PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بر سر رافائل نادال چه آمده است؟

M∂hdi
11-30-2009, 03:03 PM
عضلاتی که آب رفتند؛
بر سر رافائل نادال چه آمده است؟

مرد شماره یک تنیس دنیا درعرض شش ماه ، هیکل تنومند خود را آب رفته دید و امروز تنها شبحی از تنیسوری که روزی رافائل نادال نام داشت، در زمینهای تنیس برجای مانده است. تنیسور اسپانیایی در این شش ماه به حدی از نظر جسمانی ضعیف و محو شده که دیگر هیچ حریفی قبل از رویارویی با او ترس و دلهره به خود راه نمی دهد.

به نوشته قدس؛ تا ماه می گذشته و شکست برابر فدرر در فینال هامبورگ، رافا نادال مرد شماره یک دنیا بود که برای کسب گرنداسلمهای متعدد کمین می کرد. جسم پرتوان او مثل یک مجسمه صیقل داده شده به نظر می رسید. ولی نادال در رقابتهای مسترز لندن برابر جوکوویچ، داویدنکو و سادرلینگ حرفی برای گفتن نداشت و در شش ست مغلوب همه حریفان خود شد. در زمین آبی رنگ 02 آرنا، رافا حتی مرد شماره یک دنیا هم نبود. او در مسترز سال 2009 با حقارت هرچه تمام از این مسابقات کنار رفت، بی آنکه حتی یک ست از حریفانش گرفته باشد. نادال دیگر خودش نیست. هیکل او هیچ شباهتی به گذشته ندارد.

همه معتقدند که عضلات او آب رفته اند ولی خود تنیسور اسپانیایی نظر دیگری دارد: " اشتباه می کنید. من همچنان 86 کیلو هستم. ولی چون تی شرت آستین کوتاه می پوشم و دیگر رکابی تنم نمی کنم، شما عضلات مرا نمی بینید " نادال دروغ می گوید یا اینکه این یک خطای چشم است؟ مشکل رافا این است که تنیس او هم دیگر شباهتی به گذشته ها ندارد.

فورهندهای او قدرت سابق را ندارند، بک هندهایش تقریبا همیشه اسلایس هستند و کاملا مشخص است که انرژی و توانی در بدن او ذخیره نشده است. از ماه می گذشته تا امروز نادال نتوانسته حتی یک ست از هشت تنیسور برتر جهان بگیرد و به هیچ عنوان و افتخاری دست پیدا نکرده است.

ناتوانی او در دلایل متعددی خلاصه می شود. مصدومیتها در وهله اول: آسیب دیدگی زانو، نادال را به دو ماه توقف و دوری از ویمبلدون مجبور کرد. نادال در یو اس اوپن هم ناکام بود. جدایی والدین او هم ضربه روحی سختی به تنیسور اسپانیایی وارد کرد و افسردگی خفیفی برایش به بار آورد. بعد از مدتها حضور بی وقفه در صدر رنکینگ جهانی، در رولند گروس در کمال ناباروی مغلوب سادرلینگ شد.

سادرلینگ اولین کسی بود که شاید تا حدی اعتماد به نفس نادال را از او گرفت. و نادال تنیسوری است که برای هرامتیاز تا جایی که می تواند عرق می ریزد. او صرفا در انتهای زمین مثل فدرر پادشاهی نمی کند.

به نظر می رسد که او خود را با یک رژیم اجباری مواجه کرده است. در نگاه ظاهری به نظر می رسد که نادال بین 5 تا 8 کیلو از دست داده است. ولی این را فقط افراد نزدیک به او می توانند تایید کنند. با توجه به مشکلات زانوی او، شاید نادال قصد داشته با کم کردن وزنش، فشار ممکن را به حداقل برساند و دوران تنیس خود را طولانی تر کند. ضمن اینکه نباید سن و سال او را هم فراموش کرد. او یک پسر 23 ساله است که با جدایی والدینش با یک شوک اساسی روبرو شده است.

ولی در این میان یک فرضیه مشکوک دیگر هم وجود دارد وآن کابوس دوپینگ است. خیلیها می گویند که نادال زیاد دوپینگ می کند. ولی معمولا این تنیسورها مرتب تحت کنترل هستند و نادال مدتهاست که از جسمی تنومند برخوردار بوده و هست. برای همین دوپینگ کردن او کاملا غیرمنطقی به نظر می رسد.

نادال در اوایل امسال به کنترلهای مکرر دوپینگ اعتراض کرده و اخیرا هم از آغاسی که به دوپینگ اعتراف کرده، انتقاد کرده بود. او در گفت وگویی با ال پاییس گفته بود: "من وجدان راحتی دارم. جوان هستم. ورزش را دوست دارم و هرگز به دوپینگ روی نمی آورم و اجازه نمی دهم مواد نیروزا زندگی و سابقه کاری مرا ویران کنند. من مشکلی با روزنامه نگاران ندارم. آنها می توانند هرچه می خواهند بنویسند. من با این شرایط کنار می آیم برای اینکه یک چهره شناخته شده هستم. اگرچه شخصی که این چیزها را می نویسد، دنبال کسب قدرت است. من اگر با کنترلهای ضد دوپینگ مخالفت می کنم دلیل آن این است که از خودم می پرسم: "

چرا باید با من مثل یک تبهکار برخورد شود؟ هرچه باشد درآن جسم روحی نهفته... روحی که این روزها بیش از هرزمان دیگری آزرده وآشفته به نظر می رسد.

milad28235
11-30-2009, 09:59 PM
به نظر من الان اعتماد به نفس رافا خیلی پایین اومده
قبلا ها، خیلی وقتا که از حریفش بدتر بازی کرده، به خاطر اعتماد به نفس بالا و اعتقاد راسخ، بازی رو می برد
ولی حالا اون اعتماد رو نداره
این مساله روی کل بازیش نمایانه و تاثیر گذاشته

به نظر من هم باید همچنان روی بازی دفاعیش کار کنه تا مثل سابق توپهارو عمیق برگردونه - بیخیال هجوم
الان خیلی برگشتهاش ضعیف شده

Mohammad_Joulaei
11-30-2009, 10:31 PM
سن نادال(23) اجازه نميده كه با اين سبك بازي كنه!!!!
ديگه اون شادابي 18 و 19 و 20 سالگي رو نداره!!!

بايد تغيير سبك بده.تاكتيكش عوض شه.با اين سبك بعد از سه چهارتا تورنمنت مصدوم ميشه.

نادال مشكلش رو حل ميكنه و بلايي هم سرش نيومده.
فقط رقباش زياد شده.

Rio
11-30-2009, 10:43 PM
اگه نادال بخواد اونطوری به خودش فشار بیاره معلوم
نیست چه مشکلاتی براش پیش بیاد.
اتفاقات امسال زنگ خطری برای نادال بود تا حواسش
به زانو هاش باشه!
وگرنه بازم 1 گرند اسلم میبره بقیه رو از تلویزیون تماشا
میکنه و چیپس و پفک میخوره!!:443:

milad28235
12-01-2009, 12:30 AM
خوب رافا بخواد شکل بازیش رو عوض کنه راحت می بازه
رافا با دفاع رافا شده، نه با هجوم
به نظر من مثل سابق باید بازی کنه
حالا فوقش بازم مصدوم می شه

babak59
01-29-2010, 10:25 PM
عزیز من آشغال کلمه مناسبی نیست
ضمنا کسی فکر میکرد بعد از روی امرسون یا بیون بورگ شخصی مثل سمپراس بیاد روجر افسانه است
ولی مطمئن باش تکرار خواهد شد
ولی من فکر کنم این کلمه رو که شما نوشتی از ناراحتی نوشتی بخاطر تعداد 13 پیروزی نادال مقابل راجر کبیر است.

Saeed4progress
01-29-2010, 10:47 PM
مشکل نادال تکنیک و تاکتیک نیست. کاملا مشخصه از نظر روانی مشکل داره. تو اون اسپانیا روانشناس نیست؟

milad28235
01-29-2010, 11:03 PM
اتفاقا به نظر من از لحاظ روحی روانی، از قویترین تنیسورهاست
مشکلاتش زیاده
سرویس، تاکتیکهای انتخابی، برنامه ریزی، ....

milad28235
01-29-2010, 11:05 PM
عزیز من آشغال کلمه مناسبی نیست
ضمنا کسی فکر میکرد بعد از روی امرسون یا بیون بورگ شخصی مثل سمپراس بیاد روجر افسانه است
ولی مطمئن باش تکرار خواهد شد
ولی من فکر کنم این کلمه رو که شما نوشتی از ناراحتی نوشتی بخاطر تعداد 13 پیروزی نادال مقابل راجر کبیر است.

چرا، آشغال خیلی خوی می تونه احساساتم رو توصیف کنه :655:

بله، تکرار خواهد شد، اما خیلی سال دیگه
خیلی از رکوردهاش حداقل 100 سال می کشه تا تکرار بشه

ربطی به اون پیروزی ها نداره
موری هم از نظر من سبک بازیش آشغاله،
از رافا خیلی آشغال تره مدل بازیش :3t1:

babak59
01-30-2010, 08:50 PM
چرا، آشغال خیلی خوی می تونه احساساتم رو توصیف کنه http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif

از رافا خیلی آشغال تره مدل بازیش http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/31.gif
نادال کسی رو که به قول شما افسانه بی تکرار است رو 13 بار ....:254::254:
برده پس واقعا شاه افسانه هاست.........:254:
هر وقت راجر کبیر تونست 7 تا رو تبدیل به 13 کنه آنوقت گرد و خاک کن
هر ورزشکاری یک دوران افت و اوج داره مثل فدرر 2008.

milad28235
01-30-2010, 10:11 PM
چرا، آشغال خیلی خوی می تونه احساساتم رو توصیف کنه http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/6.gif

از رافا خیلی آشغال تره مدل بازیش http://tennistalkers.com/images/smilies/New%20Folder/31.gif
نادال کسی رو که به قول شما افسانه بی تکرار است رو 13 بار ....:254::254:
برده پس واقعا شاه افسانه هاست.........:254:
هر وقت راجر کبیر تونست 7 تا رو تبدیل به 13 کنه آنوقت گرد و خاک کن
هر ورزشکاری یک دوران افت و اوج داره مثل فدرر 2008.

:397::397::397:

چه پستهای تکراری ای

همه ی هم صنفان شما از این دست حرفها می زنن
ولی این که به نادال این همه باخته، هیچ تناقضی با لقب "افسانه ی بی تکرار" نداره
نادال تنیسور بسیار خوبیه و مدل بازی کردنش هم بسیار بسیار نامناسبه برای راجر
به این دلیل به این دفعات بالا راجر رو برده

راجر فدرر بخاطر بردن یا باختن مقابل نادال یا هر کس دیگه ای به افسانه تبدیل نشد
یکی از دلایلی که افسانه هست در امضای منه :thumbdown:

اگه به دلایل دیگه احتیاج دارید، لطفا سری به این تاپیک بزنید

10 رکورد اعجاب آور راجر فدرر (http://tennistalkers.com/showthread.php?t=2503)