PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كدام بكهند؟يك دستي يا دو دستي؟

hadiunforgiven
01-05-2010, 12:49 PM
كدام بكهند بهتر است؟چرا؟
من كه ميگم دو دستي به هزار ويك دليل...

Mohammad
01-05-2010, 01:16 PM
الانم اگه به کسایی که تو تور حرفه ای هستند نگاه کنیم تعداد خیلی بیشترشون از دو دست استفاده میکنند، شرایط زمینها (که بیشتر High Bounce و با سرعت کم هستند) و پایدار تر بودن بکند دو دست نسبت به بکند یک دست در توپ های با ارتفاع شاید علتش باشه، حمله کردن با بکند یه دست کار هر کس نیست و ریسک بالایی داره (کنترل خوبی نداره) ولی دو دست اینطور نیست، با بکند یک دست ،TopSpin زدن خیلی سختتره نسبت به بکند دو دست، مشکل بیشتر بکند دو دست تو توپهای کم ارتفاع و نزدیک به توره که در این طور مواقع با ضربه اسلایس بکند یک دست مشکل تا حدودی حل میشه، در واقع کسایی که دو دست میزنن خیلی مواقع از ادونتج بکند یه دست هم استفاده می کنند، ولی در مورد یکدست زنها این مسئله صادق نیست.
پاسخ سرویس با بکند دو دست میتونه حالت تهاجمی داشته باشه ولی شما به ندرت با یک دست میتونی تهاجمی سرویس ریترن کنی. ولی خب همونطور که گفتم تو Approach Shot ها و کلا توپهای نزدیک تور بکند دو دست قابلیتش کمتره.
اصلا بکند دو دست ذاتا برای کسایی که بازی از Baseline رو بیشتر ترجیح میدن و خب مجموعا دیدیم که قابلیت تهاجمی و ریسک کمتری و کنترل بهتری داره و طبیعیه که تو روزایی که سرو اند والی تقریبا مرده، اکثریت تنیس بازها اونو انتخاب میکنن.

milad28235
01-05-2010, 01:28 PM
از لحاظ زیبایی بخوایم حساب کنیم من یکدست رو ترجیح می دم، اصلا از لحاظ استیل قابل قیاس با دو دست نیست، ولی خوب هر کسی هم نمی تونه بزنه
ولی دو دست ریسک کمتری داره، قدرت کنترل بیشتری روی راکت و توپ داری،قدرت هر دو دست هم به توپ وارد می شه و ....

ولی به نظر من یه بکهند یکدست زیبا و بی نقص، از یک بکهند دو دست بی نقص، خیلی زیباتره

koury
01-05-2010, 05:49 PM
از نظر زیبائی و استیل ضربه منم با میلاد موافقم که یکدستی خیلی بهتره، از نظر ثبات ضربه هم که بدون شک دو دستی خیلی بهتره!! من شخصا با اینکه طرفدار بازیکنائی هستم که اغلبشون دو دستی بک هند میزنن ولی به شخصه بک هند یک دست رو به دو دستی ترجیح میدم ولی خب همونطور که ممد گفت کار هر کسی نیست و بک هند یکدستی نقاط ضعف بیشتری داره!!

در کل بک هند دو دستی خیلی بهتر از یک دستی هست به همون هزار و یک دلیلی که استارتر داره :160:

Farid
01-05-2010, 10:45 PM
با سلام
اصلی ترین مزیت های یک بکنهند دو دستی عبارتند از:
1- یادگیری ان برای اغلب بازیکنان راحتتر است.
2- معمولا ایجاد Top Spin راحتتر است , مخصوصا بر روی توپهائی که ارتفاع انها بین سینه و کمر است.
3- برای ایجاد کردن ظربات قدرتمند به نیروی کمتری احتیاج است و راکت ثابت می ماند.
4- نقطه تماس نسبت به بکهند یک دستی عقب تر است , که به زننده زمان بیشتری می دهد.
5- Bakcswing کوتاهتر معمولا باعث می شود تا Return of serve راحتتر شود.
6- راحتتر می توان در لحظه اخر جهت ظربه را تغییر داد.
7- کشش کمتر بر روی دست Dominant

S.I.N.A
01-05-2010, 10:52 PM
فقط بكهند يك دست :390: از اون هايي كه راجر ميزنه :866:

Farid
01-05-2010, 10:59 PM
اصلی ترین معایب یک بکهند دو دستی عبارتند از:
1- قابلیت خیلی کمتر برای کشش به طرفین و یا رو به جلو برای ظربه زدن به یک توپ.
2- ظربه زدن به توپهائی که زیر زانو هستند خیلی سختتر است.
3- ظربه زدن به توپهائی که بالای سر هستند خیلی سختتر است.
4- ظربه Slice زدن خیلی سختتر است.
5- برخی بازیکنان با ان احساس محدود شدن می کنند.
6- باعث می شود تا مهارتهای یک دستی که برای Volley کردن مورد نیازند نامانوس باشند.

Farid
01-05-2010, 11:07 PM
اصلی ترین مزیت های یک بکنهند یک دستی عبارتند از:
1- بازیکن خیلی راحتتر است تا برای ظربه زدن به یک توپ به طرفین و یا رو به جلو خود را کش دهد.
2- ظربه زدن به توپهائی که زیر زانو هستند خیلی راحتتر است.
3- ظربه زدن به توپهائی که بالای سر هستند خیلی راحتتر است.
4- ظربه Slice زدن خیلی راحتتر است.
5- بازیکن احساس محدود شدن نمی کمد: بدن با Swing باز می شود.
6- به مهارتهای Volley کردن کمک می کند.

Farid
01-05-2010, 11:19 PM
اصلی ترین معایب یک بکهند یک دستی عبارتند از:
1- یادگیری ان برای اغلب بازیکنان سختتر است.
2- معمولا ایجاد Top Spin سختتر است , مخصوصا بر روی توپهائی که ارتفاع انها بین سینه و کمر است.
3- برای ایجاد کردن ظربات قدرتمند و ثابت نگهداشتن راکت به نیروی بیشتری احتیاج است.
4- نقطه تماس نسبت به بکهند دو دستی جلوتر است , که به زننده زمان کمتری می دهد.
5- Bakcswing بیشتر معمولا باعث می شود تا هنگام Return of serve تخمین دقیق لحظه تماس سختتر شود برای هر گونه Return حمله ای.
6- سختتر می توان در لحظه اخر جهت ظربه را تغییر داد.
7- کشش ببشتر بر روی دست Dominant

aj7mclean
01-06-2010, 10:40 AM
به نظر منم هر کدوم مزایا و معایبی دارن که محمد و dane توضیح کامل دادن فقط منم اینو به صحبتهای dane اضافه کنم که یکی دیگه از مزیتهای یکدست اینه که ضربات مستقیم (Down the Line) راحتتری میشه باهاش زد و بالعکس با دو دست Cross Court های راحتتر و دقیقتری میشه باهاش زد!

hadiunforgiven
01-06-2010, 12:06 PM
براووووو به اين همه اطلاعات
تنيس ايران داره زنده ميشه كم كم
بعضي ها كمي اشتباه داشتن كه اين به خاطر اينه كه فقط از رو تجربه گفتن
مزيت هاي بكهند دو دستي:
1.يادگيري اسانتر
2.اعتماد بيشتر
3.سازگاري بيشتر
4.ارزش بيشتر
5.همه فن حريف بودن
6.قدرت بيشتر
7.return بهتر
8.runnig backhand بهتر
9.approach shot بهتر
10.زدن توپهاي كم ارتفاع بهتر
و...
براي جزييات بيشتر مراجعه كنيد به:
http://www.itftennis.com/shared/medialibrary/pdf/original/IO_27759_original.PDF

Mohammad
01-06-2010, 01:16 PM
من طول و عرضی ندارم که بخوام بگم Approach Shot بکند یک دست راحت تره یا بکند دوست. ولی مثلا در مورد همین Approach Shot این قسمت رو ببینید:

Transition to the net- two hander is again better than one hander as an approach shot
because you can hit it from open stance (the same as forehand) which enables to move
through the shot and gets attacker closer to the net (better positioning)

تنها دلیلی که آورده گفته بکند دو دست رو میشه Open Stance بزنی یک دست رو نمیشه، خب درسته مسلما بکند یک دست هر چه با وضعیت بسته تر زده بشه بهتره ولی نه اینکه نشه اصلا با وضعیت باز و نزدیک به باز (Semi یا Quarter) بدن هم زد، تازه میتونی اسلایس بزنی در اون مواقع، من که هر چی Approach Shot بکند دو دست دیدم خیلی با Variety کم بوده، آخه بکند دو دست بدون Rotation شونه و بالا تنه اصلا خوب درنمیاد، تو Approach shot خیلی سخته بخوای اینهم اضافه کنی بهش.

Saeedzr
01-06-2010, 01:29 PM
براووووو به اين همه اطلاعات
تنيس ايران داره زنده ميشه كم كم
بعضي ها كمي اشتباه داشتن كه اين به خاطر اينه كه فقط از رو تجربه گفتن
مزيت هاي بكهند دو دستي:
1.يادگيري اسانتر
2.اعتماد بيشتر
3.سازگاري بيشتر
4.ارزش بيشتر
5.همه فن حريف بودن
6.قدرت بيشتر
7.return بهتر
8.runnig backhand بهتر
9.approach shot بهتر
10.زدن توپهاي كم ارتفاع بهتر
و...
براي جزييات بيشتر مراجعه كنيد به:
http://www.itftennis.com/shared/medialibrary/pdf/original/IO_27759_original.PDF
مورد 4،5،9،10 برای من نا مفهومه
مورد 9 رو که ممد اشاره کرد
ارزش بیشتر یعنی چی؟
از اونجایی که تنوع تک دست بیشتر پس فکر کنم تک دست همه فن حریف تره
توپهای نزدیک به سطح زمین رو هم با تک دست بهتر میشه زد
شاید منظور عدم سازگاری تک دست با توپهایی با ارتفاع زیاد بوده
دو دست از زیر زانو به پایین خیلی مشکله

Behnam RF
12-28-2010, 07:30 PM
اصلی ترین مزیت های یک بکنهند یک دستی عبارتند از:
1- بازیکن خیلی راحتتر است تا برای ظربه زدن به یک توپ به طرفین و یا رو به جلو خود را کش دهد.
2- ظربه زدن به توپهائی که زیر زانو هستند خیلی راحتتر است.
3- ظربه زدن به توپهائی که بالای سر هستند خیلی راحتتر است.
4- ظربه Slice زدن خیلی راحتتر است.
5- بازیکن احساس محدود شدن نمی کمد: بدن با Swing باز می شود.
6- به مهارتهای Volley کردن کمک می کند.

اتفاقا فرید جان این که خیلی هم سختره مجبوری slice کنی

FaRzIn
12-29-2010, 11:13 AM
اين بحث مفصلي هست كه كدوم بكهند بهتره ولي بنظر من بكهند يك دست خيلي زيباتره و حس خيلي خوبي به آدم ميده البته زدن بكهند هاي يكدست نياز به دقت بسيار بالا و توان قدرتي بالايي داره و كار هر كسي نيست .بكهندهاي فدرر بنظرمن بهترين بكهند يك دستي هست كه من تا حالا ديدم و بازي راجر جان رو دو چندان زيباتر ميكنه .البته بكهندهاي يك دست Kuerten هم بسيار زيبا بودن .:OK:

One-handed backhand:
1. less stable racket at the moment of impact;
2. requires more time to prepare;
3. less controlled backswing;
4. full backswing is almost a necessity;
5. the point of contact has to be ahead and to the left of the front foot (otherwise, you are in trouble);
6. the upper body must be more than perpendicular to the incoming ball;
7. it is necessary to have very strong shoulder, arm, and wrist (more injuries);
8. after finishing, your body is still mostly sideways;
9. the most power is generated by stepping into the ball;
10. a lineal (close) stance is almost a must (less balanced); (all the others reflect seriously on the efficiency of shot); and
11. the elbow must be close to the body, otherwise the shot will be ineffective (narrow striking zone).

Two-handed backhand:
1. a more stable racket at the moment of impact;
2. quicker preparation;
3. controlled backswing;
4. with variety of backswings, it is possible to produce a quality shot;
5. the point of contact is in line with the body and bit to the left (if you are late, the other hand can help you);
6. the upper body must coil, but not as much as with the one-handed backhand;
7. because of the two hands, impact is more evenly distributed so it is not necessary to have such strong shoulders, arms, and wrists (less injuries);
8. after finishing, your body faces the net and you can easily move sideways;
9. power is generated by rotating your shoulders around your head and stepping into the ball;
10. all stances are possible (more balanced); and
11. because of the help of the other hand, the elbow can be in various positions in relationship to the body for the shot and still be effective (larger striking zone).

manoochehr
12-29-2010, 10:02 PM
هر دو نوع بکهند خوب است.مهم اینه که با چه کیفیتی زده بشه.مثال گوستاو کورتن بهترین بکهند زن یک دست و دیوید نلبندیان بهترین بکهند زن دو دست هستند. چون در هر شرایطی که توپ به طرفشون میاد با هر ارتفاعی چه کوتاه چه بلند بکهند با کیفیت بالا می زنن.ولی در کل دو دست بهتره

manoochehr
12-29-2010, 10:56 PM
جریان نویسنده این بخش چیه اسم من اشتباه به جا نویسنده زده شده در قسمت ارسالی های انجمن:350:

Behnam RF
12-30-2010, 09:58 AM
جریان نویسنده این بخش چیه اسم من اشتباه به جا نویسنده زده شده در قسمت ارسالی های انجمن:350:
دوست خوبم اون منظور آخرین نویسنده (کاربر) که پست زده است نوشته شده

Ahoura
12-30-2010, 01:06 PM
همونطور كه فريد اشاره كرد بكهند يه دست بيشتر مورد پسند تنيسورهايي هستش كه در بازي از والي زياد استفاده مي كنند ( فدرر-لودرا-سمپراس-ادبرگ-بكر و ...)
ولي بكهند دو دست بيشتر به كار baseliner ‎ها مياد و زدنش هم راحت تره.
در ضمن بكهند يه دست براي تنيسور هاي تازه كار اصلا مناسب نيست.

payam
03-02-2011, 10:29 PM
albate farmayesh tamamie dustan doroste va ghaleban har kas har tarighi ke bakhand mizane uno bishtar ghabool dare ke dorostesh ham hamine maslan pedar bande shayad balegh bar 40 sale ke bazi mikonan khodeshun ye dast mizane vali az zamani ke ham eishoon va ham daei haie bande be man tennis yad midadan(ba in ke sene kheili kami dashtam) migoftan bebin ba kodoom dast rahat tari vali nazare mosbateshun roie do dast boode(lazem be zekr midoonam arz konam chon 33 sal daram dar un zaman ke asatid,bozorgan tennis bande tamaman ye dast zan budan va ta jaei ke yadam miad aslan do dast zani be yad nemiaram hala ya hafeze yari nemikone ya sene kame bande dakhile)be har shekl vaghti shoma ye dast mizanid chon darid ba daste takhasosi zarbe mizanid mosalaman power bishtar khahad shod vali age deghat befarmaeid unforce bishtari darid ke hata mitoonid araieze banda ro dar bazikonan top atp donya bebinid ama zamani ke shoma ba do dast mizand chon daste takhassosie shoma halate contorol konande va jahat dahande dare va daste gheire takhassositun zarbe mizane pas mosalaman power kamtar mishe(age rast dast bashid vaghti do dast mizanid bishtarin zarbaro daste chap mizane va daste rast bishtar jahate raqet va toop ro moshakhas mikone)albate arz kardam chon tozihe aksare dustan dorost bude dige ehtiaji be tozihate bishtar nist va faghat chizi ke be nazaram farmayeshe dustano kamel mikard arz kardam vali shakhsan be shagerdan va dustani ke ba bande tamrin mikonan har 2 ro tozih va yad midam va migam ba har kodoom behtar va rahatar hastid bezanid ama khodam do dasto tarjih midam ba in ke dustan migan ye dast behtar mizanam vali do dast motmaen tar va contoroli tare zemnan age arayezam kamel nabood befarmaeid va ta jaei ke beshe az dustan va asatide mohtaram beporsam bebakhshid ke be onvane ye taze vared ziad harf zadam

Behnam RF
03-03-2011, 09:43 AM
albate farmayesh tamamie dustan doroste va ghaleban har kas har tarighi ke bakhand mizane uno bishtar ghabool dare ke dorostesh ham hamine maslan pedar bande shayad balegh bar 40 sale ke bazi mikonan khodeshun ye dast mizane vali az zamani ke ham eishoon va ham daei haie bande be man tennis yad midadan(ba in ke sene kheili kami dashtam) migoftan bebin ba kodoom dast rahat tari vali nazare mosbateshun roie do dast boode(lazem be zekr midoonam arz konam chon 33 sal daram dar un zaman ke asatid,bozorgan tennis bande tamaman ye dast zan budan va ta jaei ke yadam miad aslan do dast zani be yad nemiaram hala ya hafeze yari nemikone ya sene kame bande dakhile)be har shekl vaghti shoma ye dast mizanid chon darid ba daste takhasosi zarbe mizanid mosalaman power bishtar khahad shod vali age deghat befarmaeid unforce bishtari darid ke hata mitoonid araieze banda ro dar bazikonan top atp donya bebinid ama zamani ke shoma ba do dast mizand chon daste takhassosie shoma halate contorol konande va jahat dahande dare va daste gheire takhassositun zarbe mizane pas mosalaman power kamtar mishe(age rast dast bashid vaghti do dast mizanid bishtarin zarbaro daste chap mizane va daste rast bishtar jahate raqet va toop ro moshakhas mikone)albate arz kardam chon tozihe aksare dustan dorost bude dige ehtiaji be tozihate bishtar nist va faghat chizi ke be nazaram farmayeshe dustano kamel mikard arz kardam vali shakhsan be shagerdan va dustani ke ba bande tamrin mikonan har 2 ro tozih va yad midam va migam ba har kodoom behtar va rahatar hastid bezanid ama khodam do dasto tarjih midam ba in ke dustan migan ye dast behtar mizanam vali do dast motmaen tar va contoroli tare zemnan age arayezam kamel nabood befarmaeid va ta jaei ke beshe az dustan va asatide mohtaram beporsam bebakhshid ke be onvane ye taze vared ziad harf zadam
سلام دوست عزیز خوش اومدی :655: ممنون که نظرت رو میگی کسی اینجا ناراحت که نه بلکه خوشحال هم میشوند مرسی
فقط لطف کن فارسی تایپ کن:443:

I.man
03-03-2011, 02:15 PM

تازگيا دوباره يادگيري زبان رو شروع كردم. ببينيد چقدر خوب ترجمه مي كنم. :434::160:
البته فرمایش تمامی دوستان درسته و غالباً هر کس هر طریقی که بخند می‌زنه اونو بیشتر قبول داره که درستش هم همینه ماسلن پدر بنده شاید بالغ بر ۴۰ ساله که بعضی‌ می‌کنن خودشون یه دست می‌زنه ولی‌ از زمانی‌ که هم ایشون و هم دایی‌های بنده به من تنیس یاد میدادن(با این که سن خیلی‌ کمی‌ داشتم) میگفتن ببین با کدوم دست راحت تاری ولی‌ نظر مثبتشون روی دو دست بوده(لازم به ذکر میدونم عرض کنم چون ۳۳ سال دارم در یون زمان که اساتید،بزرگان تنیس بنده تاممان یه دست زن بودن و تا جایی که یادم میاد اصلا دو دست زنی‌ به یاد نمیارم حالا یا حفظ یاری نمی‌کنه یا سن کمه بنده دخیله)به هر شکل وقتی‌ شما یه دست میزنید چون دارید با دست تخصصی ضربه میزنید مسلما پاور بیشتر خواهد شد ولی‌ اگه دقت بفرمائید یونفرک بیشتری دارید که حتا میتونید اریز بنده رو در بازیکنان تاپ اتپ دنیا ببینید اما زمانی‌ که شما با دو دست میزند چون دست تخصصی شما حالت کنترل کنند و جهت دهند داره و دست غیر تخسسیتون ضربه می‌زنه پس مسلما پاور کمتر می‌شه(اگه راست دست باشید وقتی‌ دو دست میزنید بیشترین ضربرو دست چپ می‌زنه و دست راست بیشتر جهت رقت و توپ رو مشخص می‌کنه)البته عرض کردم چون توضیح اکثر دوستان درست بود دیگه احتیاجی به توضیحات بیشتر نیست و فقط چیزی که به نظرم فرمایش دوستانو کامل میکرد عرض کردم ولی‌ شخصاً به شاگردان و دوستانی که با بنده تمرین می‌کنن هر ۲ رو توضیح و یاد میدم و میگم با هر کدوم بهتر و راحتر هستید بزنید اما خودم دو دستو ترجیح میدم با این که دوستان میگن یه دست بهتر میزنم ولی‌ دو دست مطمئن تر و کنترلی تره ضمنا اگه عرایضم کامل نبود بفرمائید و تا جایی که بشه از دوستان و اساتید محترم بپرسم ببخشید که به عنوانه یه تازه وارد زیاد حرف زدم

payam
03-06-2011, 08:09 PM
مرسی دوست عزیز,چون نمی دونستم اینطوری نوشتم عذرخواهی میکنم, چشم حتما و سپاس که شما لطف کردین و متن (فینگیلیسی) منو فارسی تایپ کردین

شایان نادال
03-06-2011, 10:27 PM
كدام بكهند بهتر است؟چرا؟
من كه ميگم دو دستي به هزار ويك دليل...
دقیقا باهات موافقم دوست عزیز بکهند دودست از یه دست بهتره:379:

mspayam
12-18-2012, 11:03 PM
من هم حدوداً سه هفته اس که بکهندم رو عوض کردم و الان دارم بکهند دودستی می زنم، خیلی بهتر و دقیقتر می شه بکهند زد. تنها بدیش اینه که توپ باید نزدیکت باشه تا بتونی خوب بکهند بزنی.

mehrdad122
01-25-2013, 05:16 PM
ابته بعضی چیز هام به بدن ادم بستگس داره من استیلم جوریه ی که بکهند یه دست رو بهت میزنم تا دودست رو چون که قبلا به اسکواش میرفتم و اونجا به بکهند با یک دست عادت کردم نمیتونم بکهندم رو عوض کنم

siavash4
12-23-2014, 09:24 PM
من بکهند یه دست میزنم گرچه دو دست آموزش دیدم بنظر من کنترل خیلی بهتری داره ولی خوب قدرت ضربه به اندازه دو دست خوب نیست با این حال هر نوع ضربه ای رو میشه تک دست زد ولی برای دو دست محدودیت هایی وجود داره توپ هایی که زیاد بالا میان ته زمین سخته دو دستی ولی تک دست اگه ناچار شی میتونی گریپ عوض کنی اسلایسش کنی