بعد از Wimbledon الان حدود 1 ماه و خورده ای است که در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده اند و به علت اینکه هردوشون بازی اول رو استراحت دارند برای اینکه برای بازی دور دوم اماده بشوند و با شرایط بازی سازگار شوند این همکاری رو کرده اند , من فکر می کنم فقط 1 بازی انجام بدند , اگر ببازند که هیچ اگر هم ببرند بازی دوم رو کناره گیری می کنند برای تمرکز بر روی بازی انفرادیشون.
اینجا Masters ه و برای قهرمانی شما باید تقریبا هر روز بازی کنید ان هم بر روی سطحی که بیشترین فشار رو بر بدن بازیکنان وارد می کند.

PowerVu
08-07-2010, 03:26 AM
خیلی خوشحال شدم که این اتفاق می افته! حالا چه قصد اونا کسب آمادگی باشه و یا تشکیل دادن یک تیم دوبل و ادامه اون، به نظر من این کار صد در صد درست رافا و نواک به محبوب تر شدن تنیس دوبل کمک بسیاری می کنه.

خیلی از مهارت هایی که در تنیس انفرادی اجراشون بسیار به تمرین و تبحر نیاز داره، در هر بازی تنیس دوبل بارها مرور می شوند. مثل والی، مثل نترسیدن از Net Approach، مثل اجرای S & V، مثل بیشتر نواختن ضربات Down the Line، مثل استفاده بیشتر از Lob، مثل پیدا کردن زاویه های بکر و غیر قابل دسترس حریف در Net Play، مثل تمرین Smash و پایین تر آوردن درصد خطای برخورد توپ با تور یا بیرون رفتن توپ از زمین در نتیجه اون، مثل تنظیم و میزان کردن Stop Volley به منظور تمام کردن Point با همین ضربه.

خلاصه هر چی بگم کم گفتم. بازی دوبل، از تنیسور حرفه ای انفرادی «عاشق»، یه تندیس جواهر می سازه!

چیزی که من رو امیدوار کرده اینه که همین امسال رافا با همراهی مارک لوپز تونست در مسترز ایدین ولز قهرمان دوبل بشن!!! حریفاشون در فینال کی بودند؟ نستور و زیمونیچ شماره یک فعلی جهان در جدول رنکینگ دوبل!!! تیمی که برادران برایان رو در فینال ویمبلدون 2009 شکست دادند!

مهارت های دوبل مارک لوپز خیلی خوب هستند و شاید نواک سبک بازیش و نوع هماهنگیش با رافا فرق کنه اما من خیلی به والی نواک ایمان دارم چون بارها ازش ضربات پخته خیلی خوب دیدم. همینطور رافا که می دونم یکی از تمرین هاش جدی ش والی بوده و هست.

فقط باید امیدوار باشم که ناآمادگی نواک و رافا در ابتدای فصل هارد، باعث نشه که در دوبل قربانی بشن!

در مورد پخش تلویزیونی این اتفاق نادر از الان نمی شه چیزی گفت. چرا که جدیداً چنین چیزی اتفاق نیفتاده که تاپ 3، با هم دوبل بازی کنن. کانال TSN HD و CBC HD کانادا برای امریکای شمالی که حتماً بازی ها رو نشون می دن اما باید دید آیا International Broadcasterـها یعنی اینایی که ما ازشون بازی ها رو میبینیم، تصمیم به پخشش می گیرند یا خیر.

فقط خدا کنه نواک و رافا به مراحل بالا راه پیدا کنند!

Mohammad Reza
08-07-2010, 11:44 AM
http://tennis-image.com/images/61518440919687947817.jpg

Mohammad Reza
08-07-2010, 11:52 AM
"سال گذشته من نتونستم بازی کنم بخاطر مشکل زانویم که بسیار سخت بود!
بازی دوبل بسیار مهم و خوب هست و در دوبل میتوانیم بسیاری ازبخش های بازی خود را بهبود ببخشیم.
بازی کردن با نواک برای من بسیار مثبت خواهد بود..من بسیار خوشحال هستم..او یکی از با استعدادترین بازیکنان جهان هست.بازی کردن با او برای من بسیار تجربه خوبی خواهد بود"نادال گفت

Mohammad
08-07-2010, 10:40 PM
پاور جان باهات مخالفم در مورد والیهای نواک. به نظرمن از بقیه قسمتهای بازیش خیلی ضعیفتره، به نظر من تو تاپ تن بعد از راجر اندی موری توانایی اجرا کردن والی های مختلف رو بیشتر از بقیه داره، نمیدونم چرا از این ظرفیت بازیش به اندازه کافی استفاده نمیکنه.

Alireza Murray
08-08-2010, 01:44 AM
پاور جان باهات مخالفم در مورد والیهای نواک. به نظرمن از بقیه قسمتهای بازیش خیلی ضعیفتره، به نظر من تو تاپ تن بعد از راجر اندی موری توانایی اجرا کردن والی های مختلف رو بیشتر از بقیه داره، نمیدونم چرا از این ظرفیت بازیش به اندازه کافی استفاده نمیکنه.
من بهترین بازی که دیدم در اون اندی والی های خوبی بزنه اون در نیمه نهایی اوپن امریکا در سال 2008 بود در اون بازی اندی همه چیزش عالی بود به جز سرویسش ، من هم موندم اندی وقتی انقدر خوب والی میزنه چرا از این قوتش استفاده نمیکنه؟:379:
من یه چیزی میخواستم بدونم در اون بازی اندی سرویس هاش سرعت زیادی نداشت و میشه گفت افتضاح بود ولی این برای من سوال هست که چی شد که سرویس های اندی در تقریبا اواسط سال 2009 خیلی تغییر کرد و میشه گفت عالی شد؟:379::379::379::379: اگه میشه بچه ها علت این رو به من بگن

Ahoura
08-08-2010, 01:55 AM
من بهترین بازی که دیدم در اون اندی والی های خوبی بزنه اون در نیمه نهایی اوپن امریکا در سال 2008 بود در اون بازی اندی همه چیزش عالی بود به جز سرویسش ، من هم موندم اندی وقتی انقدر خوب والی میزنه چرا از این قوتش استفاده نمیکنه؟:379:
من یه چیزی میخواستم بدونم در اون بازی اندی سرویس هاش سرعت زیادی نداشت و میشه گفت افتضاح بود ولی این برای من سوال هست که چی شد که سرویس های اندی در تقریبا اواسط سال 2009 خیلی تغییر کرد و میشه گفت عالی شد؟:379::379::379::379: اگه میشه بچه ها علت این رو به من بگن

دوست عزيز تمرين معجزه مي كنه.اون موقع حتما برروي سرويساش كمتر تمرين مي كرد.اما بعدش با اهميت دادن و تمرين بيشتر.سرويس هاي بهتري رو مي زد.

pourya RF
08-08-2010, 02:09 AM
به نظر من دیگه تو تنیس حرفه ای والی زیاد جواب نمیده اگه یادتون باشه فدرر تو رم 2006 تو بازی فینال با والی بار ها به راحتی امتیاز میگرفت ولی الان تا میره جلو خراب میکنه. چون الان برای شکست والی روش های گوناگونی وجود داره البته در تنیس انفرادی. به همین دلیل بازیکنان به ندرت از والی استفاده میکنند.