PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرات و ایده‌های نو برای آینده تنیس

Hossein Murray
07-01-2010, 04:04 PM
مطمئنا برای هر کدوم از ما پیش اومده که وقتی یه بازی تنیس رونگاه می کنیم خلائی تو یک از اجزا حس کنیم و با خودمون بگیم : مثلا اگه این اینطور می شد بهتر بود ... یا جای این کار یا چیز اینجا خالیه ... یا اینجا با این تکنولوژی می تونست بهتر جواب بده ...
این ها ایده های خامی هستند که از ذهن همه ی ما بارها عبور می کنن و ما به دلیل اینکه می دونیم تحقق اون ها ممکن نیست ازشون به راحتی می گذریم .
این تاپیک رو برای این درست کردم که مغز های تنیس ایران که اینجا جمع شدن بتونن به راحتی ایده های خام خودشون رو تو معرض دید کارشناسان (!) دیگه بذارن ... باید قبول کنیم اگر بتونیم یک ایده هر چند کوچک رو با هم پرورش بدیم و بدونیم این به درد تنیس می خوره کار بزرگی تو تاپیک انجام می شه !
بحث های اختراعی و ایده های نو دوستان گستره ی محدودی نداره و شما می تونین تو هر بخش یا در هر زمینه ای که دوست دارین ایده ی خودتون رو بگین تا با هم روش بحث کنیم و ببینیم آیا نتیجه ای می گیریم یا نه . فقط خواهشا این دو نکته رو دوستانه رعایت کنیم :
1 - ایده هایی که اینجا مطرح می شه ( که امیدوارم بچه ها این تاپیکو خالی نذارن ) صرفا به عنوان یک ایده ی خام مفروض می شن و من و شما در هیچ موقعیتی نباید دست به کارهای زشتی مثل مسخره کردن یا استهزائ ایده بپردازیم . هر چند ایده غیر ممکن ترین ایده باشد !
2 - در تنیس گستره ی مطرح کردن ایده ها خیلی زیاده ... من هنوز تاپیکو ایجاد نکرده سه چهار تا ایده اومد به ذهنم ... مسئله اینه که چیزهایی که میگیم حتما نباید تحول زیادی ایجاد کنن . ما می تونیم از ریز ترین چیزها که فکر هیچ کس بهشون نمی رسه شروع کنیم . مثلا حوله ای که ballgirl ها به بازیکنا می دن ! روی همین مسئله می شه 20 صفحه مانور داد ... نمیشه ؟!
خلاصه ی کلام ... می دونم اینجا چقدر مغز متفکر و استعداد نهفته داریم ... از هر سنی ... حداقل اگه تو مسائل دیگه ای مورد داشته باشیم تو تنیس دیگه عمری گذروندیم و با مشکلات و نیازهاش از سطح آماتور و آموزشی تا حرفه ای با خبریم ... و خواهش من از شما اینه که حتی مزخرف ترین ایده تون درباره ی تنیس رو هم همینجا بگین ... چون ممکنه همین مزخرف ترین ایده فردا بشه یه دریچه ی امید !!!! به کمک دوستان .............

Mohammad
07-01-2010, 04:35 PM
به نظر من بهترین کار جمع اوری یه مشت پیرزن و پیرمرد به عنوان خط نگهدار از اطراف زمینهایی که مجهز به سیستم هاک آی هستند.
اخه من نمیدونم وقتی اخرش قراره حرف اخر رو هاک ای بزنه؟ چه لزومی داره یه ادم با عینک ته استکانی تو طول بازی وایسه اونجا؟
مثل تکنولوژی Cyclops که قبلا رو خط انتهایی سرویس میذاشتند و موقع Out بودن توپ سوت میزد، میتونن برای همه خطها همچین چیزی رو پیاد کنن که وقتی توپ اوت بود، سوت بزنه، و خیال همه رو راحت کنه.
فک نمیکنم کار سختی باشه، فقط یه بلندگو میخواد با چند متر سیم :434:

Hossein Murray
07-01-2010, 09:43 PM
حالا من جریان این حوله هارو بگم ....
این روزای گرم تابستون که بازیای ویمبی رو نگاه می کنم و گهگاه خودم تو باشگاه تمرین می کنم بارها شده که وقتی حوله رو با اون ضخامتش رو گردنم میندازم ( یا میندازن ) و یا باهاش صورت و دستمو پاک می کنم ( و یا می کنن ) حس بدی بهم دست بده !! حالا تو باشگاه های آموزشی که نمیشه کاری کرد . اما خوبه برای مسابقات بزرگی مثل ویمبی وقتی Ballboy ها حوله رو از دست بازیکنا میگیرن و اون پشت آویزون می کنن یه حوله خنک کن بذارن تا حوله رو اونجا آویزون کنن ... نمی دونین از لحاظ روحی چه حسی می ده... مخصوصا تو تابستون ... حالا این حوله سرد کنا می تونه خشک کن هم داشته باشه ( مثل همینایی که تو حموما می شه البته اونا با گرما این کارو می کنن ) ولی براحتی می شه با سرما هم این کار رو کرد .
موافقین دست به کار شم ؟!

Hossein Murray
07-01-2010, 09:46 PM
به نظر من بهترین کار جمع اوری یه مشت پیرزن و پیرمرد به عنوان خط نگهدار از اطراف زمینهایی که مجهز به سیستم هاک آی هستند.

آره مخصوصا تو ویمبی دیگه خیلی شورشو درآوردن ... طرف اندازه ی ننه بزرگ من سن داره با دامن اومده وایساده اونحا داوری می کنه ... با اون عینک چشاشم معلوم نیست ...
عموما این انگلیسی های اصیل (!) خیلی معتقدن داوراشون با سابقه و قدیمی باشن . تو ویمبلدون زیاد از این چیزا دیدیم .... :434:

PowerVu
07-02-2010, 05:39 AM
حسین جان فدات بشم که یکی از بهترین تاپیک های سایت رو ایجاد کردین.
من یه عالمه حرف برای گفتن در این زمینه دارم که یواش یواش بهشون می پردازم.

1. به نظر من با درآمد هنگفت و مافوق تصور برگزار کنندگان گرنداسلم ها مخصوصاً Wimbledon، خیلی بی معنی هست که فقط یکی دو کورت معروف به Show Courts به تجهیزات کنترل الکترونیکی Hawk-Eye مجهز هستند و یکی از بزرگترین اجحاف ها در حق تنیسورهایی که در کورت های دیگر مسابقه می دهند اینست که نمی توانند Callهای اشتباه و اعلام بیرون توپ بودن های چند پیرمرد و پیرزن حواس پرت را به اصطلاح Challenge کنند!

مثلاً در همین بازی تاریخی ایزنر - ماهو، چندین و چند توپ صد در صد رو خود من با فیلم برداری خوب دوربین ها دیدم که روی خط بودند و بیچاره ایزنر هم هی خودخوری می کرد اما هیچ کاری نمی تونست بکنه! سرداور زیر بار نمی رفت!

2. همونطور که مشاهده می کنید صندلی هایی که برای استراحت بازیکنان مخصوصاً در گرنداسلم ویمبلدون در نظر گرفته شده اند هیچ تفاوتی با صندلی ساندویچ فروشی ها و فلافل فروشی های جنوب شهر ندارند و نشستن بر روی آن ها مطمئناً احساس راحتی به بازیکنی که ساعت ها دویده را نمی دهند.

آیا قرار دادن چیزی شبیه یک مبل راحتی که تنیسور در آن چند ثانیه ای که استراحت می تواند بکند، با فراغ بال بتواند روح و جسم خود را التیام و آرامش دهد انقدر برای برگزارکنندگان هزینه ی میلیارد پوندی دارد که آن را انجام نمی دهند؟

در مسابقات چارلستون امریکا دقیقاً چنین مبل راحتی برای تنیسورها تعبیه شده بودند و همیشه در چهره ی بازیکنان، لذت نشستن بر روی سطح نرم این مبل را می توانستیم ببینیم. اما صد افسوس که تورنمنتهایی شبیه آن به اندازه ی تعداد انگشت های یک دست هم نیستند!

Mohammad
07-02-2010, 09:02 AM
امسال فک کنم کورت شماره 2 هم هاک ای داشت، حالا صندلی بازیکنا به کنار، دوباره بلند میشن، پاشون باز میشه،:434: بدبخت داورا باید رو فلز لخت بشینن، فک کن، چهار ساعت بشینی اونجا. اوندفعه همین موریر یه حوله دولا کرد گذاشت زیرش یه ذره نرم بشه.

Hossein Murray
07-02-2010, 10:39 AM
یه چیز دیگه ای تو این هاک آی ذهنمو مشغول کرده بود ...
اینکه درسته تو تورنمنت های خاک ضرورتی برای استفاده از این تکنولوژی نیست اما بهتر نیست تو رولند هم استفاده بشه تا داور برای هر صحنه ی مشکوک پا نشه یه دور از اونجا بیاد پایین تصمیم بگیره و وقت بازی گرفته بشه ؟! نمی دونم چرا رولند استفاده نمی کنه .....

Alireza Murray
07-03-2010, 10:25 AM
همه ما میبینیم که وضع الان چمن زمین ها چطور شده
به نظر من فقط فینال باید تو سنتر کورت انجام بشه تا وقتی بازی فینال انجام میشه به زیبایی بازی افزوده بشه

Hossein Murray
07-03-2010, 11:35 AM
همه ما میبینیم که وضع الان چمن زمین ها چطور شده
به نظر من فقط فینال باید تو سنتر کورت انجام بشه تا وقتی بازی فینال انجام میشه به زیبایی بازی افزوده بشه
خوب علی جان چیزی که گفتی تقریبا محاله ممکنه !!! سنتر کورت رو برای تماشاچی می زنن ... و تماشاچی هم نمی تونه صبر کنه تا فقط بازی فینالو ببینه که ! خودت که تعداد صندلی های کورت های دیگه رو دیدی ......
سال به سال که ویمبی می بینم این حس بهم دست می ده که هر سال با اینکه مسئولین نمی تونن جلوی هرز رفتن چمن های لاین های پشتی رو بگیرن و تقریبا واسه بازی فینال خاک می مونه اما وضعیت زیر ساختی خحاک زیر چمن از هرسال بهتر می شه . خوشبختانه این سوپر تنیس گیر سه پیچی داده به ویمبی و بازی های قدیمی اون رو تو سری برنامه های خودش بصورت مستد می ذاره . تو اونجا شاهد هستیم که با از بین رفتن چمن واقعا چی میمونه برای بازیکنای بیچاره ....
این از بین رفتن چمن ها همیشه دردسر داشته و مطمئنا سطح سرعت توپ رو هم در تمام نقاط زمین یکسان نگه نمی داره و بازیکنای بیچاره ی فینال باید چوب بازی های قبلی رو بکشن . البته فعلا چاره ای نیست !!!!! چمن باید طبیعی باشه و برای رفع این مشکل از چمن طبیعی فعلا اقدامی رو ندیدیم ... جز زیرسازی صحیح !

M∂hdi
07-03-2010, 01:58 PM
اینکه درسته تو تورنمنت های خاک ضرورتی برای استفاده از این تکنولوژی نیست اما بهتر نیست تو رولند هم استفاده بشه تا داور برای هر صحنه ی مشکوک پا نشه یه دور از اونجا بیاد پایین تصمیم بگیره و وقت بازی گرفته بشه ؟! نمی دونم چرا رولند استفاده نمی کنه .....

حسین عزیز فکر میکنم هر گرندی دارای قانون و "سنت ها " ی مخصوص به خود ( مثل ویمبلدون و گیم شماری در ست پنجم ) هست و به این دلیل از فناوری Hawk-Eye و یا سیستم نور در شب برای رولند استفاده نمیشه . جالبه در زمان برگزاری مسابقات RG با پدر جان روی همین موضوع بحث داشتیم که چرا از ابزار نوین استفاده نمیکنند ؟ اونها زیبایی و هیجان رو در همین موارد میدونن ، اشتباهات داوری یا بلند شدن داور برای دیدن صحنه مشکوک و ..

Hossein Murray
07-03-2010, 08:34 PM
دوستان کسی اطلاع داره برای تمرینات تنیس تو باشگاه های آموزشی وسیله ای به اسم Ballshooter موجوده یا نه ؟!

Hossein Murray
07-06-2010, 11:25 AM
دوستان کسی اطلاع داره برای تمرینات تنیس تو باشگاه های آموزشی وسیله ای به اسم Ballshooter موجوده یا نه ؟!
_ نه حسین جان موجود نیست شما ایده تو ارائه کن .... :434:
_ آخه اول شک کردم همچین دستگاهی باشه . که یه تعداد توپ بندازی توش و با لوله ی متحرکی به تمام نقاط زمین تو فاصله های معین زمانی شوت کنه ... البته خوب سرعتش هم مهمه . جای تنظیم زیادی می خواد ... اول به ذهنم رسید که می تونیم مختصات زمین رو بصورت پیکسلی بهش بدیم ( مثلا با یه کنترل از راه دور ) و بعد با سرعت دلخواهمون توپ رو پرت کنه ... البته تو این جا ما مربی هستیم و برای شاگرد قراره توپ پرتاب بشه !!!
خلاصه به نظر خودم جالبه .....
_ آره حسین جالبه بیا درستش کنیم
_ باشه فردا پاشو بیا خونمون ! :160:

Mohammad
07-06-2010, 12:37 PM
پس اینا چین؟ :434: Ball machine
http://www.tennis-warehouse.com/catpage-COURTEQ.html
اسپین، سرعت، نوع ضربه همه چی بسته به نوع بال ماشین قابل تنظیمه.

Hossein Murray
07-06-2010, 12:48 PM
قربونت برم زودتر بگو دیگه ...... کجایی پس ؟!
البته اینا ایده ی منو دزدیدنا!!!! :434:

jiji-federer
07-06-2010, 02:01 PM
توبسکتبال اگه دیده باشین چند تا دختر خانم بالباسای خاص موقع استراحت بازیکنها میان وسط وتیم محبوبشون رو تشویق می کنن . اگه واسه تنیس هم این اتفاق بیافته خوبه ولی تو چمن و تو خاک زمین خراب میشه ها!

Hossein Murray
07-06-2010, 02:57 PM
توبسکتبال اگه دیده باشین چند تا دختر خانم بالباسای خاص موقع استراحت بازیکنها میان وسط وتیم محبوبشون رو تشویق می کنن . اگه واسه تنیس هم این اتفاق بیافته خوبه ولی تو چمن و تو خاک زمین خراب میشه ها!
اگه تو یو اس دقت کرده باشی توتایم استراحت بین دو گیم موزیک های پاپ تو زمین پخش می شه ... البته به نظر من چندان کار جالبی نیست . چون تو این زمان تماشاچیا فک زدنشون می گیره و اصلا توجهی نمی کنن به موزیک . و بازیکنا هم همینطور ... بازم پخش شدنش بهتر از پخش نشدنشه ... شاید یکی موزیک مورد علاقه شو شنید و روحیه گرفت !
اما این چیری لیدر های مشوق که با این پر های بزرگ میان وسط و هماهنگ می رقصن و سرودهایی برای تیمشون اجرا می کنن شاید تو تنیس خوب از آب در نیاد ... چون اولا تنیس بازی تیمی نیست ... دومن دلیلی که خودت گفتی ... باید یه کار دیگه کرد واسه سرحال اومدن بازیکنا ..... یه ذره فکرتو بهبود ببـــــــــــخش ببینیم چه می کنی!! :434:

Rafa
07-07-2010, 06:34 AM

درود، حسین جان، تاپیک خیلی جالبی زدی!:441:
دقیقا، بایستی رو خاک هم از سیستم هاوک آی استفاده بشه، حالا یه نکته ی دیگه ای هم هست، که برا خودمم سؤاله، اینه که آیا واقعا چیر آمپایر توپ های میلیمتری رو میتونه تشخیص بده؟!!!:350:رو زمینای دیگه بعد از خوردن یا بهتر بگیم مالیده شدن توپ به زمین به خاطر استفاده از تکنولوژی هاوک آی ، به طور کاملا واضح و clear ی میشه خط محیطی توپ رو تشخیص داد! ولی به نظرم رو کلی به خاطر گرد و خاک ایجاد شده بعد از برخورد، چنین خط محیطی مشخصی وجود نداره که چیر آمپایر با اطمینان تشخیص بده که توپ رو خطه یا بیرونش، به نظرم خیلی سخته تشخیص چنین توپایی!

Rafa
07-07-2010, 06:44 AM
چرا رو چمن مسترزی نداریم؟!!!:240:کاش یکی از این 6 تا مسترز رو هارد رو چمن برگزار میشد! قبل ویمبلدون هیچ تورنمنت دستگرمی جدی برا معتبرترین مسابقات تنیس جهان وجود نداره! و این خیلی عجیبه، فاصله ی زمانی بین رولند و ویمبی هم کمه، مثلا میشد این مسترز رو تو آلمان برگزار کرد و شهر هاله با اون استادیم بزرگ و پیشرفتش! آخه کدوم تورنمنت 250 رو میارن تو یه استادیم 12500 نفری برگزار کنن!:240:
پارسال فک کنم 35 تا تورنمنت رو هارد داشتیم ، که خیلی زیاده و بیشتر مصدومیتای بازیکنا هم به خاطر بازیای زیاد رو هارده! مسترز های شانگهای و پاریس برسی اضافه اند:3t1: حالا چرا؟!!!! مگه کم تورنمنت تو فرانسه داریم، همین که رولند رو فرانسویا دارن براشون کافیه! و همچنین شانگهای که هرچند آسیا هم به یه تورنمنت بزرگ نیاز داره ، ولی با استقبال ضعیفی که از چینیا دیدیم:3t1: بهتره که ازشون گرفته بشه
یا چرا حداقل یکی از مسترزای ایندی و مایمی رو قبل اسلم استرالیا قرار نمیدن، مثل رولند با سه تا مسترز و یواس اوپن با US open series. اینکه خیلی بهتره تا اینکه چندتا 250 قبلش باشه و اینکه بعد استرالیا که تنیس از تب و تاب افتاده یهو دو تا مسترز برگزار بشه!:350:

Fakhruddin
07-07-2010, 01:25 PM
برای اول فصل باید تغییرات بدن.به نظر من باید دبی بره جای ایندیان ولز
ایندیان ولز بیاد جای استرالیا و استرالیا بره جای روزی که قراره تورنمت دبی برگزار میشه.حدودای 15 اسفند اولین گرنداسلم شروع بشه هم تنیسورا کم کم برای گرند اسلم اماده شن.بین رولند و ویمبی هم باید فاصله ی حداقل 45 روزه ای باشه.البته بعید میدونم atp بخواد تغییرات بده ولی به نظر من چیدمان برنامشون اشتباهه.سالی که المپیک بیاد دیگه مصیبت میشه.طفلک نادال که اهل تورنمت پیچوندن هم نیست دیگه تو مسترز کاپ نفس براش نمی مونه !!

md6593
02-23-2014, 03:59 PM
برای پیشرفت تنیس ایران نیاز هست به راه اندازی ایستگاه های استعدادیابی از سنین خیلی پایین مثلا شش سالگی تا 14 - 15 سالگی ، اول از لحاظ فیزیکی بدنهای به اصطلاح مستعد را برای ورزش تنیس شناسایی کنند ، تست های روان شناختی و انگیزشی بگیرند سپس آنهایی را که گزینش کرده اند وارد چرخه ی آموزش های مهارتی بکنند ، در هر منطقه ، شهرستان ، شهر و استانی این ایستگاه ها را ایجاد کنند ، کسانی که از این فیلترها و آزمون ها با موفقیت گذشتند طبعا در هر سطحی می توانند وارد مسابقات استانی یا کشوری بشوند ، اگر این مساله در کشور فراگیر شود ، طبعا امکان یافتن چند بازیکن مستعد چه در رده های پایه چه بزرگسالان در تنیس کشور دور از انتظار نخواهد بود . وگرنه با روال کنونی که همه چی جنبه ی تفننی و سرگرمی دارد امید چندانی نمی توان به پیشرفت تنیس ایران داشت . نگاه مسوولین هم شرط مهمی است ، تا وقتی که تنیس را ورزش طاغوتی بخوانند و نگاهی اشراف مابانه و اماتور گونه به این ورزش داشته باشند ، تنیس کشور هم چنان درجا خواهد زد و امید پیشرفتی نخواهد بود ، افزون بر این موارد باید امکانات بازی تنیس همچون زمین های مناسب را تا جایی که می توان افزایش داد در هر منطقه ای ، در هر شهری در هر استانی باید فضای سرانه ی لازم را به تنیس اختصاص داد و حس رقابت جویی مثبت را بین شهرها و استانها تقویت کرد .

Mehdiii
02-23-2014, 08:40 PM
تو گرنداسلما با اینکه تو بخش مردان بازی ها 3 از 5 ولی تو بخش زنان 2 از 3 است ولی جایزه مالیشون یکیه به نظر من میتونند سه راند پایانی بخش زنان رو 3 از 5 کنند و سه راند نخست مردان رو 2 از 3 که تقریبا عدالت رعایت شه البته این کار میتونه تاثیرات مهمی تو مسابقات بخش مردان ایجاد کنه : 1) راندهای نخست گرنداسلم چون خیلی از بازیکنان رتبه های پایینی دارند رقابتشون آنچنان جذاب نیست که تماشاگران را تا آخر یک بازی طولانی راضی نگه داره مخصوصا وقتی این بازیها تو کورتهای فرعی انجام میشند .(البته استثنائاتی همیشه هست ) 2) تنیسورهای تاپ تو راند های ابتدایی خیلی خسته نمیشند و این باعث میشه تو راندهای بالاتر بدون خستگی و مصدومیت بازیهای خیلی جذابی ارائه بدند . 3) البته این کار میتونه باعث ایجاد شگفتیهای زیاد تو راندهای ابتدایی بشه تجربه ثابت کرده که هر چه بازیها طولانیتر بشه شانس پیروزی بازیکنان تاپ سید در مقابل بازیکنان با رتبه پایین مخصوصا جوان افزایش پیدا میکنه بارها دیده شده که تنیسورهای تاپ سید بعد از باخت در دو ست به بازی برگشته اند . شاید از دلایل اصلی وجود شگفتی های زیاد تو بخش زنان همین مساله باشه .

SHIR FarHad
02-23-2014, 11:44 PM
تو گرنداسلما با اینکه تو بخش مردان بازی ها 3 از 5 ولی تو بخش زنان 2 از 3 است ولی جایزه مالیشون یکیه به نظر من میتونند سه راند پایانی بخش زنان رو 3 از 5 کنند و سه راند نخست مردان رو 2 از 3 که تقریبا عدالت رعایت شه البته این کار میتونه تاثیرات مهمی تو مسابقات بخش مردان ایجاد کنه : 1) راندهای نخست گرنداسلم چون خیلی از بازیکنان رتبه های پایینی دارند رقابتشون آنچنان جذاب نیست که تماشاگران را تا آخر یک بازی طولانی راضی نگه داره مخصوصا وقتی این بازیها تو کورتهای فرعی انجام میشند .(البته استثنائاتی همیشه هست ) 2) تنیسورهای تاپ تو راند های ابتدایی خیلی خسته نمیشند و این باعث میشه تو راندهای بالاتر بدون خستگی و مصدومیت بازیهای خیلی جذابی ارائه بدند . 3) البته این کار میتونه باعث ایجاد شگفتیهای زیاد تو راندهای ابتدایی بشه تجربه ثابت کرده که هر چه بازیها طولانیتر بشه شانس پیروزی بازیکنان تاپ سید در مقابل بازیکنان با رتبه پایین مخصوصا جوان افزایش پیدا میکنه بارها دیده شده که تنیسورهای تاپ سید بعد از باخت در دو ست به بازی برگشته اند . شاید از دلایل اصلی وجود شگفتی های زیاد تو بخش زنان همین مساله باشه .

گرند اسلم برای بهتریناس نه افرادی ک شگفتی ایجاد میکنن

moris
02-24-2014, 06:21 PM
WTA رو تعطیل کنن .
ویمبی هم بکنن خاک که کلا 2 تا هارد 2 تا خاک بشه.واسه اینکه پیری و تریاکی هم ناراحت نشن بکننش خاک آبی .

Mehdi.A
02-24-2014, 09:27 PM
ویمبی هم بکنن خاک که کلا 2 تا هارد 2 تا خاک بشهدر تکمیل این کلآ تنیس روی چمن رو تعطیل کنن بره به خدا. یا حداقل با تغییرات روی چمن یه کاری بکنند بازیکن ها مجبور بشن به جای قدرت سرویس یه کمی از مغز و تکنیکشون هم استفاده کنند. مشکل من با ویمبلدون نیست چون به لطف حواشیش حس و حال بدی نداره ولی آخه تنیس روی چمن چیه آخه؟ اولآ بیشتر کشورهایی که تنیس دارند، زمین چمن تنیس ندارند بی تردید (یکیش فکر کنم خود ما باشیم) . دومآ این چیه زرت زرت سرویس سرویس امتیاز؟ هر سال هم کلی بازیکن خوب به خاطر مصدومیت تو ویمبی، مسترزهایی که تو آمریکای شمالی هست + یو اس رو از دست می دن. لامصب فقط محدود به زمان حال هم که نمی شه. بازی های قدیمی استرالیا و ویمبی رو آدم می بینه ابدآ حال نمی کنه. طرف سرویس رو می زنه میاد می ایسته لب تور و امتیاز می گیره. کلآ چیزی به اسم رالی وجود نداره این وسط :D.

Mehdiii
02-24-2014, 10:25 PM
گرند اسلم برای بهتریناس نه افرادی ک شگفتی ایجاد میکنن
موافقم ، منم نگفتم شگفتی خوبه یا بد ، فقط منظورم این بود که شگفتی زیاد میشه .

Mehdiii
02-24-2014, 10:33 PM
در تکمیل این کلآ تنیس روی چمن رو تعطیل کنن بره به خدا. یا حداقل با تغییرات روی چمن یه کاری بکنند بازیکن ها مجبور بشن به جای قدرت سرویس یه کمی از مغز و تکنیکشون هم استفاده کنند. مشکل من با ویمبلدون نیست چون به لطف حواشیش حس و حال بدی نداره ولی آخه تنیس روی چمن چیه آخه؟ اولآ بیشتر کشورهایی که تنیس دارند، زمین چمن تنیس ندارند بی تردید (یکیش فکر کنم خود ما باشیم) . دومآ این چیه زرت زرت سرویس سرویس امتیاز؟ هر سال هم کلی بازیکن خوب به خاطر مصدومیت تو ویمبی، مسترزهایی که تو آمریکای شمالی هست + یو اس رو از دست می دن. لامصب فقط محدود به زمان حال هم که نمی شه. بازی های قدیمی استرالیا و ویمبی رو آدم می بینه ابدآ حال نمی کنه. طرف سرویس رو می زنه میاد می ایسته لب تور و امتیاز می گیره. کلآ چیزی به اسم رالی وجود نداره این وسط :D.
بدون شرح !:240::240::240: