PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو پيرامون اولين گرند اسلم سال

Mohammad
01-15-2009, 11:42 PM
اين تاپيك محلي ست براي گفتگو و كل كل :lol: در مورد اپن استراليا!

اول خودم شروع كنم!

VIVA RAFA

koury
01-16-2009, 12:07 AM
Vamos RAFA

Abradat
01-16-2009, 11:07 AM
:lol: فدی امسال اومده کل همه رو بخوابونه.
راجر کبیر سلطان بی رقیب تنیس

Matador.no1
01-16-2009, 01:13 PM
[h3:21ufc4of]رافا تو اين گرند اسلم نشون ميده قدرت دسته كيه؟!! just rafa king of tennis[/h3:21ufc4of]

amin moatazedi
01-17-2009, 06:59 PM
صابون به دلتون نزنین این گرند اسلم از بازیهای نادال نهایتا 3 بازیو بیشتر نمیبینین چون حذف میشه

Barca
01-18-2009, 01:30 PM
[h4:25srcl26]Vamosssssss Rafaaaaaaaa[/h4:25srcl26]

mehrzaad
01-18-2009, 01:50 PM
come on Rafa

davidbeckham
01-18-2009, 02:02 PM
طوفان رافا در راه هستش
http://www.upload2world.com/pic109/upload2world_f5417.jpg (%5Burl=http://www.upload2world.com%5D%5Bimg%5Dhttp://www.upload2world.com/pic109/upload2world_f5417.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D)

nole
01-18-2009, 02:06 PM
come on nole

koury
01-18-2009, 10:32 PM
فقط رافا شایسته ی این مقام هست و بس !!

Nadal
01-19-2009, 01:20 PM
Rafa Number One!

قهرمانی این رقابت ها بدون شک به رافائل نادال، خواهد رسید!

امسال رافا Career Grand Slam میبره !

Mohammad
01-19-2009, 06:04 PM
اين چند روزه از اين صحبت بوده كه احتمالا رافا تغييراتي در سبك بازيش و به خصوص فورهنداش ايجاد ميكنه، چند روز پيش هم عمو Toni گفته بود كه راه جديدي براي بازي در زمين هاي سريعتر پيدا كردند و اون اينه كه رافا نزديك تر به بيس لاين بازي كنه و كمي ضربات فورهندشو تخت تر ميكنه. Pat Cash هم معنقده كه ايجاد تغييرات در فورهند رافا ميتونه تاثيرات خوبي در بازيش داشته باشه و معتقده كه استفاده از فورهندهاي سنتي تر مسلما در اين راه به اون كمك ميكنه.
بايد ببينم اين تغييرات كه ازش ميگن تا چه حد اجرا ميشه، البته كه اين تغييرات يه پروسه زمانبره و نبايد انتظار پيش از موعد داشت.
اميدارم فردا بازي خوبي از رافا ببينيم.

Red-Line
01-19-2009, 10:36 PM
بچه ها دقت کردید که میزان bounce توپ ها ظهر ها چقدر بیشتر از شب ها بود ؟!

در ضمن رافا تو مسابقات امسال هم داشت سبک جدید رو تمرین میکرد . امیدوارم عادت کرده باشه و به قهرمانی این گرنداسلم برسه ..

Mohammad
01-20-2009, 12:15 AM
بهمن جون من هنوز موفق نشدم يه بازي رو درست حسابي ببينم، اميدوارم از فردا حداقل بتونم بازي هاي بازيكناي Top-ten رو ببينم. اين امتحانا هم كه تموم نميشن!

Mohammad
01-20-2009, 12:38 AM
اين چند روزه از اين صحبت بوده كه احتمالا رافا تغييراتي در سبك بازيش و به خصوص فورهنداش ايجاد ميكنه، چند روز پيش هم عمو Toni گفته بود كه راه جديدي براي بازي در زمين هاي سريعتر پيدا كردند و اون اينه كه رافا نزديك تر به بيس لاين بازي كنه و كمي ضربات فورهندشو تخت تر ميكنه. Pat Cash هم معنقده كه ايجاد تغييرات در فورهند رافا ميتونه تاثيرات خوبي در بازيش داشته باشه و معتقده كه استفاده از فورهندهاي سنتي تر مسلما در اين راه به اون كمك ميكنه.
بايد ببينم اين تغييرات كه ازش ميگن تا چه حد اجرا ميشه، البته كه اين تغييرات يه پروسه زمانبره و نبايد انتظار پيش از موعد داشت.
اميدارم فردا بازي خوبي از رافا ببينيم.

جالبه رافا كلا اين حرفها رو شايعه دونسته، و گفته هر چي مي شنويد و يا مي خونيد رو باور نكنيد، من دارم سعي ميكنم بازيمو رو ارتقا بدم! نه تغييرات خيلي اساسي!
اين جوابو در پاسخ به يكي از هوادارش كه در مورد اين تغييرات در فورهندش ازش سوال كرده بوده، گفته:

Don't believe everything you hear or read. I am trying to improve but no drastic changes.
.

Mohammad
01-20-2009, 03:38 PM
درود

فك كنم رافا خودش هم از تعداد Ace هاش تعجب كرد! به نظر من كه رافا مشخصا سرويسهاش بيشتر از سابق Flat بود! البته تعداد ده Ace رافا بيشتر به خاطر كيفيت پائين حريفش راكس بود تا چيز ديگه
راستي من چقدر منتظر بودم رافا يه تيپ مشكي بزنه، كه خوشبختانه اين دفعه زد! به نظرم خيلي خوش تيپ تر از سابق شده بود.

davidbeckham
01-20-2009, 04:27 PM
vamos rafa

Red-Line
01-20-2009, 06:31 PM
Viva Rafa
منم این برد رو تبریک میگم

mehrzaad
01-20-2009, 07:33 PM
!!!!come on

Red-Line
01-21-2009, 12:16 PM
با سلام

میشه گفت امروز بازی هایی جذابی رو شاهد بودیم . البته چندتا اتفاق جالب هم افتاد .

Yen-Hsun Lu از چین تایپه تونست یک شگفتی دیگه رقم بزنه و دیوید نعلبندیان رو در یک بازی زیبا که حدود 4 ساعت طول کشید شکست بده . این بازی در گیم اخر فکر میکنم 7 بار دیوس شد . نعلبندیان چندین بریک پوینت رو از دست داد ولی یک بار هم مچ پوینت رو سیو کرد ولی در نهایت بازی رو واگذار کرد . لو در دور بعد با تامی روبردو بازی خواهد شد .

نکته جالب پیروزی سافین و فدرر در مقابل حریفانشون بود . پس با این حساب در مرحله بعد شاهد بازی سافین - فدرر خواهیم بود . اصولا هر موقع این دو در استرالیا اپن به هم میخورن ادم یاد بازی رویایی این دو تنیسور در نیمه نهایی سال 2005 می افته !! البته شاید بشه گفت این اخرین شانس سافین در استرالیا هست . چون شایعاتی مبنی بر اینکه امسال ، سال اخر سافین خواهد بود شنیده میشه . که همگی این ها به جذابیت این بازی اضافه میکنه. درسته که سافین خیلی نسبت به سال 2005 افت کرده ولی به هر حال اون همون سافین هست و ممکنه هر اتفاقی بیوفته . در هر حال امیدوارم امسال هم بازی جذابی رو ببنیم .

اما اگر امروز Philipp Kohlschreiber و اندی رادیک بازی های خودشون رو ببرن باز هم مثل سال قبل در مرحله بعدی باید با هم بازی کنند . اگر دوستان یادشون باشه پارسال بازی این دو یکی از زیباترین و جذاب ترین بازی ها بود که در نهایت به حذف رادیک منجر شد . بر خورد مجدد این دو هم جالب توجه خواهد بود .

بردیچ و واورینکا هم بازی های خودشون رو بردن تا در مرحله بعدی به هم برخورد کنند . قطعا این بازی هم بازی جذابی خواهد بود . برنده این بازی با برنده بازی سافین و فدرر بازی خواهد کرد .

دیگه یواش یواش داریم به مراحل حساس مسابقات امسال میرسیم . امیدوارم بازی ها جذابی رو شاهد باشیم

ROGER FEDERER
01-21-2009, 11:59 PM
خوب ميبينم كه هواداران نادال گرد و خاك راه انداختند.!!
فعلا فدرر خوب شروع كرده و فرم اميدوار كننده اي از خودش نشون داده. ديروز بازي راحتي كرد بدون اونكه به خودش فشار زيادي بياره حريفش 44 تا unforced error داد و با اين تعداد error خوب معلومه كه طرف ميبازه.
بازيها هنوز در مراحل ابتدايي هست و از دور سوم به بعد حساستر خواهد شد.
از اتفاقات شگفت انگيز امروز باخت نعلبنديان به حريف كره اي و برد فابريس سانتورو در مقابل كولشرايبر بود.سانتورو در آخر دوران بازيگريش كار جالبي كرد ونشون داد كه هنوز دود از كنده بلند ميشه.!

davidbeckham
01-22-2009, 08:01 AM
تبریک
رافا خوب سرویس زد

Mohammad
01-22-2009, 09:52 AM
منم تبريك ميگم، هر چند رافا به راحتي بازي اولش برنده نشد، اما به هر حال برد، بالاخره مرحله دوم بود ديگه! پس فردا رافا بايد اولين محك جدي خودشو مقابل تومي هاس آلماني بخوره. تومي هاسي كه واقعا خوب سرو ميزنه.
ولي خشايار جون به نظرم باز رافا تو بازيه اول يه ذره بهتر سرو زد، آمار هم همينو ميگه تو بازي اول متوسط سرعت سرويس اولش 185 و سرويس دومش 150 بود. در حليكه تو اين بازي سرو اولش 183 بود و سرو دومش 145.

davidbeckham
01-22-2009, 01:05 PM
چه میکنه تسونگا
قول میدم موری رو بیچاره میکنه

koury
01-23-2009, 02:26 AM
رافا که صد در صد قهرمانه استرالیاس ... فردا هم سافین فدرر رو میبره! جوکوویچم امروز به دلیچ میبازه... مورای هم همیشه مقابل ملزر مشکل داشته اینبار رو میبازه بهش

nole
01-23-2009, 10:22 AM
رافا که صد در صد قهرمانه استرالیاس ... فردا هم سافین فدرر رو میبره! جوکوویچم امروز به دلیچ میبازه... مورای هم همیشه مقابل ملزر مشکل داشته اینبار رو میبازه بهش
بله همه میبازن تا جناب رافا بیاد قهرمان بشه فردا هم هاسو با اسکور 6-0 6-0 6-1 میبره و بعدشم میاد فینال با سانترو بازی میکنه و 6-0 6-0 6-0 میبره و قهرمان میشه!!؟؟!!:o
همه هم اینجا نقشه بوقو بازی میکنن!!!!

koury
01-23-2009, 07:01 PM
آرسام جون دیگران مهم نیستن که :lol: مهم قهرمانی رافا هست که درصدی درش شک ندارم!!! سانتورو هم امروز باخت ولی تو فینال از بین رادیک یا فدرر میتونی یکی دیگه رو انتخاب کنی که جلوی رافا له بشه ...

ROGER FEDERER
01-23-2009, 09:24 PM
كوروش جان.معمولا پيش بيني هات درست از كار در نميان.!!!
نه سافين فدرر رو برد.!!!
نه دليچ جوكوويچ رو .!!!
عزيزم.شما اميد بستي كه اين و اون حذف بشن تا نادال قهرمان بشه.!!!
شما دعا كن نادال به هاس نبازه..!!!!حالا تا قهرماني.
اينجا هاردكورته.و از اين مهمتر يك گرند اسلم.
اينجا مال فدرره.تمام.

davidbeckham
01-23-2009, 09:27 PM
فردا رافا بازی سختی داره

Mohammad
01-23-2009, 11:05 PM
كوروش جان.معمولا پيش بيني هات درست از كار در نميان.!!!
نه سافين فدرر رو برد.!!!
نه دليچ جوكوويچ رو .!!!
عزيزم.شما اميد بستي كه اين و اون حذف بشن تا نادال قهرمان بشه.!!!
شما دعا كن نادال به هاس نبازه..!!!!حالا تا قهرماني.
اينجا هاردكورته.و از اين مهمتر يك گرند اسلم.
اينجا مال فدرره.تمام.

حالا يه بار كوروش اشتباه پيش بيني كردا دكتر جون! ولي اصل كاريو درست گقت كه قهرماني ازان رافاست!

همچين ميگي اينجا هاردكورته كه انگار .. از سقف برو بالا

دكتر جون ميدوني بهترين بازيكن هارد كورت پارسال كي بوده؟

معرفي ميكنم ررررررافا نادال با 46 برد فقط روي هاردكورت!!!

اگه فقط رافا 10 كيلومتر اورج سرعت سرويسش بيشتر بود، اون ميگفتم دنيا دست كيه! آخه كه چي تق تق تق تق ----->گيم فدرر. ها؟ يعني چي؟ مردي بيا وسط :lol:

Matador.no1
01-23-2009, 11:52 PM
[h5:2q5ppnyx]هاس رافا را ببره!!!ماله اين حرفاش نيس!رافا با دست راستشم بازي كنه جمع گيما هاس به 6 نميرسه!![/h5:2q5ppnyx]

Mohammad
01-24-2009, 04:00 PM
بازي امروز يكي از بي نظيرترين بازي هايي بود كه از رافا ديده بودم، بي نظير، بدون نقص، باورنكردني، استثنايي ...
مسلما حريفاي اصلي رافا (راجر، نواك و اندي) با ديدن اين بازي شكه شدن! و لرزه بر اندامشون افتاده!

زنده باد رافا، فقط 8 تا UE ! و 53 تا Winner اين عاليه!

بازي هاي دور 1/8 نهايي
Rafael Nadal ESP (1)
Fernando Gonzalez CHI (13)

Gael Monfils FRA (12)
Gilles Simon FRA (6)

Andy Murray GBR (4)
Fernando Verdasco ESP (14)

James Blake USA (9)
Jo-Wilfried Tsonga FRA (5)

Andy Roddick USA (7)
Tommy Robredo ESP (21)

Marcos Baghdatis CYP
Novak Djokovic SRB (3)

Red-Line
01-24-2009, 05:20 PM
VamoOOoos Rafa

این است عجوبه تنیس جهان ....

koury
01-24-2009, 06:20 PM
VamoOOoos Rafa

davidbeckham
01-24-2009, 06:58 PM
come on rafael

Matador.no1
01-24-2009, 09:18 PM
[h4:2gxwphg1]vamos rafa. رافا با اين بازي كه كرد انتقام us open رو بد از موري ميگيره .[/h4:2gxwphg1]

milad28235
01-24-2009, 09:24 PM
جوگیر نشید بابا
بیاد مانفیلس رو ببره، موری پیشکش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ROGER FEDERER
01-24-2009, 10:30 PM
ظاهرا دوستان خيلي ذوق زده شدن كه ستاره محبوب شون بازيكن درپيتي مثل تامي هاس رو برده.
هنوز كار به جاهاي باريك نرسيده.

Mohammad
01-24-2009, 10:41 PM
درسي به مونفيليس بده كه ديگه ادا اصول دراوردن يادش بره!

دكتر جون تا ديروز تومي هاس تنيسوري شاخي بود، چي شد يهو در پيت شد؟

davidbeckham
01-24-2009, 10:56 PM
قابل توجه فدرری ها
این فرد رو که یادتون نرفته :lol:
http://i40.tinypic.com/zwkyhh.jpg

ROGER FEDERER
01-24-2009, 11:19 PM
خشايار جان.
خواهيم ديد كه چه كسي قهرمان خواهدشد.
اونروز ميبينم كه هيچ كدام از شما دوستان ديگه كاري براي انجام دادن نخواهيد داشت.

nole
01-25-2009, 11:52 AM
خشایار جان عکسات معلوم نیست...

nole
01-25-2009, 12:31 PM
http://www.freeimagehosting.net/uploads/1d268e3444.jpghttp://www.freeimagehosting.net/uploads/7337a011ec.jpg

nole
01-25-2009, 12:34 PM
خسایار جان اگه دنبال سایت واسه آپلود میگردی از این (http://www.freeimagehosting.net/) استفاده کن!

Mohammad
01-25-2009, 05:51 PM
دوستان اگه به قسمت ارسال پاسخ پيشرفته بريد با استفاده از اين آيكن http://tennistalk.ir/styles/Tomcat/imageset/fa/button_topic_reply.png
در زير باكس پست زني جعبه ابزار آپلود عكس و فايل هست كه اكثر آپلود سنترهاي معروف رو شامل ميشه، اگه موس رو روش نگه دارين اسمشون رو مينويسه.
اين قسمت منظورمه

http://marmolak.net/images/5g82hgpzpfllni0b31ve.jpg

و يه نكته ديگه، لطفا بين عكسهايي كه ميزارين حداقل يه دونه Space فاصله بدين تا از كنار بهم چسبيده نباشن، IE در اين صورت اونها رو يه عكس فرض ميكنه و در مانيتورهاي كم عرض عكس از كادر ميزنه بيرون.

ممنون

Mohammad
01-25-2009, 05:56 PM
من امروز امتحان داشتم خونه نبودم، ميبينم كه راجر جان در شرف حذف از مسابقات بودند! كسي بازي رو ديده؟ ممنون ميشم يه توضيحكي بدين.

davidbeckham
01-25-2009, 07:13 PM
ارسام جان فکر کنم عکس کوچک تره دیده بشه
البته روش کلیک کنی بزرگتر نمایش داده میشه
http://i43.tinypic.com/2ai0ll2.jpg http://www.imagewoof.com/view_thumb/6f6d9823/l3607322.jpg (http://www.imagewoof.com/view_image/6f6d9823/l3607322.jpg)

Nadal
01-25-2009, 10:33 PM
من بازی فدرر رو صبح دیدم. راجر در دو ست اول خیلی ضعیف بازی می کرد و اصلاً حال نداشت ولی از ست سوم خیلی خوب بازی کرد و بهترین بازی خودش در طول هفته رو در ست پنجم ارائه داد. من بالشخصه از بردن راجر خوشحال شدم، چون شخصاً ترجیح میدم فینال نادال - فدرر ببینم یا اینکه حداقل یکی از این دو نفر یک پای فینال باشند.
در بخش بانوان هم Jelena Dokic به روند افسانه ای خودش ادامه داد و به یک چهارم نهایی صعود کرد و تا همینجا، به جمع صد تنیسور برتر جهان در رده بندی بازگشت. من امیدوارم قهرمان بشه، واقعاً زیبا بازی می کنه و خیلی زحمت میکشه.

davidbeckham
01-25-2009, 11:59 PM
منم بعد از انا و ماریا طرفدار دوکیچ هستم

koury
01-26-2009, 10:57 AM
برد قدرتمندانه و مقتدرانه ی رافا رو تبریک میگم!

milad28235
01-26-2009, 12:58 PM
نادال شانس آورد مانفیلس مصدوم شد
عجب شانسی داره این پسره لامصب

Matador.no1
01-26-2009, 01:35 PM
[h5:3tvrv6fh]براي رافا مونفيس با سيمون چه فرقي داره؟تازه سيمون بهتر از مونفيسه.بعدشم منفيس فقط يك بار اونم توي (دوهه)تونست رافا رو ببره. 100 در100 اگه مونفيس توي اين جام با رافا بازي ميكرد رافا نيم ساعته توي 3 ست اشكشا در مياورد.[/h5:3tvrv6fh]

Mohammad
01-26-2009, 03:08 PM
سلام

ميبينم كه رافا بازم تركونده، حيف كه موري حذف شد وگرنه رافا درسي بهش ميداد كه بازي كردن يادش بره. من هم تبريك ميگم. من كه باز امتحان داشتم و نتونستم مسابقه رو ببينم ولي اينطور كه از آمار ديدم و خود رافا هم در مصاحبه بعد از بازي گفته امروز به نسبت روزهاي قبل كمي سرويش افت داشته. اميدوارم رافا هر چه سريعتر به يه روند پايدار تر در زمينه سرويس زدن برسه كه با اين تلاشي كه ميكنه مسلما اين امر شدنيه.

nole
01-26-2009, 03:20 PM
سلام
از باخت اندی خیلی ناراحت شدم ولی این باخت چیزی از ارزش هاش کم نمیکنه و این ورداسکویی که من امروز دیدم به این راحتیا به کسی باج نمیده...

koury
01-26-2009, 04:44 PM
آرسام جون ورداسکو مال بردن رافا نیست ...

davidbeckham
01-26-2009, 06:18 PM
come on rafael

Mohammad
01-27-2009, 09:39 AM
حذف مدافع عنوان قهرماني مخصوصا وقتي كسي مثل نواك جوكوويچ باشه اصلا جالب نيست. من كه به شدت ناراحتم، اميدوارم دوباره در آينده بتونيم يه نواك آماده رو ببينيم تا شاهد هر چه جذاب تر شدن رقابت ها باشيم.
البته كه دشمنان نواك احتمالا باز صحبت از فيلم بازي كردن و تمارضش مي زنند. ولي مطمئنا مدافع عنوان قهرماني با چنگ و دندون تلاش ميكنه تا تو مسابقات بمونه.

Red-Line
01-27-2009, 11:57 AM
خب امروز نواک هم باخت

بازی مجدد نواک - فدرر می تونست خیلی جالب باشه .. ولی خب بازی اندی رادیک - فدرر هم خالی از لطف نیست

Red-Line
01-28-2009, 10:53 AM
واقعا حیف شد !! تسوگا هم امروز باخت

Mohammad
01-28-2009, 02:18 PM
رافا ژيلس سيمون رو با نتيجه 26 57 57 رو شكست داد تا اولين فينال خودش در استراليا رو تجربه كنه،(بله ورداسكو مال اين حرفا نيست، رافا نيم ساعته ميفرستش اسپانيا)
ولي رافا امروز خوب خيلي خوب نبود و نتونست يه روند ثابتيو حفظ كنه، فراز و نشيب زياد داشت!

koury
01-28-2009, 04:41 PM
برد رافائل رو به همه ی عاشقانش تبریک میگم ... قهرمانی در کمین رافاست !

davidbeckham
01-28-2009, 06:36 PM
come on rafael

Mohammad
01-28-2009, 10:40 PM
اين دو روزه دوباره در محافل تنيسي بحث حركت اخير نواك از خودداراي از ادمه بازي داغ بوده! راجر هم دوباره طبق معمول ساكت نبوده و نتونسته خويشتن داري كنه و حسابي نسبت به حركت نواك در انصراف از ادامه بازي توپيده!!!
من نميدونم آخه تو بازيه كه خودشم نباشه فضولي ميكنه!
اون قبلنم حرف هاي بسيار تندي در مورد نواك زده بود و مستقيما اونو متهم به ادا درآرودن و تمارض كرده بود!

من كاري ندارم كه اين حركت نواك فيلم بوده و يا عين واقعيت! مطرح شدن اين بحث ها بين هواداران طبيعيه، ولي از نامبر وان سابق دنيا اينگونه حرف زدن بعيده؟!
به هر حال اون بايد سعي كنه به قول اينگليسيا Benefit of the doubt به قضيه نگاه كنه و فرض رو بر واقعيت بزاره نه اينكه اينجوري حرف بزنه؟! من موندم چه جوري بعد با نواك خوش و بش مي كنه اول و آخر بازي و در خيلي از مراسمي كه با هم حضور دارند! عجيبه والا؟!

milad28235
01-29-2009, 03:58 PM
اصلا این طور نیست
من همیشه مصاحبه های فدرر رو می خونم
فقط گفت مساله ای نیست
گاهی پیش میاد
راجر فدرر بسیار باشخصیت تر از این هست که پشت سر کسی حرف بزنه

Mohammad
01-29-2009, 05:10 PM
ميلاد جون اشتباه ميكني عزيزم! برات لينك ديدم خودت ببين، راجر كه تقريبا پشت سر همه حرف زده! ديگه معروفه به اين قضيه!
نظرات زيرشم بخوني بد نيست.
TennisTalk.com (http://tennistalk.com/en/news/20090127/Federer_not_surprised_by_Djokovic_retirement)

اينم تاپيكش در MTF:
اونجا يوتوبشم گذاشتن، نظرات اونا هم بخوني بد نيست!
Fed badmouths Djoker (http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=137182)

milad28235
01-29-2009, 09:35 PM
خوب که چی؟
مگه دروغ گفته
گفت قبلا هم این اتفاق افتاده بود
آیا توهین کرده؟
من همه ی مصاحبه هاش رو خوندم
لینک نیازی نبود

Mohammad
01-29-2009, 09:53 PM
ميلاد جان مشخصا داره ميگه كه اين عجيبه كه چند بار يه نفر اينجوري ميشه و ربطش ميده به خودش و ميگه من فقط يه بار اينجوري شدم. تازه اين قسمتي از مصاحبست!
اگه بد نيست من نميدونم چرا سرش اين همه بحث بود!
راست و دروغ حركت نواك مهم نيست، اين در شان يه تنيسور نيست كه از رقيبش اينجوري بگه ...

Nadal
01-30-2009, 12:50 AM
من به Federer احترام می گذارم و همینطور به طرفدرانش و کاملاً با این صحبتش که نواک هر وقت عقبه Retire می کنه موافقم ولی در شان برترین بازیکن تاریخ نیست که اینطور علنی سایر بازیکن ها رو متهم کنه:
If Novak were up two sets to Love I don't think he would have retired

Nadal
01-30-2009, 01:28 AM
پیش نمایش بازی Nadal - Verdasco

رافائل نادال:

نادال انگیزه ی زیادی برای حضور در فینال اولین گرند اسلم سال، برای اولین بار در دوران بازیگریش دارد. مرد شماره یک تنیس جهان، بدون از دست دادن حتی یک ست، به این مرحله راه یافته است.
بعد از قهرمانی در رولند گاروس و ویمبلدون و بدست آوردن هشت قهرمانی دیگر در سال 2008 و رسیدن به جایگاه برترین تنیسور رده بندی جهانی تنیس، تنیسور 22 ساله اسپانیایی در تلاش است تا به هشتمین فینال گرند اسلم در دوران بازیگریش برسد و رکورد خود در مسابقات آزاد استرالیا را بهبود بخشد.

فرناندو ورداسکو:

سید شماره چهارده مسابقات که بهترین روزهای دوران بازیگریش را سپری می کند و با شکست دادن اندی مورای در دور چهارم رقابت ها، در دیداری جذاب و در پنج ست و سپس با حذف سونگا، نایب قهرمان سال 2008 این رقابت ها، شگفتی آفرین مسابقات لقب گرفته است، با رسیدن به نیمه نهایی، بهترین رکورد خود در مسابقات گرند اسلم را به جا گذاشته است. نکته ی جالب درباره ی ورداسکو این است که وی پیش از این از دور دوم رقابت های آزاد استرالیا جلوتر نیامده بود و باید دید آیا می تواند روند رویایی خود را ادامه دهد و نادال را شکست دهد، یا خیر؟!

رویارویی های پیشین:

نادال و ورداسکو تا کنون 7 بار به مصاف هم رفته اند که نادال در هر هفت بازی پیروز بوده است و این دو 16 ست با هم بازی کرده اند که ورداسکو تنها یک ست از نادال گرفته است. آخرین دیدار این دو در رقابت های رولند گاروس سال 2008 بوده است که ورداسکو تنها 3 گیم را بدست آورد و با نتیجه ی 6-1، 6-0 و 6-2 تحقیر شد.
نادال سه بار بر روی سطح Hard Court با ورداسکو روبرو شده است که ورداسکو در هر سه دیدار مغلوب شده است.

بررسی کلی:

سلاح اصلی مورد استفاده ی ورداسکو در دیدار امروز، سرویس ها متنوع و قدرتمند و فورهند های سنگینش خواهد بود و نادال هم مانند گذشته از فورهند ها و بکهند های قدرتمندش استفاده خواهد کرد و تلاش خواهد کرد تا درصد سرویس های اول بیشتری داشته باشد. به نظر می رسد که نقشه ی اصلی نادال برای مقابله با ورداسکو، افزایش تمرکز ضربات بر روی بکهند ورداسکو، جایی که ورداسکو ضعف بیشتری دارد، باشد. یکی از مواردی که احتمالاً نادال از آن بهره خواهد برد، اجبار ورداسکو به حضور در لب تور و سپس استفاده از Passing Shot است. مزیت دیگری که نادال از آن بهره می برد، این است که ورداسکو نیز مانند خود نادال چپ دست است و نادال در گذشته هم نشان داده که در برابر بازیکنان چپ دست، بسیار راحت تر و با غلبه ی بیشتری بازی می کند.
ورداسکو اگر می خواهد در فینال حاضر باشد، باید درصد سرویس های اول زیادی مانند دو بازی اخیرش داشته باشد و امیدوار باشد نادال در روز خوب خودش نباشد. از طرف دیگر نادال نیز مجبور است تنوع در سرویس های خودش را بیشتر کند و درصد سرویس های اول بهتری داشته باشد، چیزی که در بازی های اخیر چندان جالب توجه نبوده است.

نتیجه گیری:

به نظر می رسد که برای هفتمین بار در کل گرند اسلم ها و اولین بار بر روی سطح Hard، فینال مابین فدرر و نادال خواهد بود و به احتمال زیاد نادال با نتیجه 3-0 ورداسکو را از پیش رو برخواهد داشت اما ورداسکو نیز به این راحتی ها به نادال باج نخواهد داد و نادال باید در روز خوب خودش باشد تا ورداسکو را شکست دهد.

Mohammad
01-30-2009, 08:38 AM
من به Federer احترام می گذارم و همینطور به طرفدرانش و کاملاً با این صحبتش که نواک هر وقت عقبه Retire می کنه موافقم ولی در شان برترین بازیکن تاریخ نیست که اینطور علنی سایر بازیکن ها رو متهم کنه:
If Novak were up two sets to Love I don't think he would have retired

اين جمله كه ديگه آخرش بود! :lol:
ولي علي همچين عقبم نيوفتاده بودا! بازي نيمه نهايي رولند گروس با رافا يادته دو ست رو باخته بود ولي ست سوم همچين با اميد بازي ميكرد كه داشت رافا رو مي برد! به نطرم من مدافع عنوان قهرماني تا آخرين نفس سعي ميكنه از عنوانش دفاع كنه! اون مطمئنن بيشتر از هركسي الان داره افسوس مي خوره. رافا تو وبلاگ روزانش در مورد وضعيت گرم هواي استراليا اينطور نوشته، البته اين قسمتي از حرفشه:

I went to practice at 4.30 pm and believe me when I say my feet were literally burning.

VAMOS RAFA

milad28235
01-30-2009, 12:46 PM
صد در صد راست می گه
شک نکنید نوواک در حال باخت بود که کنار کشید
اصلا شرایط بازی به نفعش نبود
رادیک داشت عالی بازی می کرد و نوواک رو برک کرده بود. حق با فدرر هست. اگه جلو بود یقینا کنار نمی کشید.
توی مونت کارلو هم عقب بود که کنار کشید
این نوواک هنوز به بلوغ فکری نرسیده
باید به احترام رادیک و تماشاگرا بازی می کرد. حتی اگه 6-1 می باخت

Mohammad
01-30-2009, 05:12 PM
تبريك به همه رافايي ها، زنده باد رافا آفرين به اين همه پشتكاري كه امروز رافا و فرناندو از خودشون نشون دادند.
با اينكه الان تو پوست خودم نميگنجم ولي به نظرم فرناندو مستحق تر از رافا بود براي برد. واقعا عالي بازي كرد تعداد حول و حوش نود Winner ش، واقعا بي نظير بود.
رافا تو خيلي از ريترنها اصلا تو تصوير نبود! فرناندو اجازه نداد رافا نفس بكشه!
خلاصه كه رافا هزار بار ما رو كشت و زنده كرد! من نفهميدم آخر چرا تو رالي ها اكثر ضرباتشو كوتاه مي زد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پس كو اون رافا كه فورهنداش رو درست رو بيس لاين مي خوابوند؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
تو 80% رالي ها اين فرناندو بود كه بازي رو دستش ميگرفت و به لطف UE هاي بعضا بچه گانش كه خيلي بعيد به نظير مي رسيدند، رافا امتياز مي گرفت.
فرناندو واقعا بهتر بود، بدون شك

koury
01-30-2009, 06:11 PM
فقط یه چیزی میتونم بگم:

VAMOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSS
RRRRRRRRRAAAAAAAFFFFFFFFFFFAAAAAAAAAAAA

koury
01-30-2009, 06:13 PM
رافا امروز روی ورداسکو رفیق صمیمیش رو کم کرد و نشون داد یه من ماست چقدر کره داره!!! یکشنبه هم نوبت فدرر هست که ضایع بشه دیگه برای گرند اسلم شاخ و شونه نکشه ...

Mohammad
01-30-2009, 06:21 PM
صد در صد راست می گه
رادیک داشت عالی بازی می کرد و نوواک رو برک کرده بود. حق با فدرر هست. اگه جلو بود یقینا کنار نمی کشید.

نوكرتم اول كه مي گفتي اصلا هيچي نگفته، الانم ميگي راست ميگه! اصلا مهم نيست كه راست ميگه يا نه مهم اينه كه اون نبايد اين حرفو بزنه همين!
ولش كن حالا رافا يك شنبه درسي بهش بده كه جرات نكنه پشت سر كسي حرف بزنه!
بدون شك رافا قهرمان استرالياست!
شك نكنيد!
نكنيد شك!

Vamos Rafa

davidbeckham
01-30-2009, 06:26 PM
درود به شرف رافا

koury
01-30-2009, 06:28 PM
صد در صد راست می گه

من شدیدا موافقم! نواک اینقدر از این بچه بازیا کرده و صدای فدرر هم دراومده ... حتی بیشتر اختلاف فدرر با نواک تو تاریخچه ی بازیهاشون میشه گفت بخاطر همین فیلم بازی کردنای نواک در دیویس کاپ چند سال پیش بود که فدرر یه بارم بهش Fakerovic گفت و جنجال بپا کرد!
این شاید بیستیم باری بود که نواک تو مسابقات زندگیش این کار رو می کنه و وقتی داره میبازه کنار می کشه ... سال 2006 بازی رولند گروسش با رافا یادتون بیاد... :lol: مونت کارلو سال قبل! ویمبلدون دو سال پیش......... :lol: دیگه میشه یه آرشیو 100 صفحه ای راه انداخت

Mohammad
01-30-2009, 06:36 PM
كوروش اون جنجال كه ديگه آخرش بود! گويا سريع بعدش اون قسمت حرفاي راجر رو سانسور كردند! ولي خب دير شده بوده و چند نفر دنلدوش كرده بودند و رو نت گذاشته بودند!

nole
01-30-2009, 07:39 PM
آقایون احترام خودتونو نگه دارید...فقط همین... یعنی میترسم چیز دیگه ای بگم چون خیلی خیلی عصبانی ام هم از حرفای شما در مورد نوواک هم از این همه شانس نادال

Mohammad
01-30-2009, 08:52 PM
آقایون احترام خودتونو نگه دارید...فقط همین... یعنی میترسم چیز دیگه ای بگم چون خیلی خیلی عصبانی ام هم از حرفای شما در مورد نوواک هم از این همه شانس نادال

آرسام جون من كه اين همه طرفشو گرفتم! :o

رافا شانس نيورد، در اين كه ورداسكو بهتر بود فك نميكنم كسي شكي داشته باشه ولي خب رافا شانسي نبرد زحمت كشيد! :lol:
ولي عجب سرويسايي ميزد اين پسر! آأم سرويس اونجوري بزنه بعد فك كنم تو ست چهارم بود كه اولين دابل فالتشو داد! ولي اينقدر نداد كه تو گيم آخر همون باعث شد ببازه!

راستي من به نظرم اومد كه رافا تو گيم آخر داشت گريه مي كرد ولي مطمئن نبودم! تا اينكه تو مصاحبش خودشم گفته كه گريه ميكردم! بچمون چقدر خوشحاله امشب! :mrgreen:

Nadal
01-31-2009, 12:11 AM
محمد جان با نظر شما که فرمودید حق Verdasco برد بود، کاملاً مخالفم!
در زیر بررسی بازی رو میارم و اثبات می کنم که حق Nadal برد بود ولی انصافاً Verdasco عالی بازی کرد و حقش بود که یک پای فینال باشه.

این بازی، رکورد طولانی ترین بازی تاریخ OZ Open رو که 5 ساعت و 11 دقیقه و در بازی سال 91، مابین Boris Becker و Omar Camporese بود رو شکست و در کنار فینال Wimbledon سال 2008 و فینال مسترز Rome در سال 2007، به یکی از زیباترین بازی های تاریخ تنیس تبدیل شد.

درصد سرویس های اول نادال 74% بود و ورداسکو 69% ولی در اینکه سرویس های ورداسکو کشنده تر بود، هیچ شکی نیست. سرویس های اول ورداسکو معمولاً بین 210 تا 220 کیلومتر بر ساعت سرعت داشت.

ورداسکو 20 ace زد و نادال 12 ace داشت ولی ورداسکو 4 تا DF داشت و نادال 3 تا.

نادال 128 سرویس اول داشت که 92تاش تبدیل به امتیاز شد که معادل با 72% هست.
ورداسکو 146 سرویس اول داشت که 103تاش تبدیل به امتیاز شد که معادل با 71% هست.

نادال از 45 سرویس دومش 28تاش تبدیل به امتیاز شد که معادل با 62% هست.
ورداسکو از 66 سرویس دومش 36تاش تبدیل به امتیاز شد که معادل با 55% هست.

تعداد Winner های ورداسکو 95 عدد بود و نادال 52 Winner زد که با توجه به سبک بازی تدافعی نادال، طبیعی هست.

تعداد Unforced error های نادال برای یک بازی 5سته واقعاً خارق العاده بود که تنها 25 UE داشت ولی ورداسکو 76 UE داشت.

نادال 20 تا Break Point داشت که فقط 4 بار موفق شد ورداسکو رو Break کنه (20%) و ورداسکو فقط 4 Break Point داشت که 2 بار نادال رو Break کرد (50%).

نادال 23 بار به لب تور آمد که 16 بار امتیاز کسب کرد (70%) ولی ورداسکو 51 بار به لب تور آمد که 33 بار امتیاز کسب کرد (65%).

نادال در کل بازی 193 امتیاز کسب کرد و ورداسکو 192 امتیاز.

دو بازیکن به مدت 5 ساعت و 14 دقیقه با هم مبارزه کردند.

با توجه به آمار بازی، نادال بهتر از ورداسکو عمل کرد و در مورد Winner ها هم این نکته رو یادآور میشم که درسته که ورداسکو 43 Winner بیشتر از نادال زد ولی در عوض 51 Unforced Error بیشتر داشت. یعنی برآیند عملکرد نادال در رالی ها بهتر بوده. ضمناً نادال 16 Break Point بیشتر از ورداسکو داشت که نشان میده رافا توانایی بیشتری داشت و اگر شانس همراهش بود، میتونست خیلی راحت تر و زودتر کار ورداسکو رو یکسره کنه.
درصد سرویس های اول هر دو بازیکن عالی بود ولی نادال که سرویس هاش سرعت کمتری داشتند، با درصد بهتری که داشت، این ضعف رو تا حدودی پوشش داد و تنوعی که در سرویس هاش داشت باعث شد موفق بشه 12 ace بزنه که برای رافا رکورد خیلی خوبی محسوب میشه.
موفقیت نادال در حضور در لب تور هم بهتر از ورداسکو بود و درصد بهتری رو به خودش اختصاص داد.

به طور کلی، Verdasco بازی عالی و بی نقصی رو از خودش به نمایش گذاشت ولی Nadal بهتر از Verdasco بود و به حق خودش هم رسید.

تنها مشکلی که الان هست، اینه که رافا تقریباً ساعت 4 صبح به وقت محلی خوابیده و برای بازی فینال سنگین تر از فدرر خواهد بود و تمرین مناسب و Recovery کافی نخواهد داشت که امیدوارم مشکل خاصی در راه رسیدن به ششمین گرند اسلم رافا ایجاد نکنه.

Mohammad
01-31-2009, 09:47 AM
سلام علي جون، كم پيدايي، دلمون برات تنگ شده بود!
بعضي ها ميگن رافا شانسي برد من اصلا با اين حرفشون موافق نيستم دقيقا به همون دلايلي كه تو بالا اوردي. اتفاقا ورداسكو خيلي جاها شانس ميورد اما يه نكته هم هست رافا تو اين تورنمنت سبك جديدي از بازيشو به نمايش گذاشته بود كه خودت ميدوني همه داشتند ازش حرف ميزدند از گزارشگران و خبرنگارن گرفته تا Wilander و ‍Cash و اين اواخر خود Laver ! اين تحولات تو بازي با هاس به اوج خودش رسيد و همه ديدم كه رافا نه تنها يه بازي تهاجمي به نمايش گذاشت بلكه برعكس بازيكنهاي تهاجمي UE هاش خيلي كم بود! بنابراين همه ديروز انتظار داشتند كه رافا تو رالي ها ريتم بازي رو به ورداسكو ديكته كنه، ولي خب اينطور نشد اين ورداسكو بود كه ريتم بازي رو در اكثر مواقع بدست گرفته بود، خود رافا هم به اين قضيه معترفه، خيلي مواقع رافا تو كادر تصوير نبود از بس كه سرعت ضربات ورداسكو زياد بود و رافا مجبور مي شد بعضا تا 3 4 متر بره پشت خط. رافا اين اخيرا بارها و بارها گفته بود كه داره سعي ميكنه بيشتر درون زمين بازي كنه ولي خب ديروز اينقدر ناندو Super Shot مي زد كه رافا رو ناچار به گزينش اين استراتژي كرده بود. البته خيلي ها معتقدند اين استراتژي زياد جالب نبوده رافا هر چه قدر كه عقب تر مي رفت طبيعتا ضرباتش Short تر مي شد و خب اين اجازه رو به ورداسكو ميداد كه بيشترين نزديك تور بشه، من هنوز برام سواله چرا رافا ديروز باز بيشتر از Topspin استفاده مي كرد و اينقدر ضربات رو كوتاه مي زد البته به نظرم رافا تو ست آخر يه ذره ضرباتشو بلند تر زد و همين باعث شد كه موفق بشه.
از نظر من رافا ديروز بيش از حد دفاعي بود براي همين گفتم ورداسكو مستحق تر بود. قبول كن كه بعضي از UE هاي ورداسكو واقعا خنده داره بود، مخصوصا سر سرويس هاي دوم رافا كه بعضا ريترنهاش تو تور بودند. رافا علاوه بر 12 Ace ديروز خيلي هم Service Point داشت اونم رو سرو هاي دومش.

Red-Line
01-31-2009, 10:14 AM
با ســلام

منم به تمام طرفداراهای نادال تبریک میگم . برد نفس گیر ولی دلچسبی بود ...

---

اما محمد جان منم با نظر علی عزیز موافقم . ورداسکو به قدری خوب بازی میکرد که چاره ای رو برای نادال باقی نمیزاشت به جز همین کاری که دیروز انجام داد . اگر میخواست ضرباتش رو به جای Top Spin فلت بزنه و یه مقدار هجومی تر بازی کنه دقیقا همون بلای مورای سرش میومد . چون واقعا نمیشد به این ورداسکو خیلی راحت Winner زد . واقعا هم خیلی خوب دفاع میکرد و هم خیلی خوب حمله میکرد . به نظر من تنها راه بردن ورداسکو همین بود . چون تو بازی های قبل دیدید که هم مورای با اون سبک دفاعیش و هم تسونگا با اون سبک حمله ایش هر دو بازی رو به ورداسکو باختند .

اما محمد جان در مورد سرویس های رافا ، درسته که رافا سرویس هاش پیشرفت کرده اما هنوز به اون سطح نرسیده که بخواد مثل همین ورداسکو و ... سرویس بزنه . ورداسکو فوق العاده سرویس میزد و میتونم بگم 90% بریک پوینت هایی که سیو کرد فقط با سرویس بود . اگر چه نادال هم خوب سرویس میزد ولی خب به هر حال باید سرویس زدن یک سال پیش رافا یادمون بیاد !!! در ضمن بازی که 5 ساعت به بالا با این فشار طول بکشه واقعا در لحظات پایانی هر دو تنیسور حداقل 70% کارایی خودشونو از دست میدن . به نظر من رافا با توجه به قدرت بدنی که داشت موفق شد ورداسکو رو شکست بده

Barca
01-31-2009, 01:22 PM
VIVA Matador

رافا فردا اولین گرند اسلم هارد کورتش رو صید میکنه

nole
01-31-2009, 01:42 PM

رافا شانس نيورد، در اين كه ورداسكو بهتر بود فك نميكنم كسي شكي داشته باشه ولي خب رافا شانسي نبرد زحمت كشيد! :lol:
ولي عجب سرويسايي ميزد اين پسر! آأم سرويس اونجوري بزنه بعد فك كنم تو ست چهارم بود كه اولين دابل فالتشو داد! ولي اينقدر نداد كه تو گيم آخر همون باعث شد ببازه!

راستي من به نظرم اومد كه رافا تو گيم آخر داشت گريه مي كرد ولي مطمئن نبودم! تا اينكه تو مصاحبش خودشم گفته كه گريه ميكردم! بچمون چقدر خوشحاله امشب! :mrgreen:
محمد جان منظورم به شما نبود...

Matador.no1
01-31-2009, 06:37 PM
[h4:v9apola7]آقایون احترام خودتونو نگه دارید...فقط همین... یعنی میترسم چیز دیگه ای بگم چون خیلی خیلی عصبانی ام هم از حرفای شما در مورد نوواک هم از این همه شانس نادال
رافا شانس اورد.!!!؟؟؟؟؟؟؟!!!!! اون كي بود كه توي تايبركه ست اول توي 1 پينت حساس كه باعث بردش شد توپو زد لبه نت افتاد اون ور؟؟؟؟!!!!نكنه اونم رافا بود؟؟![/h4:v9apola7]

Matador.no1
01-31-2009, 07:08 PM
[h5:2otxm5lo]در ضمن به نظر من حق با راجره(در مورد ادا در اوردن نواك).وقتي يكي 1 كاره بيمزه و زشت رو هي تكرار ميكنه نباز به تذكر هست.در ضمن اگه نواك فقط اداي استيل بازيكن ها را در مياورد مسلما مشكلي ايجاد نمي شد ولي نواك صاف پاشو ميذاره روي يه تيك معمولي از بازيكنا و ديگه ول نميكنه.مثلا همون تيكه معروفه رافا.اقا اگه مرده بياد عقده هاشا توي زمين مسابقه خالي كنه اگه هم نميتونه كه مثله بچه ي ادم بشينه سره جاش نيازي هم به اين همه خود نمايي نيست.[/h5:2otxm5lo]

koury
02-01-2009, 12:52 AM

محمد جان منظورم به شما نبود...

محمد جان مطمئنا منظور آرسام من بودم شما خودشو ناراحت نکن :lol:
آرسام جون من حرف حق و واقعیت رو میزنم شما میخوای بی احترامی بدون میخوای فحش حساب کن میخوای هم اصلا حساب نکن!! در هر صورت با خودته ولی قبول کنیش بهتره :lol:
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟!!! :?: :mrgreen:
نواک تاریخچه ی تپلی در این رابطه داشته و مسلما این دفعه ی آخری نبود که تا میبینه هوا پسه سریع کنار می کشه...

رافا یادمه پارسال تو مسابقات رم از مصدومیت شدید پاش رنج میبرد و نمیتونست ادامه بده ولی عین یک مرد واستاد و تا آخر بازی به فررو باخت و رفت تورنمنت بعدی هر چند رکوردش هم پوچ شد ولی ایستاد و تا آخرین لحظه بازی کرد :? نواک یک بار نشده در عین مصدومیت شدید بازی کنه تا برد حریفش لوث نشه :o

Mohammad
02-01-2009, 04:38 PM
تبريك به همه، بازم رافا گل كاشت!

زنده باد رافا

koury
02-01-2009, 05:08 PM
رافا دردانه ی تاریخ تنیس !!!

Mohammad
02-01-2009, 05:12 PM
اينه اون رافايي كه همه ميخوان، يه رافاي تهاجمي اين رافا اصلا با رافاي بازي ورداسكو قابل قياس نبود! امروز رافا بود كه سرنوشت بازي رو دستش گرفته بود! امروز سعي مي كرد اكثر ضرباتشو بلند و نزديك بيس لاين بزنه تا جلوي ضربات سنگين راجر رو بگيره. فك كنم واسه همينم بود كه آمار UE هاش بالا رفته بود. رافا واقعا باورنكردني بود، به نظرم راجر امروز يكي از بهترين بازيهاي عمرشو كرد ولي اين رافا بود كه بهتر بود.
گريه هاي راجر واقعا منو كه دشمن سرسختشم هم به گريه دراورد.
بازم رافا نشون داد چه مرد بزرگيه در زمينه اخلاق
زنده باد رافا
زنده باد

راستي اون رود ليور پيرمرد هم حسابي خوب ضايع شد قبل از بازي ميگفت راجر ميبره، رافا درسي بهش داد كه ديگه واسه من پيش بيني نكنه!

aj7mclean
02-01-2009, 05:16 PM
برد نادال رو به مهمه ناداليا تبريك ميگم!! شيشميشم گرفت

Red-Line
02-01-2009, 05:17 PM
تبریک به تمامی طرفدارهای رافا ....

باید به فدرر هم خسته نباشید گفت . واقعا من از اشک های فدرر خیلی خیلی ناراحت شدم

davidbeckham
02-01-2009, 06:01 PM
vamos rafa
درود به این همه غیرت و تعصب
به فدرر هم خسته نباشید میگم
از دیدن اشکاش ناراحت شدم

Nadal
02-02-2009, 01:19 AM
قهرمانی رافا بر عاشقانش مبارک!
Vamos RAFA تحلیل بازی رو در همین مبحث نوشتم و قرار دادم، لطفاً مطالعه کنید و نظرات خوبتون رو برای تکمیل بررسی دیدار پایانی در تاپیک مربوطه، بنویسید.

Mohammad_Joulaei
02-04-2009, 12:05 PM
سلام خدمت كليه دوستان
من در اين مدت نبودم ...
از باخت فدرر مقابل نادال خيلي ناراحت شدم ...
اين قهرماني رو به شما طرفداراي نادال تبريك ميگم
به اميد قهرماني فدرر در ديگر گرند اسلم ها
به اميد ركورد شكني راجر